Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Ahmet Pekyatırmacı'nın bayram mesajı      KONTV Haber zemzem tesislerini görüntüledi      Konya'da 4 köprülü kavşak hizmete girdi      Afrin'de Mehmetçik'in leylek şefkati      Sinek larvaları hastalara şifa oluyor      İşte il il bayram namazı saatleri      Çavuşoğlu: Münbiç'te ortak devriye dönemine geçiliyor      Konya'da otomobil şarampole devrildi: 10 yaralı      Cihanbeyli’de rekor hizmet      Uğur İbrahim Altay: Tüm tedbirleri aldık      Bayram tatilinin ikinci gününde kazalar 24 can aldı      Karapınar'da 2 yeni obruk oluştu      Konya’da refüje çıkan otomobil devrildi: 1 ölü, 3 yaralı      Hacı adayları güzel ülkemiz için dua ediyor      Türkiye Motodrag Şampiyonası Konya'da başladı      İşte Süper Lig'de en ucuz bileti satan takımlar      ​Sorgun: AK Parti’nin bir neferi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz      İkinci nakil dönemi sonunda öğrencilerin yüzde 98,5'i yerleşti      Konya'da kurbanlıklar alıcılarını bekliyor      Liderlerin bayram programları belli oldu     

Selçuk Öztürk: Türkiye'nin gündemi ekonomi olmalı

27.07.2018
  
 
Konya Ticaret Odası’nda Temmuz ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

KTO Meclis Toplantı Salonu’nda meclis üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk gündemdeki ekonomik gelişmeler ve oda faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 

Sözlerine 15 Temmuz hain darbe girişimin ikinci yıl dönümünde şehit olan vatandaşlarımızı anarak başlayan Başkan Öztürk, “15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında binlerce Konyalı hemşehrimizle bir araya gelerek, vatan için canını feda eden şehitlerimizi andık. Bu devlete yapılan hiçbir ihaneti, kalleşliği unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı göstermek için aynı imanla, inançla, vatan aşkıyla meydanı dolduran tüm Konyalılara bir kez daha teşekkür ediyorum, hepsinden Allah razı olsun.  Türkiye’nin işgal edilmesi için zemin oluşturma olarak gördüğümüz bu darbe girişiminde 250’den fazla vatan evladımızı şehit verdik. Cenab-ı Allah’tan niyazım bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi. 

24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını söyleyen Öztürk, “Cumhurbaşkanımızın yemin töreninin ardından açıklanan bakanlar kurulunun göreve başlaması ile resmi olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de başlamış oldu. Öncelikle yeni dönemin ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Artık Türkiye parlamenter sistemden, cumhurbaşkanlığı sistemine geçmiştir. Özellikle bundan sonra Türkiye'nin gündemi mutlaka çok net bir şekilde ekonomi olmalıdır” dedi.

ÖZTÜRK ODA FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Başkan Öztürk, toplantıda Meclis üyelerine hitaben; “Türkiye’nin 2. Büyük 500 Sanayi Kuruluşu ve Konya’nın Yeri”, “Alacak Sigortası Ve İşletmeler İçin Önemi”, “Finansal Okuryazarlık” konularında sunum yaptı.

Oda faaliyetlerini değerlendiren Öztürk şu konulara değindi: 

“İlimiz merkez ve ilçeler dahil olmak üzere imalat ve ihracat yapan işletmelerin yurt dışında daha fazla tanınırlığını amaçlamaktayız. Bu kapsamda KOP ile birlikte yürüttüğümüz Konya Sanayi Envanteri projemiz devam etmektedir. Konya’daki firma ve ürün bilgileri www.listofcomapany.com adresi altında toplanmıştır. Yurt dışından ürün arayan bir ithalatçı firma listofcomapany.com sitesi sayesinde çok kısa sürede Konya’da istediği firmalara alternatifleriyle birlikte ulaşabilecektir. Site yayın hayatına Türkçe ve İngilizce olarak başlamış olup önümüzdeki dönemde farklı 8 dilde de yayın yapacaktır. Hali hazırda sitede Konya’dan 7 bin firma ve 42 sektör yer almaktadır. Site androit ve İOS uygulaması mağazalardan indirilebilinmektedir.
Konya Ticaret Odası olarak ilimiz ve bölge ihracatını, ihracatçı firma sayısını ve ihracat pazarlarını çeşitlendirmeye ve artırmaya yönelik dış ticaret konusunda firmalara danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunacak bir merkez kurulmasına yönelik çalışmalarımız başlatmıştık. Yapılan ön hazırlıklar tamamlanmış olup Dış Ticaret Merkezi konusunda MEVKA ile imzaladığımız sözleşme ile projeye start veriyoruz. Merkez önümüzdeki 3-4 ay içerisinde fiili olarak faaliyete başlayacaktır. Merkezde İşletmelerin yurt dışına açılmalarına yardımcı olmak için firmaya özel pazar araştırması yapılarak hedef pazar tespiti, ithalatçı firma istihbaratı, firma bulma adresleriyle, ihaleleri takip etme, ithalat danışmanlığı vermek, Ucuz hammadde tedariki, gümrük bilgisi verilmesi, Mevzuat takibi, bölgeye dış ticaret stratejisi oluşturmak, dış ticaret dil ve istihbarat okulu gibi konularda faaliyet gösterecek. Ayrıca merkezde firmalara danışmanlık hizmetleri sunulacak olup bunlardan bazıları ise gümrük, lojistik, teşvik, bankacılık, muhasebe, vergiler, iadeler, ve uluslararası sorunlar olacaktır.Konya Ticaret Odası Olarak Android ve IOS uygulamasını hizmete geçirmiş bulunmaktayız. Konya Ticaret Odası Andoid ve IOS uygulaması ile Üyelerinin web sayfasında yapabildikleri işlemlerin birçoğunu mobil üzerinde yapma imkânı tanımaktadır. Online hizmetler bölünden Aidat ödemesi, Online belge ve Üye sorgulaması yapılabilmektedir. Etkinlik takvimi bölümünden ise Konya Ticaret Odasının yapacağı faaliyetleri takip edebilir bu etkinleri kendi takviminize kolayca kayıt edebilme imkânı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Güncel haber ve duyurulara ulaşılacağı gibi mobil uygulama ile gönderilen anlık bildirimlerle üyelerimizin bilgilendirilmesi sağlanılmaktadır. 

Oda olarak, satıştan satın almaya, üretimden finansa, insan kaynaklarından sosyal medyaya kadar birçok başlıkta üyelerimizin ihtiyacı olan eğitimleri düzenlemeye devam ediyoruz.

Üyelerimize bu hizmeti daha iyi sunabilmek için bu yılın başında KTO Eğitim Akademisi’ni hayata geçirdik. 1. ve 2. dönem olmak üzere iki dönemde, Ocak ayından Aralık ayının sonuna kadar eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerimizi, yine üyelerimizin çoğunluğunun talebi doğrultusunda hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri yapıyoruz. 2. Dönem eğitim programımızı broşür olarak bastırdık ve bu ay dergimizle beraber üyelerimize ileteceğiz.

Ayrıca istediğiniz zaman Odamız web sitesinde yer alan KTO Eğitim Akademisi’ni tıklayarak eğitim başlıklarına ve içeriklerine erişebilir, aynı zamanda online kayıt yaptırabilirsiniz. İnsana yatırım, geleceğe yatırım anlayışıyla çıktığımız bu yolda, önümüzdeki dönemlerde de eğitim faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz.”
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Ekonomi
» İkinci nakil dönemi son
»  Konya'da kurbanlıklar a
» TESK'ten yatırım çağr
»  İmar Barışı'na başv
»  Bayram sonrası 50 bin k
» İnşaat maliyet bedeller
» Bakan açıkladı: 1274 p
»  Vergi Dairesi Başkanı
» Bakan Albayrak: Mali disi
»  Staj ücretine devlet ka
» İşte Türkiye'nin kurba
» Sebze ve meyve satışın
»  Şirketlerin kredi borç
» Konya iş dünyasından b
» Konya Vergi Dairesi Başk
» "Konya iş dünyası olar
»  Tarım ürünleri ithala
»  ASELSAN'ın sipariş bü
» Perakende ticarette taksi
»  "ALO 170" milyonlarca ba
» Başkan Özselek: Bu sava
»  Esnaf Kurban Bayramı'nd
» Konya’dan Türk lirası
» Sanayicilere 1,2 milyarl
»  Anadolu yayıncılarınd
» Konya'da ekmek zammının
»  75 bin öğrenci ilk kez
»  Esnaf sayısı arttı
»  Ticaret istişareyle yol
» Aselsan'ın Konya yatır
» Hazine ve Maliye Bakanı
» "Çeyrek altın" en fazla
»  Ekonomik saldırıya kar
»  Tüketici "nişasta bazl
» Arsa satışlarında Kony
» Erdoğan: Ekonomik savaş
» "Faturalarda esnafa özel
»  Yumurta fiyatından ne
»  Erdoğan'dan 10 milyar T
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  İmar Barışı'nda mür
»  65 yaş aylığı 1 Eyl
»  Yerliler dolar oyununa g
»  TESK'ten "sicil affı" t
»  TDK'dan "doğru Türkçe
»  "SOLTER" güneş enerji
» BorsaKonya'yı örnek ala
»  Takvim netleşti: Devlet
»  Plastik poşetler ücret
»  2018 Yılı Programı ka
» KSO'da istihdam teşvikle
»  Elektrikte serbest tüke
»  Seyahat için üç ayda
»  Bakan Pakdemirli kurbanl
»  Tarım Kredi'nin arpa al
» Ticaret Bakanlığından
»  Kurban Bayramı için 10
» Bakan Pekcan ticaretin ye
»  Sanayi ve teknolojide '1
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  Yeni sistemle 'ekonomiye
» İŞKUR'dan yarım milyon
»  "Süper teşvikler" cari
» Konya’da otomobil fiyat
» Otobüslere uçak standar
» İşte Konya'nın zam şa
»  Otobüs firmalarına ek
» Konya'da kentten köye g
» Markette 15, üreticide 1
»  Akaryakıtta ÖTV ayarla
»  YKS istatistikleri açı
»  Şeker kotaları belirle
»  Yatırımcıya Erdoğan
» Konya ayçiçeği üretim
» Ekmeğe zam yapana ceza!
»  "Ayçiçeğinde piyasay
»  AK Parti'den tarım ve h
» Konya, Dış Ticaret Merk
»  Danıştay, "hesap işle
»  '633 bin 740 sigortalım
» Sütte açıklanan fiyat,
» Konya'da ekmeğe zam kap
»  Ekmek zammına bakanlık
» Selçuk Öztürk: Türkiy
» Selçuklu'nun kültür pr
» Konya SGK hafta sonu da a
»  "Yeni emekli aylığı h
»  OSBÜK’ten Enerji Baka
» Öğrencisine en fazla pa
» KOP’tan sanayide kaynak
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com