Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

24 milyon metrekare arazi ekonomiye kazandırılacak

14.12.2018
  
 
TBMM Genel Kurulunda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlıklarının bütçelerinin görüşmeleri sırasında milletvekillerin sorularını yanıtladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin kaçak bir yapı" olduğuna ilişkin iddialar üzerine, Külliye'nin ruhsat ve iskan belgelerini gösterdi.

Kurum, "Cumhurbaşkanlığı Külliyemizin kaçak olduğu ithamı var. Bu külliyenin Ankara Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunun 3 Haziran 2011 tarihli kararıyla bu alana ait koruma amaçlı imar planı yapılmış, 17 Haziran 2011 tarihinde onaylanmıştır. Külliyemize, milletin külliyesine ait yapı ruhsatı ve ana binanın iskan ruhsatı da alınmıştır. Ruhsat ve iskanlar buradadır." bilgisini verdi.

Murat Kurum, bakanlık olarak ilk yüz günlük eylem planları çerçevesinde tescil harici alanların tescil edilmesi ve bu alanların ekonomiye kazandırılması için çalışmalar başlattıklarını, bu kapsamda 24 milyon metrekare hazine arazisinin tescilinin yapıldığını ve böylece bu arazilerin ekonomiye kazandırılacağını söyledi.

Kurum ayrıca, AK Parti iktidarının, ulaşımdan sanayiye, ekonomiden sağlığa, savunma sanayisinden turizme kadar birçok sektörde büyük bir atılım gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Bakan Kurum, Ergene Nehri'ne ilişkin bir soruya, "Ergene'de inşallah balık yüzdüreceğiz." yanıtını verdi.

-"70 puanı tekrar düşünüyoruz"

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, hakim ve savcı adaylarına, Türk bağımsız yargısının mensubu olarak, cübbeyi giyen nitelikli hakim, savcı olarak baktıklarını, siyasi aidiyetine göre bakmadıklarını söyledi. Gül, "Böyle bir refleks eski Türkiye'nin refleksiydi ama böyle bir alışkanlık olmadığı için bağımsız komisyon karar veriyor." dedi.

Hakim ve savcı sınavlarında 70 puan düzenlemesinin, yargıdaki ihtiyaç sebebiyle 2016'da yapıldığını anımsatan Gül, "Reform belgemizde de olacak, bu puanın yine 70 bandında olması ve daha nitelikli olması hususunda önümüzde bir gayret var. Dolayısıyla 70 puanı tekrar düşünüyoruz." diye konuştu.

Adalet Komisyonunda tüm partilerin temsilcileriyle de bu yargı reformu strateji belgesi taslağı üzerinde çalışacaklarını belirten Gül, "Bu belge tüm Türkiye'ye uygulanacağı için, arzu ettiğimiz çerçevede tüm değerlendirmeleri hep birlikte almayı düşünüyoruz. Hem tutukluluk hem bu konuyla ilgili adil yargılama, makul sürede yargılanma gibi çalıştığımız başlıklar var." değerlendirmesinde bulundu.

Gül, CMK, adli yardım, avukatlarının mali anlamdaki hakları, kamu avukatlarının ihtiyaç duydukları özlük haklarıyla ilgili çalışmaların da gündemlerinde olduğunu bildirdi.

-"Sizin Türkiye'niz bu"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlık olarak makine alımlarında yerli ve milli olması konusunda hassas davrandıklarını söyledi.

 Pakdemirli, pancar alım fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadığını ifade etti.

Belediyelere, sadece hayvancılık yapmak üzere mera tahsis edildiğini dile getiren Pakdemirli, "Özel sektöre, kişilere asla mera tahsis edilmez. Bazı özel durumlarda kamuya meraların tahsisi mümkündür." dedi.

Pakdemirli, CHP sıralarından laf atılması üzerine, "Çok sesiniz çıkıyor ama Türkiye'yi zamanında kuyruklara mahkum ettiniz." diyerek, söz konusu döneme ilişkin fotoğraf gösterdi.

Görüşmelerin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü; Adalet Bakanlığı, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu; Tarım ve Orman Bakanlığı, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Türkiye Su Enstitüsünün bütçeleri kabul edildi.

TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, oylamaların ardından, sıradaki kurumların bütçelerini görüşmek üzere, birleşimi, saat 11.00'de toplanmak üzere kapattı.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 
 
Bu yazı toplam 122 kere okundu
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Ekonomi
» Sanayi üretimi ekimde bi
» Meram'da esnafa kira zamm
» 24 milyon metrekare arazi
» Esnaf siciline bağımsı
» Hazine ve Maliye Bakanı
» 1 Ocak'tan sonra ücretli
» Rekabet cezalarındaki al
»  Esnafa 2 bin 10 lira maa
» Bazı ürünlerin ithalat
» Türkiye ekonomisi yüzde
»  Dünyanın tek yüzer n
»  Konteynerler yerli X-ray
» Milyonları ilgilendiriyo
» Çelik üreticileri ihrac
» Türkiye’nin en büyük
» Bakan Pekcan: 2018'i reko
»  "Çiftçilerin yüzde 82
» Gümrük Genel Tebliğind
» Asgari Ücret Tespit Komi
»  Benzinli otomobiller "ge
»  222 ülkede Türk makine
» Konya'da yemeklere zam yo
»  "2018'de bir milyon 110
»  Otomobil ve hafif ticari
» Konya'daki araç sayısı
» Konya'nın zam şampiyonu
» Enflasyon rakamları aç
» Bunu yapmayanlar dikkat!
»  Beyşehir Belediyesi il
» Ücretli poşetle tasarru
» Cam ve plastik şişelere
»  Otomotiv ihracatında y
»  Asgari ücrette pazarlı
»  YÖK, ALES'ten muaf "uzm
»  Gram altın yaklaşık 4
»  Alışverişte "File, be
» Konya ihracat rekoru kır
» Bakan Pakdemirli'den KTB'
» Gençlerden üretim için
» "Varlık Barışı"nda s
»  "Mutlaka yerli tohum kul
» Murat Kurum: Hedef poşet
»  Gram altın son 4 ayın
» Konya İl Halk Kütüphan
» Vali Toprak: Konyalı san
» Cep telefonunda taksit d
» Cumhurbaşkanı Kararı R
» Elektronik ürün taksitl
»  Tarımsal üretim ve ihr
» Konya'da kalifiye elaman
» Gelecek hafta başlıyor!
»  Yapılandırma için 30
» Selçuklu Belediyesinden
» Konya Tanıtım Günleri
» Ev sahipleri dikkat! Boş
»  OSBÜK ve TİM arasında
» Pakdemirli'den ithal hayv
» Bir ilk olacak! Asgari ü
»  'TürkAkım'da Avrupa i
» Çelikkayalar'dan muhteş
» MÜSİAD EXPO'ya Konya ç
»  Bakan Albayrak'tan önem
» Murat Kurum: 592 bin konu
»  Orhan Erdem: 3600 ek gö
»  Milyonlar dikkat! 3 ay s
»  Bakanlıktan "pancar al
» Araç sahipleri dikkat! F
»  Konyalı KOBİ'lere sın
»  Beyaz ette yüzde 35'e v
» İşverenin 12 ayı geçm
» Cüzdanlarda ortalama 2,2
»  Hazineye ait bin 793 ta
» Kısa çalışma ödeneğ
» İşte fiyatları düşü
» Son gün 30 Kasım! O bor
»  "Ekmek fiyatlarında un
»  Tercih yapmayan adaylard
»  Bakım yaptırmak isterk
» 7 milyon gence cep harçl
» Gram altın 6 haftada yü
» MEB, ilkokullarda "özel
» Yeni dolar hamlesi! Bugü
»  İşsize kolay maaş gel
» Pakdemirli: "Türkiye'nin
»  Milyarlarca lira "poşet
» Akaryakıttan ÖTV feraga
» Dikkat! İkinci emeklilik
» İşsizlik rakamları aç
» ​Çumra Belediyesinde h
»  Devletten gençlere 20 b
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com