Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
PYD/PKK’nın eski başkanı Salih Müslim, Prag’da yakalandı      Anket      Karamercan: Kadın esnaf sayısındaki artış sevindirici      Konya'da şehir içine giren tıra ceza! Plakaya tıraş köpüğü      Meram’da, “Dilimiz Kimliğimizdir” yarışmasının finalistleri belirlendi      "Üvey evlat muamelesi gördük"      Konya’dan Mehmetçik Vakfı’na 53 bin lira!      Salih Müslim'in gözaltına alınmasına ilişkin detaylar netleşti      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'de 2021 terörist etkisiz hale getirildi      Afrin şehidi Ünlü, son yolculuğuna uğurlandı      Başbakan Yıldırım'dan 'yerli otomobil' açıklaması      Konya'da otomobil elektrik direğine çarptı: 3 yaralı      BMGK, Suriye'de bir ay 'insani ateşkes' kararı aldı      Afrin'de 2018 terörist etkisiz hale getirildi      Konya'ya yağmur ve kar uyarısı!      Afrin'de YPG/PKK'ya ait kamp ele geçirildi      Konya'dan Mehmetçiğe destek!      Fakıbaba "300 koyun" projesine açıklık getirdi      Konya Müftüsü Akpınar şehadet ve vatan sevgisini anlattı      Konya’da hayvanlar için acil müdahale ekibi     

Tam zamanı

12.11.2017
  
 
İşte Bay'ın yazısı:

Ekim sonu, Kasım başı itibariyle arzı ıslatan yağmurun rahmet ve berekete dönüşeceği günlerin özlemi ile, yılın son güneşinin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Öğlen sonrası gömlekle gezildiğinde dahi üşütmeyecek bir hava ile güzü yarıladık. 

Ekim sonunda Cumhurbaşkanını konuk eden Konya şimdi gelinliğini giyinerek yeni misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Şunun şurasında “vuslat”a ne kaldı ki? 

İfadesini Hazreti Mevlana’dan alan ve düğün gecesi manasına gelen “Şeb-i Arus”ta şehir görücüye çıkar. Keşke havaların güzel olduğu günlerden biri olsaydı diye iç geçirsek de, tarihi değiştirecek bir durumumuz yoktur elbette. Mademki düğünün tarihi 17 Aralık olmuştur, o zaman en güzelinden hazırlık yapmak düşer düğün sahiplerine. 

Sayın Cumhurbaşkanımız yakın tarihte Konya’ya geldiğinden, 17 Aralık’ta yeniden gelecek mi bilmiyorum. Ancak onsuz Şeb-i Aruslar çok yavan geçiyor.  Hele bölgemizde yaşanan ve tüm bölge insanının üzerine karabasan gibi çöken son hadiselerden sonra, aşk ve hoşgörü şehri Konya’dan tüm dünyaya haykırılacak çok mesaj var diye düşünüyorum. 

Yularını Amerika Birleşik Devletlerinin çektiği batı menşeli bayat yemeği önümüze yeniden koydular. Ancak bu sefer adresi farklı. Çok ama çok tehlikeli bir coğrafyadan ses geldi. Ancak ses ile birlikte bir de büyük bir gürültü çıkardılar. Belki de dikkatler sesten fazla gürültüye çekilsin diye yaptılar.  Ne büyük tevafuk ki, “yolsuzluk” operasyonu, “ılımlı İslam” çıkışıyla birlikte başladı. 

Türkiye gibi eleştiri ve tartışma kültürüne alışık toplumlarda insanların bu tür tehlikelere karşı kendilerini koruma refleksi fazla. Ancak Suud gibi kapalı toplumlarda maalesef düşünme ve hareket kabiliyeti kısıtlı. 

İslamı “ılımlı” ve “ılımsız” diye ikiye ayırma fecaatini gösterenler hem kendi hanedanlarının hem de ülke yönetimlerinin altına dinamit koyduklarının farkındadırlar diye sanıyorum. Ancak, 1991 Irak operasyonu ile başlayan İslam Coğrafyalarını parçalama stratejisi karşısında tehlikeyi görüp birlik olmayı başaramayan Müslüman  Devletler “made in İsrael” senaryosu karşısında acziyete düştüklerini yeni anladılar. Anladıklarında ise iş işten çoktan geçmişti. (Tek istisnası tehlikeyi daha erken görüp, dik durma başarısı gösteren Türkiye oldu) 

Yemen üzerinden İran ile savaşmak zorunda bırakılan Suudi Arabistan’ın Katar krizi ile de altı oyuldu. Yemen’de yakılan ateşin Lübnan’a da sıçradığını gören Suud yönetimi iyice panikledi. Yuları çoktan Amerika’nın eline geçen Mısır’dan Suud’a gelecek bir hayır zaten yok. Katar krizinde Türkiye ile de dolaylı sıkıntı yaşayan, sonrasındaki süreçlerde de dik durmayı başaramayan Suudlular, kendileri için önceden hazırlanan ölüm senaryosunu istemeye istemeye oynamak zorunda kaldılar. 

İsrail’in doğu güvenliğini Irak operasyonu , kuzey güvenliğini Suriye operasyonu, batı güvenliğini Mısır Operasyonu ile sağlayan İsrail Hamisi Amerika şu sıralar güney güvenliğini sağlama almak ile meşgul. Bu yolla İsrail bıyıklarını burup geleceğe güvenle bakarken, Amerika hem silah satarak hem de zengin petrol kaynaklarından yararlanarak kazanç elde ediyor. Yani bir taşla iki kuş vurma hadisesi.  İsrail-Amerika konsorsiyumu (İsrika A.Ş)  bölgede çok ama çok kazançlı yatırımlar yapıyor. 

Türkiye başta olmak üzere tüm İslam Dünyasının  gözünün ve kulağının bu bölgede olduğu bir dönemde Şeb-i Arus’a hazırlanıyoruz. Tam da zamanı. Keşke, tüm İslam ülkelerinin liderlerini Konya’ya getirme fırsatımız olsa da, Reis hepsinin gözleri içine bakarak, gerçek İslamı haykırsa. TEK İSLAM, TEK ÜMMET, TEK SANCAK, TEK HEDEF.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» PYD/PKK’nın eski başk
» Anket
» Konya'da şehir içine gi
»  Meram’da, “Dilimiz K
»  "Üvey evlat muamelesi g
» Konya’dan Mehmetçik V
» Salih Müslim'in gözalt
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Afrin şehidi Ünlü, so
» Başbakan Yıldırım'dan
» Konya'da otomobil elektri
» Afrin'de 2018 terörist e
» Konya'ya yağmur ve kar u
» Afrin'de YPG/PKK'ya ait k
» Konya'dan Mehmetçiğe de
» Konya Müftüsü Akpınar
» Konya’da hayvanlar içi
» Şehit babası: Beni ça
» Beyşehir'de haşere ile
»  Konya'nın da aralarınd
» TOKİ'nin inşa ettiği k
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Teröristler ihtiyar köy
» Afrin'de öldürülen ter
» Konya'da yağmur bekleniy
» "Bilinmeyen numaralara" h
» Zeytin Dalı Harekatında
» Erdoğan: Bu yaz terör
» ANKET
» KOMEK’te tarih yeniden
» Meram'a kentsel dönüş
» Mehmet Oğuz yatırımlar
»  Konya'da 350 öğrencide
» Konya Valiliğinden uyar
» Konya'da öğrencilerden
» Konya'daki cezaevinden fi
» Yasin Bulduklu Müsiad'ı
»  TSK, Afrin'e ilerleyen t
» Konya-Beyşehir yolundaki
» Afrin'de 1873 terörist
»  Balık ve arı sevkiyat
»  Mehmetçik teröristleri
»  Vefatının ardından ya
» Konya'dan gönüllü UMKE
» Konya Uluslararası Yeşi
»  Online anket
» Çelik kanatların "opera
» Mehmet Oğuz'un ziyaretle
» Konyalı şehit toprağa
» Yardımcı doçentlik kad
» Konya'da hırsızlık ş
»  Online Anket
» JÖH ve PÖH TSK emrinde
»  Afrin'de 1829 terörist
»  Ehliyet sınavı görevl
»  28 Şubat'ın sembol isi
» Konya'da üç araç kazay
»  Online Anket
» Konyalı askerimiz şehit
»  Konya'daki FETÖ operasy
» Erdoğan, Selçuklu'nun d
» Konyalı şehit Antalya'd
» Konya ve Samsun'da aranan
» Erdoğan: İnsansız tank
» Atatürk Spor Kompleksind
» Konya'da yerli ve milli
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» Konya'da küçükbaş hay
» Konya'da yağış bekleni
» Zeytin Dalı Harekatı'nd
»  Beyşehir ‘katlı otop
» Şeker fabrikalarının
» Aracın kilometresini dü
»  Konya'da şüpheli ölü
» Meram'dan Mehmetçiğe me
» Lise öğrencilerinden Me
»  Anket
» Konya 'il imamı' yakalan
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Konya'da binlerce kişi
» Konya merkezli FETÖ oper
» CHP'nin eski Konya Gençl
» Zekai Aksakallı'nın, ş
»  At ve eşeklere kimlik g
»  Önce yayaya çarptı ar
»  Esed'in katliam fotoğra
»  Sorani ve Heyyani köyle
»  Anket
» Konya'da şehit ailesi ve
» Yapı ruhsatı verilen bi
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com