Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Sayıştay Başkanı Baş’tan Başkan Altay’a ziyaret      Çaldıkları çeklerin parasıyla tatile gitmişler      Konya'da direksiyon başında kalp krizi geçiren sürücü hayatını kaybetti      Devletin kasasına ÖTV'den 164 milyar lira girecek      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ellerini ovuşturanlar hüsrana uğradı      Konya'da kaza anı!      Salih Akkaya muhtarlarla buluştu      Başkan Altay: Milletimizden güç alıyoruz      Rıza Hoca'dan oyuncularına uyarılar      Başkan Altay: Yönetim anlayışımızda muhtarlarımızın yeri ayrı      Konya'da otomobilden çanta hırsızlığı!      Konya’da erkek cesedi bulundu      Konya'da otomobil devrildi: 1 ölü, 3 yaralı      Hayvan hakları talimatı: Yasa hâlâ neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın      Suudi Prens'in yardımcısı, Kaşıkçı'dan saatler önce konsolosluğa girmiş      Beyşehir Belediyesi’nden parka kitap ve oyuncak kumbarası      "Çevre Etiketi" dönemi başladı      Karatay Hobi Bahçelerinde kura heyecanı      AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Konya'ya geliyor      Ev yemeklerini seven oğlak kaşıkla besleniyor     

Hasan Angı: Ulaşmadığımız tek kişi kalmayacak

12.10.2018
  
 
AK Parti Meram İlçe Teşkilatı’nın 71. Danışma Meclisi ve Mahalle Yönetimleri Toplantısı ilçe teşkilat binasında gerçekleştirildi.

Meram Belediyesi’nin, Meram İlçe Teşkilatının çalışmaları ile Yerel Seçim hazırlıklarının istişare edildiği toplantıya, Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru, Ak Parti İl ve Meram İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Meram Koordinatörleri, Meram  İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Uçar, Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı, teşkilat mensupları, meclis üyeleri ve mahalle başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, toplantının hayırlı sonuçlar getirmesini diledi.

24 Haziran seçimlerinin değerlendirmesi ve Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerin istişaresini yapmak üzere bir araya geldiklerini hatırlatan Dolular, “Mahalli seçimler Türkiye’nin bundan sonraki beş yılını şekillendirecek. Arzu ettiğimiz Türkiye hayali için gereken hızlı ve etkili icraatlar için bu seçimlerin istediğimiz gibi sonuçlanması çok önemli. Ancak insan gönlünü kazanmak her şeyden çok daha önemli... Gönülleri kazanmadan oy da kazanamazsınız. Bu sebeple önce gönülleri kazanmayı hedefledik. Gönülleri en güzel şekilde fethedebileceğiniz mecra da yerel yönetimlerdir” değerlendirmesinde bulundu. 

“KAZANAN YİNE TÜRKİYE OLACAKTIR”

İnsana dokunabilen her hareketin zafere ulaşacağını söyleyen Mustafa Dolular, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi gönül belediyeciliği ve gönül teşkilatçılığı yapmalıyız. Bu bizim bu kutlu yürüyüşte yolumuzu aydınlatan en önemli ışığımız. Biz sürekli halkın arasındayız. Geçtiğimiz 10 aylık dönem içinde yaşadığımız seçimde, mahalle başkanından sandık görevlilerine, teşkilat başkanlarından gençlik ve kadın kolları üyelerine kadar hepimiz birlik ve beraberlik içinde bir seçim yaşadık. Aynı birlik ve beraberliğin önümüzdeki mahalli seçimlerde de devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye dünyanın en stratejik bölgesi. Bu sebeple hiçbir zaman rahat bırakılmadık. Bugüne kadar her saldırının üstesinden geldik. Bugün gerçekleştirilen ekonomik saldırıyı da yine birlik ve beraberlikle bertaraf edeceğiz” diye konuştu. 

Toplantıya iştirak edenlere belediyenin son 4.5 yıl içinde gerçekleştirdiği yatırımlar ve atılımlar hakkında bilgi veren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, ilk olarak belediyenin son birkaç hafta içinde hizmete sunduğu Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi, Millet Kıraathanesi ve Havzan Sosyal Tesisi ve Çocuk Sokağı yatırımlarından söz etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerinden önce dillendirdiği ‘Millet Kıraathanesi ve Millet Bahçesi’ projelerinin ilk örneklerini Meram’da hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Toru, “Bu yatırımları sadece hayata geçirmekle kalmadık. Projelere özel konseptler ekleyerek daha işlevsel bir hal almasını sağladık. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde oluşturulan kurul, Meram Millet Kıraathanesini tüm Türkiye’ye örnek gösterdi. Çünkü bu özel mekan, çocuklardan yaşlılara, kadınlardan erkeklere,  gençlerden engellilere herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği şekilde tasarlandı. Her ziyaretimde içerisi cıvıl cıvıl. Böyle kalabalık gördükçe ne kadar doğru bir yatırım yaptığımızı anlıyoruz” diye konuştu. Başkan Toru, ayrıca, gördüğü bu ilgiden dolayı Meram’ın farklı bölgelerine üç Millet Kıraathanesi daha kazandırmak için çalışmalara başladıklarının da müjdesini verdi. 

Meram tarihinin en büyük imar revizyon çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Toru, başlatılan tüm imar revizyon çalışmalarının iki mahalle dışında tamamlandığını söyledi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarında da birçok mahallede sona gelindiğini ifade eden Toru, “Yaptığımız çalışma çok kolay ve basit çalışmalar değil. Türkiye’nin en büyük şehirlerinin bile yıllardır başarmaya çalıştığı uygulamaları biz üç yıl içinde tamamladık. Örnek bir çalışma oldu. Sadece bu yıl içinde 14 bin tapu dağıttık. İmar planlarından sonra 18 uygulamasını birkaç mahalle dışında büyük ölçüde bitirdik” dedi.

‘İnsana dokunmak bizim vizyonumuz’ diyerek 4.5 yıl önce yola çıktıklarını söyleyen Başkan Fatma Toru, “Alt ve üst yapı çalışmalarıyla, tamamlanmış imar çalışmalarıyla, en uzak noktasına kadar modern görünümüyle, kültür, sosyal ve spor tesisleriyle, doğal güzellikleri ve yeşil bölgeleriyle, geleceğin müreffeh Meram’ını hep birlikte inşa ettik, etmeye de devam ediyoruz. Yaptıklarımızı asla yeterli görmedik. Her geçen gün daha güzel neler yapabiliriz sorusunun yanıtını aradık. Çünkü Meram her şeyin en güzeline layıktır” şeklinde konuştu.    

“Teşkilatçılık, heyecan, gayret ve inanç işidir” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ve onun ülke sevdasıyla yola çıktıkları günden bu yana Türkiye’ye büyük hizmetler sunduklarının altını çizdi.

Kendilerinin de bu hizmet yolunun yolcusu olduklarını belirten Angı, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya başarılı  hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Yapılanların günlük hayatın telaşı içinde fark edilmese de büyük bir emeğin sonucu olduğunu söyleyen Angı, “Değişim ve dönüşüm yapmak kolay bir iş değil. İnsanların hayatı devam ederken büyük işler başarıyorsunuz. Bunlar bazen fark edilmiyor bazen tepkiye bile yol açabiliyor. Ama geleceğe dair planlar ve yatırımlar yapmak durumundayız. Sonuçta kazanan Konya oldu, kazanan Meram oldu” diye konuştu.     

“YEREL SEÇİMLER İÇİN ULAŞAMADIĞIMIZ TEK BİR KİŞİ KALMAYACAK” 

Bu şehri büyütmek adına büyük bir çabanın içinde olduklarını ifade eden Hasan Angı, bugünden sonra yerel seçim çalışmalarında yoğunlaşmak durumunda olduklarını söyledi.

Bu süreçte bütünlük içinde her bir vatandaşa dokunacaklarının altını çizen Angı sözlerini şöyle sürdürdü;

“Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız önderliğinde ve onun yoğun çabasına yakışır bir şekilde çalışmalarımızı şekillendirmek durumundayız. Milletimize dokunacağız. Onların taleplerini dinleyeceğiz. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşadığımız tüm saldırılardan güçlenerek çıkacağımızdan şüphemiz yok. Bu ülke kendi insanıyla birlikte büyüyecektir. Yeni yönetim anlayışı bu büyüme için bir fırsat. Hızlı ve etkin kararlarla büyüyecek Türkiye’nin önünü kimse alamayacaktır. Bu amaçla, yerel seçimlere çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Bir sandık başkanı bile sandığındaki her bir kişiyle iletişime geçmeli. Dertlerini dinlemeli. Çözebileceğimiz sorunlarını çözmeliyiz. Biz seçimden önce afaki vaatler verip seçimden sonra unutan olmadık hiç. Öyle olsaydık bunca seçim zaferini kazanamazdık elbet. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Ne aldatan olduk, ne aldanan” Bu nedenle bu millet Ak Parti’yi sahiplenmiştir bugüne kadar. Bu sahipleniş 2019 Mahalli Seçimlerinde de sürecektir inşallah” 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Başkan Altay: Milletimiz
» AK Parti Genel Başkan Ve
» AK Parti’nin aday krite
» Başkan Erdoğan'dan Amer
»  MHP'den teşkilatlara "p
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan'dan EYT açıkla
»  MHP’den çiftçinin te
» "FETÖ ile gerçek anlamd
»  Meclis, Karayolları Tra
»  MHP'den kritik adım: Af
» Erdoğan'dan İş Bankas
» 2023 Eğitim Vizyonu 23 E
»  Yerel seçimlere iki kol
» Erdoğan: Münbiç'te ger
»  Hasan Angı: Ulaşmadı
» Hasan Angı: Geleceği d
» Beyşehir'de Danışma Me
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti Cihanbeyli'de da
» Ahmet Sorgun: Ekonomik bi
» Bahçeli: Uzman çavuşla
» Ak Parti'den ittifak aç
» Erdoğan'dan CHP'ye sert
»  İttifakta hassas çalı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» CHP Konya Milletvekili Ab
»  "Bu topraklarda terörü
» İşte Erdoğan’ın Mer
»  Halil Etyemez ve Toru es
» Erdoğan: Hedefimiz Sinca
» TBMM İçtüzüğü deği
»  AK Parti’nin aday krit
» 'Beklenen bahar havası
»  AK Parti Genel Başkan Y
» Erdoğan: PKK'nın Almany
»  AK Parti ile MHP arasın
»  AK Parti’den af teklif
» Orhan Erdem'den Akşehir'
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» "Konya savunma sanayinin
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» "İç tüzük Cumhurbaşk
» Bahçeli: ABD'nin amacı
» Oktay: Geleneği olmayan
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Ak Parti her seçim bölg
»  İdlib mutabakatını d
» AK Partili Özboyacı : B
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'den "tebdili kı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  İttifakta tek aday form
» Adnan Menderes idamının
» İdlib için silahsız b
» Abdullah Ağralı: Şehir
»  Erdoğan ile Putin'in "S
» Erdoğan'dan Ermenilere Y
» Erdoğan'dan sert sözler
» Leyla Şahin Usta'dan KON
»  Cumhurbaşkanı Recep Ta
» AK Parti’den ‘tele’
» "Türkiye yeni yönetim s
»  "100 günlük eylem plan
» Hasan Angı: Devir artık
»  Yeni yönetim milat olac
» "Milletimiz yönetimde s
»  MEB eğitim öğretim is
» Erdoğan'dan Ertuğrul Ga
» "Ekonomimiz üzerinden ya
» AK Parti-MHP ittifakı ye
» Cumhurbaşkanlığı Söz
» Ahmet Sorgun: Allah bir k
» Türkiye Cumhurbaşkanı
»  Tahran'daki tarihi zirve
» AK Parti Konya İl Teşk
» Kırgızistan’a 130 ki
»  Özhaseki'den AK Parti'n
» Erdoğan: Kendi para biri
» Erdoğan'dan yargı mensu
»  "Belediye başkanının
» Erdoğan: Kırgızistan i
» "Konya’yı en iyi şeki
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan'dan dikkat çeke
» Mevlüt Çavuşoğlu: Kov
» İçişleri Bakanı Soylu
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com