Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

Hilmi Kulluk: Taraftarlarımızı desteğe bekliyoruz

11.08.2018
  
 
Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk ve İkinci Başkan Selçuk Aksoy İttifak Holding ile gerçekleştirilen sponsorluk imza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk göreve başladıkları andan itibaren geçen 62 gün içinde birçok sorunu kulübün gündeminden çıkardıklarını hatırlatarak bu süreçte neler yapıldığını tek tek sıraladı. Kulluk konu hakkında şunları söyledi;

“Biz göreve geleli 62 gün oldu bu sürede ne yaptık? Kulübe geldiğimizde kulübümüzün iki tane davası vardı. Bir tanesi eski çıkan bir personelimiz, bir tanesi de bir hocamızla ilgili. Şu anda Konyasporun adli bir davası bulunmuyor. Karşılıklı olarak anlaşıldı ve ödenmesi gereken paralar ödendi. Stadın bakımını ele aldık, localardaki yaklaşık 900 koltuğu yeniledik. Burada Sayın Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’ın valimiz ve emniyet müdürümüzün ikazlarıyla riyaset locası yaptık. Devlet büyüklerini, A protokolü bundan sonra riyaset locasında ağırlayacağız. Buraya harcanan bedel kulübümüzden çıkmamıştır. Tüm harcamalar yönetimdeki arkadaşlar ve benim tarafımdan karşılanmıştır. A Takım otobüsümüzün kurumsal kimlikle giydirilmesi bu maçın ardından yenilenecek. 

"Konyaspor A.Ş.’yi değerli bir şirket haline getirmek istiyoruz"
Öte yandan 2005 yılında Konyaspor A.Ş. kurulmuş ama 13 yıldır inaktif olarak duruyormuş. A.Ş.’nin üstünde eski bir otobüs vardı ve yaklaşık 20 bin tl’nin üzeride borcu bulunuyordu. Bu araç 30 yıllıktı bunu hurdaya ayırarak borçtan kurtulduk dolayısıyla A.Ş.’nin borçlarını kapattık ve bu kuruluşu aktif hale geçirdik. Şu anda A.Ş. iki tane store mağazamızı işletiyor. Bu gelirler A.Ş.’ye kalacak. Ve bundan sonra Konyaspor’un tüm satın almaları A.Ş. üzerinden olacak. Bizim hedefimiz A.Ş.’yi lig bitinceye kadar 15-18 trilyon arası ciro yaptırıp bunu değerli bir şirket haline getirmek istiyoruz. İleride bu şirket üzerinden reklamlar, loca satışları ve bazı kulüplerde olduğu gibi belki futbol tarafını da bağlayabiliriz. Ama bunu zamanla tartışarak yapıyoruz. Ben bilirim yaparım değil, doğrusu ne artısı eksisi ne bütün bunları detaylı olarak düşünüyoruz.

"Taraftarlarımızı desteğe bekliyoruz"
Hummel ile anlaşmamız bitmişti. Biz de uluslararası bir marka olan Nike ile anlaştık. Konya’ya daha uygun olduğunu düşündük. Yanı sıra bu dönemde kombine ve bilet fiyatları ayarlandı. Bunların üstünde çok kafa yorduk. 10 bin kombineyi şu anda geçtik. Bilet satışı da bin civarındaydı dün itibariyle. Taraftarımızı, halkımızı Erzurumsporla oynayacağımız maça bekliyoruz. Buyursunlar gelsinler bize destek versinler. 

"Atiker ailesinin desteği çok büyüktür"
Sponsorluk anlamında Konyaspor’un ana en büyük sponsoru Atiker ailesidir. Atiker ailesinin verdiği destek çok büyüktür bu kulübe. Ömer Bey eksik olmasın bu yıl da devam ettiriyor sözleşmemiz gereği sponsorluklarla hiçbir sıkıntımız yok. Tahir Bey ile de anlaştık onunla bir sıkıntımız yok. Bir diğer sponsorumuz Medaş-Mepaş onlarla dün görüştük, anlaşmayı herhalde bu hafta veya gelecek hafta imzalarız. Türk Hava Yollarına gelince Sayın Ahmet Sorgun ve Ziya Altunyaldız vekillerimiz ile görüştük onlar da yardımcı oldular kendilerine teşekkür ediyoruz. Büyük bir ihtimalle haftaya onlarla da imzalarız. Bu arada iki tane belediyeden hibe şekliyle gelen otobüsler vardı. Onların giydirilmesi ve bakımı yapıldı ve altyapımıza kazandırıldı. Bir tane uzun yol aracını Çiçek Turizm’den tahsis ettik giydirmesi Okay Tınkır Bey tarafından yaptırıldı. Spor akademilerimizin yeri değişti, oradaki personelimize takviyeler yapıldı. Geçen sene 400 öğrencimiz vardı şu anda yaklaşık 700 öğrencimiz var”Yeni sezon ve takım ile ilgili görüşlerini açıklayan Konyaspor İkinci Başkanı Selçuk Aksoy ise “Yeni sezonun Konyaspor’umuza hayırlı olmasını dileyerek konuşmama başlıyorum. İki gün sonra sezonun ilk maçına çıkacağız. 8 Haziran’da yeni yönetim olarak göreve geldik. O günden beri kulüple ilgili birçok konuda ciddi çalışmalar yaptık hali hazırda da bu çalışmalar devam ediyor. Sağ olsun başkanımızın öncülüğünde birçok konuyu halletmekle beraber biz de üzerimize düşen takım tarafında transfer ve hoca konusunda Rıza Çalımbay ile anlaştıktan sonra transfer politikamıza göre bildiğiniz üzere belli noktalara transferlerimiz oldu. Takımımız Bolu kampından sonra Hollanda’da çalışmalarına devam etti. Kamplar ciddi ölçüde verimli geçti. Transferlerin yanı sıra geçen sene sakatlığı olan Traore sakatlığı geçmiş bir şekilde takıma dönmesi, Filipovic’in bir ay içerisinde takıma kazandırılacak olması bizim için en sevindirici gelişmelerden. Umarım yeni transferlerimizde kısa sürede takıma uyum ve katkı sağlarlar. İnşallah yeni sezonda da umduğumuz gibi güzel bir sezon geçiririz. Allah yardımcımız olsun diyorum.

"Şu andaki gündemimiz Erzurumspor maçı"
Transfer şu anda belki bir orta sahada hocamızın da dediği gibi ihtiyacımız var gibi gözüküyor ama şu anda ciddi bir yoğunluğumuz da var. Çok acele etmiyoruz biraz sürece bakacağız. Görüşmüş olduğumuz futbolcular da var. Onlardan da cevap bekliyoruz. Ama şu andaki gündemimiz önümüzdeki Erzurum maçı. Erzurum maçından sonra gerekli olan bölgelere transfer yapmayı düşünüyoruz ama bu kesin değil şartlar uygun olursa, takımın tamamen ihtiyacının olduğunu düşünürsek bir transfer daha belki yapabiliriz. 

Kombine satışında 10 bine yaklaşılmış. Umuyorum ki önümüzdeki sezon geçtiğimiz sezondan daha iyi bir şekilde taraftarlarımızın destekleyeceğine inanıyorum. Bu takımın sportif başarısıyla da alakalı. Takımımız fikstür avantajı ile başlayacak ilk beş maçta belli bir puan seviyesine ulaşırsak taraftarlarımızın da destekleyeceğini umuyorum. 

"Mali yapıdan kopmamak için mücadele ediyoruz"
Tabi ülkenin şartlarını biliyorsunuz kulüplerin borç yükü ciddi derecede artıyor. O yüzden transferde en çok dikkat ettiğimiz şey bütçeyi fazla aşmamak. Şu ana kadar transfer komitesiyle dengeli götürdük olayı. Gönderdiğimiz futbolcuların maliyetleri kadar transfer yaptık. Sözleşmelerin çoğu Euro bazında olduğu için önümüzdeki yıllara daha büyük borçlarla girmemek için biz ek gelirleri sağlamak ve bu mali yapıdan kopmamak için mücadele ediyoruz.  Bununla beraber başarıyı sağlamak zorundayız, önceliğimiz bu.

"Mehdi’den gelen parayı Eto’o’ya vermedik"
Eto’o konusunda Mehdi’den gelen para Eto’o’nun parasına bir kere hiç yaklaşmıyor. Biz geldiğimizde hem takım dengesi açısından hem mali açıdan göndermeyi aslında düşünüyorduk. Bunun bir süreç alacağı belliydi. Sonuçta bunu da iyi yönetmek gerekiyor mali açıdan. Onun için biz Eto’o ile konuştuğumuzda da kendisine vermiş olduğumuz rakam aslında onun hak ettiği rakam sözleşmesine göre. Şimdi o da profesyonel olarak düşündü ve bu tarihe kadar bekledi. Ben de zaten Eto’nun gitmeyeceğini söylemiştim. Mehdi’den gelen parayla Eto’o’nun parasının kesinlikle bir kıyası yok” dedi.

"Maç gününe belli bir kısmı yetişecek"
Başkan Hilmi Kulluk basın toplantısının sonunda Store ve stadyum sponsorluğuyla ilgili sorulara da cevap verdi. Kulluk şöyle konuştu: “Forma meselesinde şöyle bir sıkıntımız var. Bu formaların hepsi ithal geldiği için teslim süresi 4-8 hafta arasında. Ama biz siparişlerimizi önce çektiğimizden dolayı inşallah maça belli bir kısmı yetişecek. Belki çubuklu formada biraz sıkıntı olabilir ama diğerleri storelarımıza gelecek. Biz devraldık, mal dediğimizde de tedarikçi ile yaşanan bir sıkıntı var onlar da haklı olarak ithal ürün gecikir dediler. Verilen siparişin yüzde 60’a yakını gelir ama zaman içerisinde kesinlikle hepsi tamamlanır bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Düzgün sipariş vermemiz lazım çünkü siparişle uğraşanlar bilir stok maliyetine gireriz. Şimdi biz formayı sipariş verdik. İki ay sonra gelirse Konya mevsimsel olarak kışa girmiş olacak o zaman satma imkanımız kalmayacak. Hepsinin adetlerini buna göre tek tek hesap ederek veriyoruz. İlk maçta bir sıkıntı olabilir ama maksimum 15 gün içinde hepsi hallolur. 

"Stadyum ismi sponsorluğu için rakamlar beklentimizin altında kaldı"
Stat ismine gelince çalışmamızı ulusal bir firmayla yaptık ama bana göre eder bir fiyatı yakalayamadık. Eğer sizin de bir öngörünün varsa hiç gocunmayız gider görüşürüz ama eder fiyatı ne bunun tespitinde bize gelen rakamlar beklentimizin altında kaldı. Statta zaten en büyük destekçimiz Konya Büyükşehir Belediyesi. Neden derseniz? Birçok konuda önemli hizmetler alıyoruz. Böylelikle büyükşehir belediyemiz bize en büyük yatırımı yapıyor zaten. Büyükşehir’e de gittiğimizde şu rakamı elde edebiliriz bu projeyi yaparsak diyebilmemiz lazım. Onu da şu ana kadar bize veren bir firma olmadı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah kazasız belasız sakatlık olmadan bir sezon geçiririz. Hedefimiz Erzurum maçında üç puan inşallah, bir seri yakalarız ve hepimiz rahat ederiz.”
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Spor
» Aykut Kocaman’dan Avrup
» Atiker Konyaspor Kasımpa
» PFDK'dan Atiker Konyaspor
» Aykut Kocaman: İkinci ya
» Konyaspor'dan Ankara Yük
»  Spor Toto Süper Lig'de
» Atiker Konyaspor günü t
» Adis Jahovic: Önümüzde
» Konyaspor'dan Vali Toprak
»  Milli forma için yılma
» İslam Sanatları Yarış
» Akşehirspor’dan Kırı
» Atiker Konyaspor, Kasımp
» Süper Lig'de puan durumu
» Atiker Konyaspor Trabzons
» Konyaspor'dan Mete Kalkav
»  Trabzon'da Konya otobüs
» Süper Lig'de kritik haft
» Atiker Konyaspor, Trabzon
» Ömer Ali Şahiner'den tr
» Trabzonspor ile Konyaspor
» Atiker Konyaspor'da Trabz
» Konyaspor yeni takım kur
» Konyaspor-Kasımpaşa ma
» Konyaspor UEFA Kulüp Lis
» Milli takımın rakipleri
»  Atiker Konyaspor'da durm
» Konyaspor Aykut Kocaman i
» Aykut Kocaman oyuncuları
» 'Taraftarın göstermiş
» Lig Konyaspor maçıyla b
» Atiker Konyaspor Alanyasp
» Atiker Konyaspor ile Ayte
» Kulüpler Birliği'nden H
» Konyaspor'dan Aykut Kocam
»  Aykut Kocaman'dan Galata
» "Bu hafta da çok önemli
» Süper Lig'de oluşan pua
» Anadolu Selçukspor galib
»  Dünya 16 Yaş Altı Sat
» Atiker Konyaspor, Aytemiz
» Konyaspor Kulübü İkinc
» Konyaspor'dan açıklama:
» Nejc Skubic: Galibiyeti k
» Ömer Ali Şahiner: Bu ma
» "Başlangıç adına iyi
» Konyaspor deplasmanda Gal
»  Spor Toto Süper Lig'de
» Galatasaray-Konyaspor ma
» Atiker Konyaspor, Galatas
»  Konyaspor, Galatasaray g
» Fatih Terim-Aykut Kocaman
» Atiker Konyaspor hazırl
»  Beyşehirli sporcuların
» Selçuklu, ‘şampiyonla
» Aykut Kocaman ile Selim A
» Aykut Kocaman ilk antrenm
» TFF'den Konya'ya teşekk
» Aykut Kocaman Konya’da!
» Aykut Kocaman ilk açıkl
» A Milli Takım'a Konya'da
» Serdar Aziz ve Hakan Çal
» Atiker Konyaspor hazırl
» A Milli Takım Konya'da k
» Konya'da milli heyecan
» A Milli Futbol Takımı,
» "Konya şehrimizin eşsiz
»  İsveç, Türkiye maçı
» Lucescu: Umuyorum ki iyi
» Atiker Konyaspor'da 3. Ay
» Atiker Konyaspor, Galatas
» "Konya taraftarı gerçek
»  Millilerin Konya'da bile
»  Türkiye-İsveç maçın
» Konya'daki milli maçın
» Anadolu Selçukspor'un is
» Konyaspor’da teknik dir
» Konyaspor'dan flaş açı
» Nurettin Bay Recep Konuk
»  Futbolda milli mesai ba
» Süper Lig'de puan durumu
» Rıza Çalımbay: Tam za
» Serkan Kırıntılı'ya m
» Konyaspor, Ankaragücü m
» Atiker Konyaspor günü t
» Konyaspor evinde Ankarag
» Konya'da zorlu maç! Konu
» Atiker Konyaspor-Ankarag
» Konya'da milli maç! İsv
» Alper Avcı yeniden Anado
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com