Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Spor müsabakalarındaki güvenlik önlemleri artıyor      "Emekli hekim maaşlarına 500-600 liralık artışı sağladık"      Başkan Erdoğan Afrika turuna çıkıyor      Kulaksız ve Tekbaş ailelerinin mutlu günü      Mehmetçik'ten dağcılara yardım eli      Bakan Kurum'dan yeni CSO binasında inceleme      ÖSYM'nin yaptığı sınavlara 2 milyonun üzerinde aday katıldı      Eski Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci'nin acı günü      Eteğini patos makinesine kaptıran işçi yaralandı! Konya'ya sevk edildi      Konya'da minibüsle motosiklet çarpıştı: 2 ölü      İsveç'teki seçimlerin kampanyası Konya'da yürütülüyor      FETÖ'nün asker ve polis sınavlarına hazırlama taktiği ifadelere yansıdı      Gazze şehidini Türk bayrağıyla uğurladı      Yanlışlıkla tüfekle arkadaşını yaraladığı iddiası      NEÜ'den İsrail'e tepki      FETÖ mağduru bürokratlar göreve hazır      Meclis bedelli askerlik için yoğun mesai yapacak      Fatma Toru, askerleri uğurladı      Çelebi Kurs Merkezi açıldı      İnmelerin yüzde 30'u hava kirliliğinden kaynaklanıyor     

Yokuş İP'e dizdi

04.07.2018
  
 
İP’li vekil Fahrettin Yokuş seçim kampanyası döneminde başlayan, mazbata töreniyle devam eden tehditlerini düzenlendiği basın toplantısıyla da sürdürdü. Yokuş Çorumlulara yaptığı “deveye diken” hadsizliğine rağmen, Konya’da Valisinden, Kaymakamından, Belediye Başkanından, basın mensubundan, müftüsünden, Başbakan'a kadar hemen herkesi adeta İP’e dizdi. Eleştirmediği, tehdit etmediği kimse kalmadı.

İP’li Yokuş "Ben Konya’nın en iyi Müslümanıyım, Konya’daki en iyi Müslüman'ı getirin konuşurum. Herkes İslam’ı adam gibi öğrenecek, bilecek" dedi.

Seçimlerden sonra ikinci defa medyanın karşısına çıkan Yokuş, söze seçim sürecinde yaşadıklarını anlatarak başladı. Yokuş "Önemli bir seçimi geride bıraktık, millet kararını verdi. Aday olduktan sonra yaşamadığım şeyleri yaşadım. Misafiri dövmeye teşebbüs eden, kovan, hakaret eden insanlar gördüm, üzüldüm” dedi. Yokuş’a göre bunun tek suçlusu ise siyasetçilerdi. 

Yokuş konuşmasına devleti suçlamakla devam etti: “Siyasetin içine devlet girmemeliydi. Bunu dedik, sesimizi yükselttik, tepki gördük. Canları sağ olsun. Milletin seçilmiş temsilcisiyim. Bunun gereğini yapacağım, millet adına iş yapacağım, bunun için vekil oldum”

VALİ'YE POSTA KOYMAMIŞ

Yokuş’un söylemlerinden ilk nasibini alan ise Konya Valisi oldu: “Ben Vali Bey'e 'görevini doğru dürüst yap' dedim, birileri ayağa kalktı, 'dün geldi bugün valiye posta koyuyor' diye... Ben valiye posta koymadım. İşler doğru dürüst yürüsün, diye yaptım. Konyalı'nın itibarını korumak için yaptım. Benim şanla şöhretle işim yok. Yarın göreceksiniz. Bu vali uyuyor mu diye, mesaj çekiyorum tedbir al diye…Bu yapılan OHAL ve kanunlara aykırı diye” 

CHP SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNDU

Yokuş, önce CHP’nin sözcülüğüne soyundu, ardından ise kendisini Konya’nın en iyi Müslümanı ilan etti. Kendine göre fetva verdi ve herkese İslam'ı 'adam gibi' öğreteceğini söyledi. Yokuş “CHP’yi bastılar… Belki de içinizde CHP’liler gebersin diyecekler vardır. Onu diyecek insanlık düşmanıdır. Bir masumun ölmesini içinde sindirecek adam Müslüman değildir, imansızdır. Ben Konya’nın en iyi Müslümanıyım. Konya’daki en iyi Müslüman’ı getirin konuşurum. Herkes İslam’ı adam gibi öğrenecek, bilecek” şeklinde konuştu.

Hızını alamayan Yokuş "kanunları en iyi ben bilirim" dedi ve sonra sözü köyünün meşhur taşlarına getirdi. Yokuş "25 sene sendika başkanlığı yaptım… Kanunları validen, belediye başkanından, senin başbakanından bile iyi bilirim. Ben atama ile bir yere gelmedim. Ömrüm mücadele ile geçti. Fahrettin Yokuş sıradan milletvekilliği yapmak için gelmedi. Aleyhimde kampanya başlattılar, başlatın emmioğlu. Beni senin hükümetin yıldıramadı 16 yıl efendi… Burada bir tv kanalı, iki gazete bilmem ne yapacak da Fahrettin Yokuş’u yıldıracak. Hadi oradan, hadi oradan hadsiz" dedi.

Bir aydan beri sürdürdüğü Beyşehir taş muhabbetine devam eden İP’li Yokuş konuşmasına şöyle devam etti:

"Devletin kaymakamı yalan yazı yazıyor. Resmi yazıyla yalan söylüyor. Kaymakamlığın yazdığı yazı yalan. Ben bunu da gördüm Konya’da… Niye yazdınız desem kaymakama, siz kaymakamı tehdit etti diyeceksiniz” 

Yokuş; camiler ile ilgili de şöyle konuştu:

“Camilerde iftar olur mu? Konya olursa olur. Camide siyasetten haya duyarım. Ben iman sahibi bir insanım. Siyaset camiye, kışlaya, yargıya girmemeli. Kardeşim böyle bir şey var mı? Ama bu Konya’nın valisi, kaymakamı, müftüsü bunları görmez. Ben bunlar siyaset yapıyor, aklınızı başınıza alın, adam gibi devletin adamı olun dediğimde, aman yarabbi… Kusura bakmayın emmioğlu beni Konya’dan kovamazsınız, burada 2 milyon 200 bin Konyalının hakkını hukukunu savunmak için varım. Bunu da yapacağım… Benim derdim, Konya… Ayrım yapanla mücadele edeceğim”

"BASINCILAR KUDURDU"

Yokuş’un bir başka hedefi ise medya idi:

“Şimdi basına birkaç laf söyledik ya basıncılar kudurdu… Bak şimdi iki tane önemli… Zamanım olsaydı bütün gazetelere bakacaktım. Buraya iki tane yazarın yazısını getirdim. 'Millet İttifakının gizli destekçi HDP...' Vicdansız… Niye iftira atıyor… Yakışıyor mu...
 
SÜLEYMANCILARIN OY VERMESİ

Neymiş Sülaymancılar İyi Parti'ye oy verecekmiş… Burası demokratik bir ülke… Niye HDP’yi karıştırıyorsun. Milletin kafasını karıştırıyorsun”

Yokuş, genel medya eleştirisinin ardından özele indi ve Yeni Konya Gazetesi ile Kontv’yi de eleştirmekten geri durmadı:

"Partimizin adı İP… Arkadaş Müslüman mıyız? Vallahi Elhamdülillah Müslümanız... Ey KONTV’nin bize İP diyen muhabirleri, yazarları, çizerleri, gazetecileri, bizim adımız İyi Parti… Niye lakap takıyon emmioğlu… Adalet ve Kalkınma Partisine niye AKP demiyorsun. Ben İyi Partiyim diyorum sen İP diyorsun. Ben şimdi sana KONTV İpsiz TV desem alınırsınız değil mi? Olmaz Müslüman olmaz.”

İP’li Fahrettin Yokuş konuşmasının son bölümünde ise hem tehdit etti, hem had bildirdi hem de hukuk dersi verdi:

“Emmioğlu burası bir hukuk devleti… Partime, şahsıma, liderime hakaret ettirmem… Hukuk, hukuk… Olmadı, korkmuyorum… Daha yemin etmedim. Beni içeri atabilirler. Benim partime, şahsıma, liderime iftira atacak herkesle uğraşacağım.  Sonuç alamadım, protesto edeceğim. Gideceğim, örneğin bize İP diyorsa gideceğim teşkilatımla kapısına dayanacağım. 'İP’siz TV' diyeceğim. Benim protesto etme özgürlüğüm var. Hadi bakalım el mi yaman bey mi yaman… Ha ama herkesten çok Fahrettih Yokuş haddini bilecek, bunu da taahhüt ediyorum. Haddini bilmeyen herkese de Konya’da partim, liderim, şahsımla ilgili kimse ileri geri yapmasın, yapmasın ki kavga etmeyelim.”

ÖZÜR DİLEMEM

Yokuş, Çorumlulara sosyal medya üzerinden yaptığı hakaret ile ilgili sorulan bir soruya ise farklı bir şekilde cevap verdi:

“Benim orada söylemek istediğim şuydu. Deve ve yediği dikenle ilgili bir mesele. Şimdi deve bir dikeni çok seviyor yiyor sonra ağzı yaralanıyor, yerken diken batıyor, battıkça daha fazla yemek istiyor. Kan tatlı geliyor ve sonunda kan boğulmasından ölüyor, biz burada bunu izah etmeye çalıştık. Ama sağolsunlar buna sarıldılar. Burada küfür yok ima bile yok. Deve ile diken arasına birşey koymadım. Yapmadığım bir şeyden dolayı da özür dilemem” 

 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Başkan Erdoğan Afrika t
» Bakan Kurum'dan yeni CSO
» Meclis bedelli askerlik i
»  100 günlük eylem plan
»  İşte FETÖ’nün ilk
»  Bahçeli'den Başkent ca
»  Cumhurbaşkanlığı Sö
»  AK Parti'den bedelli ask
» MHP Genel Başkanı Bahç
» Konya milletvekillerine k
»  AK Parti'den flaş açı
»  Erdoğan tek tuşla heps
»  Bedelli askerlik TBMM ba
» AK Partili Turan: Bedelli
» Tahir Akyürek, komisyon
» 24 Haziran sonrası CHP
» AK Parti Konya milletveki
» TBMM Başkanı Yıldırı
»  Erdoğan, belediyelerin
»  Belli oldu! AK Parti: 22
» "Bundan sonra sadece zafe
»  Kılıçdaroğlu'na soğ
»  ABD basını: Trump, Erd
»  Meclis'in 28. başkanı
»  Genelkurmay bakanlığa
»  58 yıl sonra bir ilk! H
»  İçişleri ve Dışişl
»  En çok merak edilen isi
»  Ülke yönetiminde yeni
» Murat Kurum, görevi Mehm
» " Korkuyorlar ama müthi
» Başkan Erdoğan yeni sis
»  Cumhurbaşkanlığı Kü
» AK Parti'nin meclis başk
»  Başbakan Yıldırım, k
» Yeni dönem resmen başl
» Erdoğan, yeni dönem mes
»  İşte Erdoğan’ın yo
»  Yükseköğretim kurumla
»  AK Parti'nin Meclis kadr
»  Başbakan Yıldırım'da
»  Belediye başkan adaylar
»  AK Parti'de duygusal anl
» Erdoğan: "En çok vesaye
» Başbakan Yıldırım'dan
»  Dışişleri Bakanı Ça
»  Milletvekilleri için b
» Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Milli Eğitim Bakanı İs
»  Kesin seçim sonuçları
»  Cumhurbaşkanı'ndan Min
»  Resmen başlıyor! 'İlk
» Başbakan Yıldırım'dan
»  Biz sana vekil olamazsı
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  ABD'ye yol gösterdiler:
» Kesin seçim sonuçları
» YKS'de soru iptali yok
» Orhan Erdem’den Akşehi
»  AK Parti'de gözler 7 Te
» Erdoğan'ın yemin edece
» Yeni kabine pazartesi gü
» Başbakan Yıldırım ved
» Meclis 7 Temmuz'da toplan
» Yokuş İP'e dizdi
» İP'li vekilden skandal
»  Recep Konuk'tan Çumra'y
» Barış Bektaş: İstifa
» AK Parti kongre tarihi be
» İP Konya milletvekili il
» Ne olacak bu CHP'nin hali
» AK Parti’den sandık sa
»  Liselerde kapasite yüzd
»  Gıda fiyatlarına fren
»  Seçim sonuçlarına iti
» Konya milletvekilleri maz
» Ahmet Sorgun: Bu seçim y
» TBMM Başkanlık seçimin
» Konya milletvekilleri maz
» CHP sayesinde Meclis'e gi
» Oylar neden düştü?
» Mahir Ünal'dan yeni kabi
» LGS sonuçları açıklan
»  Konya'dan LGS'de Türkiy
» Hasan Angı: Bu sonuç bi
» CHP'nin Saadeti
» Sorgun: Bu seçimin asıl
» Konya'da bu sandıktaki o
» Dışişleri Bakanı Çav
» AK Parti'nin yeni yüzler
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com