Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da korkutan yangın!      AK Parti Konya'dan bin araçlık bayram konvoyu      'Yaslı ada Demokrasi ve Özgürlükler Adası olacak'      Tatilciler dönüş yolunda      Sarıeroğlu: Bu yıl hedef 1 milyon 250 bin işsize iş      Akyürek: 24 Haziran'dan sonra işler daha da hızlanacak      Konya'da trafik kazası: 1'i ağır 2 yaralı      Terör örgütü PKK/KCK uyuşturucudan besleniyor      "Millet Bahçeleri kararı devrim niteliğindedir"      Bakan Ağbal: Bütçe mayısta fazla verdi      Tüyleri diken diken eden şarkı: Memleket Adam      Konya'da iş ve siyaset dünyası buluştu      AK Parti Beyşehir’de bayramlaşma      Esin Kara’dan huzurevi sakinlerine ziyaret      Cebimize giren "bozukluk" 250 milyon liraya dayandı      Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Kinlerini rehber edinmiş peşinden gidiyorlar      Kalaycı: 24 Haziran’da tekrar bayram yaşayacağız      'İstanbul 'evet' dediyse Türkiye 'evet' demiştir'      Konya-Antalya yolunda bayram yoğunluğu      İstanbul’da dev miting! Tarihi buluşmadan kareler     

Kalaycı: Esnafın vergi ve prim yükünün düşürülmesi lazım

08.06.2018
  
 
Seçim çalışmalarını sürdüren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP İl Başkanı Murat Çiçek, milletvekili adayları ve partililerle birlikte Konya Ticaret Odasını (KTO) ziyaret ederek KTO Başkanı Selçuk Öztürk ile görüştü. 

Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı, Türkiye’nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, buna rağmen ekonomide geçen yıl yüzde 7.4 büyüme gerçekleştiğini ifade ederek, “İhracatta da önemli artışlarımız söz konusu. Konya olarak da bu katkıyı sağlıyoruz. Tabii sorunlarımız yok mu, sorunlarımız da var. Özellikle cari açık sorunu, işsizlik, enflasyon sorunu Bunlara yönelik olarak da bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak hazırlıklarımız var. Biz öncelikli gündem olarak önümüzdeki dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve geçeceğimiz önümüzdeki dönem ekonomi olması gerektiğini düşünüyoruz. Yedi ayrı alanda da yapısal reformların gerçekleştirilmesine yönelik hazırlıklarımızı yaptık. İnşallah önümüzdeki dönem bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması için mecliste girişimimizi söyleyeceğiz. Bunlar kabaca baktığımız zaman vergi reformu, harcama reformu, üretimin artırılması, ithalat bağının azaltılmasına yönelik reform, yurt dışı tasarrufların yatırımlarının artırılması konusunda reform, tabii ki tarım ve hayvancılık sektörüyle ilgili reform ve işgücü piyasası, çalışma hayatıyla ilgili reform. Bunların öncelikle ele alınması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. 

KTO Başkanı Selçuk Öztürk ise, “Bu cari açığı sağlıklı bir şekilde finanse edemediğimizde hem yüksek kur, hem yüksek faiz denklemiyle karşı karşıya kalıyoruz. Çözüm de az önce söylediğiniz gibi yapısal reformları biran önce yapmaktan geçiyor. Ümit ediyoruz ki 24 Haziran’dan sonra bu yapısal reformlar bir an önce hayata geçer ve Türkiye bu yüksek faiz, yüksek kur denkleminden kurtulur diye ümit ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Mustafa Kalaycı, çalışmalar kapsamında Konya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (KONESOB) Muharrem Karabacak’ı da ziyaret etti.

Başkan Karabacak, seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah önümüzdeki süreç ümmetin adına da önemli bir sonuçla neticelenir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak esnafı hem toplumun temeli hem de ekonominin temeli olarak gördüklerini kaydeden MHP Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı, “Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik olarak da yürüttüğümüz meclis çalışmalarında olsun diğer ortamlarda olsun sürekli bu kesimin sorunlarının ortadan kaldırılması konusunda çaba sarf ettik. Başta biz diyoruz ki esnafın vergi ve prim yükü yüksek. Özellikle küçük esnafımızın o primi ödemesi mümkün değil. 600-700 lira aylık prim ödemek mümkün değil bu konuda biz daha öncede hep ifade ettik, bu vergi ve prim yükünün düşürülmesi lazım. Emeklilikte de yine bir mağduriyet yaşıyor esnafımız. Esnaf BAĞKUR’lular, bu konuda da yine bir eşitlik getirilmesi gerekir. Emekli aylıklarıyla ilgili bir eşitlik getirilmesi gerekir. Ödenen prime göre, hizmet yılına göre doğru bir aylık bağlayacak sistemi oluşturmak gerekiyor” dedi. 

AVM yasası ile ilgili de konuşan Kalaycı, “Tabii ki en önemli konulardan birisi de dilimizden düşürmediğimiz AVM yasası. Esnafımızın istediği kapsamda değil şu anda. Özellikle bu AVM’ler olsun, zincir marketler olsun, ki bazı illerimizde bağlı belediye işletmeleri esnafımızı yok etme noktasına götürüyor. Zincir marketin, bir AVM’nin açıldığı yerde bunun tekrar düzenlenmesi gerekiyor. AVM yasasının esnafımızı koruyacak şekilde, onu nereye açılabileceği gibi AVM’ler şehir dışı olması lazım. Zincir marketlerin de nasıl açılabileceği kurallara bağlanmalı. Esnafımızı koruyacak bir anlayışla bu düzenleme mutlaka gözden geçirilmeli” şeklinde konuştu. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı sırayla Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Muhtarlar Derneğini de ziyaret etti. 

 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» AK Parti Konya'dan bin ar
» 'Yaslı ada Demokrasi ve
»  Akyürek: 24 Haziran'dan
»  Tüyleri diken diken ede
» AK Parti Beyşehir’de b
» Esin Kara’dan huzurevi
» Kalaycı: 24 Haziran’da
» 'İstanbul 'evet' dediyse
»  Bayramın ilk günü yur
»  Meclis yeni döneme haz
» "24 Haziran ikinci bayram
» Erdoğan: Bürokratik oli
» Mustafa Kalaycı'dan PKK
»  AK Parti Konya Teşkilat
»  Angı: Bu şehir AK Part
» "Bizim birliğimizi, kard
» Angı: 24 Haziran ikinci
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Erdoğan KONTV'de konuş
» Erdoğan: 24 Haziran sır
» Kalaycı: Vekil imam ve m
» Erdoğan: Terör örgütl
»  AK Parti'den Güneydoğu
» Propaganda serbestliği v
» "Konya bu konuda ciddi me
» Erdoğan büyüme rakamla
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» 'Dijital tarım ile çift
» Fatih Satılmış: Cumhur
» "24 Haziran seçimlerinde
» Seçimlere iki hafta kald
» "Gönül coğrafyamız T
» Tahir Akyürek: Türkiye
» 'Cumhurbaşkanlığında
»  Halk her şeyin farkınd
» Devlet Bahçeli: Türk ma
» Başbakan Yıldırım: G
» İçişleri Bakanı Soylu
» Konya'da karne sevinci
» "Konya yine rekor düzeyd
» Erdoğan: Sincar, Kandil,
»  Öğrenci affına ilişk
»  Bahçeli Konya'da konuş
» "Türkiye ile uğraşan
» Konya'da 24 Haziran için
» Kalaycı: Esnafın vergi
» Cumhuriyet Saadet Partisi
» "Bu ülkede hiç kimse ay
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Gümrük ve sınır kapı
» Yurt dışı oylarına ü
» "Kandil'e mart ayında ba
» Kalaycı: Çiftçimizin y
» Celil Çalış: Tarımda
» Abdüllatif Şener Konya'
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Mustafa Kalaycı: Atanam
»  Soylu: Kandil bizim içi
» Kalaycı: "Staj ve çıra
» "Emeklilikte yaşa takıl
» İsrail'den Ermeni iddial
» "İsmail Temel Paşanın
» Ahmet Sorgun Çumra'yı z
» Başbakan Yıldırım: FE
» "Kulağı Kandil'de, Pens
» Konya'da tarihi miting!
» Erdoğan'dan Konya'da "
» Hasan Angı’dan teşekk
» Seçmeni tehdit eden Abd
» "Yüzde 55'in üzerinde b
» Tahir Akyürek'in ilçe z
» Hasan Angı'dan mitinge d
» Mustafa Kalaycı KONTV'ye
» Fatih Satılmış seçim
» Oy pusulaları basına g
» Orhan Erdem Akşehir'de v
» Başbakan Yıldırım: Si
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Kesin aday listeleri Resm
» YSK kesin aday listesinde
» Vakit Konya Vakti! AK Par
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Karatay'dan seçim kampan
» Fatih Erbakan, SP’ye oy
» Bahçeli "Yeni Bir Doğu
» Bankamatik memuru bitiyor
» Taşınacak sandıklardak
» Erdoğan'dan İnce'ye tep
» Abdüllatif Şener eleşt
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com