Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da eğitim yardımı başvuruları başladı      Rıza Çalımbay: Bütün amacımız turu geçmek      "Konya savunma sanayinin merkezi oluyor"      Mendi, Akıncı Üssü davasında müşteki sıfatıyla beyanda bulundu      Armut ağacı eylülde çiçek açtı      Konya'ya soğuk hava uyarısı! Sıcaklık 12 derece düşecek      Karatay'a 2 yeni anaokulu      Konya Teknik Üniversitesi'nden başarı üstüne başarı      Otomobile ödenen ÖTV'de 17 bin TL'ye kadar düşüş olacak      Lübnanlı müzisyen Daline Jabbour Konya'da konser verdi      Konya'da 2 bina yıkılma tehlikesine karşı boşaltıldı      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olmasaydı felaket yaşanacaktı      Milyonlarca kamu çalışanına müjde! 1083 TL ikramiye...      İşte Konya'da salı günü bisiklet dağıtımı yapılacak yerler      Tüm çalışanları ilgilendiriyor! İşte yeni BES planı      Memura 3 zam      Son bir haftada 33 terörist etkisiz hale getirildi      İnşaat maliyet endeksi arttı      İlk 6 haftanın en iyi Konyaspor'u      İnternet yayınları için yeni dönem başlıyor     

Tam zamanı

12.11.2017
  
 
İşte Bay'ın yazısı:

Ekim sonu, Kasım başı itibariyle arzı ıslatan yağmurun rahmet ve berekete dönüşeceği günlerin özlemi ile, yılın son güneşinin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Öğlen sonrası gömlekle gezildiğinde dahi üşütmeyecek bir hava ile güzü yarıladık. 

Ekim sonunda Cumhurbaşkanını konuk eden Konya şimdi gelinliğini giyinerek yeni misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Şunun şurasında “vuslat”a ne kaldı ki? 

İfadesini Hazreti Mevlana’dan alan ve düğün gecesi manasına gelen “Şeb-i Arus”ta şehir görücüye çıkar. Keşke havaların güzel olduğu günlerden biri olsaydı diye iç geçirsek de, tarihi değiştirecek bir durumumuz yoktur elbette. Mademki düğünün tarihi 17 Aralık olmuştur, o zaman en güzelinden hazırlık yapmak düşer düğün sahiplerine. 

Sayın Cumhurbaşkanımız yakın tarihte Konya’ya geldiğinden, 17 Aralık’ta yeniden gelecek mi bilmiyorum. Ancak onsuz Şeb-i Aruslar çok yavan geçiyor.  Hele bölgemizde yaşanan ve tüm bölge insanının üzerine karabasan gibi çöken son hadiselerden sonra, aşk ve hoşgörü şehri Konya’dan tüm dünyaya haykırılacak çok mesaj var diye düşünüyorum. 

Yularını Amerika Birleşik Devletlerinin çektiği batı menşeli bayat yemeği önümüze yeniden koydular. Ancak bu sefer adresi farklı. Çok ama çok tehlikeli bir coğrafyadan ses geldi. Ancak ses ile birlikte bir de büyük bir gürültü çıkardılar. Belki de dikkatler sesten fazla gürültüye çekilsin diye yaptılar.  Ne büyük tevafuk ki, “yolsuzluk” operasyonu, “ılımlı İslam” çıkışıyla birlikte başladı. 

Türkiye gibi eleştiri ve tartışma kültürüne alışık toplumlarda insanların bu tür tehlikelere karşı kendilerini koruma refleksi fazla. Ancak Suud gibi kapalı toplumlarda maalesef düşünme ve hareket kabiliyeti kısıtlı. 

İslamı “ılımlı” ve “ılımsız” diye ikiye ayırma fecaatini gösterenler hem kendi hanedanlarının hem de ülke yönetimlerinin altına dinamit koyduklarının farkındadırlar diye sanıyorum. Ancak, 1991 Irak operasyonu ile başlayan İslam Coğrafyalarını parçalama stratejisi karşısında tehlikeyi görüp birlik olmayı başaramayan Müslüman  Devletler “made in İsrael” senaryosu karşısında acziyete düştüklerini yeni anladılar. Anladıklarında ise iş işten çoktan geçmişti. (Tek istisnası tehlikeyi daha erken görüp, dik durma başarısı gösteren Türkiye oldu) 

Yemen üzerinden İran ile savaşmak zorunda bırakılan Suudi Arabistan’ın Katar krizi ile de altı oyuldu. Yemen’de yakılan ateşin Lübnan’a da sıçradığını gören Suud yönetimi iyice panikledi. Yuları çoktan Amerika’nın eline geçen Mısır’dan Suud’a gelecek bir hayır zaten yok. Katar krizinde Türkiye ile de dolaylı sıkıntı yaşayan, sonrasındaki süreçlerde de dik durmayı başaramayan Suudlular, kendileri için önceden hazırlanan ölüm senaryosunu istemeye istemeye oynamak zorunda kaldılar. 

İsrail’in doğu güvenliğini Irak operasyonu , kuzey güvenliğini Suriye operasyonu, batı güvenliğini Mısır Operasyonu ile sağlayan İsrail Hamisi Amerika şu sıralar güney güvenliğini sağlama almak ile meşgul. Bu yolla İsrail bıyıklarını burup geleceğe güvenle bakarken, Amerika hem silah satarak hem de zengin petrol kaynaklarından yararlanarak kazanç elde ediyor. Yani bir taşla iki kuş vurma hadisesi.  İsrail-Amerika konsorsiyumu (İsrika A.Ş)  bölgede çok ama çok kazançlı yatırımlar yapıyor. 

Türkiye başta olmak üzere tüm İslam Dünyasının  gözünün ve kulağının bu bölgede olduğu bir dönemde Şeb-i Arus’a hazırlanıyoruz. Tam da zamanı. Keşke, tüm İslam ülkelerinin liderlerini Konya’ya getirme fırsatımız olsa da, Reis hepsinin gözleri içine bakarak, gerçek İslamı haykırsa. TEK İSLAM, TEK ÜMMET, TEK SANCAK, TEK HEDEF.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
»  Mendi, Akıncı Üssü d
» Armut ağacı eylülde ç
» Konya'ya soğuk hava uyar
» Karatay'a 2 yeni anaokulu
»  Konya Teknik Üniversite
» Lübnanlı müzisyen Dali
» Konya'da 2 bina yıkılma
»  Milyonlarca kamu çalı
» İşte Konya'da salı gü
» Son bir haftada 33 terö
»  İnternet yayınları i
»  Müşteri iletişim merk
» "Güle Oynaya Camiye Gel"
» Akşehir Belediyesi’nde
»  Süt üreticilerinden 14
» KONESOB Başkanı Karabac
» Selçuk Roket Takımı, T
» Asansörlere sıkı takip
»  Konya'da vatandaşlara a
»  "Vatandaşın parasını
» Ankara-Konya yolunda zinc
» TBMM Başkanı Yıldırı
» Konya'da yol verme kavgas
» Faslı müzisyen Redwan E
»  Bilgehane Asımın Nesli
» Konya'da kalp krizi geçi
»  Yerli helikopter motorun
» Meram’ın kilit noktas
» Suriyeli muhaliflerden İ
» Yerel seçimde ittifak ol
» İşte Konya'da pazartesi
» Hürkuş teslimata gün s
»  Erdoğan'dan büyük sü
» Ahilik Haftasına Konya d
» Konya esnafı aşure bere
» Konya Büyükşehir'den h
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Cumhurbaşkanlığından
» Afgan müzisyen Konya'da
» FETÖ'nün izdivaç genel
»  Irak'ın kuzeyine hava h
»  Terör örgütlerinin ko
» Konya'da otomobilden 32 b
»  Enerji ve madencilikte a
»  İmar Barışı'na 'ayk
» "Yerli üretim ve tüketi
» Konya'da hırsızlık an
» Uğur İbrahim Altay çoc
» "Gören varsa Allah rıza
»  Türk Yıldızları ve T
» Konya'da 7 kilo esrar ele
» Aksaray-Konya karayolunda
» 15. Konya Uluslararası M
» Akşehir Belediyesi’nde
» Konya trafiğinde tehlike
» İşte Konya'da cumartesi
» Beyşehir’de sahil band
»  Dar gelirliye faizsiz kr
» 110 muvazzaf askere FETÖ
» Otomobilin motor bölüm
»  Hulusi Akar'dan Akıncı
»  Konya’da silah operasy
»  FETÖ, HSYK seçimlerine
»  Karapınar'da son bir ay
» Konya'da Uluslararası İ
» Uğur İbrahim Altay: Ye
» MGK bildirisinde 'İdlib'
» 15. Konya Uluslararası M
»  Türkiye’nin gururu d
»  İthalatta koruma önlem
» İşte Konya'da yarın b
» Dolara anlamlı tepki! Fi
» Kuzey Irak'ta 3 terörist
» Bekçilik için yazılı
»  Annelere özel Çanakkal
» Akşehir'deki törene gaz
» Konya'da Gaziler Günü e
» Başkan Altay: Bayrağım
»  Biçerdöverle hasat yap
»  İmar barışında 2 mil
»  Konya’daki uyuşturucu
» Gülay Samancı'dan KONTV
» Konya'daki dehşet anlar
» Konya'da otomobil ile tı
» Konya 10. Ağır Ceza Mah
» Konya'da ahilik çalışt
» "Adakale Mahallemizde tü
»  "İdlib kararı Erdoğan
»  Hatice Kübra Tongar, Be
» Et sorununa 'küçükbaş
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com