Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Sille Barajı'na 35 bin yavru balık bırakıldı      Kerkük'te dumanlar yükselmeye başladı      Doğanhisar'da sulama yatırımlarına hız verildi      Hulusi Akar ile Yaşar Güler'in alıkonulma anı      Meram'dan eğitime destek      Konya'da tarladaki mısırların başkası tarafından hasat edildiği iddiası      Konya'da çalışan sanık astsubayın savunması: Makam aracını Timurcan Ermiş'e teslim etmem söylendi      Maliye Bakanı Ağbal'dan taşeron ve vergi açıklaması      İbrahim Apalı: Konyaspor olarak böyle şeylerle anılmak istemiyoruz      Beyşehir'in turizm potansiyeli tanıtıldı      Karatay'daki koku sorunu çözüldü! Aslım Çöplüğü kaldırıldı      Konya'da öğrencinin eline korkuluk demiri saplandı! Kesilen demirle hastaneye kaldırıldı      Konya'da taraftara saldıran 4 şüpheli yakalandı      OHAL 3 ay daha uzadı      Selçuklu çocuklara doğa sevgisini aşılıyor!      Konya'da dede torun üç kuşak pekmez yapıyor!      Postada 'zombi hapı' ele geçirildi      Seçim sistemi değişiyor      Bunu yapanlar yandı! Cezası 3 yıldan başlıyor      İşsizlik rakamları açıklandı     

"Konyaspor’a büyük bir sevdayla bağlıyız"

28.09.2017
  
 
Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar’ın girişimleriyle Konya’da yayın hayatına devam eden medya kuruluşlarının sahipleri ve spor müdürleri Atiker Konyaspor Yönetimi ile bir araya geldi. 

İstişare toplantısına Başkan Fatih Yılmaz, ikinci başkan Abdullah Şanlı, Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, As Başkan Mehmet Günbaş’ın yanı sıra TSYD Konya Şubesi, Konya Basın Konseyi Başkanı Mustafa Tatlısu, Gazeteciler Cemiyeti başkanı, yerel ve yaygın medyanın sahipleri ile spor müdürleri katıldı.

"KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRMADAN KIRMADAN DÖKMEDEN ELEŞTİRECEĞİZ"

Toplantının açılış konuşmasını yapan TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar “Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum; burada Konyaspor’u yönetenler sanık, bizler de ne hakim ne de savcıyız. Aynı şekilde bizler sanık, Konyaspor’u yönetenler de, ne savcı ne hakim. İki tarafta hüküm verme yetkisine sahip değil. Bizler, yani gazeteciler elbette eleştireceğiz, elbette itiraz edeceğiz, ama kişilik haklarına saldırmadan, kırmadan, dökmeden yanlışların yanında değil, karşısında olacağız. Burada bulunan herkesin ortak paydası sadece ve sadece şehrin takımı Konyaspor’dur ve Konyaspor’un başarısı için yapılan çalışmalardır. Sizlerde biliyorsunuz ki, TSYD Konya Şubesi, Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi, sıradan bir meslek örgütü değil, bu şehre katkılar sunan önemli birer misyon kuruluşlarıdır. 

"GERİYE DEĞİL İLERİYE BAKMAMIZ GEREKİYOR"

Bu 3 meslek örgütü, burada Konyaspor ve meslektaşlarımız arasındaki sıkıntıları gidermek için bir adım atıyorsa, Konyaspor’u yönetenlerden de aynı adımı atmalarını beklemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum. Konyaspor kulübü, bu şehrin gerçek anlamda dünyaya açılan penceresidir. Özellikle son iki sezondur şehre olan katkılarıyla ülkenin en ücra köşelerinde bile ses getirmekle beraber, Konya’ya olumsuz bakışları da değiştirmiştir.  Ancak, yaşanan bazı talihsizlikler nedeniyle, dışarıdan gelen saldırılar yetmezmiş gibi aile içindeki sıkıntılar da daha can acıtıcı, daha yaralayıcı olmuştur. 

"ÖNEMLİ OLAN KONYASPOR’UN BAŞARISI"

Konyaspor’un iyi yerlere gelmesi ve başarısını sürdürebilmesi için, yönetimleri ne kadar eleştirsek de, yöneticilere ne kadar kırılsak da, Konyaspor’un başarısı için bizlere büyük görevler düşüyor. Bunu kesinlikle unutmamalıyız. Yöneticiler de bu eleştirileri yanlış giden bir şeyin daha iyiye gitmesi için veya bir yanlışın düzeltilmesi için yapılan bir değerlendirme, bir ikaz gibi görmeliler.Bu doğrultuda Konyaspor kulübü ve camiası ile basının her bir ferdinin kenetlenmesini ve üzerlerine düşeni yapmasını rica ediyorum. Unutmayalım ki, başka Konyaspor yok ve hepimiz aynı gemideyiz. Bu vesileyle, son iki sezondur, bu şehri ve bu şehirde yaşayanları onurlandıran Konyaspor’a teşekkür ediyor, bu istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını arzu ediyorum“ dedi.

"KONYASPOR’A BÜYÜK BİR SEVDAYLA BAĞLIYIZ" 

Başkan Fatih Yılmaz medya mensuplarıyla gerçekleştirilen istişare toplantısını yönetim kurulu olarak önemsediklerini ifade ettiği konuşmasında Hz. Mevlana’nın sözünü hatırlatarak “Dün dündü dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni bir gün yeni şeyler söylemek lazım” diyerek camianın dün yaşananları unutup Konyaspor’un geleceğine dair neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapmanın çok daha doğru olacağını söyledi. 

Başkan Yılmaz şöyle konuştu:

“Konyaspor’a büyük bir sevdayla bağlıyız. Mesele Konyaspor olunca onca işimizi, gücümüzü bırakıp bıkmadan usanmadan, büyük bir şevkle koşarak hep gitmeye çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Burada kıymetli basın mensuplarını istişare toplantısı için bir araya getiren TSYD Konya Şubesi’nin sayın başkanı Recep Çınar’a ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Bugün burada Konyaspor’umuzu bir adım öteye taşıyacak konular konuşulursa hakikaten mutlu olurum. Yeni bir şeyler söylemek gerekirse hakikaten yeni bir şeyler söyleyelim. Sıkıntıları gidermek için zaten beyaz bir sayfa açmaya hazırız bunun bilinmesini isterim. Bugün yeni şeyler söyleyelim ve Konyaspor’u ileriye götürecek adımlar atalım.”

İstişare toplantısı konuşmaların ardından karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Spor
» İbrahim Apalı: Konyaspo
» Atiker Konyaspor-Salzburg
» Konya'da düzenlenen futb
» Konya'da Türk futbol tar
» Akçay: Bu kaybı telafi
» Konyaspor'dan 'adil yöne
» Bu ne yaman çelişki!
»  Konyaspor-Galatasaray ma
» Konyaspor Başkanı Yılm
» Konya'da zorlu maç! Kony
» "Galatasaray'ı durduraca
» Konyaspor'da 3 oyuncu ça
»  Atiker Konyaspor'un yeni
» Konyaspor'dan Tahir Akyü
» Türkiye Milli Ampute Fut
» Selçuklu'da kış spor o
»  Konya'da motodrag heyeca
»  FC Salzburg maçı bilet
» KOP İdaresi'nden 'okuma
» Konyaspor'un hırçın sa
» Konyaspor'da vazgeçilmey
» Atiker Konyaspor'da G.Sar
» Süper Lig'de puan durumu
» Ali Çamdalı takımla ç
» Konyaspor'un otobüsüne
» A Milli Takım aday kadro
»  Atiker Konyaspor, Malaty
» Atiker Konyaspor'da 5 fut
» Malatyaspor ile Konyaspor
» Musa Araz Konyaspor tarih
» Konyaspor, Malatyaspor'a
» Konyaspor'un taraftar has
» Atiker Konyaspor-Vitoria
» Mustafa Reşit Akçay: Am
» Konyasporlu oyuncular gal
» Mustafa Reşit Akçay: B
»  Pedro Martins: Konyaspor
» "Konyaspor’a büyük bi
» Konyaspor'dan taraftara u
» Konyaspor Avrupa'da galib
» Temsilcimiz Konyaspor Gui
» Konyaspor'dan örnek hare
» Süper Lig'de puan durumu
» 31 ilçede eğitim yardı
» Konyaspor: Avrupa'da biz
» Konyaspor'da sol kanat ç
» Atiker Konyaspor'da Vitor
» Eze: Daha iyi olacağım
» Konyaspor'un rakiplerinde
» Fatih Çıtlak Mistik Mü
» Konyaspor'a Makedon hakem
» Konya'da motodrag heyecan
» Attığı gole sevinemedi
» Konyaspor-Galatasaray ma
» Akçay: Çok önemli bir
» Konyaspor'dan flaş açı
» Konyaspor zorlu maça haz
» Atiker Konyaspor kritik m
» Konya-Akhisar maçını
» Konyaspor'da flaş geliş
» Konyaspor: Biraz sabır
»  Süper Lig'de puan durum
» Akçay: Ben yararlı olam
» Konyaspor zorlu maça haz
»  Bakan Yılmaz'dan öğre
» "Okul öncesi eğitimi ya
»  Konyaspor'un rakipleri d
» Beşiktaş ile Atiker Kon
»  Konyaspor'da durmak yok
» Süper Lig'de 5. hafta he
» Beşiktaş-Konyaspor maç
»  Atiker Konyaspor'un kadr
» Konyaspor UEFA Avrupa Lig
» Mustafa Reşit Akçay: İ
» Süper Lig'de 5. haftanı
» Hacı Ahmet Özdemir: İy
» Uğur Kaleli: Konyaspor d
» Atiker Konyaspor, Olympiq
» Konyaspor Avrupa sahnesin
» Konyaspor'un Avrupa'daki
» Gurbetçilerden Atiker Ko
» Marsilya-Konyaspor maçı
» Konyaspor'dan Marsilya ma
» Konyaspor'un Avrupa'daki
» Süper Lig'de puan durumu
» Konyaspor'da durmak yok!
» Konyaspor'da şok! Ali Ç
» Ali Çamdalı: Teknik hey
»  İşte Atiker Konyaspor'
» Akçay: Mağlubiyeti hak
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com