Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Volkan Şen yeni sezonda kadroda olmayacak      Çağrı merkezleri ile ekonomiye yılda 500 milyon lira katkı      Konya'dan Kandil'deki Mehmetçiğe selam! İşte o görüşme      Türkiye genelinde oy verme işlemi başladı      Atama kararları Resmi Gazete'de! Konya'da iki kuruma atama      Ahmet Sorgun oyunu kullandı      Konya sporunun alt yapısına yeni tesisler geliyor!      Uğur İbrahim Altay oyunu kullandı      Konya'da yatalak vatandaşın ayağına sandık gitti      Ahmet Pekyatırmacı oyunu kullandı      Mustafa Akış TRT Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı      Özselek: Konya, savunma sanayinde gurur kaynağı olacak      Sigara içmeyenin mesaisi erken bitecek      Diyanete 9 bin 500 sözleşmeli personel alınacak      YSK'den sandık kurulu başkanlarına uyarı mesajları      FETÖ, lisansüstü öğrenci alımı duyurusunu ByLock'tan bildirmiş      'Velesbit'ten bisiklet kampanyasına destek! 500 kask hediye edecek      Gazzelilerden Erdoğan'a teşekkür      Konya'da kavgaya müdahale eden polis memuru bıçakla yaralandı      "Erdoğan doğduğunda anne ve babası tarafından Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerine götürüldü"     

Kurtulmuş: Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler

27.07.2017
  
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Gidebilenlerimiz Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki oradaki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler. Onların oradaki ticaretlerine, geçimlerine katkılarımız olsun. Orada İslami kimliğin önemli kalelerinden birisi olan Mescid-i Aksa'nın yalnız kalmadığını ortaya koyalım. İnşallah bunun sağlanabilmesini temin edeceğiz." dedi.

Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Antalya'da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Antalya'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurtulmuş, kentin turizmdeki önemine dikkati çekerek bundan sonra daha sık ziyaret edeceğini söyledi.

Gelecek birkaç yılın çok iyi değerlendirilerek Türkiye'nin her alanda dünyanın birinci ligine çıkacağını, 10 büyük ekonomiden birisi olacağını dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'yi bir esenlik adası haline getirmeyi hedeflediklerini aktardı.

"Türkiye'nin güzel günler göreceğine hep beraber şahit olacağız." diyen Kurtulmuş, Türkiye'nin güçlü olmasını, çevredeki ülkeler ve başta Müslüman halklar olmak üzere bütün dünyada zulmün engellenmesi, mazlumların elinden tutulması için istediklerini belirtti.

Kurtulmuş, konuşmasında Suriye ve Irak'taki gelişmelere de dikkati çekti.

Suriye'deki terör örgütü YPG'nin isminin SDG olarak değiştirilmesi konusunda ABD'nin önerisini anımsatan Kurtulmuş, "Türkiye, bu gidişinin önlenmesi için terör örgütleriyle çevrelenmek isteniyor. PKK, DEAŞ, YPG, SGD'siyle çevrelenmek isteniyor. İstedikleri şudur: Türkiye bunlarla uğraşsın, boğuşsun, kendisine ve geleceğine bakabilecek bir performansı ortaya koyamasın." diye konuştu.

Türkiye üzerine oynanan oyunlara vurgu yapan Numan Kurtulmuş, bu oyunu bozmanın milletin boynunun borcu olduğunu ifade etti.

"Sadece Türkiye'den ses çıkıyor"

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa ve çevresinde namaz kılan Müslümanlara uyguladığı şiddete yönelik tepkisini de aktaran Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Kudüs'te yaşananlara Batı dünyasından gık çıkıyor mu? Yine ülkelerden birisinin sözcüsü açıklama yapıyor. 'İsrail'in dedektörleri kaldırmış olmasından memnun olduk' diyor. İslam dünyasından birkaç cılız ses dışında ses çıkıyor mu? Sadece Türkiye'den ses çıkıyor. Sadece Cumhurbaşkanımız ve Türkiye'yi yönetenler olarak bizler bu konuda sesimizin sonuna kadar görüşlerimizi ortaya koyacağız."

Kudüs meselesine, Mescid-i Aksa meselesine sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyleyen Kurtulmuş, "İsrail yönetiminin ortaya koyduğu bu tablo, sadece Müslümanlara karşı yapılan bir zulüm değil. Aynı zamanda geçmişi barış örnekleriyle dolu Kudüs şehrinin tarihi kimliğine yapılan bir saldırıdır, Kudüs'e yapılan bir hakarettir, bunu kabul etmek mümkün değil." değerlendirmesini yaptı.

Bakan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı ziyaret çağrısını da anımsatarak şunları söyledi:

"Gidebilenlerimiz Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki oradaki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler. Onların oradaki ticaretlerine, geçimlerine katkılarımız olsun. Orada İslami kimliğin önemli kalelerinden birisi olan Mescid-i Aksa'nın yalnız kalmadığını ortaya koyalım. İnşallah bunun sağlanabilmesini temin edeceğiz."

"15 Temmuz, bir madalyonun iki yüzü gibidir"

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve öncesinde yaşanan bazı olayları da anlatan Kurtulmuş, 15 Temmuz'un, "Anadolu topraklarının tarih boyunca gördüğü en büyük ihanet hareketi" olduğunu söyledi.

15 Temmuz'u unutmayacakları ve unutturmayacaklarının altını çizen Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"15 Temmuz, bir madalyonun iki yüzü gibidir. Bir tarafta en hain, en aşağılık bir ihanet hareketi, diğer tarafından da bu toprakların, bu milletin tarih boyunca ortaya koyduğu en büyük kahramanlık destanlarından biridir. 250 şehidimiz ve 2 bini aşkın gazimize şükran borçluyuz. Ayrıca o gün meydanları dolduran, 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum' diyen milyonlarca kardeşimize ve o gün dua eden yüz milyonlarca kardeşimize borcumuz var." 

 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
»  Türkiye genelinde oy ve
» Ahmet Sorgun oyunu kullan
» Uğur İbrahim Altay oyun
» Konya'da yatalak vatanda
» Ahmet Pekyatırmacı oyun
» Ahmet Sorgun: AK Parti b
» MHP'li Kalaycı: "HDP asl
» Yeniceoba'da AK Parti bul
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Akyürek: Türkiye’yi i
» Ahmet Sorgun: Bu seçim,
» Akşehir'de kiraz festiva
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Mustafa Akış Çumra'yı
» Selçuklu’da sandık m
»  Önce cumhurbaşkanı se
» Kritik seçime 3 gün kal
» Mehmet Akif Yılmaz Çumr
» Mustafa Akış: Milletimi
» Erdoğan: Şimdi gece gü
» Mustafa Kalaycı: Yerli o
» Mustafa Akış, KONTV'de
» Başbakan Yıldırım: Cu
» Konyalı genç milletveki
» Ev ödevleri kaldırıld
»  Yurt dışı oylarında
»  24 Haziran ilklerin seç
»  Yurt dışındaki oy kul
» Abdulhamit Gül'den süre
»  Seçmene 13 adımda oy v
» AK Parti ve Recep Tayyip
» Çumra OSB 9 kat büyüd
» MHP Genel Başkanı Bahç
»  MHP Konyalılarla bayram
»  51 ülkedeki 90 temsilci
» Orhan Erdem: 24 Haziran'd
» Celil Çalış: Mazottaki
» MHP’li Kalaycı: "Bölg
» AK Parti Konya'dan bin ar
» 'Yaslı ada Demokrasi ve
»  Akyürek: 24 Haziran'dan
»  Tüyleri diken diken ede
» AK Parti Beyşehir’de b
» Esin Kara’dan huzurevi
» Kalaycı: 24 Haziran’da
» 'İstanbul 'evet' dediyse
»  Bayramın ilk günü yur
»  Meclis yeni döneme haz
» "24 Haziran ikinci bayram
» Erdoğan: Bürokratik oli
» Mustafa Kalaycı'dan PKK
»  AK Parti Konya Teşkilat
»  Angı: Bu şehir AK Part
» "Bizim birliğimizi, kard
» Angı: 24 Haziran ikinci
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Erdoğan KONTV'de konuş
» Erdoğan: 24 Haziran sır
» Kalaycı: Vekil imam ve m
» Erdoğan: Terör örgütl
»  AK Parti'den Güneydoğu
» Propaganda serbestliği v
» "Konya bu konuda ciddi me
» Erdoğan büyüme rakamla
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» 'Dijital tarım ile çift
» Fatih Satılmış: Cumhur
» "24 Haziran seçimlerinde
» Seçimlere iki hafta kald
» "Gönül coğrafyamız T
» Tahir Akyürek: Türkiye
» 'Cumhurbaşkanlığında
»  Halk her şeyin farkınd
» Devlet Bahçeli: Türk ma
» Başbakan Yıldırım: G
» İçişleri Bakanı Soylu
» Konya'da karne sevinci
» "Konya yine rekor düzeyd
» Erdoğan: Sincar, Kandil,
»  Öğrenci affına ilişk
»  Bahçeli Konya'da konuş
» "Türkiye ile uğraşan
» Konya'da 24 Haziran için
» Kalaycı: Esnafın vergi
» Cumhuriyet Saadet Partisi
» "Bu ülkede hiç kimse ay
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Gümrük ve sınır kapı
» Yurt dışı oylarına ü
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com