Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
TOKİ'nin indirim kampanyasından 13 bin kişi yararlandı      Konut satışında KDV ve tapu harcı indiriminde son 10 gün      2B'den 3 yılda yaklaşık 2 milyar lira gelir bekleniyor      Erdoğan: Yeniden diriliş, şahlanış döneminin arefesindeyiz      Denizaltıcılardan "tam isabet"      Türkiye Motodrag Şampiyonası Konya'da tamamlandı      Rize'de maç sonu saha karıştı! Uğur Demirok'a yumruk      Rıza Çalımbay: Çok da mutlu değili      Konya'da şüpheli çanta paniği!      Konya'da şüpheli ölüm      Harçlar ve vergilerle 40 milyarlık gelir      Ticaret Bakanı: Yüzde 300 zam yapan tespit ettik      Konya'da üretilen forklift için 49 ülkeden bayilik talebi geldi      Meclisin yaklaşık iki ay sürecek bütçe maratonu başlıyor      Sigaraya karşı yeni kamu spotları hazırlanacak      KOMEK ve ASEM ilçelere değer katıyor      Emektar tramvay öğrencilere katkı sağlayacak      Türkiye Hafızlık Yarışmasına Konya damgası!      YÖK üyelerinden Necmettin Erbakan Üniversitesi'ne ziyaret      Silah ürettiği evinde 40 tabanca ve bir tüfekle yakalandı     

Karatay’da Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi

09.10.2018
  
 
Törene, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Selman Özboyacı, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Sami Şahin, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkan vekili Faruk Ulular, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kurtuluş Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinin folklor gösterisi ile başladı.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli törende gerçekleştirdiği konuşmasında Karatay’da göreve geldiği 2004 yılı ve günümüz arasındaki büyük değişime dikkat çekti. Yolların, tramvayın, Adliye binasının, Adalet Parkının ve bölgeye kazandırılacak olan KTO Karatay Üniversitesi’nin ve yeni kazandırılacak Tıp Fakültesi Hastanesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlık binasının bulunduğu alanda 2004 yılında sadece Mevlana Koruluğunun olduğunu belirterek; bugün bölgenin çok büyük bir cazibe merkezi haline geldiğini vurguladı. 

Karatay’da, Hükümet ve yerel yönetimin aynı doğrultuda çalışmasının sonucunda büyük gelişim ve değişimin yaşandığına dikkat çeken Başkan Hançerli, Adliye Binasının kazandırılmasında büyük emekleri olan Adalet Eski Bakanı Cemil Çiçek’e teşekkür ederek; müteşekkirliğinin bir ifadesi olarak; Cemil Çiçek adının BİLSEM’in de inşa edildiği ve Adliye Binasına uzanan caddeye verildiğini söyledi.

Adliye Binasının arkasında Şehir Hastanesi’nin de hızla yükseldiğini belirten Başkan Hançerli, Karatay’ın marka değerinin sürekli yükseldiğini belirtti. Başkan Hançerli, birkaç yıl içerisinde Karatay’da çöküntü alan ve çöküntü ev kalmayacağını belirterek; bu alanlara daha stabil, daha statik ve daha estetik binaların yapılacağını söyledi.

İmar Revizyon Planları ile 3900 m²’lik bir inşaat alanının eğitime ayrıldığı yerde bugün BİLSEM’in inşa edildiğini vurgulayan Başkan Hançerli, Karatay’daki mevcut eğitim seviyesini daha da yukarılara taşımak için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Hançerli, 7 Milyon TL’lik bir yatırım olan BİLSEM’in toplamda 26 dersliğe sahip olacağını belirterek 2019 yılının Mart ayının ortasında tamamlanmasının planlandığını ve daha da erken tamamlanması  için çalıştıklarını söyledi.
 
Başkan Hançerli BİLSEM’in kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek; Karatay’a ve Konya’ya hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, BİLSEM’de üstün ve baskın yeteneklere sahip öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerinin tamamlamalarının ardından konusunda uzman öğretmenlerce destekleyici eğitim alacaklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, eğitime yaptığı yatırımlar ve verdiği büyük destekler için Başkan Hançerli’ye teşekkür etti.

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediyesi’nin sağlıktan eğitime pek çok alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla Karatay’a pek çok eser kazandırdığını dile getirdi. Kaymakam Parlar, kazandırılan eserler için Başkan Hançerli’ye teşekkür ederek; BİLSEM’in hayırlara vesile olmasını diledi.


AK Parti Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Selman Özboyacı, Karatay’ın AK Parti belediyeciliğinin en modern örneği olduğunu vurgulayarak; gerek sosyal projeler, gerekse alt yapı yatırımları ile nerede hangi hizmete ihtiyaç varsa Karatay Belediyesi tarafından gereğinin yapıldığına dikkat çekerek; Başkan Hançerli’ye teşekkür etti.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, özel yeteneklere sahip gençlerimizin, uzman öğretmenlerle birlikte geleceğe hazırlanmasının millet olmanın bir gereği olduğunu vurguladı.

 AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karatay’da yıllarca sürüncemede kalmış projelerin AK Parti döneminde tamamlandığını ve yeni projelere imza atıldığını belirterek; el birliği ve gönül birliği ile daha da güzel günler göreceğimize inancının tam olduğunu belirtti.

“Gelecek gençlerin omuzları üzerinde yükselecek.” diyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı; Konya’yı ve Karatay’ı daha da güzelleştirmek adına çalışan Başkan Hançerliye ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, BİLSEM’in hayırlara vesile olmasını diledi.


Konuşmaların ardından Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar’ın duaları eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
»  2B'den 3 yılda yaklaş
»  Denizaltıcılardan "tam
» Konya'da şüpheli çanta
» Konya'da şüpheli ölüm
»  Konya'da üretilen forkl
» KOMEK ve ASEM ilçelere d
» Emektar tramvay öğrenci
» Türkiye Hafızlık Yarı
»  YÖK üyelerinden Necmet
» Silah ürettiği evinde 4
» Konya'da helikopterle tra
» Konya'da küçük kız az
»  Numan Kurtulmuş: Konya'
» AK Parti Genel Başkanvek
» 18. Anadolu Odaları Eği
» Bakan Varank 6,8 milyon l
»  Konya ve çevresine sağ
» Neden gastronomi şehri d
»  TESK'ten "gıdada israf"
» Sayıştay Başkanı Baş
»  Çaldıkları çeklerin
» Konya'da direksiyon baş
» Konya'da kaza anı!
» Salih Akkaya muhtarlarla
» Başkan Altay: Yönetim a
» Konya'da otomobilden çan
» Konya’da erkek cesedi b
» Konya'da otomobil devrild
»  Hayvan hakları talimat
»  Suudi Prens'in yardımc
»  Beyşehir Belediyesi’n
» Karatay Hobi Bahçelerind
»  Ev yemeklerini seven oğ
» Hadzici Belediye Başkan
» Başkan Altay, AK Parti K
» Akşehir'den enflasyonla
» İşyurtları Kurumu’nu
» "Kuruluşunun yeni aşama
» Konya için 'acil' toz ta
» Elektrikli yerli otomobil
»  Beyşehir tam entegre mo
»  Adalet Bakanı Gül: "29
»  TSK'ya 7'nci "uçan kale
» Konya Şehir Tiyatrosu ye
» TSK'ya 3 yeni modüler ü
»  Toros Dağlarındaki Had
» Konya'da el sanatları fu
»  NEÜ’den Türk Havacı
»  Firari FETÖ şüphelisi
» Sabah namazı bereketi!
» Şehit için yaptırılan
»  Sarıkeçili Yörükleri
» Konya'da tarla kavgası!
» Sağlık Bakanlığına K
» Konya'da FETÖ/PDY operas
» Rektör Özçelik’ten T
»  Hayvancılık destekleme
» Beyşehir'in 11 mahallesi
» Konya'nın da aralarında
» 160 kişilik yatılı haf
» Selçuklu'da eğitime oku
» Konya'da oğluyla görü
» Başkan Altay: Gençliği
» Konya ve çevresine toz t
» Konya'da kalp krizi geçi
» Trafik Kanunuyla ilgili t
»  Şırnak'ta öldürülen
» Cumhurbaşkanlığı'na k
» Türkmenkarahüyük Mahal
»  TMO 2018 yılı mısır
» Uğur İbrahim Altay Kara
» Şehit aileleri SOBE'yi g
» Meram'da tasarrufun adı;
»  Okçu Mahallesinde tüm
»  Karatay Belediyesi Celal
» "Konya şanslı bir şehi
»  Konya’da seyir halinde
» FETÖ itirafçısı Küll
» Görme engelliler ve gaze
»  Erdoğan işareti vermi
» 18 ilde dev operasyon! 36
»  Türkiye'nin tank avcıl
»  Şehit eşi için çeşm
» Beyşehir Gölü’nde ka
»  TSK'ya 22 yeni Anka geli
» 9 bin 500 sürücüye cez
»  Facianın yaşandığı
» Konya'da sivil memur demi
» Doğal gaz sayaç bağlan
» Konya sağlık sektörün
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com