Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı      Biçerdöverin göl üzerinde dönüş yolculuğu      Bayram sonrası 50 bin küçükbaş dağıtımı başlıyor      AK Parti'nin yeni MKYK listesi belli oldu      Başkan Özaltun’dan Sorgun ve Usta’ya kutlama      'Bayram tatilinde uykusuz yola çıkmayın'      Kongre sonrası Erdoğan’a anlamlı hediye      Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı      Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanı      Konya'da otomobil sulama kanalına düştü: 4 yaralı      Konya'da bekçi köpeğinin çalınması güvenlik kamerasında      AK Parti'de yeni MYK üyeleri belirlendi! Konya milletvekili Leyla Şahin Usta Genel Başkan Yardımcısı oldu      İçişleri Bakanı Soylu Konya'da trafiği denetledi      Bakan Çavuşoğlu Konya'da konuştu: "Türk milleti asla kimse karşısında boyun eğmez"      Konya'da refüje çarpan otomobilin sürücüsü öldü      İçişleri Bakanı Soylu trafik denetimine katıldı      Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Türkiye'de her çocuk Filistin muhabbetiyle doğuyor      İnşaat maliyet bedelleri belirlendi      Üye sayısı 11 milyona yaklaştı      Bayram tatilinde jandarmadan etkin denetim     

Soylu: Bütün dünya bir araya gelse PYD ve PKK’yı koruyamayacak

03.02.2018
  
 
Soylu, Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "AK Parti Yerel Yönetimler İç Anadolu Bölge Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin belediyecilik anlayışının, yeni, etkin ve şeffaf olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen mahalli idareler reform sürecinin önemli çıktıları olduğunu belirten Soylu, merkezi idarenin mahalli idareler üzerindeki vesayetini daralttıklarını, mahalli idareleri ekonomik olarak güçlendirdiklerini, katılımcılığı ön plana çıkarıp şeffaflığı arttırdıklarını aktardı.

2019’a giden süreçte Hakk’ın ve halkın rızası için daha çok gayret gösterilmesi gerektiğine işaret eden Soylu, "Türkiye’nin başına gelmiş olan musibetlerin tamamı, Türkiye’nin kendi başına karar alma yeteneğini ortadan kaldırabilmek içindi. 2019 bizim kendi başımıza karar alma yeteneğimizi ortaya koyabilecek sisteme geçiş tarihimizdir. Bunun öncesinde bir yerel seçim var. Bizim en kuvvetli olduğumuz, halka karşı yüzümüzün en güçlü olduğu alanlardan biridir.” ifadelerini kullandı.

- "AK Parti, siyaseti rezidanslarda yaparak bu noktaya gelmedi"

Soylu, yerel yöneticilerin yanının milletin yanı olduğunu, milletin sorunlarının dinlenmesi ve çözülmesi gerektiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyaset sokakta yapılır. AK Parti, siyaseti rezidanslarda yaparak bu noktaya gelmedi. AK Parti siyaseti yalnız olan insanlara elini uzatarak yapıyor. Rezidanslarda siyaset yapanlar tarihin karanlıklarında, dip noktalarında yerlerini aldılar. AK Parti siyaseti milletin istediğiyle, ‘Evet. Allah razı olsun. Tam istediğimiz buydu. Yaptıkları doğrudur' diye sürekli rızalarını kazanarak gerçekleştirdi. Bugün bu noktaya gelmemizin, 15 yıllık bir iktidar sürecinin, yozlaşmaya bulaşmadan, kendi değerlerinden uzaklaşmadan, tam tersine bütün değerlere sımsıkı yapışarak devam ettiği, milletle irtibatını hiç bozmadan bir anlayışa gelmesinin sebebi, milletle sürekli bir arada olabilmesidir."

- "Kimsenin toprağında gözümüz yok"

AK Parti’nin ve milletin, Türkiye’yi terörle, ekonomik krizlerle, siyasal istikrarsızlıkla diz çöktürmek isteyenlere hiçbir zaman boyun eğmediğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

"Gelecek nesillerin bunları yaşamaması için 2019'daki her iki seçim de bizim açımızdan önemlidir. Bugün Türkiye Afrin’de. Afrin’de olmamızın sebebi bir toprağa göz dikmemiz değildir. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bu kardeşiniz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın verdiği görevle, yaklaşık 17 aydır İçişleri Bakanlığı yapıyor. İçeride terör girişimlerini durdurabilmek için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koymaya çalıştık. Terörü finansman açısından, lojistik açıdan, özellikle dışardaki bağları açısından ortadan kaldırmadan bitirebilmek mümkün değildir."

- Kayyum atanan belediyeler

Soylu, terör örgütlerinin finans kaynaklarından birinin, millete hizmet yerine teröre hizmet eden belediyeler olduğunu ifade ederek, kayyum atanan ilçelere 2,3 milyar lira yatırım yapıldığına dikkati çekti.

Kayyumlarla bu ilçelerde 6 bin 782 kilometre sıcak asfalt , kanalizasyonu olmayan şehirlere kanalizasyon yapıldığını aktaran Soylu, "Parayı doğru yerde kullanırsanız, teröre aktarmazsanız, hizmeti milletin ayağına götürmek isterseniz, bunu hiç belediyecilik yapmayan ama kendisine görev edindiği için yapabilecek kişilerle, kaymakamlarla da bunu yapabilirsiniz. Sadece dürüst olun, gelen kaynağı iyi bir noktaya getirebilsin yeter." diye konuştu.

- "Yapılması gereken Afrin’den Kandil’e kadar olan hattın temizlenmesidir"

Türkiye’nin topyekun, kendisine gelen her tehdidi bertaraf edebilecek anlayışa sahip olması gerektiğine değinen Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kandil’i bitiremezseniz Diyarbakır’da hür oy verebilme kabiliyetini ortaya koyamazsınız. Derdimiz ondandır. 'Kandil tasfiye edilmelidir, bitmelidir' dememizin sebebi ülkemizdeki özgürlük, hürriyet ve demokrasi katsayısının yükselmesidir. Talebimiz budur. ‘Hikaye, çözüm süreci’ diyen, yeniden acaba bu işler başlar mı diye konuşanlara söylüyorum, Türkiye’nin bir tek çözüm süreci vardır o da demokrasidir. Bize yeni reçeteler sunmak isteyenler, yıllarca yeni reçetelerle bizi başka yöne doğru götürmek isteyenler, aslında demokrasinin gücünü azaltmak istemektedir. Milletin içerisinde olduğu bir anlayışı bertaraf etmek istemektedir. İşte bunun için yapılması gereken Afrin’den Kandil’e kadar olan hattın temizlenmesidir."

Soylu, Suriyelilerin kendi şehirlerine dönmesi gerektiğini belirterek, "Bu insanlar topraklarından çıktılar ve buralara geldiler. ABD, 3,5 milyon ve topraklarından ayrılan 8-8,5 milyon insana hiçbir kelam etti mi bugüne kadar? Hiçbir destek ortaya koydu mu? Ama PYD için PKK için her tarafını yırtıyor. Nasıl korurum, nasıl muhafaza ederim diye. Bütün dünya bir araya gelse PYD’yi de koruyamayacaklar, PKK’yı da koruyamayacaklar. Bu kadar açık ve net söylüyorum." ifadelerini kullandı.

- "Millet düğüne gider gibi şehadete gidiyor"

Türkiye’nin eski Türkiye olmadığının altını çizen Soylu, "Millet düğüne gider gibi şehadete gidiyor. Düğüne gider gibi özgürlüğüne ve istiklaline gidiyor. Afrin’in Afrin olmadığını hepimiz biliyoruz. Afrin her milleti kendi topraklarından kovan, kadınlara tecavüz eden, çocukları öldüren ve orada daha yaşı küçük olan çocukları korkuyla terörist olarak devşirmeye çalışan bir anlayışın adıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, Türkiye’yi daha güçlü, kalkınan, söz sahibi bir ülke yapmak için mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade ederek, belediye başkanlarına şöyle seslendi:

“Son bir yıl içerisinde yapılması gerekenler açık ve nettir. İnsanımızı ve şehirlerimizi tamamen kucaklayabileceğimiz bir dönem içerisindeyiz. Biz emrinize amadeyiz. Gücümüzün yettiği ölçüler içerisinde, fert olarak da yaptığımız görevler itibarıyla da emrinize amadeyiz. Ancak bizim yapabileceklerimiz sınırlıdır. Sınırsız olan Cenab-ı Allah'ın, yaptığınız iyiliklere ve insanlara yönelik güzel adımlarınıza karşı size bahşedecekleridir. Buna hepimiz inanıyoruz ve iman ediyoruz. Bir büyük mücadeleyi ortaya koyuyor, Hak için mücadele ediyoruz. Şu nesil, bu ülkenin tarihine altın harflerle yazılacaktır. Bu nesil, bugün bu değişimi demokrasiyle sağlayan bu nesil altın harflerle yazılacak. Kıymetli belediye başkanlarım, ne olursunuz sokaktan çıkmayın, işlerinizi, hizmetlerinizi takip edin. Türkiye bir daha Tayyip Erdoğan gibi bir kimseyi bulamayacak. Öyle 100 yılda, 200 yılda bir gelmez. Gelin bu fırsatı hep beraber, yaptığımız hizmetlerin layıkıyla millet tarafından tasvip edilebileceği 2019 seçimlerini hep birlikte gerçekleştirelim."
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» AK Parti'nin yeni MKYK li
» Başkan Özaltun’dan So
» Erdoğan yeniden AK Parti
» AK Parti'de yeni MYK üye
»  Üye sayısı 11 milyona
» Konya’ya gelen Japon ç
» İsveç seçimleri için
» Fatma Toru, 3 mahallede v
»  Trump'ın F-35 kararın
» Hasan Angı: Bu oyunu hep
» TBMM Başkanı Yıldırı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan: Oyununuzu görd
»  Cumhurbaşkanlığı Sö
»  Binali Yıldırım'dan A
» Çevre ve Şehircilik Bak
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  AK Parti, seçim kampın
»  AK Parti Kongresi'ne 52
»  Milletvekili Selman Özb
» Ak Parti Selçuklu’da 7
»  Erdoğan, "teşekkür" z
»  2000 rapor Erdoğan'a su
»  Bakan Albayrak, borcu ol
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan: 2019 yerel seç
» Bakan Koca'dan 'Konya Şe
» Bahçeli: 'ABD kırmızı
»  TBMM'deki 4 partiden ort
»  Adalet Bakanı Gül: Tü
»  AK Parti'den ABD'ye tepk
» Özboyacı: Daha güçlü
» Bakanlardan Türkiye Diya
» YSK Başkanı Sadi Güven
»  TBMM Başkanı Yıldır
»  Meclisteki yeter sayıla
»  Türkiye'deki ahşap cam
»  Erdoğan'dan BRICS Zirve
»  AK Parti’de büyük de
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Erdoğan'dan bedelli aç
»  MHP'den 21 gün teklifin
»  TBMM'de 'Konya' gündeml
» Başkan Erdoğan Afrika t
» Bakan Kurum'dan yeni CSO
» Meclis bedelli askerlik i
»  100 günlük eylem plan
»  İşte FETÖ’nün ilk
»  Bahçeli'den Başkent ca
»  Cumhurbaşkanlığı Sö
»  AK Parti'den bedelli ask
» MHP Genel Başkanı Bahç
» Konya milletvekillerine k
»  AK Parti'den flaş açı
»  Erdoğan tek tuşla heps
»  Bedelli askerlik TBMM ba
» AK Partili Turan: Bedelli
» Tahir Akyürek, komisyon
» 24 Haziran sonrası CHP
» AK Parti Konya milletveki
» TBMM Başkanı Yıldırı
»  Erdoğan, belediyelerin
»  Belli oldu! AK Parti: 22
» "Bundan sonra sadece zafe
»  Kılıçdaroğlu'na soğ
»  ABD basını: Trump, Erd
»  Meclis'in 28. başkanı
»  Genelkurmay bakanlığa
»  58 yıl sonra bir ilk! H
»  İçişleri ve Dışişl
»  En çok merak edilen isi
»  Ülke yönetiminde yeni
» Murat Kurum, görevi Mehm
» " Korkuyorlar ama müthi
» Başkan Erdoğan yeni sis
»  Cumhurbaşkanlığı Kü
» AK Parti'nin meclis başk
»  Başbakan Yıldırım, k
» Yeni dönem resmen başl
» Erdoğan, yeni dönem mes
»  İşte Erdoğan’ın yo
»  Yükseköğretim kurumla
»  AK Parti'nin Meclis kadr
»  Başbakan Yıldırım'da
»  Belediye başkan adaylar
»  AK Parti'de duygusal anl
» Erdoğan: "En çok vesaye
» Başbakan Yıldırım'dan
»  Dışişleri Bakanı Ça
»  Milletvekilleri için b
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com