Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da gece yarısı İpone X yoğunluğu      79 eski öğretmen hakkında gözaltı kararı      RTÜK Başkanlığına İlhan Yerlikaya yeniden seçildi      Başbakan müjdeyi verdi! 500 engelli öğretmen ataması yapılacak      İzzet öğretmen engeline rağmen meslek aşkını kaybetmedi      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Mustafa-Adile Kağnıcı Camii Konya'da ibadete açıldı      "KOBİ Bilgi Pazarı"nda devlet teşvikleri anlatıldı      Şehit Aybüke Öğretmen Konya'da anıldı      Konya'da otomobilin çarptığı çocuk hayatını kaybetti      Konya'da Ak Partilileri taşıyan minibüs otomobille çarpıştı: 9 yaralı      Konya'da hafif ticari araç ile minibüs çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordu sadece Türk milletinin ordusudur      FETÖ'nün 22 ülkeye firar eden 45 imamı için iade talebi      Marsilyalılar Konya'ya hayran kaldı      Mehmet Özdilek: Futbol hatayı affetmiyor      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Jandarma'nın yemek duasında değişiklik yapıldı      Öğretmen olmak      "Beyşehir’in yıldızı daha da parlayacak"     

Kurtulmuş: Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler

27.07.2017
  
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Gidebilenlerimiz Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki oradaki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler. Onların oradaki ticaretlerine, geçimlerine katkılarımız olsun. Orada İslami kimliğin önemli kalelerinden birisi olan Mescid-i Aksa'nın yalnız kalmadığını ortaya koyalım. İnşallah bunun sağlanabilmesini temin edeceğiz." dedi.

Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Antalya'da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Antalya'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurtulmuş, kentin turizmdeki önemine dikkati çekerek bundan sonra daha sık ziyaret edeceğini söyledi.

Gelecek birkaç yılın çok iyi değerlendirilerek Türkiye'nin her alanda dünyanın birinci ligine çıkacağını, 10 büyük ekonomiden birisi olacağını dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'yi bir esenlik adası haline getirmeyi hedeflediklerini aktardı.

"Türkiye'nin güzel günler göreceğine hep beraber şahit olacağız." diyen Kurtulmuş, Türkiye'nin güçlü olmasını, çevredeki ülkeler ve başta Müslüman halklar olmak üzere bütün dünyada zulmün engellenmesi, mazlumların elinden tutulması için istediklerini belirtti.

Kurtulmuş, konuşmasında Suriye ve Irak'taki gelişmelere de dikkati çekti.

Suriye'deki terör örgütü YPG'nin isminin SDG olarak değiştirilmesi konusunda ABD'nin önerisini anımsatan Kurtulmuş, "Türkiye, bu gidişinin önlenmesi için terör örgütleriyle çevrelenmek isteniyor. PKK, DEAŞ, YPG, SGD'siyle çevrelenmek isteniyor. İstedikleri şudur: Türkiye bunlarla uğraşsın, boğuşsun, kendisine ve geleceğine bakabilecek bir performansı ortaya koyamasın." diye konuştu.

Türkiye üzerine oynanan oyunlara vurgu yapan Numan Kurtulmuş, bu oyunu bozmanın milletin boynunun borcu olduğunu ifade etti.

"Sadece Türkiye'den ses çıkıyor"

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa ve çevresinde namaz kılan Müslümanlara uyguladığı şiddete yönelik tepkisini de aktaran Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Kudüs'te yaşananlara Batı dünyasından gık çıkıyor mu? Yine ülkelerden birisinin sözcüsü açıklama yapıyor. 'İsrail'in dedektörleri kaldırmış olmasından memnun olduk' diyor. İslam dünyasından birkaç cılız ses dışında ses çıkıyor mu? Sadece Türkiye'den ses çıkıyor. Sadece Cumhurbaşkanımız ve Türkiye'yi yönetenler olarak bizler bu konuda sesimizin sonuna kadar görüşlerimizi ortaya koyacağız."

Kudüs meselesine, Mescid-i Aksa meselesine sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyleyen Kurtulmuş, "İsrail yönetiminin ortaya koyduğu bu tablo, sadece Müslümanlara karşı yapılan bir zulüm değil. Aynı zamanda geçmişi barış örnekleriyle dolu Kudüs şehrinin tarihi kimliğine yapılan bir saldırıdır, Kudüs'e yapılan bir hakarettir, bunu kabul etmek mümkün değil." değerlendirmesini yaptı.

Bakan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı ziyaret çağrısını da anımsatarak şunları söyledi:

"Gidebilenlerimiz Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki oradaki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler. Onların oradaki ticaretlerine, geçimlerine katkılarımız olsun. Orada İslami kimliğin önemli kalelerinden birisi olan Mescid-i Aksa'nın yalnız kalmadığını ortaya koyalım. İnşallah bunun sağlanabilmesini temin edeceğiz."

"15 Temmuz, bir madalyonun iki yüzü gibidir"

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve öncesinde yaşanan bazı olayları da anlatan Kurtulmuş, 15 Temmuz'un, "Anadolu topraklarının tarih boyunca gördüğü en büyük ihanet hareketi" olduğunu söyledi.

15 Temmuz'u unutmayacakları ve unutturmayacaklarının altını çizen Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"15 Temmuz, bir madalyonun iki yüzü gibidir. Bir tarafta en hain, en aşağılık bir ihanet hareketi, diğer tarafından da bu toprakların, bu milletin tarih boyunca ortaya koyduğu en büyük kahramanlık destanlarından biridir. 250 şehidimiz ve 2 bini aşkın gazimize şükran borçluyuz. Ayrıca o gün meydanları dolduran, 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum' diyen milyonlarca kardeşimize ve o gün dua eden yüz milyonlarca kardeşimize borcumuz var." 

 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Milyonlarca kişiyi ilgil
» Erdoğan: İslam'ın birl
»  AK Parti Konya Milletvek
» Meclis Başkanlığı'na
» Meclis başkanını arıy
» Erdoğan: Bazı yanlışl
»  AK Parti'de il kongreler
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Erdoğan'dan Kılıçdaro
» Başbakan Yıldırım: Hi
» Leyla Şahin Usta: CHP mi
» AK Parti Gençlik Kollar
» Konya Milletvekillerinden
» "İkili eğitimi ortadan
»  AK Parti'den Konya'daki
» Erdoğan’dan 2019 talim
» AK Parti'de grup başkanv
» Devlet Bahçeli: Partimiz
» Erdoğan: S400 füzeleri
» Bakan Kaya'dan istihdam m
» Maliye Bakanı Ağbal'dan
» Başbakan Yıldırım CNN
» Meclis torba tasarıyı g
» Erdoğan, torunuyla foto
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» TBMM Başkanlığı seçi
» Erdoğan: Yeni sistemi ha
» Bahçeli: Yüzde 10 seçi
» Erdoğan: Günümüz şeh
» Başbakan Yıldırım: Am
» 'Torba tasarı'nın 9 mad
» Konya yatırımları konu
» "ABD'ye güvence vermek h
» Başbakan Yıldırım: T
» Yeni Dünya Partisi: Erdo
» 15 yıl önce, 15 yıl so
» Mustafa Kalaycı Konya Ç
» Başkan Hançerli'den Ang
» Konya'da 2019 hesapları
»  Hasan Angı: Çalınmad
» Beyşehir'de "Aşıklar
» Yıldırım: Konya Ak Par
» Meclis yoğun mesai yapac
»  Başbakan Yıldırım: K
» Erdoğan'dan Konya türk
»  İşte AK Parti'nin yeni
» Konya Cumhurbaşkanı Erd
» Erdoğan'dan Kılıçdaro
»  "Milletin adamı Konya'd
» Mahir Ünal: Bizim günde
»  Tahir Akyürek: Erdoğan
» Konya'da Aliya İzzetbego
» Konya'da 22 bin öğrenci
» "Biz Konya'ya güveniyoru
» Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Yıldırım: 3. çeyrek b
» Erdoğan: İdlib tamam ö
» AK Parti Konya İl Başka
» Hasan Angı ilk açıklam
» Erdoğan: Bizler bu yola
»  AK Parti'nin yeni Konya
» Yıldırım, Ağın Köpr
» Yönetime istifa oyunu!
» Sorgun: İl Başkanı ist
» Erdoğan: Kur baskısı a
»  Nüfus Hizmetleri Kanun
»  Müftülüklere nikah k
» "Değerler eğitimiyle il
» Başbakan Yıldırım'dan
»  Musa Arat istifa etti
» İstifayla ilgili tek cü
»  OHAL 3 ay süreyle uzat
» Seçim sistemi değişiyo
» Erdoğan: İsteseniz de i
» Erdoğan: S-500 de alaca
» Leyla Şahin Usta sert ko
»  Ünal: Birilerinin FETÖ
»  'İşçi ve işveren ara
» Devlet Bahçeli: 84'ü s
» Konya'da "Sivil Toplum Bu
» Başbakan Yıldırım'dan
» Bahçeli'den net mesaj: K
» Erdoğan'dan İdlib açı
»  Erdoğan: İdlib'de cid
»  AK Parti kampında bir i
» Erdoğan: Makama gelirken
» Erdoğan, bin 244 gün so
» Meclis'te yeni İçtüzü
» Etyemez ve Özaltun’dan
» Meclis'i yoğun gündem b
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com