Konyada ek iş imkanları shrink makinası
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Kulu'da yoğun yağış! 1,5 metreyi bulan su baskınları      Güneş gözlüğüne 5 yılda 629 milyon dolar harcadık      Muharrem Karabacak: Filistin Türkiye'yi bekliyor      İsrail'in katliamı Gazzeli Süleyman'ı yasa boğdu      Konyaspor'un vazgeçilmezi!      Başkan Pekyatırmacı gençlerle iftarda buluştu      İşte AK Parti'nin Konya Milletvekili Adayları      İşte il il Ak Parti'nin adayları      Konya'dan 5 AK Parti Milletvekili liste dışı kaldı      Milletvekili kesin aday listeleri 30 Mayıs'ta ilan edilecek      Konyaspor UEFA Lisansı almaya hak kazandı      Hasan Angı'dan liste açıklaması      CHP toz duman! Listeye isyan, Konya’ya hakaret      Beyannameyi Erdoğan açıklayacak! Ekonomik seferberlik      MEB'den iki önemli değişiklik! Paralı yatılı kalkıyor, burs her ay verilecek      Seçmen kütükleri yarın kesinleştirilecek      Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyareti manşetlerde      Cihanbeyli'de iftar vaktinde yolda olanlara iftariyelik dağıtılıyor      MEB'den isteyen özel okullara 'Arapça' öğretim programı      Milletvekili aday listelerinde bugün son gün     

Ramazan Yaşar'dan çağrı! "Herkesi Cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenmeye davet ediyorum"

02.05.2018
  
 
AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Ramazan Yaşar düzenlediği basın toplantısında 24 Haziran'da yapılacak seçimlerin önemine dikkat çekti. Yaşar "Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği seçimi yapılacak. Öncelikle bu seçimlerin tüm insanlığa, Müslümanlara, Türkiye’ye, milletimize ve Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Seçim sonucunun da şimdiden dünya ve Türkiye için barış ve kardeşlik getirmesini umut ediyorum" dedi.

İslam Dünyasının savaşların kasıp kavurduğu bir süreç yaşadığını ifade eden Yaşar, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Tüm bu savaşların planlayıcısı ve uygulayıcısı olan emperyalistlerin ayağına diken batmıyorken, iç savaş batağına sapladıkları İslam ülkelerinde kan gövdeyi götürüyor. Çocuklar, kadınlar, yaşlılar, siviller evlerinden ediliyor. Milyonlarca Müslüman vatanlarından koparılıp sürgüne gönderiliyor. Gidecek takati olmayanlar, uyumak için uzandıkları yataklardan cenazeleri battaniyelere sarılıp mezarlıklara götürülüyor. 24 saat cami önlerinden veya bombalanmış binaların enkazından cenazeler kaldırılıyor. Buna dur diyecek bir ülke, bir lider yok mu? Dünya buna daha ne kadar seyirci kalacak? İslam ülkeleri buna daha ne kadar sessiz kalacak? 
İslam Dünyası, Osmanlı Devleti’nin tarih sahnesinden çekilmesinden sonra en zor dönemlerinden birini yaşıyor. Müslümanlar kimi yerde zulüm altında inim inim inliyor, kimi yerde de birbirini öldürüyor. İslam ülkeleri adı konulmamış bir işgal altında. Kudüs işgal altında. Bağdat, Şam, Trablus kan gölü… İngiltere ve Amerika’dan gönderilen adını daha önce duymadığımız insanlar, İslam ülkelerinin başkentlerinde Hükümet ve Devlet Başkanlığı Saraylarına tepeden iniyorlar. Halktan ve manevi değerlerimizden uzak bu kişilerin yönettiği Başkentler, maalesef millete değil emperyalizme hizmet ediyorlar. ABD, İngiltere ve Rusya’nın İslam coğrafyasındaki planlarının uygulayıcısı, stratejilerinin maşası, zulümlerinin de  cellatlığını yapıyorlar! 
Bir ülke istisna…Türkiye… Bir lider istisna…Recep Tayyip Erdoğan…"

2003 yılının dünya ve Türkiye için tarihi bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Yaşar, milletimizin sandıkta yaptığı devrimle Türkiye’nin yönetimini siyasi hayatına yeni başlamış olan AK Parti’ye teslim ettiğini, AK Parti’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın da yeni dönemin mimarı olarak Türk siyasi hayatına damga vurduğunu kaydetti. Yaşar, Türkiye'nin AK Parti ve lideri Erdoğan önderliğinde dünyaya açık bir meydan okumada bulunduğunu ifade etti. Ramazan Yaşar "İMF ve Dünya Bankası’nın kapısında bekleyen, memur maaşlarını ödeyemeyen, bankaları soyulmuş, ekonomisi ABD tarafından gönderilen kişiler tarafından yönetilen Türkiye, bugün bir anda dünyadaki güç dengelerini değiştirecek noktaya gelmiştir" dedi.
 
Yaşar şöyle devam etti:

"Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bize biçtiği rollerin farkındayız. Emperyalizmin bize biçtiği rollerin de farkındayız. Bu emperyal güçlere ve maşalarına, piyonlarına, Truva Atlarına karşı verilen mücadelede Türkiye’yi 15 yıldır yöneten AK Parti ve Lideri Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği başarıyı tüm dünya hayret ve gıpta ile izlemektedir. İzlemeye de devam edecektir… Bu yolda ve bu mücadelede en önemli gücümüz, Hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın elini güçlendiren en etkili silahımız 'milli birlik ve beraberliğimizdir.' Ülkemizin ve halkımızın birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını korumak ve güçlendirmek asli görevimizdir. Bunun için çalışmayı bir görev biliyoruz. Dün bu bilinçle çalıştık, yarın da bu misyonla çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın… Bugün karşı karşıya olduğumuz terör sorununa, insanlarımız arasına etnik köken üzerinden sokulmak istenen ayırımcılığa karşı; ülkemizin birlik ve beraberliğini savunmak, boynumuzun borcudur. Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, birlik ve beraberlik içinde, huzur ve refahın olduğu, dini ve milli kimliğimizin korunduğu, büyük ve güçlü bir Türkiye olacaktır.  Ülkemiz tarihi bir dönemden geçiyor. Mirasını devraldığımız Osmanlının varisi olmak kolay değildir. Bu mirası korumak ve bu misyonu daha ileri taşımak da kolay değildir. Etrafımızda ve içimizde, ülkemize ve insanımıza karşı kurulan tüm tuzakların hedefinde kutlu davamız ve kadim kardeşlik mirasımız vardır. Dün 7 düvelin saldırıları nasıl başarıyla savuşturulduysa, devlet ve millet olarak, bugün karşı karşıya olduğumuz saldırıları da savuşturacak güce, iradeye, birlik ve beraberliğe sahibiz. Etnik, dini ve mezhebi kökeni ne olursa olsun; bin yıldır Anadolu toprakları üzerinde birlikte yaşamayı başarmış milletimiz; kıyamete kadar bu birlikteliği korumaya devam edecektir. Bu topraklar üzerinde Türk vardır, Kürt vardır, Arap, Laz, Çerkez vardır. Ancak altında toplandıkları çatının adı Türkiye’dir. Biz, devletimizin ve milletimizin yanında birlik, beraberlik ve kardeşlikten yana tarafız. Biz Fatih’in de, Selahaddin Eyyubi’nin de torunlarıyız. Onların mirası mirasımız, davası davamız, misyonu misyonumuzdur. Fatih’in ve Selahaddin’in torunlarının kanı üzerinden emperyalizme hizmet edenler kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun, 11 Kasım 1992’de meclis kürsüsünden yaptığı konuşmadan bir alıntı yapmak istiyorum; “Türkçe konuşanı, Kürtçe konuşanı ile hepimiz kardeşiz. İslam’ın tevhit ilkesi etrafında insan haklarından taviz vermeden, birlik ve kardeşliğimiz korunmalıdır. Emperyalistlerin Türkiye’yi bölme ve parçalama politikalarına alet olmayız, olmamalıyız.” 

Bu topraklara ayrılık tohumu ekenlerin kirli emellerine asla ulaşamayacağını ifade eden AK Parti Konya Milletvekil Aday Adayı Ramazan Yaşar, şehit kanıyla yoğrulmuş topraklardan kimsenin bir çakıl taşı koparamayacağını, bu milletin buna asla izin vermeyeceğini kaydetti. Yaşar "İşte 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi; bize dışardan biçilen rolleri elimizin tersiyle geri çevirme günüdür. 3 Kasım 2002’de başlayan sandık zaferlerine bir yenisini eklemek için yola çıkmış bulunuyoruz. Kendine hayrı olmayan muhalefet partilerinden bu ülkeye hayır geleceğini beklemek beyhude bir bekleyiştir. AK Parti, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde elde edeceği zaferle dünyaya yeni bir meydan okumada bulunacaktır. Bu meydan okumada herkesi liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve AK Parti etrafında kenetlenmeye davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçiminde Konya’dan aday adayı oldum. Allah, hayr olanı nasip etsin" dedi. 
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» İşte AK Parti'nin Konya
» İşte il il Ak Parti'nin
» Konya'dan 5 AK Parti Mill
» Hasan Angı'dan liste aç
» CHP toz duman! Listeye is
» MEB'den iki önemli deği
» Seçmen kütükleri yarı
»  MEB'den isteyen özel ok
»  Milletvekili aday listel
» Başbakan Binali Yıldır
» CHP'de liste depremi! Kon
» Başbakan Yıldırım: Fi
»  Aydın: Vatandaşlarım
» Süt üreticileri sektör
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» YSK'den oy yüzdelerinin
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» "Cumhur İttifakı ile ta
» "Türkiye'nin çıkarlar
» Altın Dokunuşlar sona e
» Erdoğan, seçimde oy pus
» Erdoğan: Bölgede bir s
»  Seyyar sandık için 2 b
» Erdoğan vekil listesini
» Cumhurbaşkanı seçimi k
» Meclis bu hafta tatile gi
» AK Parti Konya İl Kadın
» Başbakan Yıldırım: De
» Edip Yıldız: Hizmete de
» Milyonlarca sürücüye m
»  Çavuşoğlu: Türkiye F
» Mustafa Kalaycı: Cumhur
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» İçişleri Bakanlığın
» “Milli Su Planlanması
» AK Parti milletvekili ada
» AK Parti'nin Selçuklu Be
» "Beyşehir’de başarıy
» "24 Haziran'da milletimiz
» Tarım Bakanı Fakıbaba'
» Erdoğan: Kaybeden Amerik
» Erdoğan'dan Fransızlara
» Celil Çalış'ın ziyare
» 4 sandalyeye 106 aday
» "İsrail yönetiminden ik
» 100 bin imza için son ik
»  Seçmen sorgulama mobil
» "Bu seçim çok daha öne
» "24 Haziran Türkiye'de y
» Erdoğan: Operasyonlarım
»  Celi Çalış: 24 Hazir
» AK Parti Konya Milletveki
» Konya'da 20 yıllık muht
» Konya'da Ak Parti'den muh
» Yıldırım ile Bahçeli,
» Bahçeli'den '100 bin imz
» Ak Parti Konya milletveki
» Uğur İbrahim Altay'dan
» İşte AK Parti'den aday
» Ahmet Sorgun: Aday adayl
» Bahçeli'den 4 partinin i
» Orhan Erdem ilçe ziyaret
» Başvurular sona erdi! İ
» Başbakan Yardımcısı B
»  MHP Karatay İlçe Başk
» YSK, seyyar sandık kurul
» YSK Başkanı Güven: Ope
»  Özaltun, imam-hatipli k
» "Dört benzemezlerin itti
» Ramazan Yaşar'dan çağr
» İşte MHP Konya Milletve
» YSK seçim yasaklarını
» AK Parti’nin seçim str
»  YSK'den cumhurbaşkanı
» Seçim ittifakı için s
»  Cumhurbaşkanı adaylar
»  Doğan: Hizmet aşkıyla
» Milyonları ilgilendiren
» Cumhurbaşkanlığı hima
» Erdoğan'dan bedelli aske
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Erdoğan Konya örneğini
» 18 yaşında Konya millet
» Ak Parti'de aday adaylı
» Konyalı işadamı Murat
» Selçuklu Belediyesi'nin
» Başbakan Yıldırım'dan
» Siyasi partilerin 'aday a
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Memiş Taşpınar AK Part
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com