Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberliyorum/public_html/class/online.php on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/haberliyorum/public_html/class/online.php on line 11
Konya Haber - NEÜ'den onkoloji binası açıklaması
Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Yargıtay'dan ticari hayatı etkileyecek karar!      Dikkat! İkinci emeklilik şansı geliyor      Kadın ve çocuk cinayetine 50 yıl      "Konya taraftarı gerçekten çok coşkulu"      Afrin'in güvenliği özel harekata emanet      İyi Parti Konya İl Başkanı Tozoğlu, gündeme dair soruları cevapladı      İşsizlik rakamları açıklandı      İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Bugüne kadar 62 bin 730 FETÖ operasyonu yapıldı"      SEDEP paydaşları istişare toplantısında bir araya geldi      Millilerin Konya'da bileği bükülmüyor      Konya'da milli heyecan      Akşehir Belediyesi'nden engelli vatandaşlar için bir hizmet daha      Konya'da kamyonet ile minibüs çarpıştı: 13 yaralı      KSO’da İhracat Destek Ofisi kuruldu      Karatay Belediyesinden ağaç dikme seferberliği      Türkiye-İsveç maçına Rumen hakem      Meram’da sıfır atık projesi halka halka büyüyor!      ​Çumra Belediyesinde hasat günü      Mustafa Yazlık, Meram için başvurusunu yaptı      Hayırsever çiftten eğitime destek     

NEÜ'den onkoloji binası açıklaması

06.11.2018
  
 
NEÜ'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Anadolu Vakfı ile Üniversitemiz arasındaki ortak protokolle Vakıf tarafından inşaatına başlanıp tamamlanamayan binaya ilişkin Türk Anadolu Vakfı Yönetim Kurulunun bazı üyelerince yapılan basın toplantısındaki açıklamalar, bu basın bildirisinin yazılması gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. 

Üniversitemiz ile Türk Anadolu Vakfı arasında  05 Mart 2014 tarihinde yapılan ve ekte sunulan özel protokol gereği Vakıf tarafından inşaatına başlanan ve 3 yılda anahtar teslimi tamamlanıp Rektörlüğe teslim edilmesi gereken Onkoloji Hastanesi Ek Binası ortaya çıkan bazı gelişmeler sonrası natamam olarak 02 Aralık 2016 tarihinde mevcut haliyle ve hiçbir hak talep edilmeksizin ekteki belge ile Üniversitemize devredilmiştir. Bina inşaatının Üniversite kaynakları ile yapımına devam edilmesi için gerekli ihale yapılmış; süreç yeniden başlatılmıştır. Türk Anadolu Vakfının uhdesindeki dönem de dahil olmak üzere bu bina inşaatının hiçbir aşamasında üniversitemiz Vakıftan veya herhangi bir  üçüncü şahıstan nakdi bağış almamıştır. Kurumumuz akdedilen protokol çerçevesinde işlemlerini yürütmüştür. İnşaatın tamamlanması için 13 Aralık 2016 tarihinde Kalkınma Bakanlığına yeni yatırım talebi başvurusu yapılmış olup, Kalkınma Bakanlığınca ön görülen ödenek Maliye Bakanlığı tarafından uygun görülmeyerek Üniversitemize ödenek aktarılmamıştır. Kalkınma Bakanlığınca 2017 yılı yatırım programına alınmış, sadece 500 Bin TL ödenek aktarımı yapılmış bu bedel ihale için yeterli olmadığı için ihalesi yapılamamış ve Kalkınma Bakanlığından yeniden 19.500.000._TL ek ödenek sağlanması istenmiş Ancak;  2017 yılı içinde her hangi bir ödenek aktarılmamıştır. Bu arada Pediatri Hemotoloji ve Onkoloji ayaktan bakım ünitesi hastanemizin kendi imkanlarıyla oluşturulmuş  ve hizmet vermeye başlamıştır. 

Diğer taraftan bu süreçte Meram Tıp Fakültesi Hastanesi yeni hizmet binasına taşınma sürecine girmiş, başta onkoloji hastaları olmak üzere tüm sağlık  hizmetlerinin niteliği artırılmıştır. Meram Tıp Fakültesi Hastane Yönetim Kurulu ile yapılan istişareler neticesinde pediatrik hematoloji ve onkolojinin aynı kürsü ve mekan içinde olması yönündeki görüş değerlendirilmiş; S blokta yeni hematoloji ve onkoloji hizmet birimleri acil olarak projelendirilmiş ve uygulamaya geçilmiştir. Tahsis edilen blokta alt yapı oluşturulmuş, pediatrik hematoloji ve onkoloji hizmetine uygun teknik donanımı kurulmaya başlanmıştır. Bu sayede pediatrik onkoloji hastalarına  daha uygun şartlarda  hizmet verilmesi sağlanmış olacaktır. 

Kalkınma Bakanlığı Temel Verimli Bina Kullanım Stratejisine uygun olarak 2018 yılında ekteki protokol iptal belgesi ile Üniversitemizden hiçbir hak talep etmeden devredilen natamam binanın Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi olarak revize edilmesi talebimize Kalkınma Bakanlığı tarafından 04.05.2018 tarihli yazıları ile onay verilmiş ve aktarılan 6.000.000._TL ödenekle  06.08.2018 tarihinde Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi binasının ihalesi yapılmıştır.         

Açıklamada yer verilen ve zamanlaması “manidar” olan Doktorlara “FETÖCÜ damgası vurularak uzaklaştırıldığı” iddiası, Üniversitemiz tarafından bu terör örgütü ile yürütülen kararlı mücadelenin sulandırılması amacından başka bir amaca hizmet edemez. Sayın Cumhurbaşkanımızın “Bütün milletimizi ucu en yakınımıza da uzansa mücadeleye davet ediyorum” söylemi çerçevesinde belirlediğimiz “Adalet var, merhamet yok” düsturu ile uyguladığımız terör örgütü ile mücadelemiz, tüm çevrelerin takdirini kazanmıştır. Açıklamaya konu onkoloji bölümünden bir öğretim üyesi bu kararlı mücadelemiz çerçevesinde hukuki süreçler sonucunda kamu görevinden çıkartılmıştır. Kamu görevinden çıkartılan söz konusu öğretim üyesi yurt dışına kaçma girişiminde bulunurken yakalanmıştır. Tıbbi Onkoloji  Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mehmet ARTAÇ Türkiyede tanınmış ve dünyaca bilinen bilim adamıdır. Onkoloji Hastalarına  daha iyi hizmet vermek için birime 3 Onkolog 2 Radyosyon Onkologu takviyesi yapılarak  hastaların süreçten olumsuz etkilenmesine izin verilmemiştir. Durum böyleyken ilgili açıklama, hukuki süreçlere dayalı olarak görevden alınan bu öğretim üyesine ilişkin algı yaratma çabalarını akla getirmektedir.  Ülkemizin, Milletimizin ve Devletimizin bekası söz konusu olduğunda hiç bir  ilişkinin ya da hiç bir referansın mücadele azmimize zarar vermesine müsaade etmeyeceğimiz kamuoyunun ve vakfın kıymetli üyelerinin malumudur.

Vakfın bazı üyeleri tarafından basın toplantısında kullanılan ve hilafıhakikat bazı cümle ve ithamlara şehrimizin önemli değerlerinden biri olan Türk Anadolu Vakfına zarar vermemek adına yanıt vermiyoruz. Bu vesile ile Konya’ya ve Üniversitemize verdiği değerli katkılar için Türk Anadolu Vakfına şükranlarımızı sunar, bu yolda geçmişte emek vermiş değerli vakıf insanlarına Yüce Allah’tan rahmet dileriz. 

Hastanenin daha verimli ve etkin hizmet vermesi, departmanlar arası koordinasyon ve işbirliği kararlarımızın ve uygulamalarımızın belirleyicisidir.  Ülkemizin içinde bulunduğu durum, ekonomik kaynakların etkin kullanımı, kamu yararı ve gelecek nesillerin haklarını da gözeten bir yaklaşım, her zaman temel önceliğimizdir. "

 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Yargıtay'dan ticari haya
» Kadın ve çocuk cinayeti
»  Afrin'in güvenliği öz
» İçişleri Bakanı Süle
» SEDEP paydaşları istiş
» Konya'da milli heyecan
»  Akşehir Belediyesi'nden
»  Konya'da kamyonet ile mi
»  KSO’da İhracat Destek
» Karatay Belediyesinden a
» Meram’da sıfır atık
» Mustafa Yazlık, Meram i
»  Hayırsever çiftten eğ
» Konya'daki "gaybubet" evi
» Elektrik, doğalgaz ve su
»  Konya Valisi Cüneyit Or
»  Beyşehir’e 2 milyon l
» Ticari davalar 'zorunlu a
» "Konuşan eller" engellil
» Başkan Toru oda temsilci
»  Konya'da yardım kutusu
» 143 hakim ve savcının g
» Aksinne evleri için kura
»  Bir güzel şehir, Seydi
» Çevrenin korunmasına y
» Konya'daki "gaybubet" evi
» Mesleki eğitimde okul-se
»  2. Uluslararası Hat, Te
» Buzlanma ve don uyarısı
» Ahırlı'ya "Millet Kıra
» Belediye, AVM ve otellere
» Akşehir Gölü kurumakta
» "Ümmetin kilit taşına
» Karapınar'da yeni obruk
» Konya'da "drift" yapan s
» Konya'ya kar uyarısı! S
» Milli Savunma Bakanı Aka
» Konya'da silahlı kavga:
»  ABD Sincar’a 5 terör
» Yapmayan yandı! 625 lira
» Konya'da ilginç araç pa
» 'PKK elebaşları kadın
» Konya'da üç araç kazay
»  Tüm çalışanları ilg
»  Darbecilerin 225 askeri
» Meram’da yeşil alan mi
»  Selçuklu’da “Şehri
»  Filistin davasıyla özd
»  Mala karşı işlenen su
» Şırnak'ta terör saldı
»  Konyalı şehidin nişan
» Konya Valisi Toprak'tan
» Şehidimiz Konya'ya uğur
» Bazı mesleklere belge zo
» Konyalı şehidimizin cen
» Kuzey Irak'ta 14 teröris
»  Türkiye'den Libya, Kaza
»  KONESOB Başkanlar Kurul
» Konya Valisi Toprak ilk i
»  Mevlana Müzesi'nden etk
» İşitme ve görme engell
» Ereğli’nin kalbi olaca
» MHP'nin belediye başkan
»  Konya'ya şehit ateşi d
»  Milyonlara müjde! Yeni
» Çaldığı otomobile yak
» YKS tarihi belli oldu
» Başkan Oğuz’dan sürp
»  Devletin zirvesi Anıtka
»  Diyanet İşleri Başkan
»  Trafik sorununa "alterna
»  Terörden Arananlar List
»  Başkan Altay’a “Str
»  Konya'da hırsızlık an
»  Başkan Akkaya'dan Akşe
» Konya'da facia ucuz atlat
» 17 terörist etkisiz hale
»  Konya'da feci kaza: 1 ö
» Başkan Altay’dan Vali
» Konya'da uçak restoranda
» İbrahim Kalın'a yeni g
» Hem aylık hem emeklilik
»  OHAL Komisyonu, 42 bin b
»  Fırıncılardan ekmek d
» Binlerce çocuk sıcak yu
» KTÜN’de 2. Geleceğin
»  Takograf cihazları serv
»  "OHAL Komisyonu 2 bin 70
» Beyşehir’in bu çocuk
» Konya'da 'uyuşturucuyla
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com