Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Elektrik faturalarında yeni dönem başlıyor      Erdoğan işareti vermişti! Yüzlerce asker konuşlandı      Vergide yeni dönem! Çalışmalar başladı...      Yapılandırma ilk taksidi için son gün      18 ilde dev operasyon! 36 kişi hakkında gözaltı kararı      İşsizlik rakamları açıklandı      Atlar Konya sokaklarında ‘dörtnala’ koştu!      TESK'ten "mesleki eğitim" vurgusu      Türkiye'den enflasyona karşı ortak mücadele      Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: Kötü dönemi geride bıraktık      Türkiye'nin tank avcıları attığını vurdu      Şehit eşi için çeşme yaptırdı      Beyşehir Gölü’nde kaçak avlanmaya karşı denetimler      TESK'ten tasarruf fırsatı vurgusu      TSK'ya 22 yeni Anka geliyor      Meclis, Karayolları Trafik Kanunu Teklifi için yoğun mesai yapacak      9 bin 500 sürücüye ceza kesildi!      Konyaspor antrenmanına U19'dan 3 oyuncu      Küspe fiyatı 90 liradan 60 liraya indirildi      Facianın yaşandığı kamyonun sürücüsü "B" sınıfı ehliyetli çıktı     

Selçuk Öztürk: Türkiye'nin gündemi ekonomi olmalı

27.07.2018
  
 
Konya Ticaret Odası’nda Temmuz ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

KTO Meclis Toplantı Salonu’nda meclis üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk gündemdeki ekonomik gelişmeler ve oda faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 

Sözlerine 15 Temmuz hain darbe girişimin ikinci yıl dönümünde şehit olan vatandaşlarımızı anarak başlayan Başkan Öztürk, “15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında binlerce Konyalı hemşehrimizle bir araya gelerek, vatan için canını feda eden şehitlerimizi andık. Bu devlete yapılan hiçbir ihaneti, kalleşliği unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı göstermek için aynı imanla, inançla, vatan aşkıyla meydanı dolduran tüm Konyalılara bir kez daha teşekkür ediyorum, hepsinden Allah razı olsun.  Türkiye’nin işgal edilmesi için zemin oluşturma olarak gördüğümüz bu darbe girişiminde 250’den fazla vatan evladımızı şehit verdik. Cenab-ı Allah’tan niyazım bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi. 

24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını söyleyen Öztürk, “Cumhurbaşkanımızın yemin töreninin ardından açıklanan bakanlar kurulunun göreve başlaması ile resmi olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de başlamış oldu. Öncelikle yeni dönemin ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Artık Türkiye parlamenter sistemden, cumhurbaşkanlığı sistemine geçmiştir. Özellikle bundan sonra Türkiye'nin gündemi mutlaka çok net bir şekilde ekonomi olmalıdır” dedi.

ÖZTÜRK ODA FAALİYETLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Başkan Öztürk, toplantıda Meclis üyelerine hitaben; “Türkiye’nin 2. Büyük 500 Sanayi Kuruluşu ve Konya’nın Yeri”, “Alacak Sigortası Ve İşletmeler İçin Önemi”, “Finansal Okuryazarlık” konularında sunum yaptı.

Oda faaliyetlerini değerlendiren Öztürk şu konulara değindi: 

“İlimiz merkez ve ilçeler dahil olmak üzere imalat ve ihracat yapan işletmelerin yurt dışında daha fazla tanınırlığını amaçlamaktayız. Bu kapsamda KOP ile birlikte yürüttüğümüz Konya Sanayi Envanteri projemiz devam etmektedir. Konya’daki firma ve ürün bilgileri www.listofcomapany.com adresi altında toplanmıştır. Yurt dışından ürün arayan bir ithalatçı firma listofcomapany.com sitesi sayesinde çok kısa sürede Konya’da istediği firmalara alternatifleriyle birlikte ulaşabilecektir. Site yayın hayatına Türkçe ve İngilizce olarak başlamış olup önümüzdeki dönemde farklı 8 dilde de yayın yapacaktır. Hali hazırda sitede Konya’dan 7 bin firma ve 42 sektör yer almaktadır. Site androit ve İOS uygulaması mağazalardan indirilebilinmektedir.
Konya Ticaret Odası olarak ilimiz ve bölge ihracatını, ihracatçı firma sayısını ve ihracat pazarlarını çeşitlendirmeye ve artırmaya yönelik dış ticaret konusunda firmalara danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunacak bir merkez kurulmasına yönelik çalışmalarımız başlatmıştık. Yapılan ön hazırlıklar tamamlanmış olup Dış Ticaret Merkezi konusunda MEVKA ile imzaladığımız sözleşme ile projeye start veriyoruz. Merkez önümüzdeki 3-4 ay içerisinde fiili olarak faaliyete başlayacaktır. Merkezde İşletmelerin yurt dışına açılmalarına yardımcı olmak için firmaya özel pazar araştırması yapılarak hedef pazar tespiti, ithalatçı firma istihbaratı, firma bulma adresleriyle, ihaleleri takip etme, ithalat danışmanlığı vermek, Ucuz hammadde tedariki, gümrük bilgisi verilmesi, Mevzuat takibi, bölgeye dış ticaret stratejisi oluşturmak, dış ticaret dil ve istihbarat okulu gibi konularda faaliyet gösterecek. Ayrıca merkezde firmalara danışmanlık hizmetleri sunulacak olup bunlardan bazıları ise gümrük, lojistik, teşvik, bankacılık, muhasebe, vergiler, iadeler, ve uluslararası sorunlar olacaktır.Konya Ticaret Odası Olarak Android ve IOS uygulamasını hizmete geçirmiş bulunmaktayız. Konya Ticaret Odası Andoid ve IOS uygulaması ile Üyelerinin web sayfasında yapabildikleri işlemlerin birçoğunu mobil üzerinde yapma imkânı tanımaktadır. Online hizmetler bölünden Aidat ödemesi, Online belge ve Üye sorgulaması yapılabilmektedir. Etkinlik takvimi bölümünden ise Konya Ticaret Odasının yapacağı faaliyetleri takip edebilir bu etkinleri kendi takviminize kolayca kayıt edebilme imkânı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Güncel haber ve duyurulara ulaşılacağı gibi mobil uygulama ile gönderilen anlık bildirimlerle üyelerimizin bilgilendirilmesi sağlanılmaktadır. 

Oda olarak, satıştan satın almaya, üretimden finansa, insan kaynaklarından sosyal medyaya kadar birçok başlıkta üyelerimizin ihtiyacı olan eğitimleri düzenlemeye devam ediyoruz.

Üyelerimize bu hizmeti daha iyi sunabilmek için bu yılın başında KTO Eğitim Akademisi’ni hayata geçirdik. 1. ve 2. dönem olmak üzere iki dönemde, Ocak ayından Aralık ayının sonuna kadar eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerimizi, yine üyelerimizin çoğunluğunun talebi doğrultusunda hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri yapıyoruz. 2. Dönem eğitim programımızı broşür olarak bastırdık ve bu ay dergimizle beraber üyelerimize ileteceğiz.

Ayrıca istediğiniz zaman Odamız web sitesinde yer alan KTO Eğitim Akademisi’ni tıklayarak eğitim başlıklarına ve içeriklerine erişebilir, aynı zamanda online kayıt yaptırabilirsiniz. İnsana yatırım, geleceğe yatırım anlayışıyla çıktığımız bu yolda, önümüzdeki dönemlerde de eğitim faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz.”
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Ekonomi
»  Elektrik faturalarında
» Vergide yeni dönem! Çal
» Yapılandırma ilk taksid
» İşsizlik rakamları aç
»  Atlar Konya sokaklarınd
»  TESK'ten "mesleki eğiti
»  Türkiye'den enflasyona
» Hazine ve Maliye Bakanı
»  TESK'ten tasarruf fırsa
» Küspe fiyatı 90 liradan
»  Vatandaş satın aldığ
»  Tarım Kredi'den 100 ür
»  E-ticaret 50 milyar lira
»  Türkiye’ye yatırımc
» Bakan duyurdu! O ödeme a
»  KOSGEB'den işletmelere
»  Enflasyonla Topyekun Mü
» Yeni 'hal yasası' geliyo
»  Ticaret Bakanlığından
» Konya'da tarla gününde
»  Piyasaya KDV iadesi dopi
» Yıl sonuna kadar elektri
» "Bize haklarımızı vers
» Çelikkayalar'dan dev bir
»  Lüks araç satışına
»  Milyoner sayısı 8 ayda
» "Ekonomide dengelenme sü
»  Gençlere müjde: Bunu y
» Ticaret Bakanlığından
»  Ve taslak hazırlandı!
» Çoğu kişi bilmiyor! G
» Enflasyon arttı
» Ekmekte 'kar marjı'nın
» Konya'nın zam şampiyonu
»  "Zamların sorumlusu kü
» TMO'dan mısır üreticis
» Konya'da trafiğe kayıtl
» Karabacak’tan birlik ve
» İhracatta eylül ayında
» Anadolu'nun gururu: AYD
» Elektrik ve doğalgaz zam
» "Enflasyon problemini en
»  Konya'da mali müşavir
»  Ayda ortalama 442 dakika
»  Gram altın eylülde yak
» Küçük esnafa büyük k
»  Merkez bankaları altın
»  Sosyal yardımda 'artı'
»  Akfen'in Konya'daki 3 g
» Konya'nın ihracat rakaml
» Rüzgardan elektrik üret
»  Bakan Selçuk'tan, bir m
» Bakan açıkladı: Milyon
»  100 bin liralık tarla y
» OSB’ler imar barışıy
»  TESK'ten "naylon poşet"
»  Basit usule tabi mükell
»  Vatandaşa 2 müjde
» Otomobile ödenen ÖTV'de
»  Tüm çalışanları ilg
» Memura 3 zam
»  İnşaat maliyet endeksi
»  İşsizlik Fonu'ndan iş
»  Bakan Pekcan, yeni döne
»  İşleri aynı kazançla
» Kıdem tazminatı yine g
» Mali müşavir olmak iste
»  TESK'ten "fırsatçılı
» Konya'ya yeni sanayi site
»  Harun Aydın'dan 'yerli
»  TESK'ten "pos cihazı ko
» Albayrak: Türkiye kur kr
»  Dev konut kampanyasında
»  Son dakika: 500 bin dola
» SGK borcu yapılandırmas
»  O kural değişti! Artı
»  Sosyal yardımlara çeki
»  Konya-İzmir uçuşları
»  TESK'ten sicil affı tal
» Mahkemeden, milyonlarca e
» Sanayicilere 300 bin lira
»  85 bin şirkete ceza kap
» İşsizlik rakamları aç
» Sanayi üretimi arttı
»  İcra tehdidiyle gönder
»  Patronun hakareti üzeri
»  Otomobilde ilk tercih "R
»  Hurda araçta "teşvik"
»  Konya OSB’de 5. kısm
»  'Borca batık' şirketle
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com