Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

Bakan Pakdemirli'den KTB'ye övgü

02.12.2018
  
 
Konya’da düzenlenen Tarım Zirvesi’ne katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, programın ardından Konya Ticaret Borsası (KTB)’yi ziyaret etti. Ziyarette KTB Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy ve KTB Meclis üyeleri hazır bulundu. Vali Cüneyit Orhan Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, milletvekilleri, tarım paydaşları ve çiftçilerin de katıldığı ziyarette KTB Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy, heyete borsanın faaliyetleri ve Türkiye'nin ilk elektronik satış salonu hakkında bilgi verdi.

Konya Ticaret Borsası’nın gerçekleştirdiği yeniliklerle tarıma ve tarımsal ticarete değer kattığını belirten Köklüsoy, üretici ve alıcıyı ortak bir platformda buluşturan, gerçek piyasa fiyatının oluşmasını sağlayan bir kurum olduklarını söyledi. Dünyadaki tarımsal faaliyetleri yakından takip ederek çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve tarımsal ticareti belli bir standarda kavuşturmaya çalıştıklarını ifade eden Köklüsoy, şunları kaydetti:

“Bir ilke imza atarak 2011 yılında Elektronik Satış Salonunu hizmete açtık. Satışlara güven, hız ve fiyatlara gerçeklik kazandıran elektronik satışın ne kadar doğru bir yatırım olduğu görüldü. Kurmuş olduğumuz BorsaKonya Tarımsal Ürün ve Emtia İhtisas Piyasaları ile Türkiye’de yeni piyasa yapısını oluşturduk. Türkiye Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) pazarının yarısını tek başına bünyesinde gerçekleştirmektedir. Konya Ticaret Borsası ülkemiz ve diğer İslam ülkeleri açısından, İslam hukukuna uygun işleyişe sahiptir. Bir asırdan fazlaca bir süredir tarıma ve tarımsal ticarete değer katmaktadır. Tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalar açısından etkin bir noktadadır." 


KTB Genel Sekreteri Esat Bilici ise Borsa’nın işleyişi, spot satış, platform satışı ve vadeli işlem piyasaları hakkında Bakan Pakdemirli’ye ayrıntılı bir sunum yaptı.

Borsa binasındaki Elektronik Satış Salonu’nda inceleme yapan Bakan Pakdemirli, ardından KTB bünyesindeki Anadolu Selçuklu Lisans Depo Anonim Şirketi (ASLİDAŞ) tarafından hayata geçirilen 100 bin ton kapasiteli lisanslı depoda da inceleme de bulundu.   

Borsa yönetimi olarak stratejik planlarının en önemlilerinden birinin lisanslı depoculuk olduğunu aktaran KTB Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy, şunları söyledi:

“Türkiye’de tek bir alanda en kapasiteli depo olan Anadolu Selçuklu Lisans Depo tesislerimizi 2014 yılında Türk tarımının hizmetine açtık. ASLİDAŞ’ın 100 bin ton kapasitesi ve yıllık 350 bin ton ürün işlemi vardır. Buraya gelen ürünlerin Elektronik Ürün Senet Satışı olarak borsalarımızda satışı da gerçekleştirilmektedir. Borsa olarak, Konya’da lisanslı depoculuk faaliyetlerimizi ihtiyaç görülen yeni yerlerdeki yatırımlarla birlikte 300 bin ton kapasiteye çıkartacağız.” 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, başarılı çalışmaları için  Konya Ticaret Borsası yönetimine teşekkür etti. Konya Ticaret Borsası'nın tarımsal ticarette vizyoner çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade eden Pakdemirli, "Konya’da olmaktan çok mutluyum. Konya gerçekten örnek gösterilecek bir şehir. Konya Ticaret Borsası bu anlamda yaptığı hizmetlerle şehre değer katıyor. KTB, elektronik satış salonu, lisanslı depoculuk, platform borsacılığı, vadeli işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştiren kurum. Üretici ile alıcı arasında önemli bir fonksiyonu yerine getiriyor. Çiftçinin ürettiği ürün borsaya gelerek değer bulmakta, alıcı ile satıcı arasında yaşanabilecek haksız kazanç ortadan kaldırılmaktadır. Böylece tarımsal ticarete fırsatlar ve istikrar getirmektedir" ifadelerini kullandı. 


Ziyaret, KTB Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy'un Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye üzerinde, “Lâ Galibe İllâllah” yazılı çini işleme tablo hediyesi ile sona erdi. 

 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 
 
Bu yazı toplam 109 kere okundu
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Ekonomi
» Sanayi üretimi ekimde bi
» Meram'da esnafa kira zamm
» 24 milyon metrekare arazi
» Esnaf siciline bağımsı
» Hazine ve Maliye Bakanı
» 1 Ocak'tan sonra ücretli
» Rekabet cezalarındaki al
»  Esnafa 2 bin 10 lira maa
» Bazı ürünlerin ithalat
» Türkiye ekonomisi yüzde
»  Dünyanın tek yüzer n
»  Konteynerler yerli X-ray
» Milyonları ilgilendiriyo
» Çelik üreticileri ihrac
» Türkiye’nin en büyük
» Bakan Pekcan: 2018'i reko
»  "Çiftçilerin yüzde 82
» Gümrük Genel Tebliğind
» Asgari Ücret Tespit Komi
»  Benzinli otomobiller "ge
»  222 ülkede Türk makine
» Konya'da yemeklere zam yo
»  "2018'de bir milyon 110
»  Otomobil ve hafif ticari
» Konya'daki araç sayısı
» Konya'nın zam şampiyonu
» Enflasyon rakamları aç
» Bunu yapmayanlar dikkat!
»  Beyşehir Belediyesi il
» Ücretli poşetle tasarru
» Cam ve plastik şişelere
»  Otomotiv ihracatında y
»  Asgari ücrette pazarlı
»  YÖK, ALES'ten muaf "uzm
»  Gram altın yaklaşık 4
»  Alışverişte "File, be
» Konya ihracat rekoru kır
» Bakan Pakdemirli'den KTB'
» Gençlerden üretim için
» "Varlık Barışı"nda s
»  "Mutlaka yerli tohum kul
» Murat Kurum: Hedef poşet
»  Gram altın son 4 ayın
» Konya İl Halk Kütüphan
» Vali Toprak: Konyalı san
» Cep telefonunda taksit d
» Cumhurbaşkanı Kararı R
» Elektronik ürün taksitl
»  Tarımsal üretim ve ihr
» Konya'da kalifiye elaman
» Gelecek hafta başlıyor!
»  Yapılandırma için 30
» Selçuklu Belediyesinden
» Konya Tanıtım Günleri
» Ev sahipleri dikkat! Boş
»  OSBÜK ve TİM arasında
» Pakdemirli'den ithal hayv
» Bir ilk olacak! Asgari ü
»  'TürkAkım'da Avrupa i
» Çelikkayalar'dan muhteş
» MÜSİAD EXPO'ya Konya ç
»  Bakan Albayrak'tan önem
» Murat Kurum: 592 bin konu
»  Orhan Erdem: 3600 ek gö
»  Milyonlar dikkat! 3 ay s
»  Bakanlıktan "pancar al
» Araç sahipleri dikkat! F
»  Konyalı KOBİ'lere sın
»  Beyaz ette yüzde 35'e v
» İşverenin 12 ayı geçm
» Cüzdanlarda ortalama 2,2
»  Hazineye ait bin 793 ta
» Kısa çalışma ödeneğ
» İşte fiyatları düşü
» Son gün 30 Kasım! O bor
»  "Ekmek fiyatlarında un
»  Tercih yapmayan adaylard
»  Bakım yaptırmak isterk
» 7 milyon gence cep harçl
» Gram altın 6 haftada yü
» MEB, ilkokullarda "özel
» Yeni dolar hamlesi! Bugü
»  İşsize kolay maaş gel
» Pakdemirli: "Türkiye'nin
»  Milyarlarca lira "poşet
» Akaryakıttan ÖTV feraga
» Dikkat! İkinci emeklilik
» İşsizlik rakamları aç
» ​Çumra Belediyesinde h
»  Devletten gençlere 20 b
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com