Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Sayıştay Başkanı Baş’tan Başkan Altay’a ziyaret      Çaldıkları çeklerin parasıyla tatile gitmişler      Konya'da direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü hayatını kaybetti      Devletin kasasına ÖTV'den 164 milyar lira girecek      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ellerini ovuşturanlar hüsrana uğradı      Konya'da kaza anı!      Salih Akkaya muhtarlarla buluştu      Başkan Altay: Milletimizden güç alıyoruz      Rıza Hoca'dan oyuncularına uyarılar      Başkan Altay: Yönetim anlayışımızda muhtarlarımızın yeri ayrı      Konya'da otomobilden çanta hırsızlığı!      Konya’da erkek cesedi bulundu      Konya'da otomobil devrildi: 1 ölü, 3 yaralı      Hayvan hakları talimatı: Yasa hâlâ neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın      Suudi Prens'in yardımcısı, Kaşıkçı'dan saatler önce konsolosluğa girmiş      Beyşehir Belediyesi’nden parka kitap ve oyuncak kumbarası      "Çevre Etiketi" dönemi başladı      Karatay Hobi Bahçelerinde kura heyecanı      AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Konya'ya geliyor      Ev yemeklerini seven oğlak kaşıkla besleniyor     

'BM'nin talebinin takipçisi olacağız'

28.08.2018
  
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kurulan Uluslararası Myanmar Bağımsız Araştırma Misyonu'nun kararıyla Myanmar ordusunun Arakanlı Müslümanlara yaptığı soykırımın Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanma istemini sonuna kadar takip edeceklerini bildirdi.

Usta, BM'nin Myanmarlı generaller için soykırım yargılaması talebine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, bugün birinci yıl dönümü geride kalan Myanmar katliamının binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olduğunu vurguladı.

Myanmar'da yaşananlarla dünyadaki ikiyüzlülüklerin bir kez daha acı bir şekilde kendini gösterdiğine işaret eden Usta, başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere binlerce savunmasız insanın ölümü göze alarak sınırlara yöneldiğini, bu vahşi katliamdan kaçış yollarını aradığını kaydetti.

Korku ve sefalet içinde atılan çığlıklar karşısında insanlığın sınıfta kaldığını, vicdanların sustuğunu belirten Usta, şöyle devam etti:

"Bu denli insanlık suçuna şahitlik edildiği soykırım ancak bir yıl sonra BM tarafından kabul edilmiştir. BM tarafından kurulan Uluslararası Myanmar Bağımsız Araştırma Misyonu'nun kararıyla Myanmar Ordusunun Arakanlı Müslümanlara yaptığı soykırımın Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanma istemi tarafımızdan sonuna kadar takip edilecektir. Arakan'da yaşanan dramı yaklaşık 18 ay süren bir çalışma sonucunda raporlandıran misyon, meselenin somut yaptırımlara dönüştürülmesi hususunda üzerine düşen görevi en kısa sürede, hızlı bir şekilde yerine getirmelidir. Kağıt üzerinde atılan adımlar, binlerce canın yanmasını bir yıldır durduramamıştır."

"Sessiz kalmak katliama ortak olmaktır"
Leyla Şahin Usta, Arakan'da yaşanan insan hakları ihlallerinin hala ciddiyetini koruduğuna dikkati çekerek, 25 Ağustos 2017'den bu yana yayımlanan uluslararası raporlara göre çocuk ve kadının da içinde bulunduğu 750 binden fazla Arakanlı Müslümanın kaçarak Bangladeş'e yerleştiğini aktardı.

"Bölgede 350'den fazla Müslüman köyünün yakıldığını, Arakan'da adeta bir etnik soykırım yapıldığını" kaydeden Usta, bilançosu çok ağır bir katliamın herkesin gözlerinin önünde yaşandığına işaret etti.

Soykırıma sessiz kalmanın diğer bir adıyla katliama ortak olmak anlamına geleceğine değinen Usta, şu değerlendirmelerde bulundu:

"BM tarafından istenen yargılanma talebi icra edilip, caniler cezalarını çekinceye kadar Arakan meselesinin yakından takipçisi olacağız. Kadim bir milletin temsilcisi olarak dünyanın öbür ucundaki mazlumların sesine kulak vermeye ve binlerce kilometre uzağımızda da olsa insanlığın sesi olmaya devam edeceğiz. Elimizdeki tüm imkanları nerede olursa olsun bir mazlumun yaralarını sarmak için kullanacağız. Tüm insanlığa gönüllerini ve sofralarını açan bir millet olarak dünyaya örnek olmaya devam edeceğiz. Zulmün dilsiz şeytanları karşısında Hakkı ve haklıyı savunmayı kendimize bir görev olarak bilmekteyiz. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde Türkiye tüm dünyaya insanlık dersi vermeye devam edecektir."

Leyla Şahin Usta, Myanmar'da hayatlarını kaybedenleri rahmet ve dua ile andı, dünyada yaşanan tüm zulümlerin son bulmasını temenni etti. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Başkan Altay: Milletimiz
» AK Parti Genel Başkan Ve
» AK Parti’nin aday krite
» Başkan Erdoğan'dan Amer
»  MHP'den teşkilatlara "p
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan'dan EYT açıkla
»  MHP’den çiftçinin te
» "FETÖ ile gerçek anlamd
»  Meclis, Karayolları Tra
»  MHP'den kritik adım: Af
» Erdoğan'dan İş Bankas
» 2023 Eğitim Vizyonu 23 E
»  Yerel seçimlere iki kol
» Erdoğan: Münbiç'te ger
»  Hasan Angı: Ulaşmadı
» Hasan Angı: Geleceği d
» Beyşehir'de Danışma Me
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti Cihanbeyli'de da
» Ahmet Sorgun: Ekonomik bi
» Bahçeli: Uzman çavuşla
» Ak Parti'den ittifak aç
» Erdoğan'dan CHP'ye sert
»  İttifakta hassas çalı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» CHP Konya Milletvekili Ab
»  "Bu topraklarda terörü
» İşte Erdoğan’ın Mer
»  Halil Etyemez ve Toru es
» Erdoğan: Hedefimiz Sinca
» TBMM İçtüzüğü deği
»  AK Parti’nin aday krit
» 'Beklenen bahar havası
»  AK Parti Genel Başkan Y
» Erdoğan: PKK'nın Almany
»  AK Parti ile MHP arasın
»  AK Parti’den af teklif
» Orhan Erdem'den Akşehir'
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» "Konya savunma sanayinin
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» "İç tüzük Cumhurbaşk
» Bahçeli: ABD'nin amacı
» Oktay: Geleneği olmayan
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Ak Parti her seçim bölg
»  İdlib mutabakatını d
» AK Partili Özboyacı : B
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'den "tebdili kı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  İttifakta tek aday form
» Adnan Menderes idamının
» İdlib için silahsız b
» Abdullah Ağralı: Şehir
»  Erdoğan ile Putin'in "S
» Erdoğan'dan Ermenilere Y
» Erdoğan'dan sert sözler
» Leyla Şahin Usta'dan KON
»  Cumhurbaşkanı Recep Ta
» AK Parti’den ‘tele’
» "Türkiye yeni yönetim s
»  "100 günlük eylem plan
» Hasan Angı: Devir artık
»  Yeni yönetim milat olac
» "Milletimiz yönetimde s
»  MEB eğitim öğretim is
» Erdoğan'dan Ertuğrul Ga
» "Ekonomimiz üzerinden ya
» AK Parti-MHP ittifakı ye
» Cumhurbaşkanlığı Söz
» Ahmet Sorgun: Allah bir k
» Türkiye Cumhurbaşkanı
»  Tahran'daki tarihi zirve
» AK Parti Konya İl Teşk
» Kırgızistan’a 130 ki
»  Özhaseki'den AK Parti'n
» Erdoğan: Kendi para biri
» Erdoğan'dan yargı mensu
»  "Belediye başkanının
» Erdoğan: Kırgızistan i
» "Konya’yı en iyi şeki
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan'dan dikkat çeke
» Mevlüt Çavuşoğlu: Kov
» İçişleri Bakanı Soylu
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com