Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
?Y? Parti Meram Ba?kan Aday? Yi?it, Ata'n?n huzurunda      Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      İlker Yiğit dua edip seçim çalışmalarına start verdi      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz     

Karatay’da Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi

09.10.2018
  
 
Törene, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Selman Özboyacı, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Sami Şahin, Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkan vekili Faruk Ulular, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kurtuluş Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinin folklor gösterisi ile başladı.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli törende gerçekleştirdiği konuşmasında Karatay’da göreve geldiği 2004 yılı ve günümüz arasındaki büyük değişime dikkat çekti. Yolların, tramvayın, Adliye binasının, Adalet Parkının ve bölgeye kazandırılacak olan KTO Karatay Üniversitesi’nin ve yeni kazandırılacak Tıp Fakültesi Hastanesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlık binasının bulunduğu alanda 2004 yılında sadece Mevlana Koruluğunun olduğunu belirterek; bugün bölgenin çok büyük bir cazibe merkezi haline geldiğini vurguladı. 

Karatay’da, Hükümet ve yerel yönetimin aynı doğrultuda çalışmasının sonucunda büyük gelişim ve değişimin yaşandığına dikkat çeken Başkan Hançerli, Adliye Binasının kazandırılmasında büyük emekleri olan Adalet Eski Bakanı Cemil Çiçek’e teşekkür ederek; müteşekkirliğinin bir ifadesi olarak; Cemil Çiçek adının BİLSEM’in de inşa edildiği ve Adliye Binasına uzanan caddeye verildiğini söyledi.

Adliye Binasının arkasında Şehir Hastanesi’nin de hızla yükseldiğini belirten Başkan Hançerli, Karatay’ın marka değerinin sürekli yükseldiğini belirtti. Başkan Hançerli, birkaç yıl içerisinde Karatay’da çöküntü alan ve çöküntü ev kalmayacağını belirterek; bu alanlara daha stabil, daha statik ve daha estetik binaların yapılacağını söyledi.

İmar Revizyon Planları ile 3900 m²’lik bir inşaat alanının eğitime ayrıldığı yerde bugün BİLSEM’in inşa edildiğini vurgulayan Başkan Hançerli, Karatay’daki mevcut eğitim seviyesini daha da yukarılara taşımak için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Hançerli, 7 Milyon TL’lik bir yatırım olan BİLSEM’in toplamda 26 dersliğe sahip olacağını belirterek 2019 yılının Mart ayının ortasında tamamlanmasının planlandığını ve daha da erken tamamlanması  için çalıştıklarını söyledi.
 
Başkan Hançerli BİLSEM’in kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek; Karatay’a ve Konya’ya hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, BİLSEM’de üstün ve baskın yeteneklere sahip öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerinin tamamlamalarının ardından konusunda uzman öğretmenlerce destekleyici eğitim alacaklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, eğitime yaptığı yatırımlar ve verdiği büyük destekler için Başkan Hançerli’ye teşekkür etti.

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediyesi’nin sağlıktan eğitime pek çok alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla Karatay’a pek çok eser kazandırdığını dile getirdi. Kaymakam Parlar, kazandırılan eserler için Başkan Hançerli’ye teşekkür ederek; BİLSEM’in hayırlara vesile olmasını diledi.


AK Parti Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Selman Özboyacı, Karatay’ın AK Parti belediyeciliğinin en modern örneği olduğunu vurgulayarak; gerek sosyal projeler, gerekse alt yapı yatırımları ile nerede hangi hizmete ihtiyaç varsa Karatay Belediyesi tarafından gereğinin yapıldığına dikkat çekerek; Başkan Hançerli’ye teşekkür etti.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, özel yeteneklere sahip gençlerimizin, uzman öğretmenlerle birlikte geleceğe hazırlanmasının millet olmanın bir gereği olduğunu vurguladı.

 AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karatay’da yıllarca sürüncemede kalmış projelerin AK Parti döneminde tamamlandığını ve yeni projelere imza atıldığını belirterek; el birliği ve gönül birliği ile daha da güzel günler göreceğimize inancının tam olduğunu belirtti.

“Gelecek gençlerin omuzları üzerinde yükselecek.” diyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı; Konya’yı ve Karatay’ı daha da güzelleştirmek adına çalışan Başkan Hançerliye ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, BİLSEM’in hayırlara vesile olmasını diledi.


Konuşmaların ardından Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar’ın duaları eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi.
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» ?Y? Parti Meram Ba?kan Ad
» Irak'ın kuzeyinde 7 ter
» YHT kazasında flaş geli
»  Bayraktar Deniz Kuvvetle
»  TSK'nın göz bebeği MP
» İlker Yiğit dua edip se
» Cahit Turhan'dan Konya ra
» Hulusi Akar: Terör örg
» Mevlana'nın "Mesnevi"si
»  Bir tıkla zenginlik hed
»  Mini Ada’ya 3 bini aş
»  Terör örgütü PKK'ya
» Abdurrahman Büyükkörü
» Fatih Çıtlak: Hz. Mevla
» Bakan Kurum'dan Dicle Bar
» Konya'da otomobilin çarp
» Şehr-ül Eminler belli
» Başkan Altay için duygu
»  Ankara'da YHT kazasını
» Hacı Ahmet Özdemir: Kon
»  Fırat'ın doğusuna ope
»  İlahi aşka adanmış b
» Meclis'te bütçe mesaisi
» Akın İpek'in şirketind
» "Tren kazasına ilişkin
»  Mevlana'nın kadim dostu
» Güvenlik güçleri tefec
» Başkan Altay İslam Sana
» Japonlar yapsa herkes duy
» Bakan Kurum: Projeleri h
» Saldırı hazırlığınd
» Nuri Odacı toprağa veri
» Meram Millet Bahçesi Erd
» Su tasarrufuna atıksu ar
» Ankara-Konya treninin kaz
» PKK'lı teröristlerin ba
» Dışişleri: Terör örg
» Yargıtay ByLock'un tekni
» Adalet Bakanlığı suç
» Rumi'nin insanlığa aç
»  "Mevlana, Konya'nın şe
»  FETÖ sabıkası olmayan
» Türkiye sınırına yak
» Başkan Altay’dan taziy
» İçişleri Bakanı Soylu
»  Antalya Emniyet Müdür
» SOBE açılıyor
» Afrin'de 1 askerimiz şeh
» Konyalı iş adamı Nuri
» Bakan Kurum: 2023 yılın
» Karacak Dağı’nı vura
»  Konya'da aydınlatma dir
» Sincar harekatında 30 he
»  Konya’da uyuşturucu o
» Mehmet Koç: Türkiye’n
» Konya'da tehlikeli yolcul
»  "Mevlana'nın torunu olm
»  Çumra’da şampiyon Me
» "SOBE önemli bir sosyal
» Konya'da görev yapan dok
» Erdoğan ikinci 100 günl
»  Konya’dan Ankara’ya
» YHT kazasına ilişkin ol
» İkinci eylem planında "
» Tren kazasında hayatın
» Dicle Barajı'nın kapakl
» Hafızlık öğrencileri
» Türkiye Uzay Ajansı kur
» Kaza yapan trende KTO-Kar
» İbrahim Kalın'dan Ankar
» Futbol camiasından Ankar
» Trende bulunan KONTV Spor
» Murat Kurum'dan başsağl
» 17-25 Aralık belgeleri A
» Konya'da hırsızlık! 2
» Erdoğan yeni ismi açık
»  Türkiye'nin gökyüzün
» Milli Eğitim Bakanı Sel
» Minikler, Beyşehir Beled
»  Meram’a dev spor yatı
» "Mevlana, Anadolu insanı
» 'İklim değişikliğiyle
» Mehmetçik karla kaplı d
» ​Konya'da minibüsün
» Konya'da kar bekleniyor!
» Konya'da dolmuş şoför
» Konya'da "isteseydim öld
»  "Bakım kalesi" 100 mily
»  Akşehir Akademisi Vakf
» 'İş davalarında arabul
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com