Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Sayıştay Başkanı Baş’tan Başkan Altay’a ziyaret      Çaldıkları çeklerin parasıyla tatile gitmişler      Konya'da direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü hayatını kaybetti      Devletin kasasına ÖTV'den 164 milyar lira girecek      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ellerini ovuşturanlar hüsrana uğradı      Konya'da kaza anı!      Salih Akkaya muhtarlarla buluştu      Başkan Altay: Milletimizden güç alıyoruz      Rıza Hoca'dan oyuncularına uyarılar      Başkan Altay: Yönetim anlayışımızda muhtarlarımızın yeri ayrı      Konya'da otomobilden çanta hırsızlığı!      Konya’da erkek cesedi bulundu      Konya'da otomobil devrildi: 1 ölü, 3 yaralı      Hayvan hakları talimatı: Yasa hâlâ neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın      Suudi Prens'in yardımcısı, Kaşıkçı'dan saatler önce konsolosluğa girmiş      Beyşehir Belediyesi’nden parka kitap ve oyuncak kumbarası      "Çevre Etiketi" dönemi başladı      Karatay Hobi Bahçelerinde kura heyecanı      AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Konya'ya geliyor      Ev yemeklerini seven oğlak kaşıkla besleniyor     

Şenalp: Bazı isimlerin millet vicdanında beraat etmesi mümkün değil

11.08.2018
  
 
Konya merkezli 19 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik 2015 yılında operasyon düzenlenmiş, 31’i emniyet mensubu olmak üzere 74 kişi “Terör örgütü kurma ve yönetme, üye olmak, görevi kötüye kullanma, iftira, resmi belgede sahtecilik, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşması yapıldı. Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan eski emniyet müdürü Anadolu Atayün “şube müdürlüğü yaptığım dönemdeki attığım her imzanın arkasındayım. Savcılığa ve mahkemeye savunmalarımı verdim” dedi. Ayrıca Atayün terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i kasdederek “Bir İslam aliminin adıyla anılmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu. Verilen ara sonrasında mahkeme heyeti kararını açıkladı. Anadolu Atayün 40 yıl 6 ay, Arif Aykut 8 yıl 9 ay, Bektaş Yıldırım 7 yıl 6 ay, Hasan Çelik 9 yıl, Harun Yaldız 10 yıl 6 ay, İrfan Kaplan 10 yıl 6 ay, Kerim Doğan 20 yıl, Mehmet Özmen 14 yıl, Memduh Oğuz 3 yıl, Mustafa Burak Açıl 10 yıl 6 ay, Samed Özcan 16 yıl, Serkan Öz 5 yıl 10 ay, Yücel Özaşık 18 yıl 6 ay, Ali Osman Akyüz ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı. 

Eski Konya Baro Başkanı Hasip Şenalp, davayı değerlendirdi ve FETÖ’ye 15 Temmuz öncesi açılan ilk dava olduğunu dile getirdi. Şenalp "Bu davanın içinde hem emniyet mensupları, Salih Tuzcu ve altında çalışan müdürler hem de FETÖ'nün ticari ve hukuki ayağına dair sanıklar vardı" diye konuştu. 

Bu kararın kesin olmadığını ve temyize gidilebileceğini belirten Şenalp “Millet vicdanında davada adı geçen bazı isimlerin beraat etmesi mümkün değildir. Çünkü bunlar Konya'da FETÖ'nün üyesi olarak bilinen ve hala 15 Temmuzları arzulayan insanlardır. Onun için beraatın millet nezdinde ve bizlerde karşılığı yok. Mahkeme beraat kararı vermiş olabilir ama temyiz edilecek ve İstinaf ile Yargıtay'da bu dava takip edilecek" dedi. 
 
Diyanet’in FETÖ için hazırladığı rapora da değinen Hasip Şenalp, şöyle devam etti:

“Örgüt içerisinde FETÖ’nün her söylediği din adına söylenmiş sayılıyor. O raporda da ifade edildiği gibi FETÖ'nün hem Türkiye'de hem de dünyada yaptığı şey şu idi: Öncelikle insanları ailelerinden koparıyorlar. Bizim millet olarak en güçlü tarafımız aile bağlarımızdır. Zaten emperyal anlamda bir proje olması da buradan daha iyi anlaşılır. Sonra vatanı ve milletiyle olan bağını koparıyorlar. Tabiri caizse 'haymatlos' hali getiriliyor. Yani FETÖ mensupları bütün dünyayı kendi vatanları kabul ediyorlar. Türkiye onlar için hiç önemli değil. En sonunda da devletle ve dinle olan bağlarını koparıyorlar. Fetullah Gülen'in her söylediği şey din adına söylenmiş kabul edilerek, paralel devletle birlikte paralel bir din ortaya koyuyorlar"

Örgütün ABD destekli olduğunu dile getiren Şenalp, yapılmak istenenin Sünni omurganın yok edilmesi olduğunu söyledi. Şenalp "Dışişleriyle karşılıklı yapılan konuşmalarda ABD FETÖ'nün Türkiye'deki tutuklularını istiyor. Bu demektir ki bu işin arkasında ABD, CIA, MOSSAD var. Yapmak istedikleri de dünyada yaşayan, canlı, diri sünni omurganın göçürtülmesidir. Gerek evanjelistler gerek siyonizm Armagedon'a giden, hedefleri olan noktaya ulaşmak istiyorlar. Şu anda onları durduran sünni omurga Türkiye ve Türkiye'nin bu konudaki liderliğini yaptığı Müslümanlardır" diye konuştu. 

Ülke genelinde FETÖ ile mücadelenin devam ettiğini ifade eden Şenalp 17–25 Aralık’ın milat olduğunu vurguladı.  Şenalp "Türk Silahlı Kuvvetlerinde büyük ölçüde temizlik yapıldı. Emniyet ve devlette de temizlik yapıldı ve hala bu devam ediyor. Vatandaş nezdinde de 17-25 Aralık 2013 bir milattır. O günden sonra hala FETÖ'ye bağlılıklarını sürdürenler bu devlete ihanet eden insanlardır. O tarih itibariyle yanıldığını anlayanlar bu devlet tarafından takibata maruz kalmadı. Haklarında da dava açılmadı" dedi. 

Türkiye’nin FETÖ’nün vesayetinden kurtulduğunun altını çizen Hasip Şenalp, doların yükselmesindeki en büyük etkenin FETÖ olduğunu ifade etti. Şenalp "ABD, kendisine boyun eğmediğimiz, dün olduğu gibi teslimiyetçi bir anlayış içerisinde olmadığımız ve onların Türkiye'deki ve Ortadoğu'daki projelerini bozduğumuz için dolarla cezalandırmak istiyor" dedi. 


 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Sayıştay Başkanı Baş
»  Çaldıkları çeklerin
» Konya'da direksiyon baş
» Konya'da kaza anı!
» Salih Akkaya muhtarlarla
» Başkan Altay: Yönetim a
» Konya'da otomobilden çan
» Konya’da erkek cesedi b
» Konya'da otomobil devrild
»  Hayvan hakları talimat
»  Suudi Prens'in yardımc
»  Beyşehir Belediyesi’n
» Karatay Hobi Bahçelerind
»  Ev yemeklerini seven oğ
» Hadzici Belediye Başkan
» Başkan Altay, AK Parti K
» Akşehir'den enflasyonla
» İşyurtları Kurumu’nu
» "Kuruluşunun yeni aşama
» Konya için 'acil' toz ta
» Elektrikli yerli otomobil
»  Beyşehir tam entegre mo
»  Adalet Bakanı Gül: "29
»  TSK'ya 7'nci "uçan kale
» Konya Şehir Tiyatrosu ye
» TSK'ya 3 yeni modüler ü
»  Toros Dağlarındaki Had
» Konya'da el sanatları fu
»  NEÜ’den Türk Havacı
»  Firari FETÖ şüphelisi
» Sabah namazı bereketi!
» Şehit için yaptırılan
»  Sarıkeçili Yörükleri
» Konya'da tarla kavgası!
» Sağlık Bakanlığına K
» Konya'da FETÖ/PDY operas
» Rektör Özçelik’ten T
»  Hayvancılık destekleme
» Beyşehir'in 11 mahallesi
» Konya'nın da aralarında
» 160 kişilik yatılı haf
» Selçuklu'da eğitime oku
» Konya'da oğluyla görü
» Başkan Altay: Gençliği
» Konya ve çevresine toz t
» Konya'da kalp krizi geçi
» Trafik Kanunuyla ilgili t
»  Şırnak'ta öldürülen
» Cumhurbaşkanlığı'na k
» Türkmenkarahüyük Mahal
»  TMO 2018 yılı mısır
» Uğur İbrahim Altay Kara
» Şehit aileleri SOBE'yi g
» Meram'da tasarrufun adı;
»  Okçu Mahallesinde tüm
»  Karatay Belediyesi Celal
» "Konya şanslı bir şehi
»  Konya’da seyir halinde
» FETÖ itirafçısı Küll
» Görme engelliler ve gaze
»  Erdoğan işareti vermi
» 18 ilde dev operasyon! 36
»  Türkiye'nin tank avcıl
»  Şehit eşi için çeşm
» Beyşehir Gölü’nde ka
»  TSK'ya 22 yeni Anka geli
» 9 bin 500 sürücüye cez
»  Facianın yaşandığı
» Konya'da sivil memur demi
» Doğal gaz sayaç bağlan
» Konya sağlık sektörün
»  Konya'da ambulans şaram
»  Bakan Soylu'dan "hafta s
»  Münbiç için ABD ile o
» "Hırsız Kapanı-4" oper
» Savunma ve güvenlik öde
» Konya'da telefon dolandı
» Ortaokul öğrencilerinde
» Alibeyhüyüğü Mahalles
» Konya Büyükşehir Beled
» 'Yazın Konuşalım'ın a
» Konya'da trafik kazası:
» Konya'da Jandarmadan Huzu
» Papaz Brunson serbest bı
» Konya'da denetimli serbes
» Irak'ın kuzeyine hava ha
» Trafik cezaları havadan
»  TSK'dan dikkat çeken pa
» Konya'dan 28 ülkeye "yaz
»  Dutlu Koruluğu bu kez e
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com