Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Enerji ve madencilikte ağustosta 78 şirket kuruldu      İmar Barışı'na 'aykırı alan' kolaylığı      "Yerli üretim ve tüketimle bunu da aşacağız"      Konya'da hırsızlık anı! 7 bin liralık telefon çalındı      Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı      Uğur İbrahim Altay çocuklarla birlikte pedal çevirdi      Konya'ya yeni sanayi sitesi!      "Gören varsa Allah rızası için bilgi versin"      Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu      Konya'da 7 kilo esrar ele geçirildi! Şüpheliler serbest bırakıldı      Aksaray-Konya karayolunda kaza: 2 ölü      15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali sürüyor      Akşehir Belediyesi’nden aşure ikramı      Konya trafiğinde tehlikeli anlar! VİDEO      İsrail'den Filistin yönetiminin paralarının bir kısmına el koyma kararı      İşte Konya'da cumartesi günü bisiklet dağıtımı yapılacak yerler      Beyşehir’de sahil bandına bisiklet ve yürüyüş yolu      Dar gelirliye faizsiz kredi      110 muvazzaf askere FETÖ'den gözaltı kararı      Otomobilin motor bölümüne sıkışan yavru kedi böyle kurtarıldı     

"En büyük proje 5 bin engelli kadrosunun ilan edilmesidir"

03.12.2017
  
 
Özdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, AK Parti'nin konuya yaklaşımı sonucunda toplumda engellilere yönelik duyarlılık oluştuğunu ve engelli vatandaşların durumlarının artık çok daha iyi olduğunu bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, hayatı boyunca fiziksel engelli olduğunu, siyasete girdikten sonra ise engellilerin sorunlarıyla ilgilenmeye başladığını, şu anda da AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürüttüğünü anlattı.

AK Parti iktidarları döneminde engellilerin sosyal ve ekonomik şartlarında geçmişle kıyas kabul etmeyecek nitelikte gelişmeler yaşandığını ifade eden Özdemir, engelli vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, engellilerin sosyal hayatın içerisinde yer almaları için her türlü imkanı seferber ettiklerini belirtti.

-"Engelleri Aşanlar 2017"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı ve AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi olarak bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini aktaran Özdemir, bu yıl ilk defa "Engelleri Aşanlar 2017" ödüllerini dağıtacaklarını, farklı kategorilerde faaliyet gösteren engelli vatandaşlara ve engellilerin hayatlarında değişim yapan kurum ve kuruluşlara ödül takdim edeceklerine işarete etti.

Özdemir, kendisinin başkanlığını yaptığı ve AK Parti'nin eski ve yeni engelli milletvekilleri Lokman Ayva, Bennur Karaburun, Serkan Bayram, Gürsoy Erol ve Abdurrahim Akdağ'ın yer aldığı jürinin seçimleriyle ortaöğretim ve lisans seviyesinde öğrencilere, yüksek öğrenim kurumu yöneticiliği yapan engelli bir yöneticiye ödül verileceğini bildirdi.

AK Parti'li Özdemir spor, müzik, kültür ve sanat dallarında başarı göstermiş engelliler ile engellilere yönelik inovasyon yapan, sosyal sorumluluk projesi yürüten firmalara ödüller takdim edeceklerini açıklayarak, 2 sürpriz isme de "Jüri Özel Ödülü" vereceklerini söyledi.

Ödül törenini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Özdemir, engellileri hayatın her alanında olmaları için, kurum ve kuruluşları da engellilere yönelik hizmetlerinin devamını sağlamak için özendirmek istediklerini aktardı.

-Engellilere yönelik en büyük proje

AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Özdemir, engelli vatandaşlara yönelik en büyük projenin, 5 bin kişilik engelli memur kadrosu olduğunu vurgulayarak, "Engelliye yardım etmekten ziyade engelliyi iş sahibi yapmak ve kendi ayakları üzerinde duran, hayatını kendi kazanan birey haline getirmek en büyük yenilik, projedir." diye konuştu.

Engellilerin açılacak kadrolara yerleştirilmesi öncesinde yapacakları işler konusunda eğitilmesi gerektiğine değinen Özdemir, "Engellilere yönelik istihdam konusu önceliğimizdir. Engelli işçilerimizin, memurlarımızın, işverenlerimizin eğitilmesi lazım. Engellilerimizi işe başlamadan eğitmemiz lazım. Çünkü engelli vatandaşlarımız özel insanlar, onların özelliklerine uygun eğitimlerin verilmesi halinde verim üst seviyeye çıkacaktır." ifadesini kullandı.

Özdemir, toplumda engelli vatandaşlara karşı bir duyarlılık oluştuğunu, yüzde 3 engelli kotası bulunan pek çok iş yerinin bu kotanın üzerinde engelli personel çalıştırdığını, işyerlerinin engelliler için dizayn edilmeye başlandığını, birçok firmanın da faaliyet alanı olmasa da engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırıcı projeler geliştirdiğini bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, "Türkiye'de engelli vatandaşlarımızın durumları artık çok daha iyi. AK Parti'nin konuya yaklaşımı toplumda engelliler konusunda duyarlılık oluşturdu. Başta iktidar olmak üzere birçok kesim engelliler konusunda çözüm odaklı çalışıyor." dedi.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» AK Partili Özboyacı : B
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'den "tebdili kı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  İttifakta tek aday form
» Adnan Menderes idamının
» İdlib için silahsız b
» Abdullah Ağralı: Şehir
»  Erdoğan ile Putin'in "S
» Erdoğan'dan Ermenilere Y
» Erdoğan'dan sert sözler
» Leyla Şahin Usta'dan KON
»  Cumhurbaşkanı Recep Ta
» AK Parti’den ‘tele’
» "Türkiye yeni yönetim s
»  "100 günlük eylem plan
» Hasan Angı: Devir artık
»  Yeni yönetim milat olac
» "Milletimiz yönetimde s
»  MEB eğitim öğretim is
» Erdoğan'dan Ertuğrul Ga
» "Ekonomimiz üzerinden ya
» AK Parti-MHP ittifakı ye
» Cumhurbaşkanlığı Söz
» Ahmet Sorgun: Allah bir k
» Türkiye Cumhurbaşkanı
»  Tahran'daki tarihi zirve
» AK Parti Konya İl Teşk
» Kırgızistan’a 130 ki
»  Özhaseki'den AK Parti'n
» Erdoğan: Kendi para biri
» Erdoğan'dan yargı mensu
»  "Belediye başkanının
» Erdoğan: Kırgızistan i
» "Konya’yı en iyi şeki
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan'dan dikkat çeke
» Mevlüt Çavuşoğlu: Kov
» İçişleri Bakanı Soylu
» 'BM'nin talebinin takipç
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  TBMM Başkanı Yıldır
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Türk savunma sanayisind
»  MHP'den 8 maddelik af te
» Leyla Şahin Usta: Tüm m
»  AK Parti’de yerel seç
» Ahmet Sorgun: Aklımızı
» Mustafa Kalaycı'dan Kony
» İlk atamalar bayram sonu
»  Yeniden diriliş Malazgi
» Bahçeli'den Yunanistan'a
» Yunanistan’daki karara
» TBMM Başkanı Binali Yı
» "Konya’yı en iyi şeki
» "Bu zor dönemi fırsata
» MHP Lideri Bahçeli: Zorb
»  Bahçeli: Erken seçimi
»  Yeni ‘A Takımı’na
»  "Seçimler Mart 2019'da
» ​Sorgun: AK Parti’nin
»  Liderlerin bayram progra
» AK Parti'nin yeni MKYK li
» Başkan Özaltun’dan So
» Erdoğan yeniden AK Parti
» AK Parti'de yeni MYK üye
»  Üye sayısı 11 milyona
» Konya’ya gelen Japon ç
» İsveç seçimleri için
» Fatma Toru, 3 mahallede v
»  Trump'ın F-35 kararın
» Hasan Angı: Bu oyunu hep
» TBMM Başkanı Yıldırı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan: Oyununuzu görd
»  Cumhurbaşkanlığı Sö
»  Binali Yıldırım'dan A
» Çevre ve Şehircilik Bak
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  AK Parti, seçim kampın
»  AK Parti Kongresi'ne 52
»  Milletvekili Selman Özb
» Ak Parti Selçuklu’da 7
»  Erdoğan, "teşekkür" z
»  2000 rapor Erdoğan'a su
»  Bakan Albayrak, borcu ol
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan: 2019 yerel seç
» Bakan Koca'dan 'Konya Şe
» Bahçeli: 'ABD kırmızı
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com