Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
"KDV düzenlemesi yıl bitmeden Meclis'te olacak"      Konya'da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı      Şehit askerimizin naaşı Konya'ya getirildi      Konya'da sıcaklık 3 derece artacak! Sise dikkat      Madencilikte yeni dönem      Elektrik borcu olan çiftçilere fark ödemesi desteği yok      Atiker Konyaspor çıkış için sahada!      KPSS'nin 130 şüphelisine daha dava      İstenmeyen mesajlar yeni sistemle engellenecek      Araç sahipleri dikkat! Zorunluluk başlıyor, cezası 715 lira      Hüsnüye Erdoğan mezun olduğu okulda duygusal anlar yaşadı      Konya'da gece yarısı İpone X yoğunluğu      79 eski öğretmen hakkında gözaltı kararı      RTÜK Başkanlığına İlhan Yerlikaya yeniden seçildi      Başbakan müjdeyi verdi! 500 engelli öğretmen ataması yapılacak      İzzet öğretmen engeline rağmen meslek aşkını kaybetmedi      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Mustafa-Adile Kağnıcı Camii Konya'da ibadete açıldı      "KOBİ Bilgi Pazarı"nda devlet teşvikleri anlatıldı      Şehit Aybüke Öğretmen Konya'da anıldı     

Tam zamanı

12.11.2017
  
 
İşte Bay'ın yazısı:

Ekim sonu, Kasım başı itibariyle arzı ıslatan yağmurun rahmet ve berekete dönüşeceği günlerin özlemi ile, yılın son güneşinin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Öğlen sonrası gömlekle gezildiğinde dahi üşütmeyecek bir hava ile güzü yarıladık. 

Ekim sonunda Cumhurbaşkanını konuk eden Konya şimdi gelinliğini giyinerek yeni misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Şunun şurasında “vuslat”a ne kaldı ki? 

İfadesini Hazreti Mevlana’dan alan ve düğün gecesi manasına gelen “Şeb-i Arus”ta şehir görücüye çıkar. Keşke havaların güzel olduğu günlerden biri olsaydı diye iç geçirsek de, tarihi değiştirecek bir durumumuz yoktur elbette. Mademki düğünün tarihi 17 Aralık olmuştur, o zaman en güzelinden hazırlık yapmak düşer düğün sahiplerine. 

Sayın Cumhurbaşkanımız yakın tarihte Konya’ya geldiğinden, 17 Aralık’ta yeniden gelecek mi bilmiyorum. Ancak onsuz Şeb-i Aruslar çok yavan geçiyor.  Hele bölgemizde yaşanan ve tüm bölge insanının üzerine karabasan gibi çöken son hadiselerden sonra, aşk ve hoşgörü şehri Konya’dan tüm dünyaya haykırılacak çok mesaj var diye düşünüyorum. 

Yularını Amerika Birleşik Devletlerinin çektiği batı menşeli bayat yemeği önümüze yeniden koydular. Ancak bu sefer adresi farklı. Çok ama çok tehlikeli bir coğrafyadan ses geldi. Ancak ses ile birlikte bir de büyük bir gürültü çıkardılar. Belki de dikkatler sesten fazla gürültüye çekilsin diye yaptılar.  Ne büyük tevafuk ki, “yolsuzluk” operasyonu, “ılımlı İslam” çıkışıyla birlikte başladı. 

Türkiye gibi eleştiri ve tartışma kültürüne alışık toplumlarda insanların bu tür tehlikelere karşı kendilerini koruma refleksi fazla. Ancak Suud gibi kapalı toplumlarda maalesef düşünme ve hareket kabiliyeti kısıtlı. 

İslamı “ılımlı” ve “ılımsız” diye ikiye ayırma fecaatini gösterenler hem kendi hanedanlarının hem de ülke yönetimlerinin altına dinamit koyduklarının farkındadırlar diye sanıyorum. Ancak, 1991 Irak operasyonu ile başlayan İslam Coğrafyalarını parçalama stratejisi karşısında tehlikeyi görüp birlik olmayı başaramayan Müslüman  Devletler “made in İsrael” senaryosu karşısında acziyete düştüklerini yeni anladılar. Anladıklarında ise iş işten çoktan geçmişti. (Tek istisnası tehlikeyi daha erken görüp, dik durma başarısı gösteren Türkiye oldu) 

Yemen üzerinden İran ile savaşmak zorunda bırakılan Suudi Arabistan’ın Katar krizi ile de altı oyuldu. Yemen’de yakılan ateşin Lübnan’a da sıçradığını gören Suud yönetimi iyice panikledi. Yuları çoktan Amerika’nın eline geçen Mısır’dan Suud’a gelecek bir hayır zaten yok. Katar krizinde Türkiye ile de dolaylı sıkıntı yaşayan, sonrasındaki süreçlerde de dik durmayı başaramayan Suudlular, kendileri için önceden hazırlanan ölüm senaryosunu istemeye istemeye oynamak zorunda kaldılar. 

İsrail’in doğu güvenliğini Irak operasyonu , kuzey güvenliğini Suriye operasyonu, batı güvenliğini Mısır Operasyonu ile sağlayan İsrail Hamisi Amerika şu sıralar güney güvenliğini sağlama almak ile meşgul. Bu yolla İsrail bıyıklarını burup geleceğe güvenle bakarken, Amerika hem silah satarak hem de zengin petrol kaynaklarından yararlanarak kazanç elde ediyor. Yani bir taşla iki kuş vurma hadisesi.  İsrail-Amerika konsorsiyumu (İsrika A.Ş)  bölgede çok ama çok kazançlı yatırımlar yapıyor. 

Türkiye başta olmak üzere tüm İslam Dünyasının  gözünün ve kulağının bu bölgede olduğu bir dönemde Şeb-i Arus’a hazırlanıyoruz. Tam da zamanı. Keşke, tüm İslam ülkelerinin liderlerini Konya’ya getirme fırsatımız olsa da, Reis hepsinin gözleri içine bakarak, gerçek İslamı haykırsa. TEK İSLAM, TEK ÜMMET, TEK SANCAK, TEK HEDEF.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Konya'da 24 Kasım Öğre
»  Şehit askerimizin naaş
» Konya'da sıcaklık 3 der
»  KPSS'nin 130 şüphelisi
»  İstenmeyen mesajlar yen
» Araç sahipleri dikkat! Z
» Hüsnüye Erdoğan mezun
» Konya'da gece yarısı İ
» 79 eski öğretmen hakkı
» RTÜK Başkanlığına İ
»  Başbakan müjdeyi verdi
» İzzet öğretmen engelin
»  Çumra Belediyesi Öğre
» Mustafa-Adile Kağnıcı
» "KOBİ Bilgi Pazarı"nda
»  Şehit Aybüke Öğretme
» Konya'da otomobilin çarp
» Konya'da Ak Partilileri t
» Konya'da hafif ticari ara
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» FETÖ'nün 22 ülkeye fir
»  Çumra Belediyesi Öğre
»  Jandarma'nın yemek duas
»  Öğretmen olmak
» "Beyşehir’in yıldız
»  Öğretmeni, şehit Öme
»  Necmettin öğretmensiz
»  Konya'da görme engelli
» Konya'da 7 aylık bebeği
» Konya'da tilki kurtarma o
» Başbakan Yardımcısı B
» KONYA FM, yılın en iyi
»  Bakan Eroğlu’ndan ya
» ByLock'cu 3 ayda 3 hat de
» Konya'daki silahlı kavga
» Beyşehir'den yurt dış
» Konya'da kar yağışı b
»  Kış lastiği "ticari a
»  Aybüke'siz ilk Öğretm
» Kıbrıs 43 yıl sonra Ko
» Yerli sistemler TSK'nın
»  Çocuklu ailelere "mobil
» Karatay Belediyesi kışa
» Konya'nın bazı ilçeler
» Konya'daki FETÖ'nün ask
»  FETÖ'cüler kurbanı ba
» Konya'da ilginç görünt
» Konya'da balkondan düşe
» Çumra'nın 54.mahallesin
» Konya'daki "hayvan otlatm
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» TSK'daki memurların disi
» Tuz Gölü'nde atış iç
» Bu kadarına da pes! Kony
» Meram’da parklar kışa
» Fahrünnisa Sosyal Tesisi
» Konya dahil 7 ilde "ByLoc
» 'Rahatsız olsanız da ol
» Konya'da "hayvan otlatma"
» "Konya yerli otomobil ür
» Mustafa Konyalı toprağa
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» Çumra kışa hazır
» Selçuklu Belediyesi'nden
» Kahraman yiğitler operas
» Beyşehir'deki parklara
»  Aralarında Konya'nın d
»  ÖSYM'den engelli adayla
» 'FETÖ/PDY HIV virüsü g
»  Belgeli çalışan sayı
» Konya'da üç kişi arac
» Konya dahil 20 ildeki ope
» Yeni KHK'lar geliyor: İk
» Konya'da şaka gibi kaza!
» Sanatçı Mustafa Konyal
» Konya'da aranan eski verg
» Beyşehir'de otomobil dev
» Konya geneline kar uyarı
» Konya, İzmir'de tanıtı
» NATO’daki skandalı Bin
» Kabe imamı Abdurrahman E
» ByLock mesajları FETÖ'n
» Konya projeleri konuşuld
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Konya'da park halindeki o
» Konya'da polis merkezinin
» '2019'da bir reform gerç
»  Çumra'da aynı gece iki
» Konya ve çevresine yağ
»  TSK'nın İdlib'e intika
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com