Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da gece yarısı İpone X yoğunluğu      79 eski öğretmen hakkında gözaltı kararı      RTÜK Başkanlığına İlhan Yerlikaya yeniden seçildi      Başbakan müjdeyi verdi! 500 engelli öğretmen ataması yapılacak      İzzet öğretmen engeline rağmen meslek aşkını kaybetmedi      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Mustafa-Adile Kağnıcı Camii Konya'da ibadete açıldı      "KOBİ Bilgi Pazarı"nda devlet teşvikleri anlatıldı      Şehit Aybüke Öğretmen Konya'da anıldı      Konya'da otomobilin çarptığı çocuk hayatını kaybetti      Konya'da Ak Partilileri taşıyan minibüs otomobille çarpıştı: 9 yaralı      Konya'da hafif ticari araç ile minibüs çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordu sadece Türk milletinin ordusudur      FETÖ'nün 22 ülkeye firar eden 45 imamı için iade talebi      Marsilyalılar Konya'ya hayran kaldı      Mehmet Özdilek: Futbol hatayı affetmiyor      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Jandarma'nın yemek duasında değişiklik yapıldı      Öğretmen olmak      "Beyşehir’in yıldızı daha da parlayacak"     

TBMM'de bir gece

29.07.2017
  
 
İşte Nuretin Bay'ın yazısı: 

TBMM'de bir gece


TRTHABER’deki Anadolu Soruyor programında konuğumuz Ak Parti Genel başkan yardımcısı Öznur Çalık’tı. Hanımefendi kişiliği, engin siyaset kültürü ve pratik çalışma becerisi ile örnek bir politikacı. 

Sosyal Politikalar’dan sorumlu olan Çalık, program boyunca Ak Parti iktidarının sosyal yatırımlarını anlattı. Anlatırken derinlere daldım. 70 sente muhtaç, işsizine, hastasına, muhtacına sahip çıkmaktan aciz bir Türkiye’nin geldiği seviye bir gazeteci olarak beni gururlandırdı. Bir gazeteci diyorum, çünkü bir gazeteci olarak o yıllarda bir türlü bitirilemeyen yatırımların, iş bulamadığı için günlerce aç-perişan dolaşan vatandaşlarımızın, hastanelerde adeta sürünen hastalarımızın haberleri ile meşguldük. Bize başvuran her konuda muhtaç insanımızın derdine derman olamadığımız günleri hatırlayıp, “şükür” dedim. Şükür ki, artık bu tür haberleri yapmıyoruz. Şükür ki, artık bu tür haberler bize gelmiyor.. 

Program sonrası yolumuz TBMM’ye uğradı. Meclis bahçesinde ilk olarak  Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ile karşılaştık. Eski  bakan ve Ak Parti’nin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a bir şeyler anlatıyordu. Cevdet Yılmaz ile hukukumuz bir hayli eski olduğundan destur almadan yanlarına vardık. Kulak verdik…  Babaoğlu, Yılmaz’a otomobil fabrikasının Konya’ya yapılması gerektiğini anlatıyordu. Biz de destek verdik. Anlaşılan genel kurul boşluklarından istifade Babaoğlu, Konya kulisi yapıyordu. Gönülden sessiz bir teşekkür ile ayrıldık yanlarından. 

Ardından vekil Abdullah Ağralı ile karşılaştık. Yeniden Şırnak-Siirt bölgesi ile görevlendirilmiş ve görevi memnuniyetle kabul etmiş. Ağralı aynı koltukta iki karpuz taşıyor. Hem Konya milletvekili hem de gönüllü Şırnak milletvekili. Meclisteki son gelişmeleri değerlendirdik ve bir gün bizi de Şırnak’a götürmesi sözü alarak ayrıldık. 

Hacı Ahmet Özdemir’e ise ayaküstü hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Şaşırdı.. Nereden duydunuz diye. Az önce Öznur Çalık’ı TRT’de konuk ettiğimizi duyunca gülümsedi. Hacı Ahmet Özdemir yeniden Ak Parti Sosyal Politikalardan sorulu Genel Başkan yardımcısı Öznur Çalık’ın yardımcısı olarak seçildi. Kendisine başarılar diledik. 

Ardından, vekillerden Halil Etyemez, Leyla Şahin Usta ve diğer illerin vekilleri ile karşılaştık. Zor bir hafta bekliyor onları. Meclis İç Tüzüğü ile ilgili kanun maddeleri genel kurulda hayli tartışmalı geçeceğe benziyor. 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya milletvekili Ahmet Sorgun’da meclise bir ulusal haber kanalındaki programından sonra gecenin yarısına doğru geldi. Bir hafta boyunca Mecliste Ak Parti’nin nöbetçi genel başkan yardımcısı olarak görev yapacakmış. İşi zor. Bir taraftan Konya meseleleri, diğer taraftan teşkilat genel merkezindeki görev ve diğer yandan ise bu tür özel görevler. Allah hepsine güç kuvvet versin. 

Bizimkisi program yaptığımız TRT’nin Sefaretler stüdyolarına yakınlığı dolayısıyla  meclise ayaküstü bir ziyaret. Gece yarısını bir hayli geçe ayrıldığımızda vekiller mesaiye devam ediyorlardı. Bir de “bu vekiller ne iş yaparlar diye sorar ya vatandaşlar”. Bilmeden, araştırmadan… Dillere pelesenk edilmiş bir cümledir bu. Biz yerinde gördük ki, vekiller çalışıyor. Çoğu zaman uyku bile uyumadan çalışıyorlar. 

Bizde bu muhalefet varken, Meclis’de ne iş biter, ne de kavga…  

Bazen düşünürüz, “milletin menfaatine olan kanunların çıkmasına neden engel oluyorlar ki” diye. İnanın iş olsun diye engel oluyorlar. İş olsun ki, muhalefet çalışıyor desinler… 

O gün de Meclis’te ilginç gelişmeler oldu. Bu sefer CHP ile HDP birbirine girdi. Bana sorarsanız Meclis Genel Kurul’unun en sıkıcı tarafı ne diye? Başlarken ki, gündem dışı konuşmalar derim. Meclis kanun çıkarmak üzere toplanırken,  maddelere başlamadan önce gündem dışı konuşmalar olur. Herkes o kürsüde arz-ı endam ederek, kendini göstermeye çalışır. Olur-olmaz, lüzumlu-lüzumsuz o kadar çok şey konuşulur, sinir katsayıları o kadar zorlanır ki, “bu konuşmalar niye yapılıyor ?” diye kızarsınız. Çünkü niye yapıldığını anlayamazsınız. Ama demokrasi var memlekette, konuşma hakkı var herkesin, milletvekillerin ise kürsü özgürlükleri var. Yapacak bir şey yok. Umarım yeni tüzük değişikliğinde “lüzumsuzluğu” üzerinde herkesin fikir birliğine vardığı konuşmalar kaldırılır. Veya azaltılır.
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Milyonlarca kişiyi ilgil
» Erdoğan: İslam'ın birl
»  AK Parti Konya Milletvek
» Meclis Başkanlığı'na
» Meclis başkanını arıy
» Erdoğan: Bazı yanlışl
»  AK Parti'de il kongreler
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Erdoğan'dan Kılıçdaro
» Başbakan Yıldırım: Hi
» Leyla Şahin Usta: CHP mi
» AK Parti Gençlik Kollar
» Konya Milletvekillerinden
» "İkili eğitimi ortadan
»  AK Parti'den Konya'daki
» Erdoğan’dan 2019 talim
» AK Parti'de grup başkanv
» Devlet Bahçeli: Partimiz
» Erdoğan: S400 füzeleri
» Bakan Kaya'dan istihdam m
» Maliye Bakanı Ağbal'dan
» Başbakan Yıldırım CNN
» Meclis torba tasarıyı g
» Erdoğan, torunuyla foto
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» TBMM Başkanlığı seçi
» Erdoğan: Yeni sistemi ha
» Bahçeli: Yüzde 10 seçi
» Erdoğan: Günümüz şeh
» Başbakan Yıldırım: Am
» 'Torba tasarı'nın 9 mad
» Konya yatırımları konu
» "ABD'ye güvence vermek h
» Başbakan Yıldırım: T
» Yeni Dünya Partisi: Erdo
» 15 yıl önce, 15 yıl so
» Mustafa Kalaycı Konya Ç
» Başkan Hançerli'den Ang
» Konya'da 2019 hesapları
»  Hasan Angı: Çalınmad
» Beyşehir'de "Aşıklar
» Yıldırım: Konya Ak Par
» Meclis yoğun mesai yapac
»  Başbakan Yıldırım: K
» Erdoğan'dan Konya türk
»  İşte AK Parti'nin yeni
» Konya Cumhurbaşkanı Erd
» Erdoğan'dan Kılıçdaro
»  "Milletin adamı Konya'd
» Mahir Ünal: Bizim günde
»  Tahir Akyürek: Erdoğan
» Konya'da Aliya İzzetbego
» Konya'da 22 bin öğrenci
» "Biz Konya'ya güveniyoru
» Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Yıldırım: 3. çeyrek b
» Erdoğan: İdlib tamam ö
» AK Parti Konya İl Başka
» Hasan Angı ilk açıklam
» Erdoğan: Bizler bu yola
»  AK Parti'nin yeni Konya
» Yıldırım, Ağın Köpr
» Yönetime istifa oyunu!
» Sorgun: İl Başkanı ist
» Erdoğan: Kur baskısı a
»  Nüfus Hizmetleri Kanun
»  Müftülüklere nikah k
» "Değerler eğitimiyle il
» Başbakan Yıldırım'dan
»  Musa Arat istifa etti
» İstifayla ilgili tek cü
»  OHAL 3 ay süreyle uzat
» Seçim sistemi değişiyo
» Erdoğan: İsteseniz de i
» Erdoğan: S-500 de alaca
» Leyla Şahin Usta sert ko
»  Ünal: Birilerinin FETÖ
»  'İşçi ve işveren ara
» Devlet Bahçeli: 84'ü s
» Konya'da "Sivil Toplum Bu
» Başbakan Yıldırım'dan
» Bahçeli'den net mesaj: K
» Erdoğan'dan İdlib açı
»  Erdoğan: İdlib'de cid
»  AK Parti kampında bir i
» Erdoğan: Makama gelirken
» Erdoğan, bin 244 gün so
» Meclis'te yeni İçtüzü
» Etyemez ve Özaltun’dan
» Meclis'i yoğun gündem b
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com