Konyada ek iş imkanları shrink makinası
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Beyşehir'de şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği      Hala anlamayanlara...!      Seçim çalışmalarında ilk durak Taşkent      Jahovic: Tek düşüncem Atiker Konyaspor'un ligde kalmasıydı      30 ayda 6 bin 717 terörist etkisiz hale getirildi      Uyuşturucu satıcılarına büyük darbe      Konya'nın da aralarında bulunduğu 13 ilde FETÖ operasyonu      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Usta yola devam ediyor      Güvensiz 13,5 milyon ithal ürüne geçit verilmedi      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Paralarınızı gidin TL'ye yatırın      AK Parti Konya Milletvekili Adayı Mehmet Akif Yılmaz seçim çalışmalarını sürdürüyor      Bakan'dan emekliye ikramiye açıklaması! "Bizim için büyük gurur"      Konyalı usta Avustralya'ya minare "ihraç" ediyor      Tahir Akyürek ne yaptı ki?      "Türkiye belediyeciliğinde Konya ekoldür"      Fatma Toru: İktisadi bir 15 Temmuz saldırısıyla karşı karşıyayız      Konya'da öğrenci servisi kaza yaptı: 5 yaralı      Geçici aday listeleri açıklandı      Destek yükseldi! 304 TL'den 1.015'TL'ye çıktı      Bunu yapan yandı! Para iadesi yok     

Soylu: Bütün dünya bir araya gelse PYD ve PKK’yı koruyamayacak

03.02.2018
  
 
Soylu, Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "AK Parti Yerel Yönetimler İç Anadolu Bölge Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin belediyecilik anlayışının, yeni, etkin ve şeffaf olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen mahalli idareler reform sürecinin önemli çıktıları olduğunu belirten Soylu, merkezi idarenin mahalli idareler üzerindeki vesayetini daralttıklarını, mahalli idareleri ekonomik olarak güçlendirdiklerini, katılımcılığı ön plana çıkarıp şeffaflığı arttırdıklarını aktardı.

2019’a giden süreçte Hakk’ın ve halkın rızası için daha çok gayret gösterilmesi gerektiğine işaret eden Soylu, "Türkiye’nin başına gelmiş olan musibetlerin tamamı, Türkiye’nin kendi başına karar alma yeteneğini ortadan kaldırabilmek içindi. 2019 bizim kendi başımıza karar alma yeteneğimizi ortaya koyabilecek sisteme geçiş tarihimizdir. Bunun öncesinde bir yerel seçim var. Bizim en kuvvetli olduğumuz, halka karşı yüzümüzün en güçlü olduğu alanlardan biridir.” ifadelerini kullandı.

- "AK Parti, siyaseti rezidanslarda yaparak bu noktaya gelmedi"

Soylu, yerel yöneticilerin yanının milletin yanı olduğunu, milletin sorunlarının dinlenmesi ve çözülmesi gerektiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyaset sokakta yapılır. AK Parti, siyaseti rezidanslarda yaparak bu noktaya gelmedi. AK Parti siyaseti yalnız olan insanlara elini uzatarak yapıyor. Rezidanslarda siyaset yapanlar tarihin karanlıklarında, dip noktalarında yerlerini aldılar. AK Parti siyaseti milletin istediğiyle, ‘Evet. Allah razı olsun. Tam istediğimiz buydu. Yaptıkları doğrudur' diye sürekli rızalarını kazanarak gerçekleştirdi. Bugün bu noktaya gelmemizin, 15 yıllık bir iktidar sürecinin, yozlaşmaya bulaşmadan, kendi değerlerinden uzaklaşmadan, tam tersine bütün değerlere sımsıkı yapışarak devam ettiği, milletle irtibatını hiç bozmadan bir anlayışa gelmesinin sebebi, milletle sürekli bir arada olabilmesidir."

- "Kimsenin toprağında gözümüz yok"

AK Parti’nin ve milletin, Türkiye’yi terörle, ekonomik krizlerle, siyasal istikrarsızlıkla diz çöktürmek isteyenlere hiçbir zaman boyun eğmediğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

"Gelecek nesillerin bunları yaşamaması için 2019'daki her iki seçim de bizim açımızdan önemlidir. Bugün Türkiye Afrin’de. Afrin’de olmamızın sebebi bir toprağa göz dikmemiz değildir. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bu kardeşiniz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın verdiği görevle, yaklaşık 17 aydır İçişleri Bakanlığı yapıyor. İçeride terör girişimlerini durdurabilmek için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koymaya çalıştık. Terörü finansman açısından, lojistik açıdan, özellikle dışardaki bağları açısından ortadan kaldırmadan bitirebilmek mümkün değildir."

- Kayyum atanan belediyeler

Soylu, terör örgütlerinin finans kaynaklarından birinin, millete hizmet yerine teröre hizmet eden belediyeler olduğunu ifade ederek, kayyum atanan ilçelere 2,3 milyar lira yatırım yapıldığına dikkati çekti.

Kayyumlarla bu ilçelerde 6 bin 782 kilometre sıcak asfalt , kanalizasyonu olmayan şehirlere kanalizasyon yapıldığını aktaran Soylu, "Parayı doğru yerde kullanırsanız, teröre aktarmazsanız, hizmeti milletin ayağına götürmek isterseniz, bunu hiç belediyecilik yapmayan ama kendisine görev edindiği için yapabilecek kişilerle, kaymakamlarla da bunu yapabilirsiniz. Sadece dürüst olun, gelen kaynağı iyi bir noktaya getirebilsin yeter." diye konuştu.

- "Yapılması gereken Afrin’den Kandil’e kadar olan hattın temizlenmesidir"

Türkiye’nin topyekun, kendisine gelen her tehdidi bertaraf edebilecek anlayışa sahip olması gerektiğine değinen Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kandil’i bitiremezseniz Diyarbakır’da hür oy verebilme kabiliyetini ortaya koyamazsınız. Derdimiz ondandır. 'Kandil tasfiye edilmelidir, bitmelidir' dememizin sebebi ülkemizdeki özgürlük, hürriyet ve demokrasi katsayısının yükselmesidir. Talebimiz budur. ‘Hikaye, çözüm süreci’ diyen, yeniden acaba bu işler başlar mı diye konuşanlara söylüyorum, Türkiye’nin bir tek çözüm süreci vardır o da demokrasidir. Bize yeni reçeteler sunmak isteyenler, yıllarca yeni reçetelerle bizi başka yöne doğru götürmek isteyenler, aslında demokrasinin gücünü azaltmak istemektedir. Milletin içerisinde olduğu bir anlayışı bertaraf etmek istemektedir. İşte bunun için yapılması gereken Afrin’den Kandil’e kadar olan hattın temizlenmesidir."

Soylu, Suriyelilerin kendi şehirlerine dönmesi gerektiğini belirterek, "Bu insanlar topraklarından çıktılar ve buralara geldiler. ABD, 3,5 milyon ve topraklarından ayrılan 8-8,5 milyon insana hiçbir kelam etti mi bugüne kadar? Hiçbir destek ortaya koydu mu? Ama PYD için PKK için her tarafını yırtıyor. Nasıl korurum, nasıl muhafaza ederim diye. Bütün dünya bir araya gelse PYD’yi de koruyamayacaklar, PKK’yı da koruyamayacaklar. Bu kadar açık ve net söylüyorum." ifadelerini kullandı.

- "Millet düğüne gider gibi şehadete gidiyor"

Türkiye’nin eski Türkiye olmadığının altını çizen Soylu, "Millet düğüne gider gibi şehadete gidiyor. Düğüne gider gibi özgürlüğüne ve istiklaline gidiyor. Afrin’in Afrin olmadığını hepimiz biliyoruz. Afrin her milleti kendi topraklarından kovan, kadınlara tecavüz eden, çocukları öldüren ve orada daha yaşı küçük olan çocukları korkuyla terörist olarak devşirmeye çalışan bir anlayışın adıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, Türkiye’yi daha güçlü, kalkınan, söz sahibi bir ülke yapmak için mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade ederek, belediye başkanlarına şöyle seslendi:

“Son bir yıl içerisinde yapılması gerekenler açık ve nettir. İnsanımızı ve şehirlerimizi tamamen kucaklayabileceğimiz bir dönem içerisindeyiz. Biz emrinize amadeyiz. Gücümüzün yettiği ölçüler içerisinde, fert olarak da yaptığımız görevler itibarıyla da emrinize amadeyiz. Ancak bizim yapabileceklerimiz sınırlıdır. Sınırsız olan Cenab-ı Allah'ın, yaptığınız iyiliklere ve insanlara yönelik güzel adımlarınıza karşı size bahşedecekleridir. Buna hepimiz inanıyoruz ve iman ediyoruz. Bir büyük mücadeleyi ortaya koyuyor, Hak için mücadele ediyoruz. Şu nesil, bu ülkenin tarihine altın harflerle yazılacaktır. Bu nesil, bugün bu değişimi demokrasiyle sağlayan bu nesil altın harflerle yazılacak. Kıymetli belediye başkanlarım, ne olursunuz sokaktan çıkmayın, işlerinizi, hizmetlerinizi takip edin. Türkiye bir daha Tayyip Erdoğan gibi bir kimseyi bulamayacak. Öyle 100 yılda, 200 yılda bir gelmez. Gelin bu fırsatı hep beraber, yaptığımız hizmetlerin layıkıyla millet tarafından tasvip edilebileceği 2019 seçimlerini hep birlikte gerçekleştirelim."
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
»  Hala anlamayanlara...!
» Seçim çalışmalarında
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  AK Parti Konya Milletvek
» Ak Parti Konya'da seçim
» Ahmet Sorgun'dan Muharrem
» Selçuklu’dan bağış
»  Erdoğan'ın Konya mitin
» Seçimlere 31 gün kaldı
» Devlet Bahçeli: Aynı se
» İbrahim Kalın'dan dolar
» "Yeni yönetim sistemiyle
» AK Parti'nin seçim müzi
» Erdoğan'dan ek gösterge
» AK Parti'nin ilk mitingi
» AK Parti'den Erdoğan'ın
» İki yıllık ilahiyat me
» CHP Milletvekili Hüsnü
» İP'de deprem! Nazmi Sır
» Hükümetten beş bakan a
» AK Parti listelerinde dik
» CHP'nin Konya listesinde
» AK Parti Konya Seçim Koo
» İşte AK Parti'nin Konya
» İşte il il Ak Parti'nin
» Konya'dan 5 AK Parti Mill
» Hasan Angı'dan liste aç
» CHP toz duman! Listeye is
» MEB'den iki önemli deği
» Seçmen kütükleri yarı
»  MEB'den isteyen özel ok
»  Milletvekili aday listel
» Başbakan Binali Yıldır
» CHP'de liste depremi! Kon
» Başbakan Yıldırım: Fi
»  Aydın: Vatandaşlarım
» Süt üreticileri sektör
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» YSK'den oy yüzdelerinin
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» "Cumhur İttifakı ile ta
» "Türkiye'nin çıkarlar
» Altın Dokunuşlar sona e
» Erdoğan, seçimde oy pus
» Erdoğan: Bölgede bir s
»  Seyyar sandık için 2 b
» Erdoğan vekil listesini
» Cumhurbaşkanı seçimi k
» Meclis bu hafta tatile gi
» AK Parti Konya İl Kadın
» Başbakan Yıldırım: De
» Edip Yıldız: Hizmete de
» Milyonlarca sürücüye m
»  Çavuşoğlu: Türkiye F
» Mustafa Kalaycı: Cumhur
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» İçişleri Bakanlığın
» “Milli Su Planlanması
» AK Parti milletvekili ada
» AK Parti'nin Selçuklu Be
» "Beyşehir’de başarıy
» "24 Haziran'da milletimiz
» Tarım Bakanı Fakıbaba'
» Erdoğan: Kaybeden Amerik
» Erdoğan'dan Fransızlara
» Celil Çalış'ın ziyare
» 4 sandalyeye 106 aday
» "İsrail yönetiminden ik
» 100 bin imza için son ik
»  Seçmen sorgulama mobil
» "Bu seçim çok daha öne
» "24 Haziran Türkiye'de y
» Erdoğan: Operasyonlarım
»  Celi Çalış: 24 Hazir
» AK Parti Konya Milletveki
» Konya'da 20 yıllık muht
» Konya'da Ak Parti'den muh
» Yıldırım ile Bahçeli,
» Bahçeli'den '100 bin imz
» Ak Parti Konya milletveki
» Uğur İbrahim Altay'dan
» İşte AK Parti'den aday
» Ahmet Sorgun: Aday adayl
» Bahçeli'den 4 partinin i
» Orhan Erdem ilçe ziyaret
» Başvurular sona erdi! İ
» Başbakan Yardımcısı B
»  MHP Karatay İlçe Başk
» YSK, seyyar sandık kurul
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com