Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

Özaltun, üçüz bebek sahibi çiftin sevincine ortak oldu

16.03.2018
  
 
Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan “hoş geldin bebek” projesi kapsamında ziyaret ettiği evlerde, ailelerin yaşadığı bebek sevincine ortak oluyor.

Özaltun’un bu çerçevede son ziyaret durağı, Beyşehir ilçe merkezinde ikamet eden ve üçüz bebek sahibi olmanın sevincini yaşayan Erdem-Ayşegül Dedeoğlu’nun evi oldu.

Belediye meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyareti gerçekleştiren Özaltun, genç çifte “Yaşları uzun olsun” dileklerini iletirken her üç bebek için de  “ömrün uzun, bahtın güzel olsun” yazılı “hoş geldin bebek” hediye paketlerini verdi.

Özaltun, burada yaptığı açıklamada, vatandaşların iyi gününde de acılı gününde de yanlarında olmaya hep özen gösterdiklerinin altını çizdi. Beyşehir’de taziye ziyareti ile başlayan ev ziyaretlerinin sonuncusunda üçüz bebek sevinci yaşayan bir aileyi ikametlerinde ziyaret ettiklerini ve onların yaşadığı sevinci paylaştıklarını anlatan Özaltun, “Şu anda ziyaret ettiğimiz 10’uncu evimiz. Bugünkü kapanışı burada üçüz bebek sahibi olan bir çiftimizin yaşadığı mutluluğa ortak olarak yapıyoruz. Şu anda Eray, Emir ve Ela isimli bebeklerle ve anne babalarıyla beraberiz. Hep söylüyoruz; ‘binalar güzeldir ama binanın içerisindeki insanlar daha güzeldir’ diye. Binayı aslında güzelleştiren çocuklardır. Bu anlamda, çiftimizin çocuklarına da her zaman olduğu gibi “Yaşları  uzun olsun, vatanımıza, milletimize faydalı birer evlatlar olsun inşallah.”şeklinde dua ve dileklerimizi ilettik. Bu defa diğer dilek ve temennilerimizden tek farkı, yaşı değil de üçüz bebek oldukları için ‘yaşları uzun olsun’ şeklinde oldu. Ailemize bu üç evladını yetiştirirken kolaylıklar diliyorum, Allah’ım yardımcıları olsun inşallah.Bebek sahibi olan tüm ailelerimiz gibi  kurum olarak onların da her zaman yanında ve destekçisi olduğumuzu unutmamalarını diliyoruz. ”şeklinde sözlere yer verdi.

Üçüz bebeklerin babası Erdem Dedeoğlu ise, Beyşehir’de harfiyat işleri ile uğraşan bir esnaf olduğunu belirtirken, şu anda 9 aylık olan Eray, Emir ve Aynur Ela isimlerinde 2’si erkek, 1’i kız üçüz bebeğe sahip olduklarını söyledi, “Allah’a şükürler sağlıklılar. Konya’da dünyaya geldiler. Üç ay gibi de küvezde kaldılar. Sonrasında Beyşehir’e getirdik. Bir sıkıntıları yok şu an, sağ salim oldular. Rabbimiz bize bağışladı bunları.Şu anda hayırlısıyla büyütmeye çalışıyoruz.”diye konuştu.

Üç bebeği birden büyütmenin maddi ve manevi zorluklarına da dikkat çeken Erdemoğlu, eşinin de çalışma hayatının içerisinde olduğunu belirterek,“Ama eve geldiğimizde bize her türlü zorluğu kaybettiriyorlar. Zor da olsa bakıyoruz, bakmaya mecburuz,zorundayız zaten. Eşim çalışıyor. Dolayısıyla anneanne ve babaannelerinin bakımlarına büyük katkıları var. Ekstra bir bakıcımız yok. Belediye başkanımız, evlatlarımızın dünyaya geldiği günlerde de ziyaret etmek için haber göndermişti. Ancak, enfeksiyona karşı dikkatli olmak anlamında o günlerde ziyaretlerini kabul edememiştik. Allah razı olsun kendilerinden. Bizi unutmayıp yine bu ziyareti gerçekleştirdiler.”ifadelerini kullandı. 

Başkan Özaltun ve beraberindekiler, ziyaret ettikleri evlerde yakınları vefat eden ailelere başsağlığı dileğinde bulunurken, yeni doğan bebek heyecanı yaşayan diğer ailelere ise ikametlerinde “hoşgeldin bebek” hediye paketlerini teslim ederek “yaşı uzun olsun” temennilerini ilettiler.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Yaşam
»  Hazreti Mevlana'nın dua
» 40 yıldır deriyi "mest"
»  Engelli Ümmühan okuma
» Toros Dağları'nda sis
» Konya'da kedi ve köpeği
» Sanatçıların köyüne
»  KOMEK ve ASEM üyelerind
»  Atık malzemeden yaptı
» Minik öğrenciler ekmek
» Konya'da paraşütçü ba
»  Sonbahar Konya'ya elveda
» Mevlana Meydanındaki vi
»  Ailesinin ekmeğini "kar
» Nostaljik çizgili pijama
» Konya'da geleceğin beyin
» Engelliler için doldurul
» Spor ve siyaset dünyası
» Sigarayı bıraktıracak
»  Sanatçılar ile köylü
»  Kendisi nakil beklerken
»  Bakanlıktan okul kantin
»  "Çevre Etiketi" dönemi
»  Atiker Konyasporlu taraf
» Engelli gence doğum gün
»  Ekmeğini "armut unu"nda
»  Küpe Dağı’nda sonba
»  Erguvani balıkçıl Kon
» Köy okuluna kitap bağı
»  Türkiye'de beklenen ya
» Konya’nın fenomen kuzu
»  Beyşehir’de Masal Kah
»  Sonsuz Şükran köyün
» Uzmanlardan ailelere sab
» Konya'nın unutulmaz tür
» Gelin almaya çekiciyle g
» Sonsuz Şükran Köyü'ne
» Üniversiteli çobanın o
» Konyalı ikiz kardeşler
»  Afrin'de Mehmetçik'in l
» Biçerdöverin göl üzer
» Çıralı Obruğunda sama
» Akşehir’de camiler ço
» Konya'da bir kişi bankay
» Liselere yerleştirme son
»  Türkiye'nin kardeşlik
» 1975 model arabasını 65
»  Konya türküleri, Dutlu
» NEÜ öğretmenlik alanı
» Akşehir'de bayat ekmek i
» Kulaksız ve Tekbaş aile
»  Sigarayı bıraktı kole
» Macera Parkı yaza hazır
» 'Camilerimiz çocuklarım
»  Doğan ve Ergin aileleri
» Konuşamayan minik Emirha
»  Leylekler Vadisi'nde gö
»  Konyalı LGS birincisi m
» Konya'da 5 saat süren ke
» Hadim'de kiraz hasadı ba
» Okulların açılacağı
»  Hayvan hakları için "
» Konyalı berberlerden omb
» Taşra "taş"la kalkınac
» Ramazanın ilk haftasınd
» Konyalı usta Avustralya'
» Oruç stres, kaygı ve de
»  Tüketici teknolojisi pa
» "Bir kişilik oruç tutup
» Filistinli Mekdad doğum
» Meram’da Engelliler Haf
» Türkiye'nin aile istatis
» Oruç tutmak kök hücrel
» "Seydişehir'in Kırkpın
» 'Adrese dayalı lise' sis
»  Evlat edinmede "40 yaş"
» Konya'da siyaset ve iş d
» Konyalı aile İngiliz ma
» Sarıkeçili Yörükleri'
» Diyanetten "çocuk" konul
» Kaya ve Uyar aileleri en
» Türkan annenin "Enes"i t
»  Konya'nın laleleri yurd
» Asırlardır Konya için
» Dünya Otizm Farkındalı
» Huzurevi sakinleri hem e
» Erdoğan’ın 45 yıllı
» Konya'da siyasileri bulu
»  Toroslarda çiçeklerin
»  Minik Nisa, koruyucu ail
»  Özaltun, üçüz bebek
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com