Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

Şenalp: Bazı isimlerin millet vicdanında beraat etmesi mümkün değil

11.08.2018
  
 
Konya merkezli 19 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik 2015 yılında operasyon düzenlenmiş, 31’i emniyet mensubu olmak üzere 74 kişi “Terör örgütü kurma ve yönetme, üye olmak, görevi kötüye kullanma, iftira, resmi belgede sahtecilik, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşması yapıldı. Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan eski emniyet müdürü Anadolu Atayün “şube müdürlüğü yaptığım dönemdeki attığım her imzanın arkasındayım. Savcılığa ve mahkemeye savunmalarımı verdim” dedi. Ayrıca Atayün terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i kasdederek “Bir İslam aliminin adıyla anılmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu. Verilen ara sonrasında mahkeme heyeti kararını açıkladı. Anadolu Atayün 40 yıl 6 ay, Arif Aykut 8 yıl 9 ay, Bektaş Yıldırım 7 yıl 6 ay, Hasan Çelik 9 yıl, Harun Yaldız 10 yıl 6 ay, İrfan Kaplan 10 yıl 6 ay, Kerim Doğan 20 yıl, Mehmet Özmen 14 yıl, Memduh Oğuz 3 yıl, Mustafa Burak Açıl 10 yıl 6 ay, Samed Özcan 16 yıl, Serkan Öz 5 yıl 10 ay, Yücel Özaşık 18 yıl 6 ay, Ali Osman Akyüz ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı. 

Eski Konya Baro Başkanı Hasip Şenalp, davayı değerlendirdi ve FETÖ’ye 15 Temmuz öncesi açılan ilk dava olduğunu dile getirdi. Şenalp "Bu davanın içinde hem emniyet mensupları, Salih Tuzcu ve altında çalışan müdürler hem de FETÖ'nün ticari ve hukuki ayağına dair sanıklar vardı" diye konuştu. 

Bu kararın kesin olmadığını ve temyize gidilebileceğini belirten Şenalp “Millet vicdanında davada adı geçen bazı isimlerin beraat etmesi mümkün değildir. Çünkü bunlar Konya'da FETÖ'nün üyesi olarak bilinen ve hala 15 Temmuzları arzulayan insanlardır. Onun için beraatın millet nezdinde ve bizlerde karşılığı yok. Mahkeme beraat kararı vermiş olabilir ama temyiz edilecek ve İstinaf ile Yargıtay'da bu dava takip edilecek" dedi. 
 
Diyanet’in FETÖ için hazırladığı rapora da değinen Hasip Şenalp, şöyle devam etti:

“Örgüt içerisinde FETÖ’nün her söylediği din adına söylenmiş sayılıyor. O raporda da ifade edildiği gibi FETÖ'nün hem Türkiye'de hem de dünyada yaptığı şey şu idi: Öncelikle insanları ailelerinden koparıyorlar. Bizim millet olarak en güçlü tarafımız aile bağlarımızdır. Zaten emperyal anlamda bir proje olması da buradan daha iyi anlaşılır. Sonra vatanı ve milletiyle olan bağını koparıyorlar. Tabiri caizse 'haymatlos' hali getiriliyor. Yani FETÖ mensupları bütün dünyayı kendi vatanları kabul ediyorlar. Türkiye onlar için hiç önemli değil. En sonunda da devletle ve dinle olan bağlarını koparıyorlar. Fetullah Gülen'in her söylediği şey din adına söylenmiş kabul edilerek, paralel devletle birlikte paralel bir din ortaya koyuyorlar"

Örgütün ABD destekli olduğunu dile getiren Şenalp, yapılmak istenenin Sünni omurganın yok edilmesi olduğunu söyledi. Şenalp "Dışişleriyle karşılıklı yapılan konuşmalarda ABD FETÖ'nün Türkiye'deki tutuklularını istiyor. Bu demektir ki bu işin arkasında ABD, CIA, MOSSAD var. Yapmak istedikleri de dünyada yaşayan, canlı, diri sünni omurganın göçürtülmesidir. Gerek evanjelistler gerek siyonizm Armagedon'a giden, hedefleri olan noktaya ulaşmak istiyorlar. Şu anda onları durduran sünni omurga Türkiye ve Türkiye'nin bu konudaki liderliğini yaptığı Müslümanlardır" diye konuştu. 

Ülke genelinde FETÖ ile mücadelenin devam ettiğini ifade eden Şenalp 17–25 Aralık’ın milat olduğunu vurguladı.  Şenalp "Türk Silahlı Kuvvetlerinde büyük ölçüde temizlik yapıldı. Emniyet ve devlette de temizlik yapıldı ve hala bu devam ediyor. Vatandaş nezdinde de 17-25 Aralık 2013 bir milattır. O günden sonra hala FETÖ'ye bağlılıklarını sürdürenler bu devlete ihanet eden insanlardır. O tarih itibariyle yanıldığını anlayanlar bu devlet tarafından takibata maruz kalmadı. Haklarında da dava açılmadı" dedi. 

Türkiye’nin FETÖ’nün vesayetinden kurtulduğunun altını çizen Hasip Şenalp, doların yükselmesindeki en büyük etkenin FETÖ olduğunu ifade etti. Şenalp "ABD, kendisine boyun eğmediğimiz, dün olduğu gibi teslimiyetçi bir anlayış içerisinde olmadığımız ve onların Türkiye'deki ve Ortadoğu'daki projelerini bozduğumuz için dolarla cezalandırmak istiyor" dedi. 


 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Irak'ın kuzeyinde 7 ter
» YHT kazasında flaş geli
»  Bayraktar Deniz Kuvvetle
»  TSK'nın göz bebeği MP
» Hafız kızlar Konya'yı
» Cahit Turhan'dan Konya ra
» Hulusi Akar: Terör örg
» Mevlana'nın "Mesnevi"si
»  Bir tıkla zenginlik hed
»  Mini Ada’ya 3 bini aş
»  Terör örgütü PKK'ya
» Abdurrahman Büyükkörü
» Fatih Çıtlak: Hz. Mevla
» Bakan Kurum'dan Dicle Bar
» Konya'da otomobilin çarp
» Şehr-ül Eminler belli
» Başkan Altay için duygu
»  Ankara'da YHT kazasını
» Hacı Ahmet Özdemir: Kon
»  Fırat'ın doğusuna ope
»  İlahi aşka adanmış b
» Meclis'te bütçe mesaisi
» Akın İpek'in şirketind
» "Tren kazasına ilişkin
»  Mevlana'nın kadim dostu
» Güvenlik güçleri tefec
» Başkan Altay İslam Sana
» Japonlar yapsa herkes duy
» Bakan Kurum: Projeleri h
» Saldırı hazırlığınd
» Nuri Odacı toprağa veri
» Meram Millet Bahçesi Erd
» Su tasarrufuna atıksu ar
» Ankara-Konya treninin kaz
» PKK'lı teröristlerin ba
» Dışişleri: Terör örg
» Yargıtay ByLock'un tekni
» Adalet Bakanlığı suç
» Rumi'nin insanlığa aç
»  "Mevlana, Konya'nın şe
»  FETÖ sabıkası olmayan
» Türkiye sınırına yak
» Başkan Altay’dan taziy
» İçişleri Bakanı Soylu
»  Antalya Emniyet Müdür
» SOBE açılıyor
» Afrin'de 1 askerimiz şeh
» Konyalı iş adamı Nuri
» Bakan Kurum: 2023 yılın
» Karacak Dağı’nı vura
»  Konya'da aydınlatma dir
» Sincar harekatında 30 he
»  Konya’da uyuşturucu o
» Mehmet Koç: Türkiye’n
» Konya'da tehlikeli yolcul
»  "Mevlana'nın torunu olm
»  Çumra’da şampiyon Me
» "SOBE önemli bir sosyal
» Konya'da görev yapan dok
» Erdoğan ikinci 100 günl
»  Konya’dan Ankara’ya
» YHT kazasına ilişkin ol
» İkinci eylem planında "
» Tren kazasında hayatın
» Dicle Barajı'nın kapakl
» Hafızlık öğrencileri
» Türkiye Uzay Ajansı kur
» Kaza yapan trende KTO-Kar
» İbrahim Kalın'dan Ankar
» Futbol camiasından Ankar
» Trende bulunan KONTV Spor
» Murat Kurum'dan başsağl
» 17-25 Aralık belgeleri A
» Konya'da hırsızlık! 2
» Erdoğan yeni ismi açık
»  Türkiye'nin gökyüzün
» Milli Eğitim Bakanı Sel
» Minikler, Beyşehir Beled
»  Meram’a dev spor yatı
» "Mevlana, Anadolu insanı
» 'İklim değişikliğiyle
» Mehmetçik karla kaplı d
» ​Konya'da minibüsün
» Konya'da kar bekleniyor!
» Konya'da dolmuş şoför
» Konya'da "isteseydim öld
»  "Bakım kalesi" 100 mily
»  Akşehir Akademisi Vakf
» 'İş davalarında arabul
»  “SOBE Konya’ya değe
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com