Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Akın İpek'in şirketinde muhtarlar bile fişlenmiş      "Tren kazasına ilişkin ifadeler gerçeği yansıtmıyor"      Sağlık Bakanlığı harekete geçti! Aile hekimliği hamlesi…      Mevlana'nın kadim dostu: Şems-i Tebrizi      40 yıldır deriyi "mest" ediyor      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütleriyle mücadelemizi ara vermeksizin sürdüreceğiz      Güvenlik güçleri tefecilere göz açtırmıyor      Leyla Şahin Usta: "Türkiye, mazlumun ve mağdurun yaşam hakkını koruyan tek ülke"      Başkan Altay İslam Sanatları sergisini gezdi      Japonlar yapsa herkes duyar ama "Burası Konya"      Bakan Kurum: Projeleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyoruz      Saldırı hazırlığındaki 13 terörist etkisiz hale getirildi      Aykut Kocaman’dan Avrupa hedefi değerlendirmesi      Nuri Odacı toprağa verildi      Meram Millet Bahçesi Erdoğan tarafından açılıyor      Su tasarrufuna atıksu arıtma katkısı      Ankara-Konya treninin kaza anı güvenlik kamerasında      İsrail askerleri 150 Filistinliyi statta alıkoydu      PKK'lı teröristlerin barındığı yerler imha edildi      Dışişleri: Terör örgütleri yuvalandıkça operasyonlar sürecek     

"En büyük proje 5 bin engelli kadrosunun ilan edilmesidir"

03.12.2017
  
 
Özdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, AK Parti'nin konuya yaklaşımı sonucunda toplumda engellilere yönelik duyarlılık oluştuğunu ve engelli vatandaşların durumlarının artık çok daha iyi olduğunu bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, hayatı boyunca fiziksel engelli olduğunu, siyasete girdikten sonra ise engellilerin sorunlarıyla ilgilenmeye başladığını, şu anda da AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürüttüğünü anlattı.

AK Parti iktidarları döneminde engellilerin sosyal ve ekonomik şartlarında geçmişle kıyas kabul etmeyecek nitelikte gelişmeler yaşandığını ifade eden Özdemir, engelli vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, engellilerin sosyal hayatın içerisinde yer almaları için her türlü imkanı seferber ettiklerini belirtti.

-"Engelleri Aşanlar 2017"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı ve AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi olarak bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini aktaran Özdemir, bu yıl ilk defa "Engelleri Aşanlar 2017" ödüllerini dağıtacaklarını, farklı kategorilerde faaliyet gösteren engelli vatandaşlara ve engellilerin hayatlarında değişim yapan kurum ve kuruluşlara ödül takdim edeceklerine işarete etti.

Özdemir, kendisinin başkanlığını yaptığı ve AK Parti'nin eski ve yeni engelli milletvekilleri Lokman Ayva, Bennur Karaburun, Serkan Bayram, Gürsoy Erol ve Abdurrahim Akdağ'ın yer aldığı jürinin seçimleriyle ortaöğretim ve lisans seviyesinde öğrencilere, yüksek öğrenim kurumu yöneticiliği yapan engelli bir yöneticiye ödül verileceğini bildirdi.

AK Parti'li Özdemir spor, müzik, kültür ve sanat dallarında başarı göstermiş engelliler ile engellilere yönelik inovasyon yapan, sosyal sorumluluk projesi yürüten firmalara ödüller takdim edeceklerini açıklayarak, 2 sürpriz isme de "Jüri Özel Ödülü" vereceklerini söyledi.

Ödül törenini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Özdemir, engellileri hayatın her alanında olmaları için, kurum ve kuruluşları da engellilere yönelik hizmetlerinin devamını sağlamak için özendirmek istediklerini aktardı.

-Engellilere yönelik en büyük proje

AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Özdemir, engelli vatandaşlara yönelik en büyük projenin, 5 bin kişilik engelli memur kadrosu olduğunu vurgulayarak, "Engelliye yardım etmekten ziyade engelliyi iş sahibi yapmak ve kendi ayakları üzerinde duran, hayatını kendi kazanan birey haline getirmek en büyük yenilik, projedir." diye konuştu.

Engellilerin açılacak kadrolara yerleştirilmesi öncesinde yapacakları işler konusunda eğitilmesi gerektiğine değinen Özdemir, "Engellilere yönelik istihdam konusu önceliğimizdir. Engelli işçilerimizin, memurlarımızın, işverenlerimizin eğitilmesi lazım. Engellilerimizi işe başlamadan eğitmemiz lazım. Çünkü engelli vatandaşlarımız özel insanlar, onların özelliklerine uygun eğitimlerin verilmesi halinde verim üst seviyeye çıkacaktır." ifadesini kullandı.

Özdemir, toplumda engelli vatandaşlara karşı bir duyarlılık oluştuğunu, yüzde 3 engelli kotası bulunan pek çok iş yerinin bu kotanın üzerinde engelli personel çalıştırdığını, işyerlerinin engelliler için dizayn edilmeye başlandığını, birçok firmanın da faaliyet alanı olmasa da engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırıcı projeler geliştirdiğini bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, "Türkiye'de engelli vatandaşlarımızın durumları artık çok daha iyi. AK Parti'nin konuya yaklaşımı toplumda engelliler konusunda duyarlılık oluşturdu. Başta iktidar olmak üzere birçok kesim engelliler konusunda çözüm odaklı çalışıyor." dedi.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Leyla Şahin Usta: "Türk
»  Hasan Angı: Üreten bir
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan: Fırat'ın doğ
»  AK Parti'ye 32 bin adayl
»  Başkan Altay: Hedefimiz
»  Kalaycı medyanın soru
» MHP Genel Başkanı Bahç
» Gülay Samancı: Boş bir
» Bütçe mesaisi başlıyo
» "Sanal ortamda da bir gen
» 'Tek başımıza Türkiye
» Raylı ulaşım sistemler
» AK Parti 14 ilin daha ada
» Güney Amerika'dan dönü
» Ahmet Sorgun TBMM Genel K
»  94 ruhu ile 2023
» Hasan Angı: Hedef 31 il
» AK Partili Mahir Ünal'da
» Uğur İbrahim Altay: Gec
» Leyla Şahin Usta: Konya'
» Bakan Kurum: "Sıfır at
»  Yerel seçimlerde adayl
» Konya'da AK Parti'nin 7 i
»  Yerel seçimlerde aday a
» Çevrenin korunmasına y
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Uzun yıllar Konya'da gö
» Okullarda yeni dönem ba
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Rektör Özçelik’ten
» Adaylar seçim takvimini
» AK Parti 9 büyükşehir,
»  AK Parti'nin açıklanan
» Konya açıklanıyor! Ba
» Ömer Şahin: Hizmet ve g
» ‘Kadına şiddet kırm
»  Cumhur İttifakı ile CH
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'nin belediye ba
» Karabük'e Konyalı başk
» İstanbul, Ankara, İzmir
» MHP Genel Başkanı Bahç
»  AK Parti Genel Merkezi u
» Sıfırdan ittifak
» "Şehirlerimizin 50 yıl
» TOBB ve meslek kuruluşla
» TÜSİAR Seydişehirliler
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Gökhan Tozoğlu: Konya
» Erdoğan: Bu karar bizi b
» Erdoğan adaylar için ta
» İşte listedeki isimler!
» Adalet Bakanı Gül: Ceza
» Bakan Kurum'dan plastik p
»  AK Parti'de temayül yok
»  Rektör Özçelik, STM
» Hasan Angı açıkladı!
» Bakan Murat Kurum: "Dere
» AK Parti teşkilatına ha
» Konyalı iş adamı Karat
»  İşte Konya'da belediye
» AK Parti'den yerel seçim
» İyi Parti Konya İl Baş
» Cumhurbaşkanı Erdoğan,
» Bakan Kurum: "Yüksek bin
» Hasan Kılca Karatay Bele
» Erdoğan: Üç dönem ba
» AK Parti'den kritik 'af'
» AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti’de son gün
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  Başkan Erdoğan: 7 şeh
» Meclis'in yoğun mesaisi!
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Veli Tolu Karatay Belediy
» Trump’la masada 7 günd
» Cumhurbaşkanı Yardımc
» AK Parti'den bir ilke imz
» AK Parti 18 Kasım'da top
» CHP'li Öztürk Yılmaz:
» Kritik tarih! 18 Kasım'd
» "Konya davanın kalesi ve
» "Gençler siyasette risk
» AK Parti'de başvurular b
» Ak Parti'de temayül yokl
» Mustafa Kalaycı Konya me
»  AK Parti'de 79 belediye
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com