Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
İlaca, dövizdeki hareketlilikten kaynaklı zam yok      TBMM Başkanı Binali Yıldırım: Kınıyoruz      Milyonlarca Müslüman hacı oldu! KONTV Haber kutsal topraklarda      "Sınır Kartalları" bayrama görev başında girdi      Afrin’de terörden uzak ilk Kurban Bayramı      Konya'dan Filipinler’e bayram ziyareti      "Konya’yı en iyi şekilde temsil edeceğiz"      Konya'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı      Konya’da geleneksel bayramlaşma programı yapıldı      "Bu zor dönemi fırsata çeviriyoruz"      Bayram tatilindeki kazalarda 69 kişi hayatını kaybetti      MHP Lideri Bahçeli: Zorbalıklara sessiz kalmayacağız      Murat Özaltun, hayvan pazarını ziyaret etti      KONTV Haber kutsal topraklarda! Milyonlarca Müslüman Arafat’ta vakfeye durdu      Bakan Murat Kurum bayrama Konya'da girdi! Birlik mesajı verdi      Bahçeli: Erken seçimi gündeme getirmek doğru değil      Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele kahramanlarına kutlama      Erdoğan, üs bölgesindeki askerlerin bayramını telefonla kutladı      Bakan Akar ve komuta kademesinden Aktütün'e bayram ziyareti      Devlet iş kapısı olmaya devam ediyor     

Şenalp: Bazı isimlerin millet vicdanında beraat etmesi mümkün değil

11.08.2018
  
 
Konya merkezli 19 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik 2015 yılında operasyon düzenlenmiş, 31’i emniyet mensubu olmak üzere 74 kişi “Terör örgütü kurma ve yönetme, üye olmak, görevi kötüye kullanma, iftira, resmi belgede sahtecilik, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşması yapıldı. Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan eski emniyet müdürü Anadolu Atayün “şube müdürlüğü yaptığım dönemdeki attığım her imzanın arkasındayım. Savcılığa ve mahkemeye savunmalarımı verdim” dedi. Ayrıca Atayün terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i kasdederek “Bir İslam aliminin adıyla anılmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu. Verilen ara sonrasında mahkeme heyeti kararını açıkladı. Anadolu Atayün 40 yıl 6 ay, Arif Aykut 8 yıl 9 ay, Bektaş Yıldırım 7 yıl 6 ay, Hasan Çelik 9 yıl, Harun Yaldız 10 yıl 6 ay, İrfan Kaplan 10 yıl 6 ay, Kerim Doğan 20 yıl, Mehmet Özmen 14 yıl, Memduh Oğuz 3 yıl, Mustafa Burak Açıl 10 yıl 6 ay, Samed Özcan 16 yıl, Serkan Öz 5 yıl 10 ay, Yücel Özaşık 18 yıl 6 ay, Ali Osman Akyüz ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı. 

Eski Konya Baro Başkanı Hasip Şenalp, davayı değerlendirdi ve FETÖ’ye 15 Temmuz öncesi açılan ilk dava olduğunu dile getirdi. Şenalp "Bu davanın içinde hem emniyet mensupları, Salih Tuzcu ve altında çalışan müdürler hem de FETÖ'nün ticari ve hukuki ayağına dair sanıklar vardı" diye konuştu. 

Bu kararın kesin olmadığını ve temyize gidilebileceğini belirten Şenalp “Millet vicdanında davada adı geçen bazı isimlerin beraat etmesi mümkün değildir. Çünkü bunlar Konya'da FETÖ'nün üyesi olarak bilinen ve hala 15 Temmuzları arzulayan insanlardır. Onun için beraatın millet nezdinde ve bizlerde karşılığı yok. Mahkeme beraat kararı vermiş olabilir ama temyiz edilecek ve İstinaf ile Yargıtay'da bu dava takip edilecek" dedi. 
 
Diyanet’in FETÖ için hazırladığı rapora da değinen Hasip Şenalp, şöyle devam etti:

“Örgüt içerisinde FETÖ’nün her söylediği din adına söylenmiş sayılıyor. O raporda da ifade edildiği gibi FETÖ'nün hem Türkiye'de hem de dünyada yaptığı şey şu idi: Öncelikle insanları ailelerinden koparıyorlar. Bizim millet olarak en güçlü tarafımız aile bağlarımızdır. Zaten emperyal anlamda bir proje olması da buradan daha iyi anlaşılır. Sonra vatanı ve milletiyle olan bağını koparıyorlar. Tabiri caizse 'haymatlos' hali getiriliyor. Yani FETÖ mensupları bütün dünyayı kendi vatanları kabul ediyorlar. Türkiye onlar için hiç önemli değil. En sonunda da devletle ve dinle olan bağlarını koparıyorlar. Fetullah Gülen'in her söylediği şey din adına söylenmiş kabul edilerek, paralel devletle birlikte paralel bir din ortaya koyuyorlar"

Örgütün ABD destekli olduğunu dile getiren Şenalp, yapılmak istenenin Sünni omurganın yok edilmesi olduğunu söyledi. Şenalp "Dışişleriyle karşılıklı yapılan konuşmalarda ABD FETÖ'nün Türkiye'deki tutuklularını istiyor. Bu demektir ki bu işin arkasında ABD, CIA, MOSSAD var. Yapmak istedikleri de dünyada yaşayan, canlı, diri sünni omurganın göçürtülmesidir. Gerek evanjelistler gerek siyonizm Armagedon'a giden, hedefleri olan noktaya ulaşmak istiyorlar. Şu anda onları durduran sünni omurga Türkiye ve Türkiye'nin bu konudaki liderliğini yaptığı Müslümanlardır" diye konuştu. 

Ülke genelinde FETÖ ile mücadelenin devam ettiğini ifade eden Şenalp 17–25 Aralık’ın milat olduğunu vurguladı.  Şenalp "Türk Silahlı Kuvvetlerinde büyük ölçüde temizlik yapıldı. Emniyet ve devlette de temizlik yapıldı ve hala bu devam ediyor. Vatandaş nezdinde de 17-25 Aralık 2013 bir milattır. O günden sonra hala FETÖ'ye bağlılıklarını sürdürenler bu devlete ihanet eden insanlardır. O tarih itibariyle yanıldığını anlayanlar bu devlet tarafından takibata maruz kalmadı. Haklarında da dava açılmadı" dedi. 

Türkiye’nin FETÖ’nün vesayetinden kurtulduğunun altını çizen Hasip Şenalp, doların yükselmesindeki en büyük etkenin FETÖ olduğunu ifade etti. Şenalp "ABD, kendisine boyun eğmediğimiz, dün olduğu gibi teslimiyetçi bir anlayış içerisinde olmadığımız ve onların Türkiye'deki ve Ortadoğu'daki projelerini bozduğumuz için dolarla cezalandırmak istiyor" dedi. 


 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Milyonlarca Müslüman ha
»  "Sınır Kartalları" ba
»  Afrin’de terörden uza
» Konya'dan Filipinler’e
»  Konya'da iki otomobil ç
» Konya’da geleneksel bay
» Bayram tatilindeki kazala
» Murat Özaltun, hayvan pa
» KONTV Haber kutsal toprak
» Bakan Murat Kurum bayrama
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  Erdoğan, üs bölgesind
» Bakan Akar ve komuta kade
»  Yaklaşık 100 bin Müsl
» Konya'da bayram namazı k
» Bayram beslenmesi için '
» Diyanet İşleri Başkan
»  Şehit Halisdemir'in kab
» Bayram tatilinin ilk üç
» Konya Valisi Yakup Canbol
» Konya'da demir korkulukla
» Konya'da silahlı kavga:
» Konya'da otomobilin çarp
»  PKK’lının maillerind
» Bir haftada 40 terörist
»  Bakan Pakdemirli'den vat
»  "İvriz Kaya Anıtı"na
» Konya’da kablo hırsız
» Konya-Seydişehir-Antalya
» Ahmet Pekyatırmacı'nın
» KONTV Haber zemzem tesisl
» Konya'da 4 köprülü kav
» İşte il il bayram namaz
» Çavuşoğlu: Münbiç'te
»  Konya'da otomobil şaram
» Cihanbeyli’de rekor hiz
» Uğur İbrahim Altay: Tü
» Bayram tatilinin ikinci g
» Karapınar'da 2 yeni obru
» Konya’da refüje çıka
» Hacı adayları güzel ü
»  Jandarma 30 bin personel
» FETÖ ihanetine 204 davad
»  'Bayram tatilinde uykusu
»  Kongre sonrası Erdoğan
» Bedellide ilk 3 döneme a
» Konya'da otomobil sulama
» Konya'da bekçi köpeğin
» İçişleri Bakanı Soylu
»  Bakan Çavuşoğlu Konya
» Konya'da refüje çarpan
»  İçişleri Bakanı Soyl
»  Diyanet İşleri Başkan
» Bayram tatilinde jandarma
» FETÖ tutuklularına AİH
»  Konya'daki cinayetle ilg
»  AVM çalışanları içi
» Alman patronundan etkilen
» Emniyetten sahte para uya
»  Kurban Bayramı öncesi
» Mekke duygulandıran gör
» Konya'daki kazada traktö
» Başkan Oğuz: Verdiğimi
» Akşehir'de kurban yakala
» Mekke'de bayram öncesi s
» Konya Büyükşehir Beled
» Konya'da esnaf dövize ka
» Konya'da otomobil sulama
» Atak'ın gelişmiş model
»  İşte 'bedelli'de ilk i
»  Konya'da kamyonun yakıt
» Türkiye şehitlerini uğ
»  OHAL Komisyonu, 30 bin b
»  'Şehitlik İslam'ın in
» Konya'daki uyuşturucu op
» Beyşehir’de akşam soh
»  Bayram öncesi otobüs b
» Sürücülere bayram tati
» Konya'da üzerine kaynar
» Fatma Toru, Kur’an kurs
» Başkan Altay Karatay Muh
» Adıyaman'da 4 asker şeh
» Konya'da tırla midibüs
» Orhan Erdem’den Çumra'
»  En yaşlı ile en genç
» Şehir Hastanesinin yolu
» PKK'lı terörist böyle
»  Beyşehir’de park hali
» "Ekonomik darbe girişimi
» Konya'da erkek cesedi bul
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com