Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
MEB öğrencilere pansiyonların durumunu soracak      Kimsesiz çocuklar Başkan Toru'yu ziyaret etti      Konyalı doğaseverler Beyşehir’de buluştu      İslam Sanatları Yarışması’nda dereceye giren eserler Konyanüma’da sergileniyor      Akşehirspor’dan Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçında çıkan olaylarla ilgili sert tepki      Konya'ya kar geliyor      Konyalı şehit polis memuru için anma töreni      Konya'da 'acayip' uygulama!      Konya'da hırsızlık anı güvenlik kamerasında      Atiker Konyaspor, Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başladı      Süper Lig'de puan durumu      Mevlana vefatının 745. yılında törenlerle anılıyor      'Ek iş yapayım' derken işinden oldu      Bazı ürünlerin ithalatına ek gümrük vergisi uygulanacak      Rektör Özçelik, sanayi ziyaretlerine devam ediyor      Türkiye ekonomisi yüzde 1,6 büyüdü      Nafaka mağdurları: Mağduriyetimiz günden güne büyüyor      Toros Dağları'nda sis      Karatay Belediyesinden salep ikramı      Dünyanın tek yüzer nükleer güç santralinin ilk ünitesi hizmete girdi     

Şenalp: Bazı isimlerin millet vicdanında beraat etmesi mümkün değil

11.08.2018
  
 
Konya merkezli 19 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik 2015 yılında operasyon düzenlenmiş, 31’i emniyet mensubu olmak üzere 74 kişi “Terör örgütü kurma ve yönetme, üye olmak, görevi kötüye kullanma, iftira, resmi belgede sahtecilik, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşması yapıldı. Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan eski emniyet müdürü Anadolu Atayün “şube müdürlüğü yaptığım dönemdeki attığım her imzanın arkasındayım. Savcılığa ve mahkemeye savunmalarımı verdim” dedi. Ayrıca Atayün terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i kasdederek “Bir İslam aliminin adıyla anılmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu. Verilen ara sonrasında mahkeme heyeti kararını açıkladı. Anadolu Atayün 40 yıl 6 ay, Arif Aykut 8 yıl 9 ay, Bektaş Yıldırım 7 yıl 6 ay, Hasan Çelik 9 yıl, Harun Yaldız 10 yıl 6 ay, İrfan Kaplan 10 yıl 6 ay, Kerim Doğan 20 yıl, Mehmet Özmen 14 yıl, Memduh Oğuz 3 yıl, Mustafa Burak Açıl 10 yıl 6 ay, Samed Özcan 16 yıl, Serkan Öz 5 yıl 10 ay, Yücel Özaşık 18 yıl 6 ay, Ali Osman Akyüz ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı. 

Eski Konya Baro Başkanı Hasip Şenalp, davayı değerlendirdi ve FETÖ’ye 15 Temmuz öncesi açılan ilk dava olduğunu dile getirdi. Şenalp "Bu davanın içinde hem emniyet mensupları, Salih Tuzcu ve altında çalışan müdürler hem de FETÖ'nün ticari ve hukuki ayağına dair sanıklar vardı" diye konuştu. 

Bu kararın kesin olmadığını ve temyize gidilebileceğini belirten Şenalp “Millet vicdanında davada adı geçen bazı isimlerin beraat etmesi mümkün değildir. Çünkü bunlar Konya'da FETÖ'nün üyesi olarak bilinen ve hala 15 Temmuzları arzulayan insanlardır. Onun için beraatın millet nezdinde ve bizlerde karşılığı yok. Mahkeme beraat kararı vermiş olabilir ama temyiz edilecek ve İstinaf ile Yargıtay'da bu dava takip edilecek" dedi. 
 
Diyanet’in FETÖ için hazırladığı rapora da değinen Hasip Şenalp, şöyle devam etti:

“Örgüt içerisinde FETÖ’nün her söylediği din adına söylenmiş sayılıyor. O raporda da ifade edildiği gibi FETÖ'nün hem Türkiye'de hem de dünyada yaptığı şey şu idi: Öncelikle insanları ailelerinden koparıyorlar. Bizim millet olarak en güçlü tarafımız aile bağlarımızdır. Zaten emperyal anlamda bir proje olması da buradan daha iyi anlaşılır. Sonra vatanı ve milletiyle olan bağını koparıyorlar. Tabiri caizse 'haymatlos' hali getiriliyor. Yani FETÖ mensupları bütün dünyayı kendi vatanları kabul ediyorlar. Türkiye onlar için hiç önemli değil. En sonunda da devletle ve dinle olan bağlarını koparıyorlar. Fetullah Gülen'in her söylediği şey din adına söylenmiş kabul edilerek, paralel devletle birlikte paralel bir din ortaya koyuyorlar"

Örgütün ABD destekli olduğunu dile getiren Şenalp, yapılmak istenenin Sünni omurganın yok edilmesi olduğunu söyledi. Şenalp "Dışişleriyle karşılıklı yapılan konuşmalarda ABD FETÖ'nün Türkiye'deki tutuklularını istiyor. Bu demektir ki bu işin arkasında ABD, CIA, MOSSAD var. Yapmak istedikleri de dünyada yaşayan, canlı, diri sünni omurganın göçürtülmesidir. Gerek evanjelistler gerek siyonizm Armagedon'a giden, hedefleri olan noktaya ulaşmak istiyorlar. Şu anda onları durduran sünni omurga Türkiye ve Türkiye'nin bu konudaki liderliğini yaptığı Müslümanlardır" diye konuştu. 

Ülke genelinde FETÖ ile mücadelenin devam ettiğini ifade eden Şenalp 17–25 Aralık’ın milat olduğunu vurguladı.  Şenalp "Türk Silahlı Kuvvetlerinde büyük ölçüde temizlik yapıldı. Emniyet ve devlette de temizlik yapıldı ve hala bu devam ediyor. Vatandaş nezdinde de 17-25 Aralık 2013 bir milattır. O günden sonra hala FETÖ'ye bağlılıklarını sürdürenler bu devlete ihanet eden insanlardır. O tarih itibariyle yanıldığını anlayanlar bu devlet tarafından takibata maruz kalmadı. Haklarında da dava açılmadı" dedi. 

Türkiye’nin FETÖ’nün vesayetinden kurtulduğunun altını çizen Hasip Şenalp, doların yükselmesindeki en büyük etkenin FETÖ olduğunu ifade etti. Şenalp "ABD, kendisine boyun eğmediğimiz, dün olduğu gibi teslimiyetçi bir anlayış içerisinde olmadığımız ve onların Türkiye'deki ve Ortadoğu'daki projelerini bozduğumuz için dolarla cezalandırmak istiyor" dedi. 


 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» MEB öğrencilere pansiyo
» Kimsesiz çocuklar Başka
»  Konyalı doğaseverler B
» Konya'ya kar geliyor
» Konyalı şehit polis mem
» Konya'da 'acayip' uygulam
» Konya'da hırsızlık an
» Mevlana vefatının 745.
» 'Ek iş yapayım' derken
» Rektör Özçelik, sanayi
» Nafaka mağdurları: Mağ
» Karatay Belediyesinden sa
» Konya'da soygun girişimi
» Konya'da 5. kattan düşe
» Konya'da ney ustaları il
»  Yılbaşı öncesi promo
» Konyalı sunucu ve yarı
» Konya'da yaya geçidi asa
»  "Mevlana'nın yolu Kur'a
» Konya'da sema ayin-i şer
» Konya'da sıcaklık artac
» Takma sakal ve perukla ge
»  Hürjet'te "kuvvetli" ad
» Konya Valisi Toprak'tan y
» FETÖ sohbetlerindeki 'k
» Konya'yı heyecanlandırd
» Arabulucuların ticari uy
» Çumra Türk bayraklarıy
» Bakan Kurum: İmar barı
»  Hac ön kayıtları baş
»  AK Parti'nin 'çevreci s
» Konya'daki cinayetle ilgi
» Akkaya: Amacımız Akşeh
» Bakan Kurum'dan KONTV'ye
» Konya'da otomobil polis a
» Konya'da genç öğretmen
» Kiracıları sevindirecek
» Cumhurbaşkanı Yardımc
» Kutsal yolculuk sürüyor
» Skandal olay! Sarı yelek
» Bakan Kurum: "Büyük bir
» Şeb-i Arus törenleri ba
» Konya'da hareketli dakika
» Uluırmak Evleri'nin teme
» Bakan Kurum KONTV'de konu
» “Selam Vakti” 745. Vu
» 41 eski Hava Kuvvetleri K
» Süt ve yağ ithalatında
» Balıkçılardan Başkan
» e-Devlet'e taşınan 'oku
» Mevlana şehri Şebi Arus
» Uluırmak Evleri'nin teme
» Konya'daki yarışmanın
» Akşehir Belediyesinde bi
» Konya'da zabıtadan ziyar
»  Dünya Konya’da buluş
»  Akıncı Üssü davasın
» Konya'da yağmur duasına
» Abonelik sözleşmesine i
»  Selçuklu'da örnek proj
» İrem öldü, önlem alı
» Konya'ya kar uyarısı! S
»  Beyşehir’de TOKİ sev
» Konya'da kaza! Tırda sı
» KOBİ’lere ışık tuta
» Erozyon ve çölleşmeye
»  Konya'da yasa dışı av
» Çumra OSB’de yıl sonu
» Başkan Akkaya’dan AKŞ
» Uluırmak Evlerinde kura
» Adaylık imtihanı
» Polisin emekli ikramiyesi
» Konya'da kural ihlali yap
» Üç ilde acele kamulaşt
» Konya'ya yağmur ve kar u
» Kiracılar dikkat! Yeni y
»  Beyşehir’in mahallele
»  Konya'da otomobil demir
»  Mevlana Müzesi bu yıl
» Konya'da uyuşturucu oper
» Konya'da doktorun mesleki
» Akşehir Belediyesi’nde
» Selçuklu'ya otel konforu
» Ulusal gönüllü itfaiye
» Kayıp dağcıyı "gitme"
» Meram Belediyesinden 'sib
» Atiker Konyaspor'da Trabz
» Konya merkezli FETÖ/PDY
» Engelliler için İsveç
» Konya'nın da olduğu ço
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com