Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

"Konya savunma sanayinin merkezi oluyor"

25.09.2018
  
 
Altunyaldız’a İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Hümeyra Eldek ve Necati Sametoğlu eşlik etti.

AK Parti Konya İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Altunyaldız, sözlerine geçtiğimiz gün hayatını kaybeden İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Torun’a değinerek başlayarak “Mustafa Torun abimizi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine ve tüm teşkilatımıza baş sağlığı diliyorum” dedi.

Dünyada küresel ilişkilerin çok büyük bir dalgalanma ve değişim içinde olduğunu söyleyen Altunyaldız, “Küresel meseleler önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımlarıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda gündeme gelecek. Cumhurbaşkanımızın her fırsatta ifade ettiği “ Dünya 5’ten büyüktür” ifadesi yani BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesinin dünyanın bugün ulaştığı grift, dalgalı ve yer yer de zor olan ilişkilerini yönetmede ve yönlendirmede yetersiz kaldığı görülmektedir. Zaman zaman adil ve doğru olmayan kararların alındığına şahit olmaktayız. Bu durumun düzeltilmesine yönelik kararların alınmasını temenni etmekteyiz” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE MAZLUMLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEK”

Son günlerde uluslararası alanda çok yoğun bir gündemi geride bıraktıklarını ifade eden Altunyaldız, Önce İran’da daha sonra da Rusya’da Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Suriye’nin geleceği üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. Özellikle İdlib’de sivil halkın mağdur edilmemesi noktasında bir mutabakat sağlandı. İdlib’de bir çatışmasızlık bölgesi oluşturulması ve bir anlamda burada oluşabilecek muhtemel bir facianın da önüne geçilmiş oldu. Bu ülkemizin küresel dünyadaki rolüyle örtüşen, mazlumların, zor durumda olanların Türkiye tarafından korunup kollanmasına yönelik bugüne kadarki istikrarlı politikasının son yansıması olarak karşımıza çıktı. Bundan sonrada ülkemiz mazlumların, ezilenlerin her platformda sesi olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZ İÇİNDE BULUNDUĞU DALGALI SÜREÇTEN KISA SÜREDE ÇIKACAKTIR”

Türkiye’nin ekonomik bir saldırı altında olduğunu ancak bunu aşacak gününün de bulunduğunun altını çizen Altunyaldız,  “Ülkemizin son 17 yıldır ortaya koyduğu büyümeyi, gelişmeyi, istihdamı, ihracatı engellemek isteyen güçler bir anlamda ekonomik bir savaş ve saldırıya geçtiler. Türkiye tüm bu hamleleri tecrübesi, birikimi ve üreten, ihraç eden, istihdam oluşturan güçlü ekonomik yapısıyla bertaraf etmeye devam edecektir. Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankamız da bu konuda istikrarlı ve kararlı bir duruş sergileyerek kur üzerinden ülkemize yapılan hamleyi durduracak bir adım atmıştır. Yine geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın açıkladığı yeni ekonomi programı ile birlikte bir anlamda dengeleme, disiplin ve değişim programı hayata geçirilmiştir. Üreten, tasarruf yapan, ihracatını artıran ve bu kapsamda katma değeri yüksek alanlara doğru yatırımlarını yönlendiren bir Türkiye bu dalgalı süreçten de daha önce olduğu gibi çok kısa sürede çıkacaktır” diye konuştu.

“KONYAMIZIN İHRACATI VE ÜRETİMİ ARTMAYA DEVAM EDİYOR”

Konya’nın ihracatının Türkiye ortalamasının üstünde bir artış gösterdiğini belirten Altunyaldız,  “Konya ihracatını artıran şehirlerin başında geliyor. Bu kapsamda Sanayi ve Ticaret Odalarımızı, Sanayicilerimizi, üreticilerimizi, ihracatçılarımızı tebrik ediyorum. Türkiye ihracatı bu yılın Ocak ve Ağustos aylarında yüzde 5’ler civarında artarken, Konya’da ihracat yüzde 13 attı ve toplam ihracattan 0,94 oranında aldığı payın 1,07’ye çıktığını görmekteyiz. Konyamızın ihracatı ve üretimi artmaya devam ediyor” dedi.

“KONYA SAVUNMA SANAYİNİN  MERKEZİ OLUYOR”

Konya’nın savunma sanayinde büyük bir atılım içinde bulunduğunu sözlerine ekleyen Altunyaldız “ASELSAN ve Konyamızın ortaklığında Konya Savunma Sanayi A.Ş. süreci hızla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde şirketin kurulması ile birlikte yatırım çalışmaları da aktif olarak başlamış olacak. Konya’da bu anlamda zaten bir alt yapı bulunmaktadır. Ocak –Ağustos döneminde ihracatımızın en çok arttığı kalemlerin başında savunma ve havacılık geliyor. Dolayısıyla ASELSAN’ın da silah sistemlerini Konya’da üretmesiyle birlikte Konya’da stabilize ve uzaktan kumandalı silah sistemleri ile birlikte şehrimiz hem Türk Silahlı Kuvvetlerinin ana tedarikçilerinden biri olma yolunda kabiliyetini artırmış olacak hem de doğrudan ihracat potansiyelinin artmasıyla yoluna devam edecektir” şeklinde konuştu.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
»  MEB, "LGS raporu" hazır
» İçişleri Bakanı Soylu
» Etyemez: Kangren haline g
»  Leyla Şahin Usta: Güze
» Konya'daki aday tanıtım
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Leyla Şahin Usta: "Türk
»  Hasan Angı: Üreten bir
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan: Fırat'ın doğ
»  AK Parti'ye 32 bin adayl
»  Başkan Altay: Hedefimiz
»  Kalaycı medyanın soru
» MHP Genel Başkanı Bahç
» Gülay Samancı: Boş bir
» Bütçe mesaisi başlıyo
» "Sanal ortamda da bir gen
» 'Tek başımıza Türkiye
» Raylı ulaşım sistemler
» AK Parti 14 ilin daha ada
» Güney Amerika'dan dönü
» Ahmet Sorgun TBMM Genel K
»  94 ruhu ile 2023
» Hasan Angı: Hedef 31 il
» AK Partili Mahir Ünal'da
» Uğur İbrahim Altay: Gec
» Leyla Şahin Usta: Konya'
» Bakan Kurum: "Sıfır at
»  Yerel seçimlerde adayl
» Konya'da AK Parti'nin 7 i
»  Yerel seçimlerde aday a
» Çevrenin korunmasına y
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Uzun yıllar Konya'da gö
» Okullarda yeni dönem ba
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Rektör Özçelik’ten
» Adaylar seçim takvimini
» AK Parti 9 büyükşehir,
»  AK Parti'nin açıklanan
» Konya açıklanıyor! Ba
» Ömer Şahin: Hizmet ve g
» ‘Kadına şiddet kırm
»  Cumhur İttifakı ile CH
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'nin belediye ba
» Karabük'e Konyalı başk
» İstanbul, Ankara, İzmir
» MHP Genel Başkanı Bahç
»  AK Parti Genel Merkezi u
» Sıfırdan ittifak
» "Şehirlerimizin 50 yıl
» TOBB ve meslek kuruluşla
» TÜSİAR Seydişehirliler
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Gökhan Tozoğlu: Konya
» Erdoğan: Bu karar bizi b
» Erdoğan adaylar için ta
» İşte listedeki isimler!
» Adalet Bakanı Gül: Ceza
» Bakan Kurum'dan plastik p
»  AK Parti'de temayül yok
»  Rektör Özçelik, STM
» Hasan Angı açıkladı!
» Bakan Murat Kurum: "Dere
» AK Parti teşkilatına ha
» Konyalı iş adamı Karat
»  İşte Konya'da belediye
» AK Parti'den yerel seçim
» İyi Parti Konya İl Baş
» Cumhurbaşkanı Erdoğan,
» Bakan Kurum: "Yüksek bin
» Hasan Kılca Karatay Bele
» Erdoğan: Üç dönem ba
» AK Parti'den kritik 'af'
» AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti’de son gün
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  Başkan Erdoğan: 7 şeh
» Meclis'in yoğun mesaisi!
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Veli Tolu Karatay Belediy
» Trump’la masada 7 günd
» Cumhurbaşkanı Yardımc
» AK Parti'den bir ilke imz
» AK Parti 18 Kasım'da top
» CHP'li Öztürk Yılmaz:
» Kritik tarih! 18 Kasım'd
» "Konya davanın kalesi ve
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com