Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Süper Lig'de puan durumu ve gelecek hafta      Tır devrildi yol kapandı      Kamuda sülük ve hacamat eğitimi      Konya'da hırsızlık şüphelisi apartman görevlisince yakalandı      'Sosyal medya dili yozlaştırıyor'      Dünya uyardı Barzani duymadı      Muhtarlardan Selçuklu'ya tam not!      Orhan Erdem açıkladı: Bazı dersler zorunlu oldu      Başbakan Yıldırım'dan asgari ücret açıklaması      Başbakan Yıldırım'dan belediyelere uyardı: Bu vatandaşa zulümdür      Konya'da süs havuzuna düşen küçük çocuk yaşam savaşını kaybetti      "Budist terörü var yogayla geçiştiremezsiniz"      31 ilçede eğitim yardımı başvuruları başladı      Konyaspor: Avrupa'da biz de varız demek istiyoruz      Beyşehir'deki parklara yoğun ilgi!      Konyaspor'da sol kanat çöktü! İşte sakat oyuncuların durumu      Atiker Konyaspor'da Vitoria Guimaraes mesaisi      Konya'da otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı      Konya'nın 19 ilçesine 227 kilometre kanalizasyon hattı      Eze: Daha iyi olacağım     

Kurtulmuş: Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler

27.07.2017
  
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Gidebilenlerimiz Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki oradaki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler. Onların oradaki ticaretlerine, geçimlerine katkılarımız olsun. Orada İslami kimliğin önemli kalelerinden birisi olan Mescid-i Aksa'nın yalnız kalmadığını ortaya koyalım. İnşallah bunun sağlanabilmesini temin edeceğiz." dedi.

Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Antalya'da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Antalya'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurtulmuş, kentin turizmdeki önemine dikkati çekerek bundan sonra daha sık ziyaret edeceğini söyledi.

Gelecek birkaç yılın çok iyi değerlendirilerek Türkiye'nin her alanda dünyanın birinci ligine çıkacağını, 10 büyük ekonomiden birisi olacağını dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'yi bir esenlik adası haline getirmeyi hedeflediklerini aktardı.

"Türkiye'nin güzel günler göreceğine hep beraber şahit olacağız." diyen Kurtulmuş, Türkiye'nin güçlü olmasını, çevredeki ülkeler ve başta Müslüman halklar olmak üzere bütün dünyada zulmün engellenmesi, mazlumların elinden tutulması için istediklerini belirtti.

Kurtulmuş, konuşmasında Suriye ve Irak'taki gelişmelere de dikkati çekti.

Suriye'deki terör örgütü YPG'nin isminin SDG olarak değiştirilmesi konusunda ABD'nin önerisini anımsatan Kurtulmuş, "Türkiye, bu gidişinin önlenmesi için terör örgütleriyle çevrelenmek isteniyor. PKK, DEAŞ, YPG, SGD'siyle çevrelenmek isteniyor. İstedikleri şudur: Türkiye bunlarla uğraşsın, boğuşsun, kendisine ve geleceğine bakabilecek bir performansı ortaya koyamasın." diye konuştu.

Türkiye üzerine oynanan oyunlara vurgu yapan Numan Kurtulmuş, bu oyunu bozmanın milletin boynunun borcu olduğunu ifade etti.

"Sadece Türkiye'den ses çıkıyor"

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa ve çevresinde namaz kılan Müslümanlara uyguladığı şiddete yönelik tepkisini de aktaran Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Kudüs'te yaşananlara Batı dünyasından gık çıkıyor mu? Yine ülkelerden birisinin sözcüsü açıklama yapıyor. 'İsrail'in dedektörleri kaldırmış olmasından memnun olduk' diyor. İslam dünyasından birkaç cılız ses dışında ses çıkıyor mu? Sadece Türkiye'den ses çıkıyor. Sadece Cumhurbaşkanımız ve Türkiye'yi yönetenler olarak bizler bu konuda sesimizin sonuna kadar görüşlerimizi ortaya koyacağız."

Kudüs meselesine, Mescid-i Aksa meselesine sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyleyen Kurtulmuş, "İsrail yönetiminin ortaya koyduğu bu tablo, sadece Müslümanlara karşı yapılan bir zulüm değil. Aynı zamanda geçmişi barış örnekleriyle dolu Kudüs şehrinin tarihi kimliğine yapılan bir saldırıdır, Kudüs'e yapılan bir hakarettir, bunu kabul etmek mümkün değil." değerlendirmesini yaptı.

Bakan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı ziyaret çağrısını da anımsatarak şunları söyledi:

"Gidebilenlerimiz Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki oradaki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler. Onların oradaki ticaretlerine, geçimlerine katkılarımız olsun. Orada İslami kimliğin önemli kalelerinden birisi olan Mescid-i Aksa'nın yalnız kalmadığını ortaya koyalım. İnşallah bunun sağlanabilmesini temin edeceğiz."

"15 Temmuz, bir madalyonun iki yüzü gibidir"

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve öncesinde yaşanan bazı olayları da anlatan Kurtulmuş, 15 Temmuz'un, "Anadolu topraklarının tarih boyunca gördüğü en büyük ihanet hareketi" olduğunu söyledi.

15 Temmuz'u unutmayacakları ve unutturmayacaklarının altını çizen Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"15 Temmuz, bir madalyonun iki yüzü gibidir. Bir tarafta en hain, en aşağılık bir ihanet hareketi, diğer tarafından da bu toprakların, bu milletin tarih boyunca ortaya koyduğu en büyük kahramanlık destanlarından biridir. 250 şehidimiz ve 2 bini aşkın gazimize şükran borçluyuz. Ayrıca o gün meydanları dolduran, 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum' diyen milyonlarca kardeşimize ve o gün dua eden yüz milyonlarca kardeşimize borcumuz var." 

 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» "Budist terörü var yoga
» Başbakan Yıldırım’d
» "Türkiye Cumhuriyeti Dev
» Sorgun: Gönül almadan o
»  Kalın: Referandum iptal
»  ''Referandum tekrarlanma
» Erdoğan: Yaptırımları
» İşte YÖK'ün üniversi
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
»  TBMM Irak ve Suriye tezk
» 'Üniversite sınavı bir
» Hacı Ahmet Özdemir, Bey
» Cumhurbaşkanlığı hesa
» Erdoğan ve Yıldırım'd
» İşte TEOG'un yerine gel
» "Konya'da eğitim kalites
» MEB Müsteşarı Tekin'de
»  Konya'nın ulaşım proj
»  Erdoğan: Darbeciler ell
» Erdoğan'dan referandum a
» Hükümetten erken seçim
» Ahmet Sorgun: Şimdi hesa
» Bakan Tüfenkci'den 'seç
» Başbakan Binali Yıldır
» Çumra'da vatandaşla bul
» "FETÖ ile mücadelemizi
» Erdoğan'dan sert yanıt:
» Başbakan Binali Yıldır
»  AK Parti Beyşehir'de ba
» "Merkez demekle bu işler
» Murat Çiçek: FETÖ'nün
» Ak Parti Konya'da bayraml
» Erdoğan: Kimse konuşmas
» Konya'yı yönetenler bay
» Erdoğan'dan sert tepki:
» "Myanmar yönetimine daha
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Süper Lig erken kızard
» Cumhurbaşkanı istedi Ba
» Ahmet Sorgun: Kongrelerde
»  Adalet Bakanı Gül: FET
» Erdoğan: Bugüne kadar h
»  Devlet Bahçeli: Türkiy
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Leyla Şahin Usta'dan Kon
» Hükümetten 'erken seçi
» Erdoğan: Suriye'nin kuze
» Erdoğan'dan Zekai Aksaka
» Başbakan Yıldırım'dan
» Başkan Altay'dan Başbak
» "Birer birer bu alçak ö
» Erdoğan'dan Almanya'ya t
» "Konya'nın ekonomik büy
» Erdoğan’dan dört tali
» Halil Etyemez: Suçlu cez
» Başbakan Yıldırım'dan
»  Ahmet Sorgun: AK Parti t
»  Uzun ömürler diliyorum
»  "Mevkilere, makamlara d
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» "Hedeflerden şaşmadan y
» Türkiye 5G'ye geçmeye h
» MHP İl Başkanı Murat
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Mustafa Kalaycı: Konyasp
» "Konya'nın pilot il seç
» Ahmet Sorgun: Farkı kapa
» Erdoğan'dan Almanların
» Ak Parti'de sızmaya kar
» "Gündemimizde erken seç
» Cumhurbaşkanı Erdoğan
» "Berlin ne kadar güvenli
» AK Parti harekete geçti!
» Usta: Kılıçdaroğlu, P
» Lütfi Elvan Konya'da kon
» Cumhurbaşkanı Erdoğan,
» Selçuklu Belediyesi'nden
» Yıldırım: Gündem ekon
» AK Parti'den 6. Olağan K
»  Erdoğan’dan kesin tal
» AK Parti, Konya'daki FET
» ''Müftülere nikah kıym
» Milletvekili Erdoğan, Ko
» Olağanüstü toplantı
»  Bozdağ: Nüfus Hizmetle
»  TBMM'de bir gece
» Erdoğan, bakan ve millet
» Kurtulmuş: Müslüman ka
» Kurullarda görev alacak
» Başbakan yardımcıları
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com