Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da binlerce kişi şehidini uğurladı!      Konya merkezli FETÖ operasyonu! 80 gözaltı kararı      CHP'nin eski Konya Gençlik Kolları Başkanı hakkında FETÖ'den yakalama kararı!      Zekai Aksakallı'nın, şehit Ömer Halisdemir'i alnından öptüğü görüntüler ortaya çıktı      At ve eşeklere kimlik geliyor      Önce yayaya çarptı ardından bahçeye uçtu! İşte o anlar      Devlet Bahçeli: Boğazına yağlı urgan dolanmalı      Esed'in katliam fotoğrafları "Afrin yalanları"na malzeme oluyor      Başbakanlıktan "çocuk işçiliği ile mücadele" genelgesi      Sorani ve Heyyani köyleri terörden temizlendi      Anket      Konya'da şehit ailesi ve gazilere madalya!      Milyonlarca aileye doğum yardımı!      Yapı ruhsatı verilen bina sayısı arttı      Mehmetçiğe bir destek de Konya Adliyesinden      Konyaspor'dan altyapı için dev proje!      "Konya ve Kahramanmaraş medeniyetimizin temel şehirleridir"      Konya’da silahlı soygun!      Mehmet Oğuz'dan sanayi esnafına ziyaret      Karapınar’da cinayet! Ziraat mühendisi öldürüldü     

Soylu: Bütün dünya bir araya gelse PYD ve PKK’yı koruyamayacak

03.02.2018
  
 
Soylu, Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "AK Parti Yerel Yönetimler İç Anadolu Bölge Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin belediyecilik anlayışının, yeni, etkin ve şeffaf olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen mahalli idareler reform sürecinin önemli çıktıları olduğunu belirten Soylu, merkezi idarenin mahalli idareler üzerindeki vesayetini daralttıklarını, mahalli idareleri ekonomik olarak güçlendirdiklerini, katılımcılığı ön plana çıkarıp şeffaflığı arttırdıklarını aktardı.

2019’a giden süreçte Hakk’ın ve halkın rızası için daha çok gayret gösterilmesi gerektiğine işaret eden Soylu, "Türkiye’nin başına gelmiş olan musibetlerin tamamı, Türkiye’nin kendi başına karar alma yeteneğini ortadan kaldırabilmek içindi. 2019 bizim kendi başımıza karar alma yeteneğimizi ortaya koyabilecek sisteme geçiş tarihimizdir. Bunun öncesinde bir yerel seçim var. Bizim en kuvvetli olduğumuz, halka karşı yüzümüzün en güçlü olduğu alanlardan biridir.” ifadelerini kullandı.

- "AK Parti, siyaseti rezidanslarda yaparak bu noktaya gelmedi"

Soylu, yerel yöneticilerin yanının milletin yanı olduğunu, milletin sorunlarının dinlenmesi ve çözülmesi gerektiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyaset sokakta yapılır. AK Parti, siyaseti rezidanslarda yaparak bu noktaya gelmedi. AK Parti siyaseti yalnız olan insanlara elini uzatarak yapıyor. Rezidanslarda siyaset yapanlar tarihin karanlıklarında, dip noktalarında yerlerini aldılar. AK Parti siyaseti milletin istediğiyle, ‘Evet. Allah razı olsun. Tam istediğimiz buydu. Yaptıkları doğrudur' diye sürekli rızalarını kazanarak gerçekleştirdi. Bugün bu noktaya gelmemizin, 15 yıllık bir iktidar sürecinin, yozlaşmaya bulaşmadan, kendi değerlerinden uzaklaşmadan, tam tersine bütün değerlere sımsıkı yapışarak devam ettiği, milletle irtibatını hiç bozmadan bir anlayışa gelmesinin sebebi, milletle sürekli bir arada olabilmesidir."

- "Kimsenin toprağında gözümüz yok"

AK Parti’nin ve milletin, Türkiye’yi terörle, ekonomik krizlerle, siyasal istikrarsızlıkla diz çöktürmek isteyenlere hiçbir zaman boyun eğmediğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

"Gelecek nesillerin bunları yaşamaması için 2019'daki her iki seçim de bizim açımızdan önemlidir. Bugün Türkiye Afrin’de. Afrin’de olmamızın sebebi bir toprağa göz dikmemiz değildir. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bu kardeşiniz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın verdiği görevle, yaklaşık 17 aydır İçişleri Bakanlığı yapıyor. İçeride terör girişimlerini durdurabilmek için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koymaya çalıştık. Terörü finansman açısından, lojistik açıdan, özellikle dışardaki bağları açısından ortadan kaldırmadan bitirebilmek mümkün değildir."

- Kayyum atanan belediyeler

Soylu, terör örgütlerinin finans kaynaklarından birinin, millete hizmet yerine teröre hizmet eden belediyeler olduğunu ifade ederek, kayyum atanan ilçelere 2,3 milyar lira yatırım yapıldığına dikkati çekti.

Kayyumlarla bu ilçelerde 6 bin 782 kilometre sıcak asfalt , kanalizasyonu olmayan şehirlere kanalizasyon yapıldığını aktaran Soylu, "Parayı doğru yerde kullanırsanız, teröre aktarmazsanız, hizmeti milletin ayağına götürmek isterseniz, bunu hiç belediyecilik yapmayan ama kendisine görev edindiği için yapabilecek kişilerle, kaymakamlarla da bunu yapabilirsiniz. Sadece dürüst olun, gelen kaynağı iyi bir noktaya getirebilsin yeter." diye konuştu.

- "Yapılması gereken Afrin’den Kandil’e kadar olan hattın temizlenmesidir"

Türkiye’nin topyekun, kendisine gelen her tehdidi bertaraf edebilecek anlayışa sahip olması gerektiğine değinen Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kandil’i bitiremezseniz Diyarbakır’da hür oy verebilme kabiliyetini ortaya koyamazsınız. Derdimiz ondandır. 'Kandil tasfiye edilmelidir, bitmelidir' dememizin sebebi ülkemizdeki özgürlük, hürriyet ve demokrasi katsayısının yükselmesidir. Talebimiz budur. ‘Hikaye, çözüm süreci’ diyen, yeniden acaba bu işler başlar mı diye konuşanlara söylüyorum, Türkiye’nin bir tek çözüm süreci vardır o da demokrasidir. Bize yeni reçeteler sunmak isteyenler, yıllarca yeni reçetelerle bizi başka yöne doğru götürmek isteyenler, aslında demokrasinin gücünü azaltmak istemektedir. Milletin içerisinde olduğu bir anlayışı bertaraf etmek istemektedir. İşte bunun için yapılması gereken Afrin’den Kandil’e kadar olan hattın temizlenmesidir."

Soylu, Suriyelilerin kendi şehirlerine dönmesi gerektiğini belirterek, "Bu insanlar topraklarından çıktılar ve buralara geldiler. ABD, 3,5 milyon ve topraklarından ayrılan 8-8,5 milyon insana hiçbir kelam etti mi bugüne kadar? Hiçbir destek ortaya koydu mu? Ama PYD için PKK için her tarafını yırtıyor. Nasıl korurum, nasıl muhafaza ederim diye. Bütün dünya bir araya gelse PYD’yi de koruyamayacaklar, PKK’yı da koruyamayacaklar. Bu kadar açık ve net söylüyorum." ifadelerini kullandı.

- "Millet düğüne gider gibi şehadete gidiyor"

Türkiye’nin eski Türkiye olmadığının altını çizen Soylu, "Millet düğüne gider gibi şehadete gidiyor. Düğüne gider gibi özgürlüğüne ve istiklaline gidiyor. Afrin’in Afrin olmadığını hepimiz biliyoruz. Afrin her milleti kendi topraklarından kovan, kadınlara tecavüz eden, çocukları öldüren ve orada daha yaşı küçük olan çocukları korkuyla terörist olarak devşirmeye çalışan bir anlayışın adıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, Türkiye’yi daha güçlü, kalkınan, söz sahibi bir ülke yapmak için mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade ederek, belediye başkanlarına şöyle seslendi:

“Son bir yıl içerisinde yapılması gerekenler açık ve nettir. İnsanımızı ve şehirlerimizi tamamen kucaklayabileceğimiz bir dönem içerisindeyiz. Biz emrinize amadeyiz. Gücümüzün yettiği ölçüler içerisinde, fert olarak da yaptığımız görevler itibarıyla da emrinize amadeyiz. Ancak bizim yapabileceklerimiz sınırlıdır. Sınırsız olan Cenab-ı Allah'ın, yaptığınız iyiliklere ve insanlara yönelik güzel adımlarınıza karşı size bahşedecekleridir. Buna hepimiz inanıyoruz ve iman ediyoruz. Bir büyük mücadeleyi ortaya koyuyor, Hak için mücadele ediyoruz. Şu nesil, bu ülkenin tarihine altın harflerle yazılacaktır. Bu nesil, bugün bu değişimi demokrasiyle sağlayan bu nesil altın harflerle yazılacak. Kıymetli belediye başkanlarım, ne olursunuz sokaktan çıkmayın, işlerinizi, hizmetlerinizi takip edin. Türkiye bir daha Tayyip Erdoğan gibi bir kimseyi bulamayacak. Öyle 100 yılda, 200 yılda bir gelmez. Gelin bu fırsatı hep beraber, yaptığımız hizmetlerin layıkıyla millet tarafından tasvip edilebileceği 2019 seçimlerini hep birlikte gerçekleştirelim."
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
»  Devlet Bahçeli: Boğaz
»  Başbakanlıktan "çocuk
» Erdoğan'dan net mesaj: R
» Meclis "doktor öğretim
» "Konya davanın işaret f
» Erdoğan: Gömmeye devam
»  MGK'daki tarihi krizin
» "Gök Sultan Abdülhamit
» Erdoğan: Elhamdülillah,
» "Konya olarak bayrağı e
» CHP Konya İl Başkanı:
» İttifakta son söz lider
» Konya Teknik Üniversites
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Hüsnü Bozkurt yine sah
» Başbakan Yıldırım: AB
» Ziya Altunyaldız'dan il
» Hükümetten seçim baraj
» Erdoğan, Putin ile telef
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Kılıçdaroğlu'ndan ska
» Pusula değişiyor: İtti
» Başbakan Yardımcısı B
» Başbakan Yıldırım: Ze
» Yarıyıl tatili yarın s
» Dizi ve filmlerde daha ç
» AK Parti, illerin "tomogr
» Meclis'i yoğun hafta bek
» Erdoğan: Afrin'e doğru
» Süleyman Soylu: Türkiy
» Soylu: Bütün dünya bir
» Erdoğan, Vatikan'da "Kud
» Ahmet Sorgun: Artık son
» Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Mi
»  Hasan Angı: Mevzu bahis
» Ahmet Sorgun: Bayrakları
» Ak Parti Meram gençlik k
» "Konya’da Ar-Ge merkezi
» Konya Metrosu'nun ihalesi
» "Kifayetsizlerin hezimeti
» Öznur Çalık Konya'da k
» Binali Yıldırım: Afrin
» Erdoğan: İstilayı Liby
» Cumhurbaşkanı Recep Tay
» Konya gönül adımları
» Hasan Angı: Türkiye do
» Ak Parti Konya'dan MHP'ye
» Hacı Ahmet Özdemir: Yat
» Bozdağ: Zeytin Dalı Har
» Bahçeli: Afrin tabut, M
» Mehmet Babaoğlu: Afrin o
» Ak Parti Konya kongreye h
» İl ve ilçe seçim kurul
» "Terörün orada yuvalanm
» Ak Parti Taşkent ilçe b
» AK Parti-MHP İttifak Kom
» Fatma Toru: Doğrudan ins
» AK Parti Selçuklu İlçe
» KOMEK ve ASEM’den rekor
» AK Parti-MHP arasındaki
»  Kudüs direnişinin semb
»  Ziya Altunyaldız: Konya
» İttifak simülasyonu mas
» Beyşehir'de Türk Tasavv
» Konya'dan milli ittifaka
» Meclis OHAL'i görüşece
» İsmet Yılmaz: Öğrenci
» CHP Konya il kongresinde
» Ömer Ünal, FETÖ'yle m
» Başbakan Yardımcısı B
»  Bakan Kurtulmuş'tan ça
» Ak Parti Konya ilçe ziya
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Angı ve Kale halkla bulu
» İşte AK Parti Meram Te
» MHP'nin 'ittifak' komisyo
» Başbakan Binali Yıldır
» Hasan Angı: Bahçeli’n
» Uyum takvimi netleşiyor
» Murat Özaltun gazetecile
» "Amerika'daki dava siyasi
» Konya'nın başkanları y
» Yeni sistemi kuracak 5 is
» Yeni KHK geliyor
» "Konyalı firmalar, Konya
» "Zihnini ABD'deki şarlat
» İçişleri Bakanı Soylu
» Başbakan Yıldırım: Ev
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cevdet Yılmaz Konya'da k
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com