Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da sadaka kutusu hırsızlığı güvenlik kamerasında!      Dışişleri 'Zeytin Dalı'nı dünyaya anlattı      "Gök Sultan Abdülhamit Han" Beyşehir'de sahne aldı      Erdoğan: Elhamdülillah, her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ya olacağız ya öleceğiz      "Konya olarak bayrağı en yükseklere çıkartacağız"      Öğrencilerin "yazı stili"ni okullar belirleyecek      Konya'da uyuşturucu operasyonu: 6 tutuklama      Özdilek: 1-1’lik sonuca sevinemiyoruz      Özdilek'ten Şenol Güneş açıklaması!      MİT'ten sınır ötesi operasyon      Afrin Gazisi Konyaspor maçını izledi      TOKİ, Konya'da 21 işyerini satışa sundu ​      Konya'da yangın paniği!      Soy ağacından sonra 'şehit listesi'      TESK'ten "çilingir" uyarısı      "Kıdem tazminatının BES'leşmesi, Türkiye için muhteşem bir fırsat"      Nüfus memurlarına 'ikinci nesil pasaport' eğitimi      Afrin gazisini duygulandıran karşılama      Konya'da büyük buluşma! Çelikkayalar sektör temsilcilerini bir araya getirdi     

TBMM'de bir gece

29.07.2017
  
 
İşte Nuretin Bay'ın yazısı: 

TBMM'de bir gece


TRTHABER’deki Anadolu Soruyor programında konuğumuz Ak Parti Genel başkan yardımcısı Öznur Çalık’tı. Hanımefendi kişiliği, engin siyaset kültürü ve pratik çalışma becerisi ile örnek bir politikacı. 

Sosyal Politikalar’dan sorumlu olan Çalık, program boyunca Ak Parti iktidarının sosyal yatırımlarını anlattı. Anlatırken derinlere daldım. 70 sente muhtaç, işsizine, hastasına, muhtacına sahip çıkmaktan aciz bir Türkiye’nin geldiği seviye bir gazeteci olarak beni gururlandırdı. Bir gazeteci diyorum, çünkü bir gazeteci olarak o yıllarda bir türlü bitirilemeyen yatırımların, iş bulamadığı için günlerce aç-perişan dolaşan vatandaşlarımızın, hastanelerde adeta sürünen hastalarımızın haberleri ile meşguldük. Bize başvuran her konuda muhtaç insanımızın derdine derman olamadığımız günleri hatırlayıp, “şükür” dedim. Şükür ki, artık bu tür haberleri yapmıyoruz. Şükür ki, artık bu tür haberler bize gelmiyor.. 

Program sonrası yolumuz TBMM’ye uğradı. Meclis bahçesinde ilk olarak  Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ile karşılaştık. Eski  bakan ve Ak Parti’nin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a bir şeyler anlatıyordu. Cevdet Yılmaz ile hukukumuz bir hayli eski olduğundan destur almadan yanlarına vardık. Kulak verdik…  Babaoğlu, Yılmaz’a otomobil fabrikasının Konya’ya yapılması gerektiğini anlatıyordu. Biz de destek verdik. Anlaşılan genel kurul boşluklarından istifade Babaoğlu, Konya kulisi yapıyordu. Gönülden sessiz bir teşekkür ile ayrıldık yanlarından. 

Ardından vekil Abdullah Ağralı ile karşılaştık. Yeniden Şırnak-Siirt bölgesi ile görevlendirilmiş ve görevi memnuniyetle kabul etmiş. Ağralı aynı koltukta iki karpuz taşıyor. Hem Konya milletvekili hem de gönüllü Şırnak milletvekili. Meclisteki son gelişmeleri değerlendirdik ve bir gün bizi de Şırnak’a götürmesi sözü alarak ayrıldık. 

Hacı Ahmet Özdemir’e ise ayaküstü hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Şaşırdı.. Nereden duydunuz diye. Az önce Öznur Çalık’ı TRT’de konuk ettiğimizi duyunca gülümsedi. Hacı Ahmet Özdemir yeniden Ak Parti Sosyal Politikalardan sorulu Genel Başkan yardımcısı Öznur Çalık’ın yardımcısı olarak seçildi. Kendisine başarılar diledik. 

Ardından, vekillerden Halil Etyemez, Leyla Şahin Usta ve diğer illerin vekilleri ile karşılaştık. Zor bir hafta bekliyor onları. Meclis İç Tüzüğü ile ilgili kanun maddeleri genel kurulda hayli tartışmalı geçeceğe benziyor. 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya milletvekili Ahmet Sorgun’da meclise bir ulusal haber kanalındaki programından sonra gecenin yarısına doğru geldi. Bir hafta boyunca Mecliste Ak Parti’nin nöbetçi genel başkan yardımcısı olarak görev yapacakmış. İşi zor. Bir taraftan Konya meseleleri, diğer taraftan teşkilat genel merkezindeki görev ve diğer yandan ise bu tür özel görevler. Allah hepsine güç kuvvet versin. 

Bizimkisi program yaptığımız TRT’nin Sefaretler stüdyolarına yakınlığı dolayısıyla  meclise ayaküstü bir ziyaret. Gece yarısını bir hayli geçe ayrıldığımızda vekiller mesaiye devam ediyorlardı. Bir de “bu vekiller ne iş yaparlar diye sorar ya vatandaşlar”. Bilmeden, araştırmadan… Dillere pelesenk edilmiş bir cümledir bu. Biz yerinde gördük ki, vekiller çalışıyor. Çoğu zaman uyku bile uyumadan çalışıyorlar. 

Bizde bu muhalefet varken, Meclis’de ne iş biter, ne de kavga…  

Bazen düşünürüz, “milletin menfaatine olan kanunların çıkmasına neden engel oluyorlar ki” diye. İnanın iş olsun diye engel oluyorlar. İş olsun ki, muhalefet çalışıyor desinler… 

O gün de Meclis’te ilginç gelişmeler oldu. Bu sefer CHP ile HDP birbirine girdi. Bana sorarsanız Meclis Genel Kurul’unun en sıkıcı tarafı ne diye? Başlarken ki, gündem dışı konuşmalar derim. Meclis kanun çıkarmak üzere toplanırken,  maddelere başlamadan önce gündem dışı konuşmalar olur. Herkes o kürsüde arz-ı endam ederek, kendini göstermeye çalışır. Olur-olmaz, lüzumlu-lüzumsuz o kadar çok şey konuşulur, sinir katsayıları o kadar zorlanır ki, “bu konuşmalar niye yapılıyor ?” diye kızarsınız. Çünkü niye yapıldığını anlayamazsınız. Ama demokrasi var memlekette, konuşma hakkı var herkesin, milletvekillerin ise kürsü özgürlükleri var. Yapacak bir şey yok. Umarım yeni tüzük değişikliğinde “lüzumsuzluğu” üzerinde herkesin fikir birliğine vardığı konuşmalar kaldırılır. Veya azaltılır.
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» "Gök Sultan Abdülhamit
» Erdoğan: Elhamdülillah,
» "Konya olarak bayrağı e
» CHP Konya İl Başkanı:
» İttifakta son söz lider
» Konya Teknik Üniversites
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Hüsnü Bozkurt yine sah
» Başbakan Yıldırım: AB
» Ziya Altunyaldız'dan il
» Hükümetten seçim baraj
» Erdoğan, Putin ile telef
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Kılıçdaroğlu'ndan ska
» Pusula değişiyor: İtti
» Başbakan Yardımcısı B
» Başbakan Yıldırım: Ze
» Yarıyıl tatili yarın s
» Dizi ve filmlerde daha ç
» AK Parti, illerin "tomogr
» Meclis'i yoğun hafta bek
» Erdoğan: Afrin'e doğru
» Süleyman Soylu: Türkiy
» Soylu: Bütün dünya bir
» Erdoğan, Vatikan'da "Kud
» Ahmet Sorgun: Artık son
» Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Mi
»  Hasan Angı: Mevzu bahis
» Ahmet Sorgun: Bayrakları
» Ak Parti Meram gençlik k
» "Konya’da Ar-Ge merkezi
» Konya Metrosu'nun ihalesi
» "Kifayetsizlerin hezimeti
» Öznur Çalık Konya'da k
» Binali Yıldırım: Afrin
» Erdoğan: İstilayı Liby
» Cumhurbaşkanı Recep Tay
» Konya gönül adımları
» Hasan Angı: Türkiye do
» Ak Parti Konya'dan MHP'ye
» Hacı Ahmet Özdemir: Yat
» Bozdağ: Zeytin Dalı Har
» Bahçeli: Afrin tabut, M
» Mehmet Babaoğlu: Afrin o
» Ak Parti Konya kongreye h
» İl ve ilçe seçim kurul
» "Terörün orada yuvalanm
» Ak Parti Taşkent ilçe b
» AK Parti-MHP İttifak Kom
» Fatma Toru: Doğrudan ins
» AK Parti Selçuklu İlçe
» KOMEK ve ASEM’den rekor
» AK Parti-MHP arasındaki
»  Kudüs direnişinin semb
»  Ziya Altunyaldız: Konya
» İttifak simülasyonu mas
» Beyşehir'de Türk Tasavv
» Konya'dan milli ittifaka
» Meclis OHAL'i görüşece
» İsmet Yılmaz: Öğrenci
» CHP Konya il kongresinde
» Ömer Ünal, FETÖ'yle m
» Başbakan Yardımcısı B
»  Bakan Kurtulmuş'tan ça
» Ak Parti Konya ilçe ziya
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Angı ve Kale halkla bulu
» İşte AK Parti Meram Te
» MHP'nin 'ittifak' komisyo
» Başbakan Binali Yıldır
» Hasan Angı: Bahçeli’n
» Uyum takvimi netleşiyor
» Murat Özaltun gazetecile
» "Amerika'daki dava siyasi
» Konya'nın başkanları y
» Yeni sistemi kuracak 5 is
» Yeni KHK geliyor
» "Konyalı firmalar, Konya
» "Zihnini ABD'deki şarlat
» İçişleri Bakanı Soylu
» Başbakan Yıldırım: Ev
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cevdet Yılmaz Konya'da k
» Konya'da öğrencilere ye
» Akşener'in Konya yalanı
» İsmet Yılmaz: 20 bin ö
»  Cevdet Yılmaz'dan KONTV
» Erdoğan mor beyin için
» Akşener’in Konya yalan
» Başbakan Yıldırım'ın
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com