Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da sadaka kutusu hırsızlığı güvenlik kamerasında!      Dışişleri 'Zeytin Dalı'nı dünyaya anlattı      "Gök Sultan Abdülhamit Han" Beyşehir'de sahne aldı      Erdoğan: Elhamdülillah, her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ya olacağız ya öleceğiz      "Konya olarak bayrağı en yükseklere çıkartacağız"      Öğrencilerin "yazı stili"ni okullar belirleyecek      Konya'da uyuşturucu operasyonu: 6 tutuklama      Özdilek: 1-1’lik sonuca sevinemiyoruz      Özdilek'ten Şenol Güneş açıklaması!      MİT'ten sınır ötesi operasyon      Afrin Gazisi Konyaspor maçını izledi      TOKİ, Konya'da 21 işyerini satışa sundu ​      Konya'da yangın paniği!      Soy ağacından sonra 'şehit listesi'      TESK'ten "çilingir" uyarısı      "Kıdem tazminatının BES'leşmesi, Türkiye için muhteşem bir fırsat"      Nüfus memurlarına 'ikinci nesil pasaport' eğitimi      Afrin gazisini duygulandıran karşılama      Konya'da büyük buluşma! Çelikkayalar sektör temsilcilerini bir araya getirdi     

Kurtulmuş: Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler

27.07.2017
  
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Gidebilenlerimiz Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki oradaki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler. Onların oradaki ticaretlerine, geçimlerine katkılarımız olsun. Orada İslami kimliğin önemli kalelerinden birisi olan Mescid-i Aksa'nın yalnız kalmadığını ortaya koyalım. İnşallah bunun sağlanabilmesini temin edeceğiz." dedi.

Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Antalya'da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Antalya'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurtulmuş, kentin turizmdeki önemine dikkati çekerek bundan sonra daha sık ziyaret edeceğini söyledi.

Gelecek birkaç yılın çok iyi değerlendirilerek Türkiye'nin her alanda dünyanın birinci ligine çıkacağını, 10 büyük ekonomiden birisi olacağını dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'yi bir esenlik adası haline getirmeyi hedeflediklerini aktardı.

"Türkiye'nin güzel günler göreceğine hep beraber şahit olacağız." diyen Kurtulmuş, Türkiye'nin güçlü olmasını, çevredeki ülkeler ve başta Müslüman halklar olmak üzere bütün dünyada zulmün engellenmesi, mazlumların elinden tutulması için istediklerini belirtti.

Kurtulmuş, konuşmasında Suriye ve Irak'taki gelişmelere de dikkati çekti.

Suriye'deki terör örgütü YPG'nin isminin SDG olarak değiştirilmesi konusunda ABD'nin önerisini anımsatan Kurtulmuş, "Türkiye, bu gidişinin önlenmesi için terör örgütleriyle çevrelenmek isteniyor. PKK, DEAŞ, YPG, SGD'siyle çevrelenmek isteniyor. İstedikleri şudur: Türkiye bunlarla uğraşsın, boğuşsun, kendisine ve geleceğine bakabilecek bir performansı ortaya koyamasın." diye konuştu.

Türkiye üzerine oynanan oyunlara vurgu yapan Numan Kurtulmuş, bu oyunu bozmanın milletin boynunun borcu olduğunu ifade etti.

"Sadece Türkiye'den ses çıkıyor"

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa ve çevresinde namaz kılan Müslümanlara uyguladığı şiddete yönelik tepkisini de aktaran Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Kudüs'te yaşananlara Batı dünyasından gık çıkıyor mu? Yine ülkelerden birisinin sözcüsü açıklama yapıyor. 'İsrail'in dedektörleri kaldırmış olmasından memnun olduk' diyor. İslam dünyasından birkaç cılız ses dışında ses çıkıyor mu? Sadece Türkiye'den ses çıkıyor. Sadece Cumhurbaşkanımız ve Türkiye'yi yönetenler olarak bizler bu konuda sesimizin sonuna kadar görüşlerimizi ortaya koyacağız."

Kudüs meselesine, Mescid-i Aksa meselesine sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyleyen Kurtulmuş, "İsrail yönetiminin ortaya koyduğu bu tablo, sadece Müslümanlara karşı yapılan bir zulüm değil. Aynı zamanda geçmişi barış örnekleriyle dolu Kudüs şehrinin tarihi kimliğine yapılan bir saldırıdır, Kudüs'e yapılan bir hakarettir, bunu kabul etmek mümkün değil." değerlendirmesini yaptı.

Bakan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı ziyaret çağrısını da anımsatarak şunları söyledi:

"Gidebilenlerimiz Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki oradaki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler. Onların oradaki ticaretlerine, geçimlerine katkılarımız olsun. Orada İslami kimliğin önemli kalelerinden birisi olan Mescid-i Aksa'nın yalnız kalmadığını ortaya koyalım. İnşallah bunun sağlanabilmesini temin edeceğiz."

"15 Temmuz, bir madalyonun iki yüzü gibidir"

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve öncesinde yaşanan bazı olayları da anlatan Kurtulmuş, 15 Temmuz'un, "Anadolu topraklarının tarih boyunca gördüğü en büyük ihanet hareketi" olduğunu söyledi.

15 Temmuz'u unutmayacakları ve unutturmayacaklarının altını çizen Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"15 Temmuz, bir madalyonun iki yüzü gibidir. Bir tarafta en hain, en aşağılık bir ihanet hareketi, diğer tarafından da bu toprakların, bu milletin tarih boyunca ortaya koyduğu en büyük kahramanlık destanlarından biridir. 250 şehidimiz ve 2 bini aşkın gazimize şükran borçluyuz. Ayrıca o gün meydanları dolduran, 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum' diyen milyonlarca kardeşimize ve o gün dua eden yüz milyonlarca kardeşimize borcumuz var." 

 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» "Gök Sultan Abdülhamit
» Erdoğan: Elhamdülillah,
» "Konya olarak bayrağı e
» CHP Konya İl Başkanı:
» İttifakta son söz lider
» Konya Teknik Üniversites
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Hüsnü Bozkurt yine sah
» Başbakan Yıldırım: AB
» Ziya Altunyaldız'dan il
» Hükümetten seçim baraj
» Erdoğan, Putin ile telef
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Kılıçdaroğlu'ndan ska
» Pusula değişiyor: İtti
» Başbakan Yardımcısı B
» Başbakan Yıldırım: Ze
» Yarıyıl tatili yarın s
» Dizi ve filmlerde daha ç
» AK Parti, illerin "tomogr
» Meclis'i yoğun hafta bek
» Erdoğan: Afrin'e doğru
» Süleyman Soylu: Türkiy
» Soylu: Bütün dünya bir
» Erdoğan, Vatikan'da "Kud
» Ahmet Sorgun: Artık son
» Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Mi
»  Hasan Angı: Mevzu bahis
» Ahmet Sorgun: Bayrakları
» Ak Parti Meram gençlik k
» "Konya’da Ar-Ge merkezi
» Konya Metrosu'nun ihalesi
» "Kifayetsizlerin hezimeti
» Öznur Çalık Konya'da k
» Binali Yıldırım: Afrin
» Erdoğan: İstilayı Liby
» Cumhurbaşkanı Recep Tay
» Konya gönül adımları
» Hasan Angı: Türkiye do
» Ak Parti Konya'dan MHP'ye
» Hacı Ahmet Özdemir: Yat
» Bozdağ: Zeytin Dalı Har
» Bahçeli: Afrin tabut, M
» Mehmet Babaoğlu: Afrin o
» Ak Parti Konya kongreye h
» İl ve ilçe seçim kurul
» "Terörün orada yuvalanm
» Ak Parti Taşkent ilçe b
» AK Parti-MHP İttifak Kom
» Fatma Toru: Doğrudan ins
» AK Parti Selçuklu İlçe
» KOMEK ve ASEM’den rekor
» AK Parti-MHP arasındaki
»  Kudüs direnişinin semb
»  Ziya Altunyaldız: Konya
» İttifak simülasyonu mas
» Beyşehir'de Türk Tasavv
» Konya'dan milli ittifaka
» Meclis OHAL'i görüşece
» İsmet Yılmaz: Öğrenci
» CHP Konya il kongresinde
» Ömer Ünal, FETÖ'yle m
» Başbakan Yardımcısı B
»  Bakan Kurtulmuş'tan ça
» Ak Parti Konya ilçe ziya
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Angı ve Kale halkla bulu
» İşte AK Parti Meram Te
» MHP'nin 'ittifak' komisyo
» Başbakan Binali Yıldır
» Hasan Angı: Bahçeli’n
» Uyum takvimi netleşiyor
» Murat Özaltun gazetecile
» "Amerika'daki dava siyasi
» Konya'nın başkanları y
» Yeni sistemi kuracak 5 is
» Yeni KHK geliyor
» "Konyalı firmalar, Konya
» "Zihnini ABD'deki şarlat
» İçişleri Bakanı Soylu
» Başbakan Yıldırım: Ev
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cevdet Yılmaz Konya'da k
» Konya'da öğrencilere ye
» Akşener'in Konya yalanı
» İsmet Yılmaz: 20 bin ö
»  Cevdet Yılmaz'dan KONTV
» Erdoğan mor beyin için
» Akşener’in Konya yalan
» Başbakan Yıldırım'ın
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com