Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Gelir dağılımında çok iyi seviyelere geldik      "Türkiye ile olan ilişkimiz kardeş gibidir"      Konya'da bıçaklı kavga: 1 yaralı      Emniyette önemli çalışma! En geç bir saat içinde bitecek      Afyonkarahisar'daki otobüs kazasında kahreden tesadüf      "Her Tacikistan vatandaşının Konya’ya gelme arzusu var"      Havzan Sosyal Tesisi ve Çocuk Sokağı törenle açıldı      Konya'da Ahilik Haftası kutlamaları başladı      Anne ve çocuklarının üzerine kimyasal madde attığı iddia edilen kadın tutuklandı      Atiker Konyaspor'da Kayserispor maçı hazırlıkları      Adnan Menderes idamının yıl dönümünde Konya'da anıldı      Afyonkarahisar'da yolcu otobüsü devrildi: 7 ölü, 28 yaralı      İdlib için silahsız bölge uzlaşması      O kural değişti! Artık yetim aylığı kesilmeyecek      Sosyal yardımlara çekidüzen geliyor      Konya-İzmir uçuşları başladı      KOSKİ'den sağlıklı su hizmeti      Beyşehir’de Masal Kahramanları Parkı’na yoğun ilgi      Esnaftan emeklilik için borçlanma istemi      Adalet Bakanı Gül'den "tasarruf" genelgesi     

Yokuş İP'e dizdi

04.07.2018
  
 
İP’li vekil Fahrettin Yokuş seçim kampanyası döneminde başlayan, mazbata töreniyle devam eden tehditlerini düzenlendiği basın toplantısıyla da sürdürdü. Yokuş Çorumlulara yaptığı “deveye diken” hadsizliğine rağmen, Konya’da Valisinden, Kaymakamından, Belediye Başkanından, basın mensubundan, müftüsünden, Başbakan'a kadar hemen herkesi adeta İP’e dizdi. Eleştirmediği, tehdit etmediği kimse kalmadı.

İP’li Yokuş "Ben Konya’nın en iyi Müslümanıyım, Konya’daki en iyi Müslüman'ı getirin konuşurum. Herkes İslam’ı adam gibi öğrenecek, bilecek" dedi.

Seçimlerden sonra ikinci defa medyanın karşısına çıkan Yokuş, söze seçim sürecinde yaşadıklarını anlatarak başladı. Yokuş "Önemli bir seçimi geride bıraktık, millet kararını verdi. Aday olduktan sonra yaşamadığım şeyleri yaşadım. Misafiri dövmeye teşebbüs eden, kovan, hakaret eden insanlar gördüm, üzüldüm” dedi. Yokuş’a göre bunun tek suçlusu ise siyasetçilerdi. 

Yokuş konuşmasına devleti suçlamakla devam etti: “Siyasetin içine devlet girmemeliydi. Bunu dedik, sesimizi yükselttik, tepki gördük. Canları sağ olsun. Milletin seçilmiş temsilcisiyim. Bunun gereğini yapacağım, millet adına iş yapacağım, bunun için vekil oldum”

VALİ'YE POSTA KOYMAMIŞ

Yokuş’un söylemlerinden ilk nasibini alan ise Konya Valisi oldu: “Ben Vali Bey'e 'görevini doğru dürüst yap' dedim, birileri ayağa kalktı, 'dün geldi bugün valiye posta koyuyor' diye... Ben valiye posta koymadım. İşler doğru dürüst yürüsün, diye yaptım. Konyalı'nın itibarını korumak için yaptım. Benim şanla şöhretle işim yok. Yarın göreceksiniz. Bu vali uyuyor mu diye, mesaj çekiyorum tedbir al diye…Bu yapılan OHAL ve kanunlara aykırı diye” 

CHP SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNDU

Yokuş, önce CHP’nin sözcülüğüne soyundu, ardından ise kendisini Konya’nın en iyi Müslümanı ilan etti. Kendine göre fetva verdi ve herkese İslam'ı 'adam gibi' öğreteceğini söyledi. Yokuş “CHP’yi bastılar… Belki de içinizde CHP’liler gebersin diyecekler vardır. Onu diyecek insanlık düşmanıdır. Bir masumun ölmesini içinde sindirecek adam Müslüman değildir, imansızdır. Ben Konya’nın en iyi Müslümanıyım. Konya’daki en iyi Müslüman’ı getirin konuşurum. Herkes İslam’ı adam gibi öğrenecek, bilecek” şeklinde konuştu.

Hızını alamayan Yokuş "kanunları en iyi ben bilirim" dedi ve sonra sözü köyünün meşhur taşlarına getirdi. Yokuş "25 sene sendika başkanlığı yaptım… Kanunları validen, belediye başkanından, senin başbakanından bile iyi bilirim. Ben atama ile bir yere gelmedim. Ömrüm mücadele ile geçti. Fahrettin Yokuş sıradan milletvekilliği yapmak için gelmedi. Aleyhimde kampanya başlattılar, başlatın emmioğlu. Beni senin hükümetin yıldıramadı 16 yıl efendi… Burada bir tv kanalı, iki gazete bilmem ne yapacak da Fahrettin Yokuş’u yıldıracak. Hadi oradan, hadi oradan hadsiz" dedi.

Bir aydan beri sürdürdüğü Beyşehir taş muhabbetine devam eden İP’li Yokuş konuşmasına şöyle devam etti:

"Devletin kaymakamı yalan yazı yazıyor. Resmi yazıyla yalan söylüyor. Kaymakamlığın yazdığı yazı yalan. Ben bunu da gördüm Konya’da… Niye yazdınız desem kaymakama, siz kaymakamı tehdit etti diyeceksiniz” 

Yokuş; camiler ile ilgili de şöyle konuştu:

“Camilerde iftar olur mu? Konya olursa olur. Camide siyasetten haya duyarım. Ben iman sahibi bir insanım. Siyaset camiye, kışlaya, yargıya girmemeli. Kardeşim böyle bir şey var mı? Ama bu Konya’nın valisi, kaymakamı, müftüsü bunları görmez. Ben bunlar siyaset yapıyor, aklınızı başınıza alın, adam gibi devletin adamı olun dediğimde, aman yarabbi… Kusura bakmayın emmioğlu beni Konya’dan kovamazsınız, burada 2 milyon 200 bin Konyalının hakkını hukukunu savunmak için varım. Bunu da yapacağım… Benim derdim, Konya… Ayrım yapanla mücadele edeceğim”

"BASINCILAR KUDURDU"

Yokuş’un bir başka hedefi ise medya idi:

“Şimdi basına birkaç laf söyledik ya basıncılar kudurdu… Bak şimdi iki tane önemli… Zamanım olsaydı bütün gazetelere bakacaktım. Buraya iki tane yazarın yazısını getirdim. 'Millet İttifakının gizli destekçi HDP...' Vicdansız… Niye iftira atıyor… Yakışıyor mu...
 
SÜLEYMANCILARIN OY VERMESİ

Neymiş Sülaymancılar İyi Parti'ye oy verecekmiş… Burası demokratik bir ülke… Niye HDP’yi karıştırıyorsun. Milletin kafasını karıştırıyorsun”

Yokuş, genel medya eleştirisinin ardından özele indi ve Yeni Konya Gazetesi ile Kontv’yi de eleştirmekten geri durmadı:

"Partimizin adı İP… Arkadaş Müslüman mıyız? Vallahi Elhamdülillah Müslümanız... Ey KONTV’nin bize İP diyen muhabirleri, yazarları, çizerleri, gazetecileri, bizim adımız İyi Parti… Niye lakap takıyon emmioğlu… Adalet ve Kalkınma Partisine niye AKP demiyorsun. Ben İyi Partiyim diyorum sen İP diyorsun. Ben şimdi sana KONTV İpsiz TV desem alınırsınız değil mi? Olmaz Müslüman olmaz.”

İP’li Fahrettin Yokuş konuşmasının son bölümünde ise hem tehdit etti, hem had bildirdi hem de hukuk dersi verdi:

“Emmioğlu burası bir hukuk devleti… Partime, şahsıma, liderime hakaret ettirmem… Hukuk, hukuk… Olmadı, korkmuyorum… Daha yemin etmedim. Beni içeri atabilirler. Benim partime, şahsıma, liderime iftira atacak herkesle uğraşacağım.  Sonuç alamadım, protesto edeceğim. Gideceğim, örneğin bize İP diyorsa gideceğim teşkilatımla kapısına dayanacağım. 'İP’siz TV' diyeceğim. Benim protesto etme özgürlüğüm var. Hadi bakalım el mi yaman bey mi yaman… Ha ama herkesten çok Fahrettih Yokuş haddini bilecek, bunu da taahhüt ediyorum. Haddini bilmeyen herkese de Konya’da partim, liderim, şahsımla ilgili kimse ileri geri yapmasın, yapmasın ki kavga etmeyelim.”

ÖZÜR DİLEMEM

Yokuş, Çorumlulara sosyal medya üzerinden yaptığı hakaret ile ilgili sorulan bir soruya ise farklı bir şekilde cevap verdi:

“Benim orada söylemek istediğim şuydu. Deve ve yediği dikenle ilgili bir mesele. Şimdi deve bir dikeni çok seviyor yiyor sonra ağzı yaralanıyor, yerken diken batıyor, battıkça daha fazla yemek istiyor. Kan tatlı geliyor ve sonunda kan boğulmasından ölüyor, biz burada bunu izah etmeye çalıştık. Ama sağolsunlar buna sarıldılar. Burada küfür yok ima bile yok. Deve ile diken arasına birşey koymadım. Yapmadığım bir şeyden dolayı da özür dilemem” 

 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Adnan Menderes idamının
» İdlib için silahsız b
» Abdullah Ağralı: Şehir
»  Erdoğan ile Putin'in "S
» Erdoğan'dan Ermenilere Y
» Erdoğan'dan sert sözler
» Leyla Şahin Usta'dan KON
»  Cumhurbaşkanı Recep Ta
» AK Parti’den ‘tele’
» "Türkiye yeni yönetim s
»  "100 günlük eylem plan
» Hasan Angı: Devir artık
»  Yeni yönetim milat olac
» "Milletimiz yönetimde s
»  MEB eğitim öğretim is
» Erdoğan'dan Ertuğrul Ga
» "Ekonomimiz üzerinden ya
» AK Parti-MHP ittifakı ye
» Cumhurbaşkanlığı Söz
» Ahmet Sorgun: Allah bir k
» Türkiye Cumhurbaşkanı
»  Tahran'daki tarihi zirve
» AK Parti Konya İl Teşk
» Kırgızistan’a 130 ki
»  Özhaseki'den AK Parti'n
» Erdoğan: Kendi para biri
» Erdoğan'dan yargı mensu
»  "Belediye başkanının
» Erdoğan: Kırgızistan i
» "Konya’yı en iyi şeki
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan'dan dikkat çeke
» Mevlüt Çavuşoğlu: Kov
» İçişleri Bakanı Soylu
» 'BM'nin talebinin takipç
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  TBMM Başkanı Yıldır
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Türk savunma sanayisind
»  MHP'den 8 maddelik af te
» Leyla Şahin Usta: Tüm m
»  AK Parti’de yerel seç
» Ahmet Sorgun: Aklımızı
» Mustafa Kalaycı'dan Kony
» İlk atamalar bayram sonu
»  Yeniden diriliş Malazgi
» Bahçeli'den Yunanistan'a
» Yunanistan’daki karara
» TBMM Başkanı Binali Yı
» "Konya’yı en iyi şeki
» "Bu zor dönemi fırsata
» MHP Lideri Bahçeli: Zorb
»  Bahçeli: Erken seçimi
»  Yeni ‘A Takımı’na
»  "Seçimler Mart 2019'da
» ​Sorgun: AK Parti’nin
»  Liderlerin bayram progra
» AK Parti'nin yeni MKYK li
» Başkan Özaltun’dan So
» Erdoğan yeniden AK Parti
» AK Parti'de yeni MYK üye
»  Üye sayısı 11 milyona
» Konya’ya gelen Japon ç
» İsveç seçimleri için
» Fatma Toru, 3 mahallede v
»  Trump'ın F-35 kararın
» Hasan Angı: Bu oyunu hep
» TBMM Başkanı Yıldırı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan: Oyununuzu görd
»  Cumhurbaşkanlığı Sö
»  Binali Yıldırım'dan A
» Çevre ve Şehircilik Bak
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  AK Parti, seçim kampın
»  AK Parti Kongresi'ne 52
»  Milletvekili Selman Özb
» Ak Parti Selçuklu’da 7
»  Erdoğan, "teşekkür" z
»  2000 rapor Erdoğan'a su
»  Bakan Albayrak, borcu ol
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan: 2019 yerel seç
» Bakan Koca'dan 'Konya Şe
» Bahçeli: 'ABD kırmızı
»  TBMM'deki 4 partiden ort
»  Adalet Bakanı Gül: Tü
»  AK Parti'den ABD'ye tepk
» Özboyacı: Daha güçlü
» Bakanlardan Türkiye Diya
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com