Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Afrin kahramanları Konya'ya döndü      Akademedya'da 'ara sıra söyleşi' etkinliği! Mustafa Kara konuk oldu      Afrinliler Mehmetçikle cuma namazı kıldı      Aksaray'da yolcu otobüsü şarampole devrildi: 4 ölü, 37 yaralı      Şiddet gören kadınlar polise tek tuşla ulaşacak      Prof. Dr. Erbaş: İslam beldelerinde adeta fikir, mezhep savaşları isteniyor      Fakıbaba: Bu adamı Türkiye'ye getiririz diye düşünüyorum      AİHM'den FETÖ'ye "ret" tokadı      Afrin bölgesi tamamen kontrol altında!      İş bulmada 'mühendisler' daha şanslı      Genç çiftçilere 30 bin liralık hibe uygulaması sürecek      Hükümetten müjde! SGK kapsamına alınıyor      Yemek kartı düzenlemesi yolda      Orgeneral Güler, Genelkurmay "çatı" davasında ifade verdi      Milli ara Konyaspor'a yaramıyor!      Taklit ve tağşiş yapan işletmeler açıklandı      Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib ve Menbiç mesajı      Konya'ya rüzgar ve fırtına uyarısı      "Çanakkale ruhunu taşıyoruz"      Konya’da öğretmenlerle yerel buluşmalar programı gerçekleştirildi     

"En büyük proje 5 bin engelli kadrosunun ilan edilmesidir"

03.12.2017
  
 
Özdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, AK Parti'nin konuya yaklaşımı sonucunda toplumda engellilere yönelik duyarlılık oluştuğunu ve engelli vatandaşların durumlarının artık çok daha iyi olduğunu bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, hayatı boyunca fiziksel engelli olduğunu, siyasete girdikten sonra ise engellilerin sorunlarıyla ilgilenmeye başladığını, şu anda da AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürüttüğünü anlattı.

AK Parti iktidarları döneminde engellilerin sosyal ve ekonomik şartlarında geçmişle kıyas kabul etmeyecek nitelikte gelişmeler yaşandığını ifade eden Özdemir, engelli vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, engellilerin sosyal hayatın içerisinde yer almaları için her türlü imkanı seferber ettiklerini belirtti.

-"Engelleri Aşanlar 2017"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı ve AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi olarak bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini aktaran Özdemir, bu yıl ilk defa "Engelleri Aşanlar 2017" ödüllerini dağıtacaklarını, farklı kategorilerde faaliyet gösteren engelli vatandaşlara ve engellilerin hayatlarında değişim yapan kurum ve kuruluşlara ödül takdim edeceklerine işarete etti.

Özdemir, kendisinin başkanlığını yaptığı ve AK Parti'nin eski ve yeni engelli milletvekilleri Lokman Ayva, Bennur Karaburun, Serkan Bayram, Gürsoy Erol ve Abdurrahim Akdağ'ın yer aldığı jürinin seçimleriyle ortaöğretim ve lisans seviyesinde öğrencilere, yüksek öğrenim kurumu yöneticiliği yapan engelli bir yöneticiye ödül verileceğini bildirdi.

AK Parti'li Özdemir spor, müzik, kültür ve sanat dallarında başarı göstermiş engelliler ile engellilere yönelik inovasyon yapan, sosyal sorumluluk projesi yürüten firmalara ödüller takdim edeceklerini açıklayarak, 2 sürpriz isme de "Jüri Özel Ödülü" vereceklerini söyledi.

Ödül törenini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Özdemir, engellileri hayatın her alanında olmaları için, kurum ve kuruluşları da engellilere yönelik hizmetlerinin devamını sağlamak için özendirmek istediklerini aktardı.

-Engellilere yönelik en büyük proje

AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Özdemir, engelli vatandaşlara yönelik en büyük projenin, 5 bin kişilik engelli memur kadrosu olduğunu vurgulayarak, "Engelliye yardım etmekten ziyade engelliyi iş sahibi yapmak ve kendi ayakları üzerinde duran, hayatını kendi kazanan birey haline getirmek en büyük yenilik, projedir." diye konuştu.

Engellilerin açılacak kadrolara yerleştirilmesi öncesinde yapacakları işler konusunda eğitilmesi gerektiğine değinen Özdemir, "Engellilere yönelik istihdam konusu önceliğimizdir. Engelli işçilerimizin, memurlarımızın, işverenlerimizin eğitilmesi lazım. Engellilerimizi işe başlamadan eğitmemiz lazım. Çünkü engelli vatandaşlarımız özel insanlar, onların özelliklerine uygun eğitimlerin verilmesi halinde verim üst seviyeye çıkacaktır." ifadesini kullandı.

Özdemir, toplumda engelli vatandaşlara karşı bir duyarlılık oluştuğunu, yüzde 3 engelli kotası bulunan pek çok iş yerinin bu kotanın üzerinde engelli personel çalıştırdığını, işyerlerinin engelliler için dizayn edilmeye başlandığını, birçok firmanın da faaliyet alanı olmasa da engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırıcı projeler geliştirdiğini bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, "Türkiye'de engelli vatandaşlarımızın durumları artık çok daha iyi. AK Parti'nin konuya yaklaşımı toplumda engelliler konusunda duyarlılık oluşturdu. Başta iktidar olmak üzere birçok kesim engelliler konusunda çözüm odaklı çalışıyor." dedi.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Erdoğan, 'yerel seçimde
»  Torba tasarı yasalaşt
»  MHP yenilendi
» Uyum yasalarında dikkat
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Murat Çiçek: Kurultayı
»  "Seçim İttifakı" Kanu
»  AK Parti'den MHP kurulta
» Erdoğan il müftülerine
»  Erdoğan, 28 Şubat'ta y
» 'Siyasi partilerin hukuki
» Ahmet Sorgun: Şeffaf itt
» Meclis'in en önemli gün
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Adalet Bakanı Gül: Kon
» "Seçim ittifakı" demokr
» MHP'den CHP'ye ret
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Hasan Angı'dan teşekkü
» "Seçim İttifakı" Tekli
» Devlet Bahçeli: Afrin te
» Uğur İbrahim Altay: Siy
» AK Parti Konya İl Kongre
» Ak Parti Konya il kongres
» Meclis "torba tasarı" i
»  Hasan Angı: Hedefimiz 2
» Başbakan Yıldırım Kon
» Başbakan’dan Konya yat
»  Erdoğan'ın Senegal ziy
» Bekir Bozdağ: Seçim zam
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan: Kudüs konusund
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Konya’da 28 Şubat Man
»  Cumhur İttifakı'nda or
» Devlet Bahçeli: MHP'yi b
» Mustafa Kalaycı: CHP, HD
»  Okullarda kuru üzüm da
» Hacı Ahmet Özdemir: Şe
» Konya'dan Cumhurbaşkanı
» Afrin'de 415 kilometrekar
» İşte seçim ittifakın
» Hüsnü Bozkurt, Mehmetç
» Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Konya'dan giden çocuklar
» Hüsnü Bozkurt'tan tepki
»  Devlet Bahçeli: Boğaz
»  Başbakanlıktan "çocuk
» Erdoğan'dan net mesaj: R
» Meclis "doktor öğretim
» "Konya davanın işaret f
» Erdoğan: Gömmeye devam
»  MGK'daki tarihi krizin
» "Gök Sultan Abdülhamit
» Erdoğan: Elhamdülillah,
» "Konya olarak bayrağı e
» CHP Konya İl Başkanı:
» İttifakta son söz lider
» Konya Teknik Üniversites
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Hüsnü Bozkurt yine sah
» Başbakan Yıldırım: AB
» Ziya Altunyaldız'dan il
» Hükümetten seçim baraj
» Erdoğan, Putin ile telef
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Kılıçdaroğlu'ndan ska
» Pusula değişiyor: İtti
» Başbakan Yardımcısı B
» Başbakan Yıldırım: Ze
» Yarıyıl tatili yarın s
» Dizi ve filmlerde daha ç
» AK Parti, illerin "tomogr
» Meclis'i yoğun hafta bek
» Erdoğan: Afrin'e doğru
» Süleyman Soylu: Türkiy
» Soylu: Bütün dünya bir
» Erdoğan, Vatikan'da "Kud
» Ahmet Sorgun: Artık son
» Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Mi
»  Hasan Angı: Mevzu bahis
» Ahmet Sorgun: Bayrakları
» Ak Parti Meram gençlik k
» "Konya’da Ar-Ge merkezi
» Konya Metrosu'nun ihalesi
» "Kifayetsizlerin hezimeti
» Öznur Çalık Konya'da k
» Binali Yıldırım: Afrin
» Erdoğan: İstilayı Liby
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com