Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

KTÜN’de 2. Geleceğin Teknolojileri zirvesi

09.11.2018
  
 
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonunda düzenlenen zirvenin açılışına KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Konya Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik yaptığı konuşmada, üniversitelerin sanayiyle iç içe olmasının önemini belirtti. Bu anlamda KTÜN olarak girişimci mühendisler yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Prof. Dr. Özçelik, “KTÜN olarak teknolojik gelişmelere vakıf olmakla birlikte medeniyetimizin birikimleri ve toplumumuzun sosyal yapısını da gözeterek öğrenci merkezli ve kendine has, özgün özellikleri olan mezunlar vermeyi amaçlıyoruz. İthalatla ihracat arasındaki farkın daralması, Türkiye’de üretilmeyen ürünlerin üretilmesi, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi sizlerin girişimci mühendisler olarak yetişmeniz ve sahaya çıkmanızla mümkün olacaktır. Öğrencilik döneminizde projeler düşünerek, yeni fikirler üreterek, fikirleri hayata dönüştürerek, mezun olduğunuzda kendi işinizi kurabileceğiniz şekilde yetişmenizin sağlanması gerekiyor. Hedefimiz bu olmalı. Tabi bununla ilgili farklı yöntemler var. İsteğe bağlı stajlar, yaz dönemi stajları yapılabilir. Bir dönemin sanayide geçirilmesi olabilir. Öğretim üyeleri, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi hocalarımızdan her akademisyenin projesi olması yönünde isteğim oldu. Hem üniversitemizin hem de siz öğrencilerimizin gelişimi noktasında hocalarımızın projelerinde yer alarak bir bütün halinde, sektörün ve Türkiye’nin ihtiyacı olan mühendisler olarak bir proje içerisinde sonuca ulaşmanızın faydalı olacağını düşünüyorum. Çalışma ve hizmetlerimizi bu kriterler ışığında şekillendirme gayretindeyiz” diye konuştu. Prof. Dr. Özçelik, konuşmasının son bölümünde, zirvenin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve programa katılım gösterenlere teşekkür etti.

“KTÜN BİZLER AÇISINDAN AYRI BİR ÖNEME SAHİP”

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü de Konya’nın bir üniversiteler şehri olduğuna dikkati çekerek, KTÜN’ün kendileri açısından ayrı bir öneme sahip olduğunu aktardı. Gençlere güvendiğini dile getiren Kütükcü, “Biz ülkemizi, bölgemizi, ülke olarak kendi teknolojimizle kendi ürettiklerimizle kendi bilgi üretimi ve bilgiye dayalı sanayi üretimiyle inşa edebilirsek ülke olarak yarınlara bugünlerden daha güvenli bakabiliriz. Geleceğimizi daha güvenli görebiliriz. Bunun yolu da daha çok çalışmaktan, üretmekten geçiyor” dedi. MÜGET Başkanı Murat Özbek ise MÜGET olarak popüler kültürün tüketme alışkanlığına karşı insanları okuma, öğrenme, düşünme ve üretmeye yöneltmek için gayretle çalışmalara devam ettiklerini belirterek, programın hazırlanmasında katkı ve emekleri bulunanlara teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından, KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ve KSO Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü’ye hediye takdim edildi.

SEKTÖRÜN ÖNEMLİ İSİMLERİ TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

Zirvenin ilk gününde, İttifak Holding CEO’su Tahir Atila “Değişim”, Mühendis, Yazar Buğra Ayan “Geleceğin Meslekleri ve Ekonomileri”, Siemens Türkiye Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 Pazarlama Müdürü Derya İren “Büyük Veriden Yapay Zekaya Endüstri 4.0”, STM Yapay Zeka Grup Lideri Semih Yağcıoğlu “Savunma Teknolojileri ve Yapay Zeka”, Microsoft Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Onur Kemal Koç “Teknoloji Trendleri ve Kariyer Tavsiyeleri” konularında sunum gerçekleştirdi.

Zirvenin ikinci ve son gününde ise Türk Hava Yolları Kurumsal İnovasyon Uzmanı Emre Dalarslan “İnovasyon ve Girişimciliğin Tetiklenmesi”, Marka Mühendisi Ömürden Sezgin “Türkiye’ye Gelecek Markalarıyla Gelecek”, Logosoft Ar-Ge Direktörü Ali Haydar Ünsal “Yeni Nesil ve Yeni Haller”, Turkcell Strateji ve Dijital Dönüşüm Direktörü Murat Sunal “SG ve Dijital Dönüşüm”, Mitsubishi Electric OEM Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Tolga Bizel “Digital Fabrikalar ve Robot Teknolojileri”, Hülya Soytürk “Big Data ve Dijitalizasyon” başlıklarında sunum yaptı.
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Irak'ın kuzeyinde 7 ter
» YHT kazasında flaş geli
»  Bayraktar Deniz Kuvvetle
»  TSK'nın göz bebeği MP
» Hafız kızlar Konya'yı
» Cahit Turhan'dan Konya ra
» Hulusi Akar: Terör örg
» Mevlana'nın "Mesnevi"si
»  Bir tıkla zenginlik hed
»  Mini Ada’ya 3 bini aş
»  Terör örgütü PKK'ya
» Abdurrahman Büyükkörü
» Fatih Çıtlak: Hz. Mevla
» Bakan Kurum'dan Dicle Bar
» Konya'da otomobilin çarp
» Şehr-ül Eminler belli
» Başkan Altay için duygu
»  Ankara'da YHT kazasını
» Hacı Ahmet Özdemir: Kon
»  Fırat'ın doğusuna ope
»  İlahi aşka adanmış b
» Meclis'te bütçe mesaisi
» Akın İpek'in şirketind
» "Tren kazasına ilişkin
»  Mevlana'nın kadim dostu
» Güvenlik güçleri tefec
» Başkan Altay İslam Sana
» Japonlar yapsa herkes duy
» Bakan Kurum: Projeleri h
» Saldırı hazırlığınd
» Nuri Odacı toprağa veri
» Meram Millet Bahçesi Erd
» Su tasarrufuna atıksu ar
» Ankara-Konya treninin kaz
» PKK'lı teröristlerin ba
» Dışişleri: Terör örg
» Yargıtay ByLock'un tekni
» Adalet Bakanlığı suç
» Rumi'nin insanlığa aç
»  "Mevlana, Konya'nın şe
»  FETÖ sabıkası olmayan
» Türkiye sınırına yak
» Başkan Altay’dan taziy
» İçişleri Bakanı Soylu
»  Antalya Emniyet Müdür
» SOBE açılıyor
» Afrin'de 1 askerimiz şeh
» Konyalı iş adamı Nuri
» Bakan Kurum: 2023 yılın
» Karacak Dağı’nı vura
»  Konya'da aydınlatma dir
» Sincar harekatında 30 he
»  Konya’da uyuşturucu o
» Mehmet Koç: Türkiye’n
» Konya'da tehlikeli yolcul
»  "Mevlana'nın torunu olm
»  Çumra’da şampiyon Me
» "SOBE önemli bir sosyal
» Konya'da görev yapan dok
» Erdoğan ikinci 100 günl
»  Konya’dan Ankara’ya
» YHT kazasına ilişkin ol
» İkinci eylem planında "
» Tren kazasında hayatın
» Dicle Barajı'nın kapakl
» Hafızlık öğrencileri
» Türkiye Uzay Ajansı kur
» Kaza yapan trende KTO-Kar
» İbrahim Kalın'dan Ankar
» Futbol camiasından Ankar
» Trende bulunan KONTV Spor
» Murat Kurum'dan başsağl
» 17-25 Aralık belgeleri A
» Konya'da hırsızlık! 2
» Erdoğan yeni ismi açık
»  Türkiye'nin gökyüzün
» Milli Eğitim Bakanı Sel
» Minikler, Beyşehir Beled
»  Meram’a dev spor yatı
» "Mevlana, Anadolu insanı
» 'İklim değişikliğiyle
» Mehmetçik karla kaplı d
» ​Konya'da minibüsün
» Konya'da kar bekleniyor!
» Konya'da dolmuş şoför
» Konya'da "isteseydim öld
»  "Bakım kalesi" 100 mily
»  Akşehir Akademisi Vakf
» 'İş davalarında arabul
»  “SOBE Konya’ya değe
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com