Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

Selçuk Öztürk: Türkiye'nin gündemi ekonomi olmalı

27.07.2018
  
 
Konya Ticaret Odası’nda Temmuz ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

KTO Meclis Toplantı Salonu’nda meclis üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk gündemdeki ekonomik gelişmeler ve oda faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 

Sözlerine 15 Temmuz hain darbe girişimin ikinci yıl dönümünde şehit olan vatandaşlarımızı anarak başlayan Başkan Öztürk, “15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında binlerce Konyalı hemşehrimizle bir araya gelerek, vatan için canını feda eden şehitlerimizi andık. Bu devlete yapılan hiçbir ihaneti, kalleşliği unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı göstermek için aynı imanla, inançla, vatan aşkıyla meydanı dolduran tüm Konyalılara bir kez daha teşekkür ediyorum, hepsinden Allah razı olsun.  Türkiye’nin işgal edilmesi için zemin oluşturma olarak gördüğümüz bu darbe girişiminde 250’den fazla vatan evladımızı şehit verdik. Cenab-ı Allah’tan niyazım bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi. 

24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını söyleyen Öztürk, “Cumhurbaşkanımızın yemin töreninin ardından açıklanan bakanlar kurulunun göreve başlaması ile resmi olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de başlamış oldu. Öncelikle yeni dönemin ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Artık Türkiye parlamenter sistemden, cumhurbaşkanlığı sistemine geçmiştir. Özellikle bundan sonra Türkiye'nin gündemi mutlaka çok net bir şekilde ekonomi olmalıdır” dedi.

ÖZTÜRK ODA FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Başkan Öztürk, toplantıda Meclis üyelerine hitaben; “Türkiye’nin 2. Büyük 500 Sanayi Kuruluşu ve Konya’nın Yeri”, “Alacak Sigortası Ve İşletmeler İçin Önemi”, “Finansal Okuryazarlık” konularında sunum yaptı.

Oda faaliyetlerini değerlendiren Öztürk şu konulara değindi: 

“İlimiz merkez ve ilçeler dahil olmak üzere imalat ve ihracat yapan işletmelerin yurt dışında daha fazla tanınırlığını amaçlamaktayız. Bu kapsamda KOP ile birlikte yürüttüğümüz Konya Sanayi Envanteri projemiz devam etmektedir. Konya’daki firma ve ürün bilgileri www.listofcomapany.com adresi altında toplanmıştır. Yurt dışından ürün arayan bir ithalatçı firma listofcomapany.com sitesi sayesinde çok kısa sürede Konya’da istediği firmalara alternatifleriyle birlikte ulaşabilecektir. Site yayın hayatına Türkçe ve İngilizce olarak başlamış olup önümüzdeki dönemde farklı 8 dilde de yayın yapacaktır. Hali hazırda sitede Konya’dan 7 bin firma ve 42 sektör yer almaktadır. Site androit ve İOS uygulaması mağazalardan indirilebilinmektedir.
Konya Ticaret Odası olarak ilimiz ve bölge ihracatını, ihracatçı firma sayısını ve ihracat pazarlarını çeşitlendirmeye ve artırmaya yönelik dış ticaret konusunda firmalara danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunacak bir merkez kurulmasına yönelik çalışmalarımız başlatmıştık. Yapılan ön hazırlıklar tamamlanmış olup Dış Ticaret Merkezi konusunda MEVKA ile imzaladığımız sözleşme ile projeye start veriyoruz. Merkez önümüzdeki 3-4 ay içerisinde fiili olarak faaliyete başlayacaktır. Merkezde İşletmelerin yurt dışına açılmalarına yardımcı olmak için firmaya özel pazar araştırması yapılarak hedef pazar tespiti, ithalatçı firma istihbaratı, firma bulma adresleriyle, ihaleleri takip etme, ithalat danışmanlığı vermek, Ucuz hammadde tedariki, gümrük bilgisi verilmesi, Mevzuat takibi, bölgeye dış ticaret stratejisi oluşturmak, dış ticaret dil ve istihbarat okulu gibi konularda faaliyet gösterecek. Ayrıca merkezde firmalara danışmanlık hizmetleri sunulacak olup bunlardan bazıları ise gümrük, lojistik, teşvik, bankacılık, muhasebe, vergiler, iadeler, ve uluslararası sorunlar olacaktır.Konya Ticaret Odası Olarak Android ve IOS uygulamasını hizmete geçirmiş bulunmaktayız. Konya Ticaret Odası Andoid ve IOS uygulaması ile Üyelerinin web sayfasında yapabildikleri işlemlerin birçoğunu mobil üzerinde yapma imkânı tanımaktadır. Online hizmetler bölünden Aidat ödemesi, Online belge ve Üye sorgulaması yapılabilmektedir. Etkinlik takvimi bölümünden ise Konya Ticaret Odasının yapacağı faaliyetleri takip edebilir bu etkinleri kendi takviminize kolayca kayıt edebilme imkânı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Güncel haber ve duyurulara ulaşılacağı gibi mobil uygulama ile gönderilen anlık bildirimlerle üyelerimizin bilgilendirilmesi sağlanılmaktadır. 

Oda olarak, satıştan satın almaya, üretimden finansa, insan kaynaklarından sosyal medyaya kadar birçok başlıkta üyelerimizin ihtiyacı olan eğitimleri düzenlemeye devam ediyoruz.

Üyelerimize bu hizmeti daha iyi sunabilmek için bu yılın başında KTO Eğitim Akademisi’ni hayata geçirdik. 1. ve 2. dönem olmak üzere iki dönemde, Ocak ayından Aralık ayının sonuna kadar eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerimizi, yine üyelerimizin çoğunluğunun talebi doğrultusunda hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri yapıyoruz. 2. Dönem eğitim programımızı broşür olarak bastırdık ve bu ay dergimizle beraber üyelerimize ileteceğiz.

Ayrıca istediğiniz zaman Odamız web sitesinde yer alan KTO Eğitim Akademisi’ni tıklayarak eğitim başlıklarına ve içeriklerine erişebilir, aynı zamanda online kayıt yaptırabilirsiniz. İnsana yatırım, geleceğe yatırım anlayışıyla çıktığımız bu yolda, önümüzdeki dönemlerde de eğitim faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz.”
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Ekonomi
» Sanayi üretimi ekimde bi
» Meram'da esnafa kira zamm
» 24 milyon metrekare arazi
» Esnaf siciline bağımsı
» Hazine ve Maliye Bakanı
» 1 Ocak'tan sonra ücretli
» Rekabet cezalarındaki al
»  Esnafa 2 bin 10 lira maa
» Bazı ürünlerin ithalat
» Türkiye ekonomisi yüzde
»  Dünyanın tek yüzer n
»  Konteynerler yerli X-ray
» Milyonları ilgilendiriyo
» Çelik üreticileri ihrac
» Türkiye’nin en büyük
» Bakan Pekcan: 2018'i reko
»  "Çiftçilerin yüzde 82
» Gümrük Genel Tebliğind
» Asgari Ücret Tespit Komi
»  Benzinli otomobiller "ge
»  222 ülkede Türk makine
» Konya'da yemeklere zam yo
»  "2018'de bir milyon 110
»  Otomobil ve hafif ticari
» Konya'daki araç sayısı
» Konya'nın zam şampiyonu
» Enflasyon rakamları aç
» Bunu yapmayanlar dikkat!
»  Beyşehir Belediyesi il
» Ücretli poşetle tasarru
» Cam ve plastik şişelere
»  Otomotiv ihracatında y
»  Asgari ücrette pazarlı
»  YÖK, ALES'ten muaf "uzm
»  Gram altın yaklaşık 4
»  Alışverişte "File, be
» Konya ihracat rekoru kır
» Bakan Pakdemirli'den KTB'
» Gençlerden üretim için
» "Varlık Barışı"nda s
»  "Mutlaka yerli tohum kul
» Murat Kurum: Hedef poşet
»  Gram altın son 4 ayın
» Konya İl Halk Kütüphan
» Vali Toprak: Konyalı san
» Cep telefonunda taksit d
» Cumhurbaşkanı Kararı R
» Elektronik ürün taksitl
»  Tarımsal üretim ve ihr
» Konya'da kalifiye elaman
» Gelecek hafta başlıyor!
»  Yapılandırma için 30
» Selçuklu Belediyesinden
» Konya Tanıtım Günleri
» Ev sahipleri dikkat! Boş
»  OSBÜK ve TİM arasında
» Pakdemirli'den ithal hayv
» Bir ilk olacak! Asgari ü
»  'TürkAkım'da Avrupa i
» Çelikkayalar'dan muhteş
» MÜSİAD EXPO'ya Konya ç
»  Bakan Albayrak'tan önem
» Murat Kurum: 592 bin konu
»  Orhan Erdem: 3600 ek gö
»  Milyonlar dikkat! 3 ay s
»  Bakanlıktan "pancar al
» Araç sahipleri dikkat! F
»  Konyalı KOBİ'lere sın
»  Beyaz ette yüzde 35'e v
» İşverenin 12 ayı geçm
» Cüzdanlarda ortalama 2,2
»  Hazineye ait bin 793 ta
» Kısa çalışma ödeneğ
» İşte fiyatları düşü
» Son gün 30 Kasım! O bor
»  "Ekmek fiyatlarında un
»  Tercih yapmayan adaylard
»  Bakım yaptırmak isterk
» 7 milyon gence cep harçl
» Gram altın 6 haftada yü
» MEB, ilkokullarda "özel
» Yeni dolar hamlesi! Bugü
»  İşsize kolay maaş gel
» Pakdemirli: "Türkiye'nin
»  Milyarlarca lira "poşet
» Akaryakıttan ÖTV feraga
» Dikkat! İkinci emeklilik
» İşsizlik rakamları aç
» ​Çumra Belediyesinde h
»  Devletten gençlere 20 b
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com