Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Sağlık Bakanı Demircan: Türkiye'de grip salgını yok      TRT Genel Müdürü, KONTV'ye hayran kaldı!      Hava savunmaya 'top'lu kalkan      Araç sahiplerine e-devlet'ten büyük kolaylık!      Konyaspor'un Trabzon maçının biletleri satışa çıkıyor      Öğretmen ve öğrenciler kutsal topraklara uğurlandı      Konya'da montunu üşüyen yaralının üzerine örten 112 çalışanına teşekkür      Konya'da korsan servise ceza!      Son şampiyonun tur pozu      Yılın radyosu KONYA FM      Başbakan Yıldırım: Hazine KİT'lere kadro verecek      Özdilek, Trabzon zaferini doğum gününü kutlayan kızına hediye etti! İşte o görüşme      Mehmet Özdilek: Müthiş bir takım birlikteliği sergiledik      Konya'da trafik kazası: 2 ölü      KOMEK ve ASEM’den rekor      Taşeron işçinin maaşıyla ilgili açıklama      Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD'nin tarafını belli etmesi lazım      Vergi indirimi sürecek      AK Parti-MHP arasındaki ilk toplantı tarihi!      Kudüs direnişinin sembolü Filistinli Cuneydi Türkiye'ye geldi     

"En büyük proje 5 bin engelli kadrosunun ilan edilmesidir"

03.12.2017
  
 
Özdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, AK Parti'nin konuya yaklaşımı sonucunda toplumda engellilere yönelik duyarlılık oluştuğunu ve engelli vatandaşların durumlarının artık çok daha iyi olduğunu bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, hayatı boyunca fiziksel engelli olduğunu, siyasete girdikten sonra ise engellilerin sorunlarıyla ilgilenmeye başladığını, şu anda da AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürüttüğünü anlattı.

AK Parti iktidarları döneminde engellilerin sosyal ve ekonomik şartlarında geçmişle kıyas kabul etmeyecek nitelikte gelişmeler yaşandığını ifade eden Özdemir, engelli vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, engellilerin sosyal hayatın içerisinde yer almaları için her türlü imkanı seferber ettiklerini belirtti.

-"Engelleri Aşanlar 2017"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı ve AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi olarak bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini aktaran Özdemir, bu yıl ilk defa "Engelleri Aşanlar 2017" ödüllerini dağıtacaklarını, farklı kategorilerde faaliyet gösteren engelli vatandaşlara ve engellilerin hayatlarında değişim yapan kurum ve kuruluşlara ödül takdim edeceklerine işarete etti.

Özdemir, kendisinin başkanlığını yaptığı ve AK Parti'nin eski ve yeni engelli milletvekilleri Lokman Ayva, Bennur Karaburun, Serkan Bayram, Gürsoy Erol ve Abdurrahim Akdağ'ın yer aldığı jürinin seçimleriyle ortaöğretim ve lisans seviyesinde öğrencilere, yüksek öğrenim kurumu yöneticiliği yapan engelli bir yöneticiye ödül verileceğini bildirdi.

AK Parti'li Özdemir spor, müzik, kültür ve sanat dallarında başarı göstermiş engelliler ile engellilere yönelik inovasyon yapan, sosyal sorumluluk projesi yürüten firmalara ödüller takdim edeceklerini açıklayarak, 2 sürpriz isme de "Jüri Özel Ödülü" vereceklerini söyledi.

Ödül törenini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Özdemir, engellileri hayatın her alanında olmaları için, kurum ve kuruluşları da engellilere yönelik hizmetlerinin devamını sağlamak için özendirmek istediklerini aktardı.

-Engellilere yönelik en büyük proje

AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Özdemir, engelli vatandaşlara yönelik en büyük projenin, 5 bin kişilik engelli memur kadrosu olduğunu vurgulayarak, "Engelliye yardım etmekten ziyade engelliyi iş sahibi yapmak ve kendi ayakları üzerinde duran, hayatını kendi kazanan birey haline getirmek en büyük yenilik, projedir." diye konuştu.

Engellilerin açılacak kadrolara yerleştirilmesi öncesinde yapacakları işler konusunda eğitilmesi gerektiğine değinen Özdemir, "Engellilere yönelik istihdam konusu önceliğimizdir. Engelli işçilerimizin, memurlarımızın, işverenlerimizin eğitilmesi lazım. Engellilerimizi işe başlamadan eğitmemiz lazım. Çünkü engelli vatandaşlarımız özel insanlar, onların özelliklerine uygun eğitimlerin verilmesi halinde verim üst seviyeye çıkacaktır." ifadesini kullandı.

Özdemir, toplumda engelli vatandaşlara karşı bir duyarlılık oluştuğunu, yüzde 3 engelli kotası bulunan pek çok iş yerinin bu kotanın üzerinde engelli personel çalıştırdığını, işyerlerinin engelliler için dizayn edilmeye başlandığını, birçok firmanın da faaliyet alanı olmasa da engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırıcı projeler geliştirdiğini bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, "Türkiye'de engelli vatandaşlarımızın durumları artık çok daha iyi. AK Parti'nin konuya yaklaşımı toplumda engelliler konusunda duyarlılık oluşturdu. Başta iktidar olmak üzere birçok kesim engelliler konusunda çözüm odaklı çalışıyor." dedi.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» KOMEK ve ASEM’den rekor
» AK Parti-MHP arasındaki
»  Kudüs direnişinin semb
»  Ziya Altunyaldız: Konya
» İttifak simülasyonu mas
» Beyşehir'de Türk Tasavv
» Konya'dan milli ittifaka
» Meclis OHAL'i görüşece
» İsmet Yılmaz: Öğrenci
» CHP Konya il kongresinde
» Ömer Ünal, FETÖ'yle m
» Başbakan Yardımcısı B
»  Bakan Kurtulmuş'tan ça
» Ak Parti Konya ilçe ziya
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Angı ve Kale halkla bulu
» İşte AK Parti Meram Te
» MHP'nin 'ittifak' komisyo
» Başbakan Binali Yıldır
» Hasan Angı: Bahçeli’n
» Uyum takvimi netleşiyor
» Murat Özaltun gazetecile
» "Amerika'daki dava siyasi
» Konya'nın başkanları y
» Yeni sistemi kuracak 5 is
» Yeni KHK geliyor
» "Konyalı firmalar, Konya
» "Zihnini ABD'deki şarlat
» İçişleri Bakanı Soylu
» Başbakan Yıldırım: Ev
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cevdet Yılmaz Konya'da k
» Konya'da öğrencilere ye
» Akşener'in Konya yalanı
» İsmet Yılmaz: 20 bin ö
»  Cevdet Yılmaz'dan KONTV
» Erdoğan mor beyin için
» Akşener’in Konya yalan
» Başbakan Yıldırım'ın
» Seçim ittifakında dikka
»  Angı: 2019'da yeni bir
» Erdoğan'dan sert sözler
» Başbakan Yıldırım: Bu
» Bakan Elvan Konya'da konu
» Lütfi Elvan: Konya daha
» Beyşehir’de muhtarlarl
» Liselere Geçiş Sınavı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Başbakan Yıldırım'dan
» Leyla Şahin Usta: Derben
» Hasan Angı gündemi değ
» Erdoğan: Dolarla ve kork
»  TBMM'de 2018 bütçesi k
» Süleyman Soylu: Hani ada
» Meclis'te kavga!
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  TBMM'de 2017 böyle geç
» Erdoğan'dan sert tepki:
» MHP Beyşehir ilçe yöne
» Leyla Şahin Usta'dan HDP
» Erdoğan: Helal-haram ned
» Erdoğan'dan sürpriz ziy
» Başbakan Yıldırım'dan
» "Mevlana'yı anlatmamız
» Ak Parti Çumra'da Ufuk Y
» "Bir tane Bylockçu mille
» AK Parti'de gençleşme s
» Özaltun, Beyşehir’in
» Metin Külünk: Doğu Kud
» Ömer Ünal'dan TBMM'de '
» AK Parti'de 5 ilçenin da
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'de kongre sürec
» Konya Milletvekillerinden
» AK Parti'de 3 ilçe başk
» YSK'nın Teşkilat ve Gö
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti Beyşehir Teşki
» Sille'nin aşıklarından
» "C ittifakı da Türkiye'
» Bozdağ: Kınamadan öte
» Başkan Oğuz: Ayakta kal
» Ahmet Sorgun: Kudüs ve M
» Erdoğan'dan Yunanistan'a
» Erdoğan: Lozan güncelle
» Başbakan Binali Yıldır
» Erdoğan: ABD Başkanı,
» Binali Yıldırım: Pimi
» Binali Yıldırım: ABD'n
» Konya’dan iki milletvek
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com