Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları için son gün uyarısı      Ahmet Sorgun: Bu seçim, asırlık ve tarihi bir seçimdir      Akşehir'de kiraz festivali düzenlendi      Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun seçim mesaisi      Aymanas Evleri Konut Yapı Kooperatifi’ne yoğun ilgi      Mustafa Akış Çumra'yı ziyaret etti      Selçuklu’da sandık müşahitleri toplandı      Konya'da bir kişinin öldüğü kaza anı güvenlik kamerasında! VİDEO      Abdülmetin Balkanlıoğlu için Konya'da gıyabi cenaze namazı kılındı      Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu sona erdi      İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk uçuşu Erdoğan'ın uçağı yaptı      Konya'da otomobilin çarptığı yaya öldü      Konya'da silahlı kavga: 9 yaralı      Konya'ya yağış uyarısı! Sıcaklık 3 derece artacak      Beyşehir’de bağış kitaplarından mini kütüphane      JÖH-PÖH Kandil'e hazırlanıyor      Önce cumhurbaşkanı seçimine ait oy pusulaları sayılacak      Kritik seçime 3 gün kaldı      Saraç'tan ALES açıklaması      Konya Şehir Hastanesi’nde çalışmalar devam ediyor!     

Tam zamanı

12.11.2017
  
 
İşte Bay'ın yazısı:

Ekim sonu, Kasım başı itibariyle arzı ıslatan yağmurun rahmet ve berekete dönüşeceği günlerin özlemi ile, yılın son güneşinin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Öğlen sonrası gömlekle gezildiğinde dahi üşütmeyecek bir hava ile güzü yarıladık. 

Ekim sonunda Cumhurbaşkanını konuk eden Konya şimdi gelinliğini giyinerek yeni misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Şunun şurasında “vuslat”a ne kaldı ki? 

İfadesini Hazreti Mevlana’dan alan ve düğün gecesi manasına gelen “Şeb-i Arus”ta şehir görücüye çıkar. Keşke havaların güzel olduğu günlerden biri olsaydı diye iç geçirsek de, tarihi değiştirecek bir durumumuz yoktur elbette. Mademki düğünün tarihi 17 Aralık olmuştur, o zaman en güzelinden hazırlık yapmak düşer düğün sahiplerine. 

Sayın Cumhurbaşkanımız yakın tarihte Konya’ya geldiğinden, 17 Aralık’ta yeniden gelecek mi bilmiyorum. Ancak onsuz Şeb-i Aruslar çok yavan geçiyor.  Hele bölgemizde yaşanan ve tüm bölge insanının üzerine karabasan gibi çöken son hadiselerden sonra, aşk ve hoşgörü şehri Konya’dan tüm dünyaya haykırılacak çok mesaj var diye düşünüyorum. 

Yularını Amerika Birleşik Devletlerinin çektiği batı menşeli bayat yemeği önümüze yeniden koydular. Ancak bu sefer adresi farklı. Çok ama çok tehlikeli bir coğrafyadan ses geldi. Ancak ses ile birlikte bir de büyük bir gürültü çıkardılar. Belki de dikkatler sesten fazla gürültüye çekilsin diye yaptılar.  Ne büyük tevafuk ki, “yolsuzluk” operasyonu, “ılımlı İslam” çıkışıyla birlikte başladı. 

Türkiye gibi eleştiri ve tartışma kültürüne alışık toplumlarda insanların bu tür tehlikelere karşı kendilerini koruma refleksi fazla. Ancak Suud gibi kapalı toplumlarda maalesef düşünme ve hareket kabiliyeti kısıtlı. 

İslamı “ılımlı” ve “ılımsız” diye ikiye ayırma fecaatini gösterenler hem kendi hanedanlarının hem de ülke yönetimlerinin altına dinamit koyduklarının farkındadırlar diye sanıyorum. Ancak, 1991 Irak operasyonu ile başlayan İslam Coğrafyalarını parçalama stratejisi karşısında tehlikeyi görüp birlik olmayı başaramayan Müslüman  Devletler “made in İsrael” senaryosu karşısında acziyete düştüklerini yeni anladılar. Anladıklarında ise iş işten çoktan geçmişti. (Tek istisnası tehlikeyi daha erken görüp, dik durma başarısı gösteren Türkiye oldu) 

Yemen üzerinden İran ile savaşmak zorunda bırakılan Suudi Arabistan’ın Katar krizi ile de altı oyuldu. Yemen’de yakılan ateşin Lübnan’a da sıçradığını gören Suud yönetimi iyice panikledi. Yuları çoktan Amerika’nın eline geçen Mısır’dan Suud’a gelecek bir hayır zaten yok. Katar krizinde Türkiye ile de dolaylı sıkıntı yaşayan, sonrasındaki süreçlerde de dik durmayı başaramayan Suudlular, kendileri için önceden hazırlanan ölüm senaryosunu istemeye istemeye oynamak zorunda kaldılar. 

İsrail’in doğu güvenliğini Irak operasyonu , kuzey güvenliğini Suriye operasyonu, batı güvenliğini Mısır Operasyonu ile sağlayan İsrail Hamisi Amerika şu sıralar güney güvenliğini sağlama almak ile meşgul. Bu yolla İsrail bıyıklarını burup geleceğe güvenle bakarken, Amerika hem silah satarak hem de zengin petrol kaynaklarından yararlanarak kazanç elde ediyor. Yani bir taşla iki kuş vurma hadisesi.  İsrail-Amerika konsorsiyumu (İsrika A.Ş)  bölgede çok ama çok kazançlı yatırımlar yapıyor. 

Türkiye başta olmak üzere tüm İslam Dünyasının  gözünün ve kulağının bu bölgede olduğu bir dönemde Şeb-i Arus’a hazırlanıyoruz. Tam da zamanı. Keşke, tüm İslam ülkelerinin liderlerini Konya’ya getirme fırsatımız olsa da, Reis hepsinin gözleri içine bakarak, gerçek İslamı haykırsa. TEK İSLAM, TEK ÜMMET, TEK SANCAK, TEK HEDEF.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Aymanas Evleri Konut Yap
» Konya'da bir kişinin öl
» Abdülmetin Balkanlıoğl
» İstanbul Yeni Havaliman
» Konya'da otomobilin çarp
» Konya'da silahlı kavga:
» Konya'ya yağış uyarıs
»  Beyşehir’de bağış
» JÖH-PÖH Kandil'e hazır
» Saraç'tan ALES açıklam
» Konya Şehir Hastanesi’
»  Kamu binalarını tasarl
» Darbeciler silah ve mühi
»  Yerköprü Şelalesi'ne
» "Tüm Türkiye’yi Yerk
» Konya'daki kazada ölen a
»  Kalehan - Ecdat Bahçesi
» Akşehir'de sağlıklı y
» Konya'da baraj gölüne g
»  Beyşehir’de ekili ala
» Konya'nın projeleri...
» Tuğgeneral Turan'ın dar
» Konya'da FETÖ evinde yak
» Başkan Altay bedesten es
» Başkan Altay bilgehanede
» Başbakan Yıldırım: Ay
» Konya’ya yeni araç mua
» Milli Eğitim Bakanlığ
» Konya’da tarlada çalı
» İşte Konya'da musluklar
» Başkan Altay müjdeyi ve
» İşte Konya merkezli ope
» Konya'da elektrik panosu
»  Şırnak'ta yola tuzakla
» "Sabahın seherinde haydi
» "25 bin öğretmenin atam
»  YHT'lerde yolcu sayısı
» Konya'da uyuşturucu oper
» Konya merkez ile bazı il
»  Akşehir Belediyesi'nde
» Konya belediyelerinde ort
» Konya'da otomobil şaramp
» Başkan Karabacak'tan Kon
» Sertavul Geçidi'nde devr
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Konya'da korkutan yangın
» Tatilciler dönüş yolun
» Sarıeroğlu: Bu yıl hed
»  Konya'da trafik kazası:
» Terör örgütü PKK/KCK
» "Millet Bahçeleri karar
» Konya'da iş ve siyaset d
» Başbakan Yardımcısı B
» Konya-Antalya yolunda bay
» İstanbul’da dev miting
» Konya'da ekmek fırının
» Karaman'da yolcu otobüs
» Konya'da gölete giren ik
»  Kandil'de 35 terörist e
»  Karaman’da ilk kez olu
»  Bisiklet yolu yapanlara
» Beyşehir'de kaza: 3 yara
»  Gülen'in yeğeni, FETÖ
»  "Vatanı korumaktan şer
» Konya'da uluslararası ba
»  Turistleri taşıyan oto
» Patileri kesilen yavru k
»  Kazalara bağlı can kay
» Erdoğan Konya'yı Antaly
» Konya'da feci kaza! Arız
»  "Adil Öksüz gerçekten
» Konya ve çevresine yağ
» "Terörle mücadele çok
» Akar: Terörle mücadele
» Çumra’da bayramlaşma
»  Mehmetçik'ten Afrin'de
»  "Bayramda eliniz telefon
» Bayram coşkusuna Cuma se
» Beyşehir Gölü’nde ye
»  İki duygu bir arada...
» Konya'da trafik kazası:
»  PKK'nın İkiyaka Dağla
» Tahir Akyürek, şehit ai
» Mevlana Meydanında bayra
» 3'ü sözde lider 93 ter
» Konya protokolü bayramla
»  Şehit Ramazan’sız il
» Propaganda serbestliği v
» SunExpreess, Stockholm’
»  "Bayram için tüm tedb
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com