Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Numune Hastanesi kapılarını KONTV Haber'e açtı!      12 ilde dolandırıcılık operasyonu      Beyşehir’de esnaf gezisi      Mehmetçik Afrin'de gece devriyesinde      Hurda araçlar için 10 bin lira!      Başkan Altay: 30 bin sayısına ulaşacağız      "Tüm rağbetimizi Rabb'imize yöneltmemiz gerekiyor"      Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nde ‘şivlilik’ coşkusu      Konya'da 75'lik nine okur yazar oldu      Yerde bulduğu altın bileziği polise teslim etti      TSK'ya 8 yeni SİHA      "Saadet zincirinden" 65 şirket radarda      165 milyon avroluk hibeye başvuru süresi uzatıldı      Yarın Regaip Kandili      Konya dahil 7 ildeki operasyona 11 tutuklama      Akyürek: Çanakkale ile Afrin 103 yıllık bir kahramanlık buluşmasıdır      PYD/PKK yanlıları Çeçenistan savaşından Afrin yalanı üretti      Erdoğan, 'yerel seçimde ittifak olacak mı?' sorusuna yanıt verdi      İvriz'in güzelliğine güzellik katacak proje      Körfez ülkelerinden 200 iş adamı ve yatırımcı Konya'da buluştu     

"Konyaspor’a büyük bir sevdayla bağlıyız"

28.09.2017
  
 
Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar’ın girişimleriyle Konya’da yayın hayatına devam eden medya kuruluşlarının sahipleri ve spor müdürleri Atiker Konyaspor Yönetimi ile bir araya geldi. 

İstişare toplantısına Başkan Fatih Yılmaz, ikinci başkan Abdullah Şanlı, Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, As Başkan Mehmet Günbaş’ın yanı sıra TSYD Konya Şubesi, Konya Basın Konseyi Başkanı Mustafa Tatlısu, Gazeteciler Cemiyeti başkanı, yerel ve yaygın medyanın sahipleri ile spor müdürleri katıldı.

"KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRMADAN KIRMADAN DÖKMEDEN ELEŞTİRECEĞİZ"

Toplantının açılış konuşmasını yapan TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar “Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum; burada Konyaspor’u yönetenler sanık, bizler de ne hakim ne de savcıyız. Aynı şekilde bizler sanık, Konyaspor’u yönetenler de, ne savcı ne hakim. İki tarafta hüküm verme yetkisine sahip değil. Bizler, yani gazeteciler elbette eleştireceğiz, elbette itiraz edeceğiz, ama kişilik haklarına saldırmadan, kırmadan, dökmeden yanlışların yanında değil, karşısında olacağız. Burada bulunan herkesin ortak paydası sadece ve sadece şehrin takımı Konyaspor’dur ve Konyaspor’un başarısı için yapılan çalışmalardır. Sizlerde biliyorsunuz ki, TSYD Konya Şubesi, Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi, sıradan bir meslek örgütü değil, bu şehre katkılar sunan önemli birer misyon kuruluşlarıdır. 

"GERİYE DEĞİL İLERİYE BAKMAMIZ GEREKİYOR"

Bu 3 meslek örgütü, burada Konyaspor ve meslektaşlarımız arasındaki sıkıntıları gidermek için bir adım atıyorsa, Konyaspor’u yönetenlerden de aynı adımı atmalarını beklemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum. Konyaspor kulübü, bu şehrin gerçek anlamda dünyaya açılan penceresidir. Özellikle son iki sezondur şehre olan katkılarıyla ülkenin en ücra köşelerinde bile ses getirmekle beraber, Konya’ya olumsuz bakışları da değiştirmiştir.  Ancak, yaşanan bazı talihsizlikler nedeniyle, dışarıdan gelen saldırılar yetmezmiş gibi aile içindeki sıkıntılar da daha can acıtıcı, daha yaralayıcı olmuştur. 

"ÖNEMLİ OLAN KONYASPOR’UN BAŞARISI"

Konyaspor’un iyi yerlere gelmesi ve başarısını sürdürebilmesi için, yönetimleri ne kadar eleştirsek de, yöneticilere ne kadar kırılsak da, Konyaspor’un başarısı için bizlere büyük görevler düşüyor. Bunu kesinlikle unutmamalıyız. Yöneticiler de bu eleştirileri yanlış giden bir şeyin daha iyiye gitmesi için veya bir yanlışın düzeltilmesi için yapılan bir değerlendirme, bir ikaz gibi görmeliler.Bu doğrultuda Konyaspor kulübü ve camiası ile basının her bir ferdinin kenetlenmesini ve üzerlerine düşeni yapmasını rica ediyorum. Unutmayalım ki, başka Konyaspor yok ve hepimiz aynı gemideyiz. Bu vesileyle, son iki sezondur, bu şehri ve bu şehirde yaşayanları onurlandıran Konyaspor’a teşekkür ediyor, bu istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını arzu ediyorum“ dedi.

"KONYASPOR’A BÜYÜK BİR SEVDAYLA BAĞLIYIZ" 

Başkan Fatih Yılmaz medya mensuplarıyla gerçekleştirilen istişare toplantısını yönetim kurulu olarak önemsediklerini ifade ettiği konuşmasında Hz. Mevlana’nın sözünü hatırlatarak “Dün dündü dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni bir gün yeni şeyler söylemek lazım” diyerek camianın dün yaşananları unutup Konyaspor’un geleceğine dair neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapmanın çok daha doğru olacağını söyledi. 

Başkan Yılmaz şöyle konuştu:

“Konyaspor’a büyük bir sevdayla bağlıyız. Mesele Konyaspor olunca onca işimizi, gücümüzü bırakıp bıkmadan usanmadan, büyük bir şevkle koşarak hep gitmeye çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Burada kıymetli basın mensuplarını istişare toplantısı için bir araya getiren TSYD Konya Şubesi’nin sayın başkanı Recep Çınar’a ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Bugün burada Konyaspor’umuzu bir adım öteye taşıyacak konular konuşulursa hakikaten mutlu olurum. Yeni bir şeyler söylemek gerekirse hakikaten yeni bir şeyler söyleyelim. Sıkıntıları gidermek için zaten beyaz bir sayfa açmaya hazırız bunun bilinmesini isterim. Bugün yeni şeyler söyleyelim ve Konyaspor’u ileriye götürecek adımlar atalım.”

İstişare toplantısı konuşmaların ardından karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Spor
» Selçuklu Belediyespor'da
» Süper Lig'in gol ortalam
» Konyaspor maçında ilgin
» "Önümüzde 8 final maç
» Konyaspor'dan galibiyet p
»  Selçuklu Belediyespor'd
» Süper Lig'de puan durumu
» Konyaspor zorlu maça haz
» Hadimi Külliyatı Türk
» Serkan Kırıntılı Mill
» Konyaspor’un rakipleri
» Başkan Fatih Yılmaz Kon
» Selçuklu Belediyespor'da
» Konyaspor-Kayserispor ma
» Atiker Konyaspor’da 5 o
» Konyaspor'da tek antrenma
» Selçuklu Belediyesi’nd
» Selçuklu Kartalı taraft
» ​Konyaspor tırmanışa
»  "Sergen Yalçın en iyi
» Atiker Konyaspor Kayseris
» Petar Filipovic ameliyat
» Süper Lig'de puan durumu
» Selçuklu Belediyespor zi
» Anadolu Selçukspor gerid
» Sergen Yalçın: Savaşar
» Atiker Konyaspor'da G.Sar
» Konyaspor'dan son 5 sezon
» Futbolda haftanın progra
» "18 puan Konyaspor'u ligd
» Galatasaray-Konya maçın
» PFDK'dan Konyaspor'a ceza
» Konyaspor zorlu deplasman
»  Atiker Konyaspor'da G.Sa
» Sergen Yalçın resmen Ko
» Sergen Yalçın'dan birli
» Sergen Yalçın Konyaspor
» 24 haftada 14 "teknik mü
» Konyaspor’da stoper Fil
» Süper Lig'de puan durumu
» Konyaspor'da Ali Turan zo
» Mehmet Özdilek: Kafayı
» Mehmet Özdilek futbolcul
» Konyaspor maçında asker
»  Konyaspor'da Mehmet Özd
» Konyaspor'da teknik direk
» Bir yenilgiden çok öte.
»  Konyaspor Sergen Yalçı
» Konya protokolünden Kony
» Konyaspor: Hiç kimsenin
» Futbol maçlarında sayg
» Konyaspor- Malatyaspor ma
» Konya'da zorlu maç!
» Atiker Konyaspor'da hedef
» Konyaspor bilet gelirleri
» Ali Turan'dan Ali Çamdal
»  Konyaspor'da Ali Çamdal
» Süper Lig'de puan durumu
» Bize yine hüsran!
»  Konyaspor'dan açıklama
» Mehmet Özdilek'in kızı
» Konyaspor'dan deplasmanda
» Mehmet Özdilek: Önemli
» Konyaspor zorlu maça haz
» Şenol Güneş'ten Mehmet
» TFF'den Konyaspor'a ağı
» Konyaspor'un rakibi Akhis
»  Akhisar-Konya maçını
» Konyaspor'dan altyapı i
» Süper Lig'de puan durumu
» Anadolu Selçukspor gerid
» Öğrencilerin "yazı sti
» Özdilek: 1-1’lik sonuc
»  Özdilek'ten Şenol Gün
» ​Konyaspor maçında ş
» Konya'da kazanan yok
» Celalettin Çakıcı: Baz
» Şenol Güneş'ten maç s
» Atiker Konyaspor'da Beşi
» Konyaspor'un eski futbolc
» Süper Lig'de 22. haftan
»  Beşiktaş'ta Konyaspor
»  Fatih Yılmaz: Konyaspor
» Beşiktaş kafilesi Konya
» Konyaspor'un ligdeki 4 ma
» Konyaspor'un sakat futbol
» Özdilek: Evimizdeki tüm
» Konyaspor-Beşiktaş maç
» "Bazı maçlarda önemli
» Süper Lig'de puan durumu
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com