Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
MEB öğrencilere pansiyonların durumunu soracak      Kimsesiz çocuklar Başkan Toru'yu ziyaret etti      Konyalı doğaseverler Beyşehir’de buluştu      İslam Sanatları Yarışması’nda dereceye giren eserler Konyanüma’da sergileniyor      Akşehirspor’dan Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçında çıkan olaylarla ilgili sert tepki      Konya'ya kar geliyor      Konyalı şehit polis memuru için anma töreni      Konya'da 'acayip' uygulama!      Konya'da hırsızlık anı güvenlik kamerasında      Atiker Konyaspor, Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başladı      Süper Lig'de puan durumu      Mevlana vefatının 745. yılında törenlerle anılıyor      'Ek iş yapayım' derken işinden oldu      Bazı ürünlerin ithalatına ek gümrük vergisi uygulanacak      Rektör Özçelik, sanayi ziyaretlerine devam ediyor      Türkiye ekonomisi yüzde 1,6 büyüdü      Nafaka mağdurları: Mağduriyetimiz günden güne büyüyor      Toros Dağları'nda sis      Karatay Belediyesinden salep ikramı      Dünyanın tek yüzer nükleer güç santralinin ilk ünitesi hizmete girdi     

Beyşehir Göl Festivali’nde muhteşem kapanış

07.08.2018
  
 
Beyşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştiren festivalin son akşamında sevilen sanatçı Ahmet Şafak Beyşehirliler’le buluştu.

Şafak, festival alanını hınca hınç dolduran Beyşehirliler’e  seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ile unutulmaz bir gece yaşattı.

Son albümünde yer alan eserlerinin yanısıra en sevilen şarkılarını alanı dolduran gençlerle birlikte hep bir ağızdan seslendiren sanatçı, milli ve manevi duygulara dokunan parçaları ile de bir kez daha gönüllerde taht kurdu. 

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, konser programında sanatçı Ahmet Şafak’a fotoğrafının yer aldığı festival anısına yaptırılan özel bir tablo hediye etti.Şafak, “Hakikaten pek çok şehire insanlar giderler ve o şehirde şöyle bir şey vardır, buna slogan diyelim; ‘Bu şehrin suyunu içen buraya bir daha gelir.’ Beyşehir hakikaten muhteşem bir şehrimiz. Ben şehri iki şeyi ile değerlendiririm. Bir tarihi ile bir insanıyla… Eğer insanı da tarih kokuyorsa, tarihi insanımızın yüzünde, hal ve hareketlerinde okuyabiliyorsanız o şehir hakikaten şehirdir. O şehir tek başına bir milleti temsil edebilir. Beyşehir’e gelin hoş gelin” sözleriyle  Belediye Başkanı Özaltun’a teşekkür etti.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, konuşmasında, sanatçı Şafak’ı daha önce dinlediklerini ancak sahnede birebir canlı olarak ilk kez görmenin mutluluğunu ve coşkusunu yaşadıklarını dile getirerek, “Allah’ım inşallah bu meydanlardaki birlik ve beraberliğimizi bozmasın”dedi.

Özaltun, Ahmet Şafak konseriyle sona erecek olan göl festivaline de değinerek, Beyşehir Belediyesi olarak birçok il ve ilçenin yapamayacağı dolu dolu geçen 10 gün süreli bir festivali Beyşehir’de gerçekleştirdiklerini belirtti.

Özaltun, bu festival süresince Beyşehir’e yaklaşık bir milyona yakın ziyaretçinin geldiğini vurgulayarak, “Bugün de özellikle canlı yayından izleyen hemşerilerimiz coşkuyla ve neşeyle programlarımızı izliyorlar. Çünkü, şunu biliyorlar; ‘Beyşehir Belediyesi yaparsa en iyisini yapar’ diyorlar.Ve heyecanla, merakla festivalin kapanışını izliyorlar. Beyşehir Belediyesi olarak bu on günlük festival sürecinde birçok önemli etkinliğe imza attık, birçok ünlü ve sevilen sanatçıyı, ismi Beyşehirli hemşerilerimizle buluşturduk. Bu festivalde çocuklarımızı da unutmadık. Onlar için 10 gün boyunca 7 farklı şişme oyun grubunu festival alanımıza kurarak ücretsiz olarak istifade etmelerini sağladık. Onlarla da biraraya geldiğimizde, ‘Başkanım sizlerden Allah razı olsun’ diyorlardı. İşte esas amacımız, gayemiz ve hedefimiz de bu zaten. Bir Allah razı olsun kelimesini duymak, bizler için hazinelerin en güzelidir. Beyşehir’de dönemimizde birçok önemli yatırıma ve hizmete de imza attık. Beyşehir’e hizmet ederek ayrı bir değer kattık, gelişimine, değişimine büyük bir  ivme kazandırdık. Bu hizmetleri tabii ki tek başıma ben yapmadım. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bu hizmetleri gerçekleştirdik. Festivalin sona ermesi münasebetiyle gecesini gündüzüne katan Belediye çalışanlarımıza ve bu muhteşem organizasyonda emeği geçen katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.Hepsinden Allah razı olsun.”diye konuştu.

MHP Konya Milletvekili Esin Kara da, festivalin son gününde Beyşehirliler’in arasında olmaktan dolayı büyük bir onur duyduğunu belirterek, “Ne kadar nazik ve kibar insan Beyşehir insanı. O yüzden hepinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum.”diye konuştu.Milletvekili  Kara, ardından sanatçı Şafak’a plaketini verdi. 

Festivalin kapanış programına katılan MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittun Taşdoğan da konser programında çıktığı sahnede Beyşehirliler’i selamlarken sanatçı Şafak’a bir plaket takdim etti.

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek ise  konuşmasında, festival alanında yaşanan  coşkunun bu ülkenin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağının en büyük göstergesi olduğunu dile getirdi.

AK Parti Beyşehir İlçe Başkan Yardımcısı Ali Çankaya da, festivali düzenleyen Beyşehir Belediyesi ile gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı Beyşehirliler’e teşekkür etti.

Ülkü Ocakları Beyşehir İlçe Başkanı Altuğ Gültekin ise, Türk Milleti’nin terör belasıyla birlikte uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile de  büyük bir savaş içerisinde olduğunu belirterek, “Geleceğimizin teminatı  Türk gençliği büyük bir saldırı altındadır. Bu mücadelede Ülkü Ocakları olarak Emniyet Teşkilatımızın her daim yanındayız.Toplumsal farkındalık olarak bu projedeki emeklerinden dolayı teşkilatımıza ve Beyşehir Belediye Başkanımız Murat Özaltun Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum.”diye konuştu.

Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer de konuşmasında, festival günlerinin ilçede birlik, beraberlik ve kardeşliği zirve noktasına taşıdığını dile getirdi.

Konser programı öncesinde festivale katkı ve desteklerinden ötürü basın mensupları, sporcu, antrenör, organizasyonda emeği olan değişik kesimlerden isimlere teşekkür plaketleri Belediye Başkanı Murat Özaltun ve protokol tarafından verildi.

Yine program öncesinde gerçekleştirilen  ve akşamı renklendiren havai fişek gösterileri de vatandaşlar tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi. Bu arada, konser öncesi sahneye çıkan ülkücü  iki genç de sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlayıp besteledikleri ‘uyuşturucuya hayır’ isimli rap müzik şarkısını alanı dolduran Beyşehirliler için seslendirirken çalışmalarıyla beğeni topladı. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» MEB öğrencilere pansiyo
» Kimsesiz çocuklar Başka
»  Konyalı doğaseverler B
» Konya'ya kar geliyor
» Konyalı şehit polis mem
» Konya'da 'acayip' uygulam
» Konya'da hırsızlık an
» Mevlana vefatının 745.
» 'Ek iş yapayım' derken
» Rektör Özçelik, sanayi
» Nafaka mağdurları: Mağ
» Karatay Belediyesinden sa
» Konya'da soygun girişimi
» Konya'da 5. kattan düşe
» Konya'da ney ustaları il
»  Yılbaşı öncesi promo
» Konyalı sunucu ve yarı
» Konya'da yaya geçidi asa
»  "Mevlana'nın yolu Kur'a
» Konya'da sema ayin-i şer
» Konya'da sıcaklık artac
» Takma sakal ve perukla ge
»  Hürjet'te "kuvvetli" ad
» Konya Valisi Toprak'tan y
» FETÖ sohbetlerindeki 'k
» Konya'yı heyecanlandırd
» Arabulucuların ticari uy
» Çumra Türk bayraklarıy
» Bakan Kurum: İmar barı
»  Hac ön kayıtları baş
»  AK Parti'nin 'çevreci s
» Konya'daki cinayetle ilgi
» Akkaya: Amacımız Akşeh
» Bakan Kurum'dan KONTV'ye
» Konya'da otomobil polis a
» Konya'da genç öğretmen
» Kiracıları sevindirecek
» Cumhurbaşkanı Yardımc
» Kutsal yolculuk sürüyor
» Skandal olay! Sarı yelek
» Bakan Kurum: "Büyük bir
» Şeb-i Arus törenleri ba
» Konya'da hareketli dakika
» Uluırmak Evleri'nin teme
» Bakan Kurum KONTV'de konu
» “Selam Vakti” 745. Vu
» 41 eski Hava Kuvvetleri K
» Süt ve yağ ithalatında
» Balıkçılardan Başkan
» e-Devlet'e taşınan 'oku
» Mevlana şehri Şebi Arus
» Uluırmak Evleri'nin teme
» Konya'daki yarışmanın
» Akşehir Belediyesinde bi
» Konya'da zabıtadan ziyar
»  Dünya Konya’da buluş
»  Akıncı Üssü davasın
» Konya'da yağmur duasına
» Abonelik sözleşmesine i
»  Selçuklu'da örnek proj
» İrem öldü, önlem alı
» Konya'ya kar uyarısı! S
»  Beyşehir’de TOKİ sev
» Konya'da kaza! Tırda sı
» KOBİ’lere ışık tuta
» Erozyon ve çölleşmeye
»  Konya'da yasa dışı av
» Çumra OSB’de yıl sonu
» Başkan Akkaya’dan AKŞ
» Uluırmak Evlerinde kura
» Adaylık imtihanı
» Polisin emekli ikramiyesi
» Konya'da kural ihlali yap
» Üç ilde acele kamulaşt
» Konya'ya yağmur ve kar u
» Kiracılar dikkat! Yeni y
»  Beyşehir’in mahallele
»  Konya'da otomobil demir
»  Mevlana Müzesi bu yıl
» Konya'da uyuşturucu oper
» Konya'da doktorun mesleki
» Akşehir Belediyesi’nde
» Selçuklu'ya otel konforu
» Ulusal gönüllü itfaiye
» Kayıp dağcıyı "gitme"
» Meram Belediyesinden 'sib
» Atiker Konyaspor'da Trabz
» Konya merkezli FETÖ/PDY
» Engelliler için İsveç
» Konya'nın da olduğu ço
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com