Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Hacı adayları güzel ülkemiz için dua ediyor      Türkiye Motodrag Şampiyonası Konya'da başladı      İşte Süper Lig'de en ucuz bileti satan takımlar      ​Sorgun: AK Parti’nin bir neferi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz      İkinci nakil dönemi sonunda öğrencilerin yüzde 98,5'i yerleşti      Konya'da kurbanlıklar alıcılarını bekliyor      Liderlerin bayram programları belli oldu      TESK'ten yatırım çağrısı      İmar Barışı'na başvuru sayısı 4 milyonu aştı      Jandarma 30 bin personelle bayram mesaisine hazır      FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı      Biçerdöverin göl üzerinde dönüş yolculuğu      Bayram sonrası 50 bin küçükbaş dağıtımı başlıyor      AK Parti'nin yeni MKYK listesi belli oldu      Başkan Özaltun’dan Sorgun ve Usta’ya kutlama      'Bayram tatilinde uykusuz yola çıkmayın'      Kongre sonrası Erdoğan’a anlamlı hediye      Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı      Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanı      Konya'da otomobil sulama kanalına düştü: 4 yaralı     

Kalaycı: Esnafın vergi ve prim yükünün düşürülmesi lazım

08.06.2018
  
 
Seçim çalışmalarını sürdüren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP İl Başkanı Murat Çiçek, milletvekili adayları ve partililerle birlikte Konya Ticaret Odasını (KTO) ziyaret ederek KTO Başkanı Selçuk Öztürk ile görüştü. 

Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı, Türkiye’nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, buna rağmen ekonomide geçen yıl yüzde 7.4 büyüme gerçekleştiğini ifade ederek, “İhracatta da önemli artışlarımız söz konusu. Konya olarak da bu katkıyı sağlıyoruz. Tabii sorunlarımız yok mu, sorunlarımız da var. Özellikle cari açık sorunu, işsizlik, enflasyon sorunu Bunlara yönelik olarak da bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak hazırlıklarımız var. Biz öncelikli gündem olarak önümüzdeki dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve geçeceğimiz önümüzdeki dönem ekonomi olması gerektiğini düşünüyoruz. Yedi ayrı alanda da yapısal reformların gerçekleştirilmesine yönelik hazırlıklarımızı yaptık. İnşallah önümüzdeki dönem bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması için mecliste girişimimizi söyleyeceğiz. Bunlar kabaca baktığımız zaman vergi reformu, harcama reformu, üretimin artırılması, ithalat bağının azaltılmasına yönelik reform, yurt dışı tasarrufların yatırımlarının artırılması konusunda reform, tabii ki tarım ve hayvancılık sektörüyle ilgili reform ve işgücü piyasası, çalışma hayatıyla ilgili reform. Bunların öncelikle ele alınması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. 

KTO Başkanı Selçuk Öztürk ise, “Bu cari açığı sağlıklı bir şekilde finanse edemediğimizde hem yüksek kur, hem yüksek faiz denklemiyle karşı karşıya kalıyoruz. Çözüm de az önce söylediğiniz gibi yapısal reformları biran önce yapmaktan geçiyor. Ümit ediyoruz ki 24 Haziran’dan sonra bu yapısal reformlar bir an önce hayata geçer ve Türkiye bu yüksek faiz, yüksek kur denkleminden kurtulur diye ümit ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Mustafa Kalaycı, çalışmalar kapsamında Konya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (KONESOB) Muharrem Karabacak’ı da ziyaret etti.

Başkan Karabacak, seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah önümüzdeki süreç ümmetin adına da önemli bir sonuçla neticelenir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak esnafı hem toplumun temeli hem de ekonominin temeli olarak gördüklerini kaydeden MHP Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı, “Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik olarak da yürüttüğümüz meclis çalışmalarında olsun diğer ortamlarda olsun sürekli bu kesimin sorunlarının ortadan kaldırılması konusunda çaba sarf ettik. Başta biz diyoruz ki esnafın vergi ve prim yükü yüksek. Özellikle küçük esnafımızın o primi ödemesi mümkün değil. 600-700 lira aylık prim ödemek mümkün değil bu konuda biz daha öncede hep ifade ettik, bu vergi ve prim yükünün düşürülmesi lazım. Emeklilikte de yine bir mağduriyet yaşıyor esnafımız. Esnaf BAĞKUR’lular, bu konuda da yine bir eşitlik getirilmesi gerekir. Emekli aylıklarıyla ilgili bir eşitlik getirilmesi gerekir. Ödenen prime göre, hizmet yılına göre doğru bir aylık bağlayacak sistemi oluşturmak gerekiyor” dedi. 

AVM yasası ile ilgili de konuşan Kalaycı, “Tabii ki en önemli konulardan birisi de dilimizden düşürmediğimiz AVM yasası. Esnafımızın istediği kapsamda değil şu anda. Özellikle bu AVM’ler olsun, zincir marketler olsun, ki bazı illerimizde bağlı belediye işletmeleri esnafımızı yok etme noktasına götürüyor. Zincir marketin, bir AVM’nin açıldığı yerde bunun tekrar düzenlenmesi gerekiyor. AVM yasasının esnafımızı koruyacak şekilde, onu nereye açılabileceği gibi AVM’ler şehir dışı olması lazım. Zincir marketlerin de nasıl açılabileceği kurallara bağlanmalı. Esnafımızı koruyacak bir anlayışla bu düzenleme mutlaka gözden geçirilmeli” şeklinde konuştu. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı sırayla Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Muhtarlar Derneğini de ziyaret etti. 

 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» ​Sorgun: AK Parti’nin
»  Liderlerin bayram progra
» AK Parti'nin yeni MKYK li
» Başkan Özaltun’dan So
» Erdoğan yeniden AK Parti
» AK Parti'de yeni MYK üye
»  Üye sayısı 11 milyona
» Konya’ya gelen Japon ç
» İsveç seçimleri için
» Fatma Toru, 3 mahallede v
»  Trump'ın F-35 kararın
» Hasan Angı: Bu oyunu hep
» TBMM Başkanı Yıldırı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan: Oyununuzu görd
»  Cumhurbaşkanlığı Sö
»  Binali Yıldırım'dan A
» Çevre ve Şehircilik Bak
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  AK Parti, seçim kampın
»  AK Parti Kongresi'ne 52
»  Milletvekili Selman Özb
» Ak Parti Selçuklu’da 7
»  Erdoğan, "teşekkür" z
»  2000 rapor Erdoğan'a su
»  Bakan Albayrak, borcu ol
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan: 2019 yerel seç
» Bakan Koca'dan 'Konya Şe
» Bahçeli: 'ABD kırmızı
»  TBMM'deki 4 partiden ort
»  Adalet Bakanı Gül: Tü
»  AK Parti'den ABD'ye tepk
» Özboyacı: Daha güçlü
» Bakanlardan Türkiye Diya
» YSK Başkanı Sadi Güven
»  TBMM Başkanı Yıldır
»  Meclisteki yeter sayıla
»  Türkiye'deki ahşap cam
»  Erdoğan'dan BRICS Zirve
»  AK Parti’de büyük de
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Erdoğan'dan bedelli aç
»  MHP'den 21 gün teklifin
»  TBMM'de 'Konya' gündeml
» Başkan Erdoğan Afrika t
» Bakan Kurum'dan yeni CSO
» Meclis bedelli askerlik i
»  100 günlük eylem plan
»  İşte FETÖ’nün ilk
»  Bahçeli'den Başkent ca
»  Cumhurbaşkanlığı Sö
»  AK Parti'den bedelli ask
» MHP Genel Başkanı Bahç
» Konya milletvekillerine k
»  AK Parti'den flaş açı
»  Erdoğan tek tuşla heps
»  Bedelli askerlik TBMM ba
» AK Partili Turan: Bedelli
» Tahir Akyürek, komisyon
» 24 Haziran sonrası CHP
» AK Parti Konya milletveki
» TBMM Başkanı Yıldırı
»  Erdoğan, belediyelerin
»  Belli oldu! AK Parti: 22
» "Bundan sonra sadece zafe
»  Kılıçdaroğlu'na soğ
»  ABD basını: Trump, Erd
»  Meclis'in 28. başkanı
»  Genelkurmay bakanlığa
»  58 yıl sonra bir ilk! H
»  İçişleri ve Dışişl
»  En çok merak edilen isi
»  Ülke yönetiminde yeni
» Murat Kurum, görevi Mehm
» " Korkuyorlar ama müthi
» Başkan Erdoğan yeni sis
»  Cumhurbaşkanlığı Kü
» AK Parti'nin meclis başk
»  Başbakan Yıldırım, k
» Yeni dönem resmen başl
» Erdoğan, yeni dönem mes
»  İşte Erdoğan’ın yo
»  Yükseköğretim kurumla
»  AK Parti'nin Meclis kadr
»  Başbakan Yıldırım'da
»  Belediye başkan adaylar
»  AK Parti'de duygusal anl
» Erdoğan: "En çok vesaye
» Başbakan Yıldırım'dan
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com