Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Adis Jahovic: Önümüzde önemli bir Kasımpaşa maçı var      Mehmetçik karla kaplı dağlarda operasyonlarını sürdürüyor      ​Konya'da minibüsün çarptığı engelli yaya öldü      1 Ocak'tan sonra ücretli olacak! Yüzde 50 azalacak      Rekabet cezalarındaki alt sınır artırıldı      Konya'da kar bekleniyor! Sıcaklık 6 derece düşecek      Bakan Koca'dan sağlıkta istihdam müjdesi      Konya'da dolmuş şoföründen takdir toplayan davranış      Konya'da "isteseydim öldürürdüm" savunması sanığı cezadan kurtaramadı      "Bakım kalesi" 100 milyon dolarlık tasarruf sağladı      Akşehir Akademisi Vakfı yılın en on ödüllerini verdi      'İş davalarında arabuluculuk anayasaya uygun'      “SOBE Konya’ya değer katıyor”      Gülay Samancı: Boş bir safsata      "Mevlana'ya göre insanın en önemli özelliği, kulluğunu bilmesidir"      Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı konser verdi      Prof.Dr. Zekeriya Mızırak’a önemli görev      Konya'da örnek yangın tatbikatı      Emirgazi'de obruk oluştu      Diyarbakır'da aranan katil şüphelisi Konya'da yakalandı     

Cevdet Yılmaz'dan KONTV'de flaş açıklamalar! "Bunlar asılsız iddialardır, iftiradır"

04.01.2018
  
 
Konya'ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz KONTV'de katıldığı canlı yayın "Gündem Özel" programında Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay'ın sorularını cevaplandırdı. İlk olarak Konya'daki "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu"nu değerlendiren Yılmaz, halkın talepleri ve beklentilerini yerinde almaya çalıştıklarını belirtti. Yılmaz "Her yöremizin kendine göre bir gündemi, öncelikleri, talepleri var. Bunların hepsini tespit ediyoruz. Sokaktaki vatandaşın, teşkilatlarımızın, belediyelerimizin, sivil toplumun, üniversitelerin ve iş dünyamızın taleplerini alıyoruz. Bunlarla il raporunu ortaya çıkaracağız. Aslında bu organizasyonlar ortak aklı devreye sokan mekanizmalardır. AK Parti her zaman istişareden, ortak akıldan yana oldu, politikalarını milletle beraber tayin etti. Yapılan istişareler bize hem makro hem de mikro anlamda ışık tutacaktır" dedi. 

"KONYA SANAYİSİ KENDİNİ İSPAT ETTİ"

Toplantının ardından Organize Sanayi Bölgesinde 3 ayrı fabrikayı gezdiklerini belirten Yılmaz, Konya sanayisinin niteliğinin giderek arttığını gördüklerini ifade etti. Yılmaz "Konya sanayisi bir sıçrama aşamasında... Özellikle bilgi teknolojileri ve sanayinin bir araya geldiği projelerde Konya sanayisinin çok önemli bir rol oynayacağını gördük. Savunma sanayiinden otomotiv endüstrisine kadar Konya sanayisi ülkeye önemli katkılarda bulunacaktır. Ancak burada daha fazla üniversite-sanayi işbirliğine ihtiyaç var. Bunu yetersiz gördük. Önümüzdeki dönemde belli AR-GE merkezlerinin organize sanayilere kaydırılmasıyla bunun da sağlanacağı kanaatindeyiz" dedi.

Konya sanayisinin kendini ispat ettiğini ifade eden Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Bizim yapmamız gereken katma değeri yüksek bir sanayi oluşturmaktır. Bilgi teknoloji içeriği yüksek ürünlerle sıçrama yapmalıyız. Şimdi yeni bir hamle başlatacağız. Bunun için de Konya çok önemli bir yere sahip olacaktır. Konya'yı çevresiyle birlikte düşündüğümüzde, burada bir üretim üssü oluşturmamız gerekiyor. Lojistik merkez, Konya-Mersin tren hattı ve liman bağlantılarıyla bu bölge yeni bir Marmara olma yolunda hızla ilerliyor"

"2017 EKONOMİDE PARLAK BİR YIL OLDU"

Türkiye'nin geçtiğimiz yıl reel ekonomide parlak bir yıl yaşadığını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, büyüme rakamlarına dikkat çekti. Yılmaz "Büyümede dünya birincisi olduk. Bu başarının sağlanmasında hükümetimizin doğru ve kararlı politikaları etkili oldu. Ancak asıl başarı milletimizindir. 15 Temmuz'da büyük bir kahramanlık gösteren milletimiz 15 Temmuz'dan sonra da ekonomimize sahip çıktı. Konya ihracatta rekor kırdı. İnşallah şehrin önümüzdeki dönem 2 milyar dolarlara giden bir ihracatını göreceğiz. İstihdamda da 2017 çok iyi bir yıl oldu. 1 milyon 233 bin aileye yeni iş bulundu. Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği yeni istihtam teşvikleri söz konusu... Önümüzdeki yılı da özellikle istihdam anlamında iyi bir yıl olarak görüyoruz" dedi. 

"ENFLASYON DÜŞÜŞ EĞİLİMİNE GİRDİ"

Geçtiğimiz yıl çift haneleri gören enflasyonun daha çok kur etkisiyle yükseldiğini anlatan Cevdet Yılmaz, petrol ve gıda fiyatlarındaki yükselişin de enflasyonun artmasında etkili olduğunu belirtti. Yılmaz "Aralık ayından itibaren enflasyonun aşağı yönlü bir trende girdiğini görüyoruz. Tek seferlik kur etkisi artık devreden çıkmış olacak. İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi bir noktayı yakalayacağız. Finansal piyasalarda her zaman dalgalanma olabilir, ancak aslolan reel sektördür, büyümedir, istikrardır. Güçlü bir hükümetimiz, güçlü bir liderimiz var. Türkiye büyümesine devam edecektir" dedi. "TAŞERONA SINAV KOLAY OLACAK"

Taşeron işçilerine verilen kadro hakkıyla birlikte yapılacak sınavla ilgili çeşitli iddiaların ortaya atıldığını ifade eden Yılmaz, bunların gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Cevdet Yılmaz "Taşeronla ilgili sınavı abartmamak gerekiyor. Zor bir sınav değil... Yeniden uygunluk şartlarının değerlendirildiği bir süreç olacak. Devletimizin yapacağı uygulamalar var. Endişe edecek bir durum yok, ağır bir sınav olmayacak. Minimum bir gereklilik olarak bu yapılıyor. Hükümetimiz konuya zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı olarak bakıyor. Vatandaşlarımız bu konuyla ilgili lütfen Çalışma Bakanlığımızın web sitesindeki bilgileri esas alsınlar. Sosyal medyada hiçbir gerçekliği olmayan söylentiler dolaşıyor. Söylentilere kimse itibar etmesin. Bu konu 1 milyon insanımızı ilgilendiren bir adımdır. Birkez daha bu taşeron meselesinde görülmüştür ki AK Parti sözünü tutan bir partidir" dedi.  

MERAL AKŞENER'E SERT TEPKİ!

Başta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Konya ve Tokat'ta kamplarda silahlı eğitim verildiği duyumu aldık" sözü olmak üzere son günlerde bazı gazetelerde Konya ile ilgili yer alan iddialara da değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz şunları kaydetti:

"Bunlar iftiradır, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan iddialardır. Hiçbir ilimizle ilgili söylenemeyecek, hele hele Konya ile hiçbir şekilde dile getirilemeyecek hususlardır. Birileri gündeme gelemeyince böyle iftiralara sığınıyor. Gitsinler politika üretsinler... İftiralarla siyasette bir yere gidilemez. Maalesef Türkiye'de ciddi bir muhalefet sorunu var. Doğru düzgün politika üretemeyen siyasiler, gerçekle ilgisi olmayan iddiaları ortaya atıyor. Neyin ne olduğunu en iyi Konyalılar biliyor. AK Parti'ye, Cumhurbaşkanımıza iddialarla yüklenmenin hiçbir anlamı yok. Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatı muhalefete de örnek olmalıdır. Sandıkta kazanmak istiyorlarsa Cumhurbaşkanımızı örnek alsınlar. Birileri geçmişimize, halkla kurduğumuz ilişkiye gölge düşürmek istiyor. Ancak bunlar tutmaz, çamur atanlar bizi kirletmezler, ancak kendileri kirlenirler"  

Programın son bölümünde 2019 yılının Türkiye için önemine dikkat çeken Yılmaz, 2019 yılında yapılacak seçimle Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin dört başı mamur bir şekilde hayata geçeceğini ve Türkiye'nin yepyeni bir döneme gireceğini kaydetti. Yılmaz "Konya AK Parti misyonunu en iyi anlayan ve destekleyen bir şehir oldu. 2019'da da en ön safta olacaktır." dedi.  

Konuşmasında KONTV'ye de övgüler yağdıran Yılmaz "Konya ziyaretimde KONTV'nin merkezini de görme imkanım oldu. Sizi tebrik ediyorum. Gerçekten örnek bir merkez... KONTV'de, sizlerin aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Anadolu'nun nereden nereye geldiğini Anadolu Medyası da en iyi şekilde gösteriyor. Sizi de ayrıca tebrik ediyorum" dedi. 
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Gülay Samancı: Boş bir
» Bütçe mesaisi başlıyo
» "Sanal ortamda da bir gen
» 'Tek başımıza Türkiye
» Raylı ulaşım sistemler
» AK Parti 14 ilin daha ada
» Güney Amerika'dan dönü
» Ahmet Sorgun TBMM Genel K
»  94 ruhu ile 2023
» Hasan Angı: Hedef 31 il
» AK Partili Mahir Ünal'da
» Uğur İbrahim Altay: Gec
» Leyla Şahin Usta: Konya'
» Bakan Kurum: "Sıfır at
»  Yerel seçimlerde adayl
» Konya'da AK Parti'nin 7 i
»  Yerel seçimlerde aday a
» Çevrenin korunmasına y
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Uzun yıllar Konya'da gö
» Okullarda yeni dönem ba
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Rektör Özçelik’ten
» Adaylar seçim takvimini
» AK Parti 9 büyükşehir,
»  AK Parti'nin açıklanan
» Konya açıklanıyor! Ba
» Ömer Şahin: Hizmet ve g
» ‘Kadına şiddet kırm
»  Cumhur İttifakı ile CH
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'nin belediye ba
» Karabük'e Konyalı başk
» İstanbul, Ankara, İzmir
» MHP Genel Başkanı Bahç
»  AK Parti Genel Merkezi u
» Sıfırdan ittifak
» "Şehirlerimizin 50 yıl
» TOBB ve meslek kuruluşla
» TÜSİAR Seydişehirliler
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Gökhan Tozoğlu: Konya
» Erdoğan: Bu karar bizi b
» Erdoğan adaylar için ta
» İşte listedeki isimler!
» Adalet Bakanı Gül: Ceza
» Bakan Kurum'dan plastik p
»  AK Parti'de temayül yok
»  Rektör Özçelik, STM
» Hasan Angı açıkladı!
» Bakan Murat Kurum: "Dere
» AK Parti teşkilatına ha
» Konyalı iş adamı Karat
»  İşte Konya'da belediye
» AK Parti'den yerel seçim
» İyi Parti Konya İl Baş
» Cumhurbaşkanı Erdoğan,
» Bakan Kurum: "Yüksek bin
» Hasan Kılca Karatay Bele
» Erdoğan: Üç dönem ba
» AK Parti'den kritik 'af'
» AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti’de son gün
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  Başkan Erdoğan: 7 şeh
» Meclis'in yoğun mesaisi!
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Veli Tolu Karatay Belediy
» Trump’la masada 7 günd
» Cumhurbaşkanı Yardımc
» AK Parti'den bir ilke imz
» AK Parti 18 Kasım'da top
» CHP'li Öztürk Yılmaz:
» Kritik tarih! 18 Kasım'd
» "Konya davanın kalesi ve
» "Gençler siyasette risk
» AK Parti'de başvurular b
» Ak Parti'de temayül yokl
» Mustafa Kalaycı Konya me
»  AK Parti'de 79 belediye
»  "AK Parti 16 yılda 13 s
»  AK Parti'de yerel seçim
» MHP'de ilçe başkanları
»  TBMM'de bu hafta
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  'Kaçak yapıların nas
» AK Parti'de aday adaylı
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Kılıçdaroğlu, Erdoğa
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com