Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Volkan Şen yeni sezonda kadroda olmayacak      Çağrı merkezleri ile ekonomiye yılda 500 milyon lira katkı      Konya'dan Kandil'deki Mehmetçiğe selam! İşte o görüşme      Türkiye genelinde oy verme işlemi başladı      Atama kararları Resmi Gazete'de! Konya'da iki kuruma atama      Ahmet Sorgun oyunu kullandı      Konya sporunun alt yapısına yeni tesisler geliyor!      Uğur İbrahim Altay oyunu kullandı      Konya'da yatalak vatandaşın ayağına sandık gitti      Ahmet Pekyatırmacı oyunu kullandı      Mustafa Akış TRT Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı      Özselek: Konya, savunma sanayinde gurur kaynağı olacak      Sigara içmeyenin mesaisi erken bitecek      Diyanete 9 bin 500 sözleşmeli personel alınacak      YSK'den sandık kurulu başkanlarına uyarı mesajları      FETÖ, lisansüstü öğrenci alımı duyurusunu ByLock'tan bildirmiş      'Velesbit'ten bisiklet kampanyasına destek! 500 kask hediye edecek      Gazzelilerden Erdoğan'a teşekkür      Konya'da kavgaya müdahale eden polis memuru bıçakla yaralandı      "Erdoğan doğduğunda anne ve babası tarafından Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerine götürüldü"     

"En büyük proje 5 bin engelli kadrosunun ilan edilmesidir"

03.12.2017
  
 
Özdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, AK Parti'nin konuya yaklaşımı sonucunda toplumda engellilere yönelik duyarlılık oluştuğunu ve engelli vatandaşların durumlarının artık çok daha iyi olduğunu bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, hayatı boyunca fiziksel engelli olduğunu, siyasete girdikten sonra ise engellilerin sorunlarıyla ilgilenmeye başladığını, şu anda da AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürüttüğünü anlattı.

AK Parti iktidarları döneminde engellilerin sosyal ve ekonomik şartlarında geçmişle kıyas kabul etmeyecek nitelikte gelişmeler yaşandığını ifade eden Özdemir, engelli vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, engellilerin sosyal hayatın içerisinde yer almaları için her türlü imkanı seferber ettiklerini belirtti.

-"Engelleri Aşanlar 2017"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı ve AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi olarak bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini aktaran Özdemir, bu yıl ilk defa "Engelleri Aşanlar 2017" ödüllerini dağıtacaklarını, farklı kategorilerde faaliyet gösteren engelli vatandaşlara ve engellilerin hayatlarında değişim yapan kurum ve kuruluşlara ödül takdim edeceklerine işarete etti.

Özdemir, kendisinin başkanlığını yaptığı ve AK Parti'nin eski ve yeni engelli milletvekilleri Lokman Ayva, Bennur Karaburun, Serkan Bayram, Gürsoy Erol ve Abdurrahim Akdağ'ın yer aldığı jürinin seçimleriyle ortaöğretim ve lisans seviyesinde öğrencilere, yüksek öğrenim kurumu yöneticiliği yapan engelli bir yöneticiye ödül verileceğini bildirdi.

AK Parti'li Özdemir spor, müzik, kültür ve sanat dallarında başarı göstermiş engelliler ile engellilere yönelik inovasyon yapan, sosyal sorumluluk projesi yürüten firmalara ödüller takdim edeceklerini açıklayarak, 2 sürpriz isme de "Jüri Özel Ödülü" vereceklerini söyledi.

Ödül törenini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Özdemir, engellileri hayatın her alanında olmaları için, kurum ve kuruluşları da engellilere yönelik hizmetlerinin devamını sağlamak için özendirmek istediklerini aktardı.

-Engellilere yönelik en büyük proje

AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Özdemir, engelli vatandaşlara yönelik en büyük projenin, 5 bin kişilik engelli memur kadrosu olduğunu vurgulayarak, "Engelliye yardım etmekten ziyade engelliyi iş sahibi yapmak ve kendi ayakları üzerinde duran, hayatını kendi kazanan birey haline getirmek en büyük yenilik, projedir." diye konuştu.

Engellilerin açılacak kadrolara yerleştirilmesi öncesinde yapacakları işler konusunda eğitilmesi gerektiğine değinen Özdemir, "Engellilere yönelik istihdam konusu önceliğimizdir. Engelli işçilerimizin, memurlarımızın, işverenlerimizin eğitilmesi lazım. Engellilerimizi işe başlamadan eğitmemiz lazım. Çünkü engelli vatandaşlarımız özel insanlar, onların özelliklerine uygun eğitimlerin verilmesi halinde verim üst seviyeye çıkacaktır." ifadesini kullandı.

Özdemir, toplumda engelli vatandaşlara karşı bir duyarlılık oluştuğunu, yüzde 3 engelli kotası bulunan pek çok iş yerinin bu kotanın üzerinde engelli personel çalıştırdığını, işyerlerinin engelliler için dizayn edilmeye başlandığını, birçok firmanın da faaliyet alanı olmasa da engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırıcı projeler geliştirdiğini bildirdi.

Hacı Ahmet Özdemir, "Türkiye'de engelli vatandaşlarımızın durumları artık çok daha iyi. AK Parti'nin konuya yaklaşımı toplumda engelliler konusunda duyarlılık oluşturdu. Başta iktidar olmak üzere birçok kesim engelliler konusunda çözüm odaklı çalışıyor." dedi.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
»  Türkiye genelinde oy ve
» Ahmet Sorgun oyunu kullan
» Uğur İbrahim Altay oyun
» Konya'da yatalak vatanda
» Ahmet Pekyatırmacı oyun
» Ahmet Sorgun: AK Parti b
» MHP'li Kalaycı: "HDP asl
» Yeniceoba'da AK Parti bul
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Akyürek: Türkiye’yi i
» Ahmet Sorgun: Bu seçim,
» Akşehir'de kiraz festiva
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Mustafa Akış Çumra'yı
» Selçuklu’da sandık m
»  Önce cumhurbaşkanı se
» Kritik seçime 3 gün kal
» Mehmet Akif Yılmaz Çumr
» Mustafa Akış: Milletimi
» Erdoğan: Şimdi gece gü
» Mustafa Kalaycı: Yerli o
» Mustafa Akış, KONTV'de
» Başbakan Yıldırım: Cu
» Konyalı genç milletveki
» Ev ödevleri kaldırıld
»  Yurt dışı oylarında
»  24 Haziran ilklerin seç
»  Yurt dışındaki oy kul
» Abdulhamit Gül'den süre
»  Seçmene 13 adımda oy v
» AK Parti ve Recep Tayyip
» Çumra OSB 9 kat büyüd
» MHP Genel Başkanı Bahç
»  MHP Konyalılarla bayram
»  51 ülkedeki 90 temsilci
» Orhan Erdem: 24 Haziran'd
» Celil Çalış: Mazottaki
» MHP’li Kalaycı: "Bölg
» AK Parti Konya'dan bin ar
» 'Yaslı ada Demokrasi ve
»  Akyürek: 24 Haziran'dan
»  Tüyleri diken diken ede
» AK Parti Beyşehir’de b
» Esin Kara’dan huzurevi
» Kalaycı: 24 Haziran’da
» 'İstanbul 'evet' dediyse
»  Bayramın ilk günü yur
»  Meclis yeni döneme haz
» "24 Haziran ikinci bayram
» Erdoğan: Bürokratik oli
» Mustafa Kalaycı'dan PKK
»  AK Parti Konya Teşkilat
»  Angı: Bu şehir AK Part
» "Bizim birliğimizi, kard
» Angı: 24 Haziran ikinci
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Erdoğan KONTV'de konuş
» Erdoğan: 24 Haziran sır
» Kalaycı: Vekil imam ve m
» Erdoğan: Terör örgütl
»  AK Parti'den Güneydoğu
» Propaganda serbestliği v
» "Konya bu konuda ciddi me
» Erdoğan büyüme rakamla
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» 'Dijital tarım ile çift
» Fatih Satılmış: Cumhur
» "24 Haziran seçimlerinde
» Seçimlere iki hafta kald
» "Gönül coğrafyamız T
» Tahir Akyürek: Türkiye
» 'Cumhurbaşkanlığında
»  Halk her şeyin farkınd
» Devlet Bahçeli: Türk ma
» Başbakan Yıldırım: G
» İçişleri Bakanı Soylu
» Konya'da karne sevinci
» "Konya yine rekor düzeyd
» Erdoğan: Sincar, Kandil,
»  Öğrenci affına ilişk
»  Bahçeli Konya'da konuş
» "Türkiye ile uğraşan
» Konya'da 24 Haziran için
» Kalaycı: Esnafın vergi
» Cumhuriyet Saadet Partisi
» "Bu ülkede hiç kimse ay
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Gümrük ve sınır kapı
» Yurt dışı oylarına ü
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com