Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Otomatik BES'e 1,3 milyonluk yeni katılım 1 Ocak'ta      "Mevlana'yı anlatmamız değil anlamamız gerekiyor"      Ak Parti Çumra'da Ufuk Yağcılar güven tazeledi      Konya'da kar ve yağmur bekleniyor!      Başbakan Yıldırım: Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacak      Abdulbaki Acet toprağa verildi      Erdoğan, Konya-Karaman bölünmüş yolu açtı      Başbakan Yıldırım'dan Mevlana'nın 744. vuslat yıl dönümü mesajı      Tahir Akyürek Şeb-i Arus töreninde birlik mesajı verdi      Bakan Kurtulmuş: Hz. Mevlana'nın kardeşlik sözlerine ihtiyacımız var      Erdoğan Şeb-i Arus programında konuştu: Bir olursak kimse bize diz çöktüremez      Konya'da Şeb-i Arus      Beyşehir’de mobil ikram aracı      Konya'da 43 yabancı uyruklu yakalandı      45 ülkeden 3 bin öğrenci Ecdat Bahçesi'nde buluştu      Konya'da AK Parti'nin acı günü! Abdulbaki Acet vefat etti      EPDK'dan doğalgaz sayacı açıklaması      "Bir tane Bylockçu milletvekili bulsun, istifa ederim"      Konyaspor galibiyet için İzmir'de!      TESK'ten yerli malı çağrısı     

"Konyaspor’a büyük bir sevdayla bağlıyız"

28.09.2017
  
 
Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar’ın girişimleriyle Konya’da yayın hayatına devam eden medya kuruluşlarının sahipleri ve spor müdürleri Atiker Konyaspor Yönetimi ile bir araya geldi. 

İstişare toplantısına Başkan Fatih Yılmaz, ikinci başkan Abdullah Şanlı, Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, As Başkan Mehmet Günbaş’ın yanı sıra TSYD Konya Şubesi, Konya Basın Konseyi Başkanı Mustafa Tatlısu, Gazeteciler Cemiyeti başkanı, yerel ve yaygın medyanın sahipleri ile spor müdürleri katıldı.

"KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRMADAN KIRMADAN DÖKMEDEN ELEŞTİRECEĞİZ"

Toplantının açılış konuşmasını yapan TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar “Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum; burada Konyaspor’u yönetenler sanık, bizler de ne hakim ne de savcıyız. Aynı şekilde bizler sanık, Konyaspor’u yönetenler de, ne savcı ne hakim. İki tarafta hüküm verme yetkisine sahip değil. Bizler, yani gazeteciler elbette eleştireceğiz, elbette itiraz edeceğiz, ama kişilik haklarına saldırmadan, kırmadan, dökmeden yanlışların yanında değil, karşısında olacağız. Burada bulunan herkesin ortak paydası sadece ve sadece şehrin takımı Konyaspor’dur ve Konyaspor’un başarısı için yapılan çalışmalardır. Sizlerde biliyorsunuz ki, TSYD Konya Şubesi, Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi, sıradan bir meslek örgütü değil, bu şehre katkılar sunan önemli birer misyon kuruluşlarıdır. 

"GERİYE DEĞİL İLERİYE BAKMAMIZ GEREKİYOR"

Bu 3 meslek örgütü, burada Konyaspor ve meslektaşlarımız arasındaki sıkıntıları gidermek için bir adım atıyorsa, Konyaspor’u yönetenlerden de aynı adımı atmalarını beklemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum. Konyaspor kulübü, bu şehrin gerçek anlamda dünyaya açılan penceresidir. Özellikle son iki sezondur şehre olan katkılarıyla ülkenin en ücra köşelerinde bile ses getirmekle beraber, Konya’ya olumsuz bakışları da değiştirmiştir.  Ancak, yaşanan bazı talihsizlikler nedeniyle, dışarıdan gelen saldırılar yetmezmiş gibi aile içindeki sıkıntılar da daha can acıtıcı, daha yaralayıcı olmuştur. 

"ÖNEMLİ OLAN KONYASPOR’UN BAŞARISI"

Konyaspor’un iyi yerlere gelmesi ve başarısını sürdürebilmesi için, yönetimleri ne kadar eleştirsek de, yöneticilere ne kadar kırılsak da, Konyaspor’un başarısı için bizlere büyük görevler düşüyor. Bunu kesinlikle unutmamalıyız. Yöneticiler de bu eleştirileri yanlış giden bir şeyin daha iyiye gitmesi için veya bir yanlışın düzeltilmesi için yapılan bir değerlendirme, bir ikaz gibi görmeliler.Bu doğrultuda Konyaspor kulübü ve camiası ile basının her bir ferdinin kenetlenmesini ve üzerlerine düşeni yapmasını rica ediyorum. Unutmayalım ki, başka Konyaspor yok ve hepimiz aynı gemideyiz. Bu vesileyle, son iki sezondur, bu şehri ve bu şehirde yaşayanları onurlandıran Konyaspor’a teşekkür ediyor, bu istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını arzu ediyorum“ dedi.

"KONYASPOR’A BÜYÜK BİR SEVDAYLA BAĞLIYIZ" 

Başkan Fatih Yılmaz medya mensuplarıyla gerçekleştirilen istişare toplantısını yönetim kurulu olarak önemsediklerini ifade ettiği konuşmasında Hz. Mevlana’nın sözünü hatırlatarak “Dün dündü dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni bir gün yeni şeyler söylemek lazım” diyerek camianın dün yaşananları unutup Konyaspor’un geleceğine dair neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapmanın çok daha doğru olacağını söyledi. 

Başkan Yılmaz şöyle konuştu:

“Konyaspor’a büyük bir sevdayla bağlıyız. Mesele Konyaspor olunca onca işimizi, gücümüzü bırakıp bıkmadan usanmadan, büyük bir şevkle koşarak hep gitmeye çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Burada kıymetli basın mensuplarını istişare toplantısı için bir araya getiren TSYD Konya Şubesi’nin sayın başkanı Recep Çınar’a ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Bugün burada Konyaspor’umuzu bir adım öteye taşıyacak konular konuşulursa hakikaten mutlu olurum. Yeni bir şeyler söylemek gerekirse hakikaten yeni bir şeyler söyleyelim. Sıkıntıları gidermek için zaten beyaz bir sayfa açmaya hazırız bunun bilinmesini isterim. Bugün yeni şeyler söyleyelim ve Konyaspor’u ileriye götürecek adımlar atalım.”

İstişare toplantısı konuşmaların ardından karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Spor
» Konyaspor galibiyet için
» Mehmet Özdilek Trabzonsp
» Konyaspor'un kupadaki rak
» Konyaspor'un rakibi belli
» Konyaspor revire döndü!
» Konyaspor'un gol ayağı
» Konyaspor'dan kritik üç
» Mehmet Özdilek: Ben tak
» Son şampiyon Konyaspor r
» Konyaspor kritik maça ç
» Anadolu Selçukspor evind
» Atiker Konyaspor'lu yöne
»  Özdilek'ten kadroda ve
»  Atiker Konyaspor Avrupa'
» “Bu sene 6 puan alan ve
» 15. haftanın programı
» Konyaspor'un maçı Barı
» Konyaspor'a tribün kapat
» Konya'da kritik maç!
» Atiker Konyaspor, Vitoria
» Atiker Konyaspor, Vitoria
» Konyaspor Portekiz'e gitt
» Özdilek: Kimsenin gözü
» Vitoria maçı öncesi Ko
» Konyaspor'un maçına Alm
» "Konyaspor hak ettiği ye
» Konyaspor kaptanı Ali Ç
» Mehmet Özdilek'den Ömer
»  Atiker Konyaspor'da krit
» Konya'da zorlu mücadele!
» Konyaspor'dan taraftara '
» Konyaspor-Bursaspor maç
» Konyaspor-Bursaspor maç
» Konyaspor'un üç oyuncus
» Son şampiyon kupa maçı
» Konyaspor'un kupa maçı
» Süper Lig'de puan durumu
» Anadolu Selçukspor 3 pua
» Mehmet Özdilek: İyi bir
» Atiker Konyaspor çıkı
» Marsilyalılar Konya'ya h
» Mehmet Özdilek: Futbol h
» Kasımpaşa-Atiker Konyas
» Atiker Konyaspor'a son da
»  Özdilek: Sakin ve sabı
» Abonelikler e-devlet üze
» Süper Lig'de 13. hafta h
» Saldırıya uğrayan gazi
» ''Konya'ya beraberlik iç
» Atiker Konyaspor, Olympiq
» Ali Turan: Marsilya maç
» Konyaspor'dan flaş karar
» Mehmet Özdilek: Giden 4
» Atiker Konyaspor'da Olymp
»  Konya'daki dev maça Rus
»  Süper Lig'de puan durum
» Konya'da off road heyecan
» "Ders sürelerini biraz k
» Çatalhöyük Çumra Bele
» Özdilek: “Bir anlık d
» Konyaspor seyircisine kav
»  Atiker Konyaspor'dan Ant
»  Futbolda haftanın progr
»  "Atiker Konyaspor'u örn
» Mehmet Özdilek: Sahada c
» Atiker Konyaspor'da Antal
» Konyaspor'un cezası bitt
» Konya protokolünden Kony
» Atiker Konyaspor'da Antal
» Anadolu Selçukspor'dan k
» ​Konyaspor hazırlık m
» Konyaspor sis altında ç
» Konyasporlu oyuncular Tü
» Konyaspor'da izin bitti!
»  Konyaspor ligin centilme
» Konyaspor hazırlık maç
» "Konyaspor ile Şampiyonl
» Cüneyt Çakır özür di
» Konyaspor'a 3 gün izin
» Konyaspor maçında skand
»  Süper Lig'de puan durum
» Konyaspor'un rakibi darbe
» Konyaspor'dan Cüneyt Ça
» Musa Araz: Ayaklarım yer
»  Cüneyt Çakır'dan Kony
» Atiker Konyaspor deplasma
»  Mehmet Özdilek: Penalt
» "Konyaspor çok daha güz
» Konyaspor zorlu Sivasspor
» Konyaspor, Sivas maçı h
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com