Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konyalı sanayicilerin hava kargoya ilgisi artıyor      Türkiye e-Devlet'te en hızlı gelişen ülkeler arasında      Konya'da kurbanlık pazarlıkları başladı      Konyaspor hazırlık maçında kazandı      Gurbetçiye dil desteği      Türkçe Yaz Okulu için gelen yabancı öğrenciler Konya'da      3 bin hakim ve savcı bekliyor      "Riskli yapılar için 329 milyon kira yardımı"      TZOB'dan "anız yakmayın" uyarısı      12 milyon emeklinin aylığı 22 milyon çalışandan      Spor müsabakalarındaki güvenlik önlemleri artıyor      "Emekli hekim maaşlarına 500-600 liralık artışı sağladık"      Başkan Erdoğan Afrika turuna çıkıyor      Kulaksız ve Tekbaş ailelerinin mutlu günü      Mehmetçik'ten dağcılara yardım eli      Bakan Kurum'dan yeni CSO binasında inceleme      ÖSYM'nin yaptığı sınavlara 2 milyonun üzerinde aday katıldı      Eski Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci'nin acı günü      Eteğini patos makinesine kaptıran işçi yaralandı! Konya'ya sevk edildi      Konya'da minibüsle motosiklet çarpıştı: 2 ölü     

Özaltun, üçüz bebek sahibi çiftin sevincine ortak oldu

16.03.2018
  
 
Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan “hoş geldin bebek” projesi kapsamında ziyaret ettiği evlerde, ailelerin yaşadığı bebek sevincine ortak oluyor.

Özaltun’un bu çerçevede son ziyaret durağı, Beyşehir ilçe merkezinde ikamet eden ve üçüz bebek sahibi olmanın sevincini yaşayan Erdem-Ayşegül Dedeoğlu’nun evi oldu.

Belediye meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyareti gerçekleştiren Özaltun, genç çifte “Yaşları uzun olsun” dileklerini iletirken her üç bebek için de  “ömrün uzun, bahtın güzel olsun” yazılı “hoş geldin bebek” hediye paketlerini verdi.

Özaltun, burada yaptığı açıklamada, vatandaşların iyi gününde de acılı gününde de yanlarında olmaya hep özen gösterdiklerinin altını çizdi. Beyşehir’de taziye ziyareti ile başlayan ev ziyaretlerinin sonuncusunda üçüz bebek sevinci yaşayan bir aileyi ikametlerinde ziyaret ettiklerini ve onların yaşadığı sevinci paylaştıklarını anlatan Özaltun, “Şu anda ziyaret ettiğimiz 10’uncu evimiz. Bugünkü kapanışı burada üçüz bebek sahibi olan bir çiftimizin yaşadığı mutluluğa ortak olarak yapıyoruz. Şu anda Eray, Emir ve Ela isimli bebeklerle ve anne babalarıyla beraberiz. Hep söylüyoruz; ‘binalar güzeldir ama binanın içerisindeki insanlar daha güzeldir’ diye. Binayı aslında güzelleştiren çocuklardır. Bu anlamda, çiftimizin çocuklarına da her zaman olduğu gibi “Yaşları  uzun olsun, vatanımıza, milletimize faydalı birer evlatlar olsun inşallah.”şeklinde dua ve dileklerimizi ilettik. Bu defa diğer dilek ve temennilerimizden tek farkı, yaşı değil de üçüz bebek oldukları için ‘yaşları uzun olsun’ şeklinde oldu. Ailemize bu üç evladını yetiştirirken kolaylıklar diliyorum, Allah’ım yardımcıları olsun inşallah.Bebek sahibi olan tüm ailelerimiz gibi  kurum olarak onların da her zaman yanında ve destekçisi olduğumuzu unutmamalarını diliyoruz. ”şeklinde sözlere yer verdi.

Üçüz bebeklerin babası Erdem Dedeoğlu ise, Beyşehir’de harfiyat işleri ile uğraşan bir esnaf olduğunu belirtirken, şu anda 9 aylık olan Eray, Emir ve Aynur Ela isimlerinde 2’si erkek, 1’i kız üçüz bebeğe sahip olduklarını söyledi, “Allah’a şükürler sağlıklılar. Konya’da dünyaya geldiler. Üç ay gibi de küvezde kaldılar. Sonrasında Beyşehir’e getirdik. Bir sıkıntıları yok şu an, sağ salim oldular. Rabbimiz bize bağışladı bunları.Şu anda hayırlısıyla büyütmeye çalışıyoruz.”diye konuştu.

Üç bebeği birden büyütmenin maddi ve manevi zorluklarına da dikkat çeken Erdemoğlu, eşinin de çalışma hayatının içerisinde olduğunu belirterek,“Ama eve geldiğimizde bize her türlü zorluğu kaybettiriyorlar. Zor da olsa bakıyoruz, bakmaya mecburuz,zorundayız zaten. Eşim çalışıyor. Dolayısıyla anneanne ve babaannelerinin bakımlarına büyük katkıları var. Ekstra bir bakıcımız yok. Belediye başkanımız, evlatlarımızın dünyaya geldiği günlerde de ziyaret etmek için haber göndermişti. Ancak, enfeksiyona karşı dikkatli olmak anlamında o günlerde ziyaretlerini kabul edememiştik. Allah razı olsun kendilerinden. Bizi unutmayıp yine bu ziyareti gerçekleştirdiler.”ifadelerini kullandı. 

Başkan Özaltun ve beraberindekiler, ziyaret ettikleri evlerde yakınları vefat eden ailelere başsağlığı dileğinde bulunurken, yeni doğan bebek heyecanı yaşayan diğer ailelere ise ikametlerinde “hoşgeldin bebek” hediye paketlerini teslim ederek “yaşı uzun olsun” temennilerini ilettiler.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Yaşam
» Kulaksız ve Tekbaş aile
»  Sigarayı bıraktı kole
» Macera Parkı yaza hazır
» 'Camilerimiz çocuklarım
»  Doğan ve Ergin aileleri
» Konuşamayan minik Emirha
»  Leylekler Vadisi'nde gö
»  Konyalı LGS birincisi m
» Konya'da 5 saat süren ke
» Hadim'de kiraz hasadı ba
» Okulların açılacağı
»  Hayvan hakları için "
» Konyalı berberlerden omb
» Taşra "taş"la kalkınac
» Ramazanın ilk haftasınd
» Konyalı usta Avustralya'
» Oruç stres, kaygı ve de
»  Tüketici teknolojisi pa
» "Bir kişilik oruç tutup
» Filistinli Mekdad doğum
» Meram’da Engelliler Haf
» Türkiye'nin aile istatis
» Oruç tutmak kök hücrel
» "Seydişehir'in Kırkpın
» 'Adrese dayalı lise' sis
»  Evlat edinmede "40 yaş"
» Konya'da siyaset ve iş d
» Konyalı aile İngiliz ma
» Sarıkeçili Yörükleri'
» Diyanetten "çocuk" konul
» Kaya ve Uyar aileleri en
» Türkan annenin "Enes"i t
»  Konya'nın laleleri yurd
» Asırlardır Konya için
» Dünya Otizm Farkındalı
» Huzurevi sakinleri hem e
» Erdoğan’ın 45 yıllı
» Konya'da siyasileri bulu
»  Toroslarda çiçeklerin
»  Minik Nisa, koruyucu ail
»  Özaltun, üçüz bebek
»  Erdoğan'dan 23 milyon m
» Bu kahvehanede "hurmalı
» Terörün ayırdığı ai
» Konya'daki 'kelebek bahç
» "Mevlana Türbesi’nde h
»  Anadolu'nun en büyük k
» Konya'da evlendirilmeye
» Konya'nın kış şartlar
» Kara balıklama atlayan K
» Konya’yı böyle hiç g
» Konya'da görme engelli g
» Meke Gölünde kar güzel
» Konya'da 310 gram doğan
» Özaltun’dan yeni doğa
»  Giden Gelmez Dağları f
» "Mini buzul çağı" kür
» Konyalı emekli esnaf bir
» Konya semalarında sığ
» Ömrünü adadığı Mevl
» AA'nın "Yılın Fotoğra
» Karatay'da 2 bin 445 kiş
» Diziye damga vuran Konya
»  Konya semalarında görs
» Yarış hayatı biten atl
» Konya’da 25 engelliye t
» Konya'da sofraların ası
»  Konya semalarında sığ
» Konya’nın gizli kalmı
»  Leylekler Vadisi'ndeki y
» Beyşehir Gölü'nde sı
» Konya'da koruma altındak
» Engeline rağmen sema tut
» Meteor yağmuru Konya'da
» Etliekmeği yemeden Konya
» Uzak Doğuluların Mevlan
» Konya'da polis gelin, dam
» Allah'a kavuşma zikri ve
» Süt üreticisi girişimc
» KOMEK yardım kampanyası
»  Soğuk günlerin sıcak
» İnternette 'fare hareket
»  Toroslarda kışlık "ş
» Konya'nın doğa harikas
» Türkiye Otizm Meclisi Se
» Üç tekerlekli araçlar
» Bakanlıktan yoksul ailel
» Mevlüt Çiller'in torunu
» Konya'da Çinli geline T
» En riskli Karapınar!
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com