Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Sağlık Bakanı Demircan: Türkiye'de grip salgını yok      TRT Genel Müdürü, KONTV'ye hayran kaldı!      Hava savunmaya 'top'lu kalkan      Araç sahiplerine e-devlet'ten büyük kolaylık!      Konyaspor'un Trabzon maçının biletleri satışa çıkıyor      Öğretmen ve öğrenciler kutsal topraklara uğurlandı      Konya'da montunu üşüyen yaralının üzerine örten 112 çalışanına teşekkür      Konya'da korsan servise ceza!      Son şampiyonun tur pozu      Yılın radyosu KONYA FM      Başbakan Yıldırım: Hazine KİT'lere kadro verecek      Özdilek, Trabzon zaferini doğum gününü kutlayan kızına hediye etti! İşte o görüşme      Mehmet Özdilek: Müthiş bir takım birlikteliği sergiledik      Konya'da trafik kazası: 2 ölü      KOMEK ve ASEM’den rekor      Taşeron işçinin maaşıyla ilgili açıklama      Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD'nin tarafını belli etmesi lazım      Vergi indirimi sürecek      AK Parti-MHP arasındaki ilk toplantı tarihi!      Kudüs direnişinin sembolü Filistinli Cuneydi Türkiye'ye geldi     

Cevdet Yılmaz'dan KONTV'de flaş açıklamalar! "Bunlar asılsız iddialardır, iftiradır"

04.01.2018
  
 
Konya'ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz KONTV'de katıldığı canlı yayın "Gündem Özel" programında Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay'ın sorularını cevaplandırdı. İlk olarak Konya'daki "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu"nu değerlendiren Yılmaz, halkın talepleri ve beklentilerini yerinde almaya çalıştıklarını belirtti. Yılmaz "Her yöremizin kendine göre bir gündemi, öncelikleri, talepleri var. Bunların hepsini tespit ediyoruz. Sokaktaki vatandaşın, teşkilatlarımızın, belediyelerimizin, sivil toplumun, üniversitelerin ve iş dünyamızın taleplerini alıyoruz. Bunlarla il raporunu ortaya çıkaracağız. Aslında bu organizasyonlar ortak aklı devreye sokan mekanizmalardır. AK Parti her zaman istişareden, ortak akıldan yana oldu, politikalarını milletle beraber tayin etti. Yapılan istişareler bize hem makro hem de mikro anlamda ışık tutacaktır" dedi. 

"KONYA SANAYİSİ KENDİNİ İSPAT ETTİ"

Toplantının ardından Organize Sanayi Bölgesinde 3 ayrı fabrikayı gezdiklerini belirten Yılmaz, Konya sanayisinin niteliğinin giderek arttığını gördüklerini ifade etti. Yılmaz "Konya sanayisi bir sıçrama aşamasında... Özellikle bilgi teknolojileri ve sanayinin bir araya geldiği projelerde Konya sanayisinin çok önemli bir rol oynayacağını gördük. Savunma sanayiinden otomotiv endüstrisine kadar Konya sanayisi ülkeye önemli katkılarda bulunacaktır. Ancak burada daha fazla üniversite-sanayi işbirliğine ihtiyaç var. Bunu yetersiz gördük. Önümüzdeki dönemde belli AR-GE merkezlerinin organize sanayilere kaydırılmasıyla bunun da sağlanacağı kanaatindeyiz" dedi.

Konya sanayisinin kendini ispat ettiğini ifade eden Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Bizim yapmamız gereken katma değeri yüksek bir sanayi oluşturmaktır. Bilgi teknoloji içeriği yüksek ürünlerle sıçrama yapmalıyız. Şimdi yeni bir hamle başlatacağız. Bunun için de Konya çok önemli bir yere sahip olacaktır. Konya'yı çevresiyle birlikte düşündüğümüzde, burada bir üretim üssü oluşturmamız gerekiyor. Lojistik merkez, Konya-Mersin tren hattı ve liman bağlantılarıyla bu bölge yeni bir Marmara olma yolunda hızla ilerliyor"

"2017 EKONOMİDE PARLAK BİR YIL OLDU"

Türkiye'nin geçtiğimiz yıl reel ekonomide parlak bir yıl yaşadığını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, büyüme rakamlarına dikkat çekti. Yılmaz "Büyümede dünya birincisi olduk. Bu başarının sağlanmasında hükümetimizin doğru ve kararlı politikaları etkili oldu. Ancak asıl başarı milletimizindir. 15 Temmuz'da büyük bir kahramanlık gösteren milletimiz 15 Temmuz'dan sonra da ekonomimize sahip çıktı. Konya ihracatta rekor kırdı. İnşallah şehrin önümüzdeki dönem 2 milyar dolarlara giden bir ihracatını göreceğiz. İstihdamda da 2017 çok iyi bir yıl oldu. 1 milyon 233 bin aileye yeni iş bulundu. Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği yeni istihtam teşvikleri söz konusu... Önümüzdeki yılı da özellikle istihdam anlamında iyi bir yıl olarak görüyoruz" dedi. 

"ENFLASYON DÜŞÜŞ EĞİLİMİNE GİRDİ"

Geçtiğimiz yıl çift haneleri gören enflasyonun daha çok kur etkisiyle yükseldiğini anlatan Cevdet Yılmaz, petrol ve gıda fiyatlarındaki yükselişin de enflasyonun artmasında etkili olduğunu belirtti. Yılmaz "Aralık ayından itibaren enflasyonun aşağı yönlü bir trende girdiğini görüyoruz. Tek seferlik kur etkisi artık devreden çıkmış olacak. İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi bir noktayı yakalayacağız. Finansal piyasalarda her zaman dalgalanma olabilir, ancak aslolan reel sektördür, büyümedir, istikrardır. Güçlü bir hükümetimiz, güçlü bir liderimiz var. Türkiye büyümesine devam edecektir" dedi. "TAŞERONA SINAV KOLAY OLACAK"

Taşeron işçilerine verilen kadro hakkıyla birlikte yapılacak sınavla ilgili çeşitli iddiaların ortaya atıldığını ifade eden Yılmaz, bunların gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Cevdet Yılmaz "Taşeronla ilgili sınavı abartmamak gerekiyor. Zor bir sınav değil... Yeniden uygunluk şartlarının değerlendirildiği bir süreç olacak. Devletimizin yapacağı uygulamalar var. Endişe edecek bir durum yok, ağır bir sınav olmayacak. Minimum bir gereklilik olarak bu yapılıyor. Hükümetimiz konuya zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı olarak bakıyor. Vatandaşlarımız bu konuyla ilgili lütfen Çalışma Bakanlığımızın web sitesindeki bilgileri esas alsınlar. Sosyal medyada hiçbir gerçekliği olmayan söylentiler dolaşıyor. Söylentilere kimse itibar etmesin. Bu konu 1 milyon insanımızı ilgilendiren bir adımdır. Birkez daha bu taşeron meselesinde görülmüştür ki AK Parti sözünü tutan bir partidir" dedi.  

MERAL AKŞENER'E SERT TEPKİ!

Başta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Konya ve Tokat'ta kamplarda silahlı eğitim verildiği duyumu aldık" sözü olmak üzere son günlerde bazı gazetelerde Konya ile ilgili yer alan iddialara da değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz şunları kaydetti:

"Bunlar iftiradır, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan iddialardır. Hiçbir ilimizle ilgili söylenemeyecek, hele hele Konya ile hiçbir şekilde dile getirilemeyecek hususlardır. Birileri gündeme gelemeyince böyle iftiralara sığınıyor. Gitsinler politika üretsinler... İftiralarla siyasette bir yere gidilemez. Maalesef Türkiye'de ciddi bir muhalefet sorunu var. Doğru düzgün politika üretemeyen siyasiler, gerçekle ilgisi olmayan iddiaları ortaya atıyor. Neyin ne olduğunu en iyi Konyalılar biliyor. AK Parti'ye, Cumhurbaşkanımıza iddialarla yüklenmenin hiçbir anlamı yok. Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatı muhalefete de örnek olmalıdır. Sandıkta kazanmak istiyorlarsa Cumhurbaşkanımızı örnek alsınlar. Birileri geçmişimize, halkla kurduğumuz ilişkiye gölge düşürmek istiyor. Ancak bunlar tutmaz, çamur atanlar bizi kirletmezler, ancak kendileri kirlenirler"  

Programın son bölümünde 2019 yılının Türkiye için önemine dikkat çeken Yılmaz, 2019 yılında yapılacak seçimle Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin dört başı mamur bir şekilde hayata geçeceğini ve Türkiye'nin yepyeni bir döneme gireceğini kaydetti. Yılmaz "Konya AK Parti misyonunu en iyi anlayan ve destekleyen bir şehir oldu. 2019'da da en ön safta olacaktır." dedi.  

Konuşmasında KONTV'ye de övgüler yağdıran Yılmaz "Konya ziyaretimde KONTV'nin merkezini de görme imkanım oldu. Sizi tebrik ediyorum. Gerçekten örnek bir merkez... KONTV'de, sizlerin aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Anadolu'nun nereden nereye geldiğini Anadolu Medyası da en iyi şekilde gösteriyor. Sizi de ayrıca tebrik ediyorum" dedi. 
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» KOMEK ve ASEM’den rekor
» AK Parti-MHP arasındaki
»  Kudüs direnişinin semb
»  Ziya Altunyaldız: Konya
» İttifak simülasyonu mas
» Beyşehir'de Türk Tasavv
» Konya'dan milli ittifaka
» Meclis OHAL'i görüşece
» İsmet Yılmaz: Öğrenci
» CHP Konya il kongresinde
» Ömer Ünal, FETÖ'yle m
» Başbakan Yardımcısı B
»  Bakan Kurtulmuş'tan ça
» Ak Parti Konya ilçe ziya
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Angı ve Kale halkla bulu
» İşte AK Parti Meram Te
» MHP'nin 'ittifak' komisyo
» Başbakan Binali Yıldır
» Hasan Angı: Bahçeli’n
» Uyum takvimi netleşiyor
» Murat Özaltun gazetecile
» "Amerika'daki dava siyasi
» Konya'nın başkanları y
» Yeni sistemi kuracak 5 is
» Yeni KHK geliyor
» "Konyalı firmalar, Konya
» "Zihnini ABD'deki şarlat
» İçişleri Bakanı Soylu
» Başbakan Yıldırım: Ev
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cevdet Yılmaz Konya'da k
» Konya'da öğrencilere ye
» Akşener'in Konya yalanı
» İsmet Yılmaz: 20 bin ö
»  Cevdet Yılmaz'dan KONTV
» Erdoğan mor beyin için
» Akşener’in Konya yalan
» Başbakan Yıldırım'ın
» Seçim ittifakında dikka
»  Angı: 2019'da yeni bir
» Erdoğan'dan sert sözler
» Başbakan Yıldırım: Bu
» Bakan Elvan Konya'da konu
» Lütfi Elvan: Konya daha
» Beyşehir’de muhtarlarl
» Liselere Geçiş Sınavı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Başbakan Yıldırım'dan
» Leyla Şahin Usta: Derben
» Hasan Angı gündemi değ
» Erdoğan: Dolarla ve kork
»  TBMM'de 2018 bütçesi k
» Süleyman Soylu: Hani ada
» Meclis'te kavga!
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  TBMM'de 2017 böyle geç
» Erdoğan'dan sert tepki:
» MHP Beyşehir ilçe yöne
» Leyla Şahin Usta'dan HDP
» Erdoğan: Helal-haram ned
» Erdoğan'dan sürpriz ziy
» Başbakan Yıldırım'dan
» "Mevlana'yı anlatmamız
» Ak Parti Çumra'da Ufuk Y
» "Bir tane Bylockçu mille
» AK Parti'de gençleşme s
» Özaltun, Beyşehir’in
» Metin Külünk: Doğu Kud
» Ömer Ünal'dan TBMM'de '
» AK Parti'de 5 ilçenin da
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'de kongre sürec
» Konya Milletvekillerinden
» AK Parti'de 3 ilçe başk
» YSK'nın Teşkilat ve Gö
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti Beyşehir Teşki
» Sille'nin aşıklarından
» "C ittifakı da Türkiye'
» Bozdağ: Kınamadan öte
» Başkan Oğuz: Ayakta kal
» Ahmet Sorgun: Kudüs ve M
» Erdoğan'dan Yunanistan'a
» Erdoğan: Lozan güncelle
» Başbakan Binali Yıldır
» Erdoğan: ABD Başkanı,
» Binali Yıldırım: Pimi
» Binali Yıldırım: ABD'n
» Konya’dan iki milletvek
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com