Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
"Tarım sigortası maliyet değil ihtiyaç"      "Konuşan eller" engellilerin gözü kulağı olacak      "Türkiye'de 10 reçetenin an az 3'ünde antibiyotik var"      Başkan Toru oda temsilcileri ile bir araya geldi      Konya'da yardım kutusu hırsızlığı kamerada!      143 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi      Hasan Kılca Karatay Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı      Konya'daki milli maçın biletleri tükendi      Aksinne evleri için kuralar çekildi      Bir güzel şehir, Seydişehir      Çevrenin korunmasına yönelik kanun teklifi TBMM'de      Anadolu Selçukspor'un ismi de başkanı da değişti      Konya'daki "gaybubet" evi yapılanması davasında sanıklar hakim karşısına çıktı      SGK'dan müjde! 5 gün içinde hesaplara yatırılacak...      Erdoğan: Üç dönem başkanlık yapanlar istirahat edecek      AK Parti'den kritik 'af' açıklaması      Mesleki eğitimde okul-sektör iş birliği artıyor      2. Uluslararası Hat, Tezhip, Minyatür ve Çini yarışması sonuçlandı      Buzlanma ve don uyarısı      İsrail, Türklerin Kudüs ziyaretlerinden rahatsızlık duyuyor     

Yokuş İP'e dizdi

04.07.2018
  
 
İP’li vekil Fahrettin Yokuş seçim kampanyası döneminde başlayan, mazbata töreniyle devam eden tehditlerini düzenlendiği basın toplantısıyla da sürdürdü. Yokuş Çorumlulara yaptığı “deveye diken” hadsizliğine rağmen, Konya’da Valisinden, Kaymakamından, Belediye Başkanından, basın mensubundan, müftüsünden, Başbakan'a kadar hemen herkesi adeta İP’e dizdi. Eleştirmediği, tehdit etmediği kimse kalmadı.

İP’li Yokuş "Ben Konya’nın en iyi Müslümanıyım, Konya’daki en iyi Müslüman'ı getirin konuşurum. Herkes İslam’ı adam gibi öğrenecek, bilecek" dedi.

Seçimlerden sonra ikinci defa medyanın karşısına çıkan Yokuş, söze seçim sürecinde yaşadıklarını anlatarak başladı. Yokuş "Önemli bir seçimi geride bıraktık, millet kararını verdi. Aday olduktan sonra yaşamadığım şeyleri yaşadım. Misafiri dövmeye teşebbüs eden, kovan, hakaret eden insanlar gördüm, üzüldüm” dedi. Yokuş’a göre bunun tek suçlusu ise siyasetçilerdi. 

Yokuş konuşmasına devleti suçlamakla devam etti: “Siyasetin içine devlet girmemeliydi. Bunu dedik, sesimizi yükselttik, tepki gördük. Canları sağ olsun. Milletin seçilmiş temsilcisiyim. Bunun gereğini yapacağım, millet adına iş yapacağım, bunun için vekil oldum”

VALİ'YE POSTA KOYMAMIŞ

Yokuş’un söylemlerinden ilk nasibini alan ise Konya Valisi oldu: “Ben Vali Bey'e 'görevini doğru dürüst yap' dedim, birileri ayağa kalktı, 'dün geldi bugün valiye posta koyuyor' diye... Ben valiye posta koymadım. İşler doğru dürüst yürüsün, diye yaptım. Konyalı'nın itibarını korumak için yaptım. Benim şanla şöhretle işim yok. Yarın göreceksiniz. Bu vali uyuyor mu diye, mesaj çekiyorum tedbir al diye…Bu yapılan OHAL ve kanunlara aykırı diye” 

CHP SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNDU

Yokuş, önce CHP’nin sözcülüğüne soyundu, ardından ise kendisini Konya’nın en iyi Müslümanı ilan etti. Kendine göre fetva verdi ve herkese İslam'ı 'adam gibi' öğreteceğini söyledi. Yokuş “CHP’yi bastılar… Belki de içinizde CHP’liler gebersin diyecekler vardır. Onu diyecek insanlık düşmanıdır. Bir masumun ölmesini içinde sindirecek adam Müslüman değildir, imansızdır. Ben Konya’nın en iyi Müslümanıyım. Konya’daki en iyi Müslüman’ı getirin konuşurum. Herkes İslam’ı adam gibi öğrenecek, bilecek” şeklinde konuştu.

Hızını alamayan Yokuş "kanunları en iyi ben bilirim" dedi ve sonra sözü köyünün meşhur taşlarına getirdi. Yokuş "25 sene sendika başkanlığı yaptım… Kanunları validen, belediye başkanından, senin başbakanından bile iyi bilirim. Ben atama ile bir yere gelmedim. Ömrüm mücadele ile geçti. Fahrettin Yokuş sıradan milletvekilliği yapmak için gelmedi. Aleyhimde kampanya başlattılar, başlatın emmioğlu. Beni senin hükümetin yıldıramadı 16 yıl efendi… Burada bir tv kanalı, iki gazete bilmem ne yapacak da Fahrettin Yokuş’u yıldıracak. Hadi oradan, hadi oradan hadsiz" dedi.

Bir aydan beri sürdürdüğü Beyşehir taş muhabbetine devam eden İP’li Yokuş konuşmasına şöyle devam etti:

"Devletin kaymakamı yalan yazı yazıyor. Resmi yazıyla yalan söylüyor. Kaymakamlığın yazdığı yazı yalan. Ben bunu da gördüm Konya’da… Niye yazdınız desem kaymakama, siz kaymakamı tehdit etti diyeceksiniz” 

Yokuş; camiler ile ilgili de şöyle konuştu:

“Camilerde iftar olur mu? Konya olursa olur. Camide siyasetten haya duyarım. Ben iman sahibi bir insanım. Siyaset camiye, kışlaya, yargıya girmemeli. Kardeşim böyle bir şey var mı? Ama bu Konya’nın valisi, kaymakamı, müftüsü bunları görmez. Ben bunlar siyaset yapıyor, aklınızı başınıza alın, adam gibi devletin adamı olun dediğimde, aman yarabbi… Kusura bakmayın emmioğlu beni Konya’dan kovamazsınız, burada 2 milyon 200 bin Konyalının hakkını hukukunu savunmak için varım. Bunu da yapacağım… Benim derdim, Konya… Ayrım yapanla mücadele edeceğim”

"BASINCILAR KUDURDU"

Yokuş’un bir başka hedefi ise medya idi:

“Şimdi basına birkaç laf söyledik ya basıncılar kudurdu… Bak şimdi iki tane önemli… Zamanım olsaydı bütün gazetelere bakacaktım. Buraya iki tane yazarın yazısını getirdim. 'Millet İttifakının gizli destekçi HDP...' Vicdansız… Niye iftira atıyor… Yakışıyor mu...
 
SÜLEYMANCILARIN OY VERMESİ

Neymiş Sülaymancılar İyi Parti'ye oy verecekmiş… Burası demokratik bir ülke… Niye HDP’yi karıştırıyorsun. Milletin kafasını karıştırıyorsun”

Yokuş, genel medya eleştirisinin ardından özele indi ve Yeni Konya Gazetesi ile Kontv’yi de eleştirmekten geri durmadı:

"Partimizin adı İP… Arkadaş Müslüman mıyız? Vallahi Elhamdülillah Müslümanız... Ey KONTV’nin bize İP diyen muhabirleri, yazarları, çizerleri, gazetecileri, bizim adımız İyi Parti… Niye lakap takıyon emmioğlu… Adalet ve Kalkınma Partisine niye AKP demiyorsun. Ben İyi Partiyim diyorum sen İP diyorsun. Ben şimdi sana KONTV İpsiz TV desem alınırsınız değil mi? Olmaz Müslüman olmaz.”

İP’li Fahrettin Yokuş konuşmasının son bölümünde ise hem tehdit etti, hem had bildirdi hem de hukuk dersi verdi:

“Emmioğlu burası bir hukuk devleti… Partime, şahsıma, liderime hakaret ettirmem… Hukuk, hukuk… Olmadı, korkmuyorum… Daha yemin etmedim. Beni içeri atabilirler. Benim partime, şahsıma, liderime iftira atacak herkesle uğraşacağım.  Sonuç alamadım, protesto edeceğim. Gideceğim, örneğin bize İP diyorsa gideceğim teşkilatımla kapısına dayanacağım. 'İP’siz TV' diyeceğim. Benim protesto etme özgürlüğüm var. Hadi bakalım el mi yaman bey mi yaman… Ha ama herkesten çok Fahrettih Yokuş haddini bilecek, bunu da taahhüt ediyorum. Haddini bilmeyen herkese de Konya’da partim, liderim, şahsımla ilgili kimse ileri geri yapmasın, yapmasın ki kavga etmeyelim.”

ÖZÜR DİLEMEM

Yokuş, Çorumlulara sosyal medya üzerinden yaptığı hakaret ile ilgili sorulan bir soruya ise farklı bir şekilde cevap verdi:

“Benim orada söylemek istediğim şuydu. Deve ve yediği dikenle ilgili bir mesele. Şimdi deve bir dikeni çok seviyor yiyor sonra ağzı yaralanıyor, yerken diken batıyor, battıkça daha fazla yemek istiyor. Kan tatlı geliyor ve sonunda kan boğulmasından ölüyor, biz burada bunu izah etmeye çalıştık. Ama sağolsunlar buna sarıldılar. Burada küfür yok ima bile yok. Deve ile diken arasına birşey koymadım. Yapmadığım bir şeyden dolayı da özür dilemem” 

 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Hasan Kılca Karatay Bele
» Erdoğan: Üç dönem ba
» AK Parti'den kritik 'af'
» AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti’de son gün
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  Başkan Erdoğan: 7 şeh
» Meclis'in yoğun mesaisi!
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Veli Tolu Karatay Belediy
» Trump’la masada 7 günd
» Cumhurbaşkanı Yardımc
» AK Parti'den bir ilke imz
» AK Parti 18 Kasım'da top
» CHP'li Öztürk Yılmaz:
» Kritik tarih! 18 Kasım'd
» "Konya davanın kalesi ve
» "Gençler siyasette risk
» AK Parti'de başvurular b
» Ak Parti'de temayül yokl
» Mustafa Kalaycı Konya me
»  AK Parti'de 79 belediye
»  "AK Parti 16 yılda 13 s
»  AK Parti'de yerel seçim
» MHP'de ilçe başkanları
»  TBMM'de bu hafta
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  'Kaçak yapıların nas
» AK Parti'de aday adaylı
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Kılıçdaroğlu, Erdoğa
» Yerli ve Milli! KARAOK'ta
» Fatma Toru: Eksiklerimizi
» Uğur İbrahim Altay'dan
»  Adalet Bakanı açıklad
»  Türkiye yerel seçim at
» Erdoğan: Müdahale etmek
»  "Terörle mücadelede he
»  AK Parti'de adaylık ba
» Erdoğan: 'Ekonomi kozlar
» Normalleşmede ilk yüz y
» Erdoğan'dan ittifak aç
»  Erdoğan: Yeniden dirili
»  Meclisin yaklaşık iki
» Kurtulmuş Konya'da konu
» AK Parti Genel Başkanvek
» İçişleri Bakanı Soylu
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Leyla Şahin Usta'dan 'C
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Başkan Altay: Milletimiz
» AK Parti Genel Başkan Ve
» AK Parti’nin aday krite
» Başkan Erdoğan'dan Amer
»  MHP'den teşkilatlara "p
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan'dan EYT açıkla
»  MHP’den çiftçinin te
» "FETÖ ile gerçek anlamd
»  Meclis, Karayolları Tra
»  MHP'den kritik adım: Af
» Erdoğan'dan İş Bankas
» 2023 Eğitim Vizyonu 23 E
»  Yerel seçimlere iki kol
» Erdoğan: Münbiç'te ger
»  Hasan Angı: Ulaşmadı
» Hasan Angı: Geleceği d
» Beyşehir'de Danışma Me
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti Cihanbeyli'de da
» Ahmet Sorgun: Ekonomik bi
» Bahçeli: Uzman çavuşla
» Ak Parti'den ittifak aç
» Erdoğan'dan CHP'ye sert
»  İttifakta hassas çalı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» CHP Konya Milletvekili Ab
»  "Bu topraklarda terörü
» İşte Erdoğan’ın Mer
»  Halil Etyemez ve Toru es
» Erdoğan: Hedefimiz Sinca
» TBMM İçtüzüğü deği
»  AK Parti’nin aday krit
» 'Beklenen bahar havası
»  AK Parti Genel Başkan Y
» Erdoğan: PKK'nın Almany
»  AK Parti ile MHP arasın
»  AK Parti’den af teklif
» Orhan Erdem'den Akşehir'
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com