Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Hükümetten müjde! SGK kapsamına alınıyor      Yemek kartı düzenlemesi yolda      Orgeneral Güler, Genelkurmay "çatı" davasında ifade verdi      Milli ara Konyaspor'a yaramıyor!      Taklit ve tağşiş yapan işletmeler açıklandı      Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib ve Menbiç mesajı      Konya'ya rüzgar ve fırtına uyarısı      "Çanakkale ruhunu taşıyoruz"      Konya’da öğretmenlerle yerel buluşmalar programı gerçekleştirildi      Konya'da yangın! 2 kişi hastaneye kaldırıldı      POMEM başvuru süresi uzatıldı      Konya merkezli FETÖ operasyonunda gözaltına alınan askerler kente getirildi      Konyalı şehidimizin baba evinde yas var      Regaip Kandili idrak edildi      Düşen uçağın enkazından ilk kare!      Beyşehir’e Selçuklu mimarisi ile yeni emniyet binası yapılacak      Selçuklu Kartalları seriyi sürdürmek istiyor      Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı      KOMEK’ten mezun olan görme engelli kursiyerler sertifikalarını aldı      Afrin'de 4 Grad füzesi ele geçirildi     

Cevdet Yılmaz'dan KONTV'de flaş açıklamalar! "Bunlar asılsız iddialardır, iftiradır"

04.01.2018
  
 
Konya'ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz KONTV'de katıldığı canlı yayın "Gündem Özel" programında Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay'ın sorularını cevaplandırdı. İlk olarak Konya'daki "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu"nu değerlendiren Yılmaz, halkın talepleri ve beklentilerini yerinde almaya çalıştıklarını belirtti. Yılmaz "Her yöremizin kendine göre bir gündemi, öncelikleri, talepleri var. Bunların hepsini tespit ediyoruz. Sokaktaki vatandaşın, teşkilatlarımızın, belediyelerimizin, sivil toplumun, üniversitelerin ve iş dünyamızın taleplerini alıyoruz. Bunlarla il raporunu ortaya çıkaracağız. Aslında bu organizasyonlar ortak aklı devreye sokan mekanizmalardır. AK Parti her zaman istişareden, ortak akıldan yana oldu, politikalarını milletle beraber tayin etti. Yapılan istişareler bize hem makro hem de mikro anlamda ışık tutacaktır" dedi. 

"KONYA SANAYİSİ KENDİNİ İSPAT ETTİ"

Toplantının ardından Organize Sanayi Bölgesinde 3 ayrı fabrikayı gezdiklerini belirten Yılmaz, Konya sanayisinin niteliğinin giderek arttığını gördüklerini ifade etti. Yılmaz "Konya sanayisi bir sıçrama aşamasında... Özellikle bilgi teknolojileri ve sanayinin bir araya geldiği projelerde Konya sanayisinin çok önemli bir rol oynayacağını gördük. Savunma sanayiinden otomotiv endüstrisine kadar Konya sanayisi ülkeye önemli katkılarda bulunacaktır. Ancak burada daha fazla üniversite-sanayi işbirliğine ihtiyaç var. Bunu yetersiz gördük. Önümüzdeki dönemde belli AR-GE merkezlerinin organize sanayilere kaydırılmasıyla bunun da sağlanacağı kanaatindeyiz" dedi.

Konya sanayisinin kendini ispat ettiğini ifade eden Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Bizim yapmamız gereken katma değeri yüksek bir sanayi oluşturmaktır. Bilgi teknoloji içeriği yüksek ürünlerle sıçrama yapmalıyız. Şimdi yeni bir hamle başlatacağız. Bunun için de Konya çok önemli bir yere sahip olacaktır. Konya'yı çevresiyle birlikte düşündüğümüzde, burada bir üretim üssü oluşturmamız gerekiyor. Lojistik merkez, Konya-Mersin tren hattı ve liman bağlantılarıyla bu bölge yeni bir Marmara olma yolunda hızla ilerliyor"

"2017 EKONOMİDE PARLAK BİR YIL OLDU"

Türkiye'nin geçtiğimiz yıl reel ekonomide parlak bir yıl yaşadığını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, büyüme rakamlarına dikkat çekti. Yılmaz "Büyümede dünya birincisi olduk. Bu başarının sağlanmasında hükümetimizin doğru ve kararlı politikaları etkili oldu. Ancak asıl başarı milletimizindir. 15 Temmuz'da büyük bir kahramanlık gösteren milletimiz 15 Temmuz'dan sonra da ekonomimize sahip çıktı. Konya ihracatta rekor kırdı. İnşallah şehrin önümüzdeki dönem 2 milyar dolarlara giden bir ihracatını göreceğiz. İstihdamda da 2017 çok iyi bir yıl oldu. 1 milyon 233 bin aileye yeni iş bulundu. Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği yeni istihtam teşvikleri söz konusu... Önümüzdeki yılı da özellikle istihdam anlamında iyi bir yıl olarak görüyoruz" dedi. 

"ENFLASYON DÜŞÜŞ EĞİLİMİNE GİRDİ"

Geçtiğimiz yıl çift haneleri gören enflasyonun daha çok kur etkisiyle yükseldiğini anlatan Cevdet Yılmaz, petrol ve gıda fiyatlarındaki yükselişin de enflasyonun artmasında etkili olduğunu belirtti. Yılmaz "Aralık ayından itibaren enflasyonun aşağı yönlü bir trende girdiğini görüyoruz. Tek seferlik kur etkisi artık devreden çıkmış olacak. İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi bir noktayı yakalayacağız. Finansal piyasalarda her zaman dalgalanma olabilir, ancak aslolan reel sektördür, büyümedir, istikrardır. Güçlü bir hükümetimiz, güçlü bir liderimiz var. Türkiye büyümesine devam edecektir" dedi. "TAŞERONA SINAV KOLAY OLACAK"

Taşeron işçilerine verilen kadro hakkıyla birlikte yapılacak sınavla ilgili çeşitli iddiaların ortaya atıldığını ifade eden Yılmaz, bunların gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Cevdet Yılmaz "Taşeronla ilgili sınavı abartmamak gerekiyor. Zor bir sınav değil... Yeniden uygunluk şartlarının değerlendirildiği bir süreç olacak. Devletimizin yapacağı uygulamalar var. Endişe edecek bir durum yok, ağır bir sınav olmayacak. Minimum bir gereklilik olarak bu yapılıyor. Hükümetimiz konuya zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı olarak bakıyor. Vatandaşlarımız bu konuyla ilgili lütfen Çalışma Bakanlığımızın web sitesindeki bilgileri esas alsınlar. Sosyal medyada hiçbir gerçekliği olmayan söylentiler dolaşıyor. Söylentilere kimse itibar etmesin. Bu konu 1 milyon insanımızı ilgilendiren bir adımdır. Birkez daha bu taşeron meselesinde görülmüştür ki AK Parti sözünü tutan bir partidir" dedi.  

MERAL AKŞENER'E SERT TEPKİ!

Başta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Konya ve Tokat'ta kamplarda silahlı eğitim verildiği duyumu aldık" sözü olmak üzere son günlerde bazı gazetelerde Konya ile ilgili yer alan iddialara da değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz şunları kaydetti:

"Bunlar iftiradır, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan iddialardır. Hiçbir ilimizle ilgili söylenemeyecek, hele hele Konya ile hiçbir şekilde dile getirilemeyecek hususlardır. Birileri gündeme gelemeyince böyle iftiralara sığınıyor. Gitsinler politika üretsinler... İftiralarla siyasette bir yere gidilemez. Maalesef Türkiye'de ciddi bir muhalefet sorunu var. Doğru düzgün politika üretemeyen siyasiler, gerçekle ilgisi olmayan iddiaları ortaya atıyor. Neyin ne olduğunu en iyi Konyalılar biliyor. AK Parti'ye, Cumhurbaşkanımıza iddialarla yüklenmenin hiçbir anlamı yok. Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatı muhalefete de örnek olmalıdır. Sandıkta kazanmak istiyorlarsa Cumhurbaşkanımızı örnek alsınlar. Birileri geçmişimize, halkla kurduğumuz ilişkiye gölge düşürmek istiyor. Ancak bunlar tutmaz, çamur atanlar bizi kirletmezler, ancak kendileri kirlenirler"  

Programın son bölümünde 2019 yılının Türkiye için önemine dikkat çeken Yılmaz, 2019 yılında yapılacak seçimle Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin dört başı mamur bir şekilde hayata geçeceğini ve Türkiye'nin yepyeni bir döneme gireceğini kaydetti. Yılmaz "Konya AK Parti misyonunu en iyi anlayan ve destekleyen bir şehir oldu. 2019'da da en ön safta olacaktır." dedi.  

Konuşmasında KONTV'ye de övgüler yağdıran Yılmaz "Konya ziyaretimde KONTV'nin merkezini de görme imkanım oldu. Sizi tebrik ediyorum. Gerçekten örnek bir merkez... KONTV'de, sizlerin aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Anadolu'nun nereden nereye geldiğini Anadolu Medyası da en iyi şekilde gösteriyor. Sizi de ayrıca tebrik ediyorum" dedi. 
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Erdoğan, 'yerel seçimde
»  Torba tasarı yasalaşt
»  MHP yenilendi
» Uyum yasalarında dikkat
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Murat Çiçek: Kurultayı
»  "Seçim İttifakı" Kanu
»  AK Parti'den MHP kurulta
» Erdoğan il müftülerine
»  Erdoğan, 28 Şubat'ta y
» 'Siyasi partilerin hukuki
» Ahmet Sorgun: Şeffaf itt
» Meclis'in en önemli gün
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Adalet Bakanı Gül: Kon
» "Seçim ittifakı" demokr
» MHP'den CHP'ye ret
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Hasan Angı'dan teşekkü
» "Seçim İttifakı" Tekli
» Devlet Bahçeli: Afrin te
» Uğur İbrahim Altay: Siy
» AK Parti Konya İl Kongre
» Ak Parti Konya il kongres
» Meclis "torba tasarı" i
»  Hasan Angı: Hedefimiz 2
» Başbakan Yıldırım Kon
» Başbakan’dan Konya yat
»  Erdoğan'ın Senegal ziy
» Bekir Bozdağ: Seçim zam
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan: Kudüs konusund
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Konya’da 28 Şubat Man
»  Cumhur İttifakı'nda or
» Devlet Bahçeli: MHP'yi b
» Mustafa Kalaycı: CHP, HD
»  Okullarda kuru üzüm da
» Hacı Ahmet Özdemir: Şe
» Konya'dan Cumhurbaşkanı
» Afrin'de 415 kilometrekar
» İşte seçim ittifakın
» Hüsnü Bozkurt, Mehmetç
» Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Konya'dan giden çocuklar
» Hüsnü Bozkurt'tan tepki
»  Devlet Bahçeli: Boğaz
»  Başbakanlıktan "çocuk
» Erdoğan'dan net mesaj: R
» Meclis "doktor öğretim
» "Konya davanın işaret f
» Erdoğan: Gömmeye devam
»  MGK'daki tarihi krizin
» "Gök Sultan Abdülhamit
» Erdoğan: Elhamdülillah,
» "Konya olarak bayrağı e
» CHP Konya İl Başkanı:
» İttifakta son söz lider
» Konya Teknik Üniversites
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Hüsnü Bozkurt yine sah
» Başbakan Yıldırım: AB
» Ziya Altunyaldız'dan il
» Hükümetten seçim baraj
» Erdoğan, Putin ile telef
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Kılıçdaroğlu'ndan ska
» Pusula değişiyor: İtti
» Başbakan Yardımcısı B
» Başbakan Yıldırım: Ze
» Yarıyıl tatili yarın s
» Dizi ve filmlerde daha ç
» AK Parti, illerin "tomogr
» Meclis'i yoğun hafta bek
» Erdoğan: Afrin'e doğru
» Süleyman Soylu: Türkiy
» Soylu: Bütün dünya bir
» Erdoğan, Vatikan'da "Kud
» Ahmet Sorgun: Artık son
» Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Mi
»  Hasan Angı: Mevzu bahis
» Ahmet Sorgun: Bayrakları
» Ak Parti Meram gençlik k
» "Konya’da Ar-Ge merkezi
» Konya Metrosu'nun ihalesi
» "Kifayetsizlerin hezimeti
» Öznur Çalık Konya'da k
» Binali Yıldırım: Afrin
» Erdoğan: İstilayı Liby
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com