Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da gece yarısı İpone X yoğunluğu      79 eski öğretmen hakkında gözaltı kararı      RTÜK Başkanlığına İlhan Yerlikaya yeniden seçildi      Başbakan müjdeyi verdi! 500 engelli öğretmen ataması yapılacak      İzzet öğretmen engeline rağmen meslek aşkını kaybetmedi      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Mustafa-Adile Kağnıcı Camii Konya'da ibadete açıldı      "KOBİ Bilgi Pazarı"nda devlet teşvikleri anlatıldı      Şehit Aybüke Öğretmen Konya'da anıldı      Konya'da otomobilin çarptığı çocuk hayatını kaybetti      Konya'da Ak Partilileri taşıyan minibüs otomobille çarpıştı: 9 yaralı      Konya'da hafif ticari araç ile minibüs çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordu sadece Türk milletinin ordusudur      FETÖ'nün 22 ülkeye firar eden 45 imamı için iade talebi      Marsilyalılar Konya'ya hayran kaldı      Mehmet Özdilek: Futbol hatayı affetmiyor      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Jandarma'nın yemek duasında değişiklik yapıldı      Öğretmen olmak      "Beyşehir’in yıldızı daha da parlayacak"     

Ahmet Sorgun: Kongrelerden güçlenerek çıkacağız

28.08.2017
  
 
Kongrelerdeki bayrak değişiminin bayram havasında geçtiğini, bunun da Ak Partinin bir geleneği olduğunu dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Sorgun; "Millete hizmet yolunda yeni bir heyecan ve yeni bir aşkla çalışacağız" dedi.

Sorgun konuşmasına şöyle devam etti: 

"Geçtiğimiz günlerde partimizin 16. yılını kutladık. Başarılarla dolu, zaferlerle dolu  16 yılı geride bırakmanın onuru, gururu ve huzurunu yaşıyoruz.  Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001de ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla yola çıkan AK Kadrolar maruz kaldığı bütün hukuksuzluklara,  bütün engellemelere rağmen ülkemize büyük bir gelişim ve değişim yaşatmıştır.

“AK PARTİ BİR DAVANIN ADIDIR”

Bu başarının sırrı, Allah’a güvenip milletten güç almaktan geçmiştir. Milletten hayır dua almaktan geçmiştir. Ak Parti sadece siyasi bir hareket değil, bir dava hareketidir. Bu davanın adı milli ve manevi değerlere bağlı millet ve memleket sevdasıdır. Bu kutlu davanın kutlu yürüyüşünde yer alan, bizlere yol arkadaşlığı yapan siz değerli dava arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Ak Parti  kuruluşundan bir yıl sonra iktidar oldu. Tam 15 yıldır iktidardadır. 

Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan Ak Parti’nin Türkiye siyasetine adım attığı gün bir milattır. Liderimiz partinin ilk kongresinde” Artık Türkiye de hiçbir şey eskisi  gibi olmayacak” demişti. O Tarihten sonra da hiçbir şey eskisi gibi olmadı ve eskisi gibi kalmadı.
Ak Parti öncesini hatırlayanlar şöyle hafızalarını bir yoklasınlar. 

Siyasi krizlerle, boğuşan, ekonomik krizlerle boğuşan kaos içindeki Türkiye’de Ak Parti’yle hızlı bir gelişim, değişim ve kalkınma süreci başlamıştır. İç politikadan dış politikaya, eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, enerjiden tarıma, ulaşımdan turizme, ekonomiden toplumsal yaşama, demokrasiden insan haklarına kadar her alanda devrim niteliğinde icraatlara imza atan Ak Parti hükümetleri Türkiye’yi adeta şaha kaldırmıştır.

IMF’den 500 milyon dolar almak için el ovuşturarak günlerce kapılarda bekleyen Türkiye, artık IMF’ye borç verebilecek durumdadır. Hastaların devlet hastanelerinde rehin kaldığı bir Türkiye fotoğrafı tarihte kalmıştır.  Bugün her vatandaşın aile hekimi vardır. Hasta hastaneye gelemiyorsa, evinde tedavi hizmeti vardır. Gerektiğinde devletin ambulansıyla evinden alınıp hastaneye getiriliyor tedavisinden sonra tekrar evine götürülüyor.Nereden nereye.. Bu tür örnekleri saymakla bitiremeyiz.Bugün küresel güçlerin, dünyaya ayar verenlerin hazmedemediği kabullenemediği de Türkiye’nin gelişimi  değişimi ve istikrarıdır.Gerek bulunduğu coğrafyada, gerekse dünyada hem siyasi hem de ekonomik olarak söz sahibi olan Türkiye’den rahatsız oluyorlar.Bugüne kadar Ortadoğu’da istedikleri gibi at koşturanlar, bugün plan yaparken Türkiye’yi göz ardı edemiyorlar. Bir bakıyorsunuz Almanya dan bir bakıyorsunuz, Amerikan, bir bakıyorsunuz Rusya’dan en üst düzeyde askeri yetkililer  Türkiye’ye geliyor.Bugüne kadar oturdukları yerden istediklerini emrediyorlar ve istediklerini yaptırıyorlardı.  Ancak Türkiye artık eski Türkiye değil..

Türkiye güçlendikçe, saldırılar artıyor. Önce PKK belasını sardılar başımıza.Askerimizin kararlılığı sayesinde  kökleri kazınmak üzere.. Baktılar olmadı DAEŞ’i, DHKPC’yi devreye soktular yine olmadı.. Son olarak da Asker kılığına bürünmüş FETÖcü hainlerle 15 Temmuz’da tarihin en alçak, en hain, en aşağılık saldırısını yaptılar. Önce Allah’ın yardımı, sonra Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve dirayeti, sonra milletimizin feraseti ve cesaretiyle bu bela da savuşturuldu şükürler olsun. Peki bitti mi ? Elbette hayır. Bitmeyecek de..

Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti üzerinden Türkiye’ye diz çöktürmek istiyorlar. Burada asıl hedef Türkiye’dir. Ancak Allah’tan başka kimsenin önünde diz çökmeyeceğini her zaman her yerde haykıran Liderimiz ve onun yol arkadaşları olarak bizler asla diz çökmeyeceğiz.
Dün Malazgirt zaferinin 946. Yıldönümünü kutladık. 

Yaklaşık 1000 yıl önce Sultan Alpaslan Anadolu’nun kapılarını Türklere açarken kimle savaşmışsa bugün bize saldıranlar onlardır.  Nesiller değişmiş ancak zihniyetler değişememiştir ve değişmeyecektir.100 yıl önce Çanakkale de bize saldıranlarda aynıydı. Malazgirt’te, Çanakkale de bu zihniyete karşı zaferler kazanan  ecdadımızın bize emanet olarak bıraktığı bu topraklar yaşamaya devam ettiğimiz sürece mücadelemizde devam edecektir. Bu mücadele kıyamete kadar sürecektir.

Ak Parti olarak bütün Türkiye de kongreler sürecine girdik. Kongrelerden yeni bir heyecan, yeni bir azim, yeni bir aşkla çıkacağız.Burada kongrelerde göreve gelen arkadaşlarımızın şunu unutmaması gerekir. Bizim anlayışımızda makamdan güç almak değil, makama güç katmak vardır. Bizim siyasetimiz millete efendi olma değil, hizmetkâr olma siyasetidir

Bugüne kadar bu anlayışımızdan taviz vermedik yine vermeyeceğiz. Bugün her zamankinden çok daha çalışmamız gerekiyor

 Zira önümüzde çok kritik bir dönem var.

2019 da önce yerel yönetimler, sonra da Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimleri yapılacak. 
Tarihimizin en kritik seçimlerinden biri olacak. Yeni bir sistemde ilk seçimimizi yapacağız.  
Bu sürece kadar Ak Parti’nin mensupları olarak bizler gece gündüz demeden çalışacağız. 
Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız zaten hepimizden fazla çalışıyor. Genel merkezdeki yöneticilerimizden  mahalle temsilcisine kadar hepimiz  mahalle mahalle, sokak sokak,ev ev çalışmak zorundayız.

GÖNÜLLERİ KAZANMADAN, SEÇİM KAZANILMAZ

İnsanların evlerine girmemiz yetmez, gönüllerine girmemiz gerekiyor. Gönüllerini almamız gerekiyor. İnsanların gönlünü almadan oyunu alamazsınız, gönül almak oy almaktan çok daha önemlidir. Zira gönülleri kazanmadan seçim kazanılmaz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu 2023,2053,2071 hedeflerine adım adım giderken ve hedeflerimize bu kadar yaklaşmışken asla rehavete kapılamayız"
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Milyonlarca kişiyi ilgil
» Erdoğan: İslam'ın birl
»  AK Parti Konya Milletvek
» Meclis Başkanlığı'na
» Meclis başkanını arıy
» Erdoğan: Bazı yanlışl
»  AK Parti'de il kongreler
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Erdoğan'dan Kılıçdaro
» Başbakan Yıldırım: Hi
» Leyla Şahin Usta: CHP mi
» AK Parti Gençlik Kollar
» Konya Milletvekillerinden
» "İkili eğitimi ortadan
»  AK Parti'den Konya'daki
» Erdoğan’dan 2019 talim
» AK Parti'de grup başkanv
» Devlet Bahçeli: Partimiz
» Erdoğan: S400 füzeleri
» Bakan Kaya'dan istihdam m
» Maliye Bakanı Ağbal'dan
» Başbakan Yıldırım CNN
» Meclis torba tasarıyı g
» Erdoğan, torunuyla foto
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» TBMM Başkanlığı seçi
» Erdoğan: Yeni sistemi ha
» Bahçeli: Yüzde 10 seçi
» Erdoğan: Günümüz şeh
» Başbakan Yıldırım: Am
» 'Torba tasarı'nın 9 mad
» Konya yatırımları konu
» "ABD'ye güvence vermek h
» Başbakan Yıldırım: T
» Yeni Dünya Partisi: Erdo
» 15 yıl önce, 15 yıl so
» Mustafa Kalaycı Konya Ç
» Başkan Hançerli'den Ang
» Konya'da 2019 hesapları
»  Hasan Angı: Çalınmad
» Beyşehir'de "Aşıklar
» Yıldırım: Konya Ak Par
» Meclis yoğun mesai yapac
»  Başbakan Yıldırım: K
» Erdoğan'dan Konya türk
»  İşte AK Parti'nin yeni
» Konya Cumhurbaşkanı Erd
» Erdoğan'dan Kılıçdaro
»  "Milletin adamı Konya'd
» Mahir Ünal: Bizim günde
»  Tahir Akyürek: Erdoğan
» Konya'da Aliya İzzetbego
» Konya'da 22 bin öğrenci
» "Biz Konya'ya güveniyoru
» Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Yıldırım: 3. çeyrek b
» Erdoğan: İdlib tamam ö
» AK Parti Konya İl Başka
» Hasan Angı ilk açıklam
» Erdoğan: Bizler bu yola
»  AK Parti'nin yeni Konya
» Yıldırım, Ağın Köpr
» Yönetime istifa oyunu!
» Sorgun: İl Başkanı ist
» Erdoğan: Kur baskısı a
»  Nüfus Hizmetleri Kanun
»  Müftülüklere nikah k
» "Değerler eğitimiyle il
» Başbakan Yıldırım'dan
»  Musa Arat istifa etti
» İstifayla ilgili tek cü
»  OHAL 3 ay süreyle uzat
» Seçim sistemi değişiyo
» Erdoğan: İsteseniz de i
» Erdoğan: S-500 de alaca
» Leyla Şahin Usta sert ko
»  Ünal: Birilerinin FETÖ
»  'İşçi ve işveren ara
» Devlet Bahçeli: 84'ü s
» Konya'da "Sivil Toplum Bu
» Başbakan Yıldırım'dan
» Bahçeli'den net mesaj: K
» Erdoğan'dan İdlib açı
»  Erdoğan: İdlib'de cid
»  AK Parti kampında bir i
» Erdoğan: Makama gelirken
» Erdoğan, bin 244 gün so
» Meclis'te yeni İçtüzü
» Etyemez ve Özaltun’dan
» Meclis'i yoğun gündem b
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com