Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da sadaka kutusu hırsızlığı güvenlik kamerasında!      Dışişleri 'Zeytin Dalı'nı dünyaya anlattı      "Gök Sultan Abdülhamit Han" Beyşehir'de sahne aldı      Erdoğan: Elhamdülillah, her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ya olacağız ya öleceğiz      "Konya olarak bayrağı en yükseklere çıkartacağız"      Öğrencilerin "yazı stili"ni okullar belirleyecek      Konya'da uyuşturucu operasyonu: 6 tutuklama      Özdilek: 1-1’lik sonuca sevinemiyoruz      Özdilek'ten Şenol Güneş açıklaması!      MİT'ten sınır ötesi operasyon      Afrin Gazisi Konyaspor maçını izledi      TOKİ, Konya'da 21 işyerini satışa sundu ​      Konya'da yangın paniği!      Soy ağacından sonra 'şehit listesi'      TESK'ten "çilingir" uyarısı      "Kıdem tazminatının BES'leşmesi, Türkiye için muhteşem bir fırsat"      Nüfus memurlarına 'ikinci nesil pasaport' eğitimi      Afrin gazisini duygulandıran karşılama      Konya'da büyük buluşma! Çelikkayalar sektör temsilcilerini bir araya getirdi     

Ahmet Sorgun: Kongrelerden güçlenerek çıkacağız

28.08.2017
  
 
Kongrelerdeki bayrak değişiminin bayram havasında geçtiğini, bunun da Ak Partinin bir geleneği olduğunu dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Sorgun; "Millete hizmet yolunda yeni bir heyecan ve yeni bir aşkla çalışacağız" dedi.

Sorgun konuşmasına şöyle devam etti: 

"Geçtiğimiz günlerde partimizin 16. yılını kutladık. Başarılarla dolu, zaferlerle dolu  16 yılı geride bırakmanın onuru, gururu ve huzurunu yaşıyoruz.  Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001de ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla yola çıkan AK Kadrolar maruz kaldığı bütün hukuksuzluklara,  bütün engellemelere rağmen ülkemize büyük bir gelişim ve değişim yaşatmıştır.

“AK PARTİ BİR DAVANIN ADIDIR”

Bu başarının sırrı, Allah’a güvenip milletten güç almaktan geçmiştir. Milletten hayır dua almaktan geçmiştir. Ak Parti sadece siyasi bir hareket değil, bir dava hareketidir. Bu davanın adı milli ve manevi değerlere bağlı millet ve memleket sevdasıdır. Bu kutlu davanın kutlu yürüyüşünde yer alan, bizlere yol arkadaşlığı yapan siz değerli dava arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Ak Parti  kuruluşundan bir yıl sonra iktidar oldu. Tam 15 yıldır iktidardadır. 

Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan Ak Parti’nin Türkiye siyasetine adım attığı gün bir milattır. Liderimiz partinin ilk kongresinde” Artık Türkiye de hiçbir şey eskisi  gibi olmayacak” demişti. O Tarihten sonra da hiçbir şey eskisi gibi olmadı ve eskisi gibi kalmadı.
Ak Parti öncesini hatırlayanlar şöyle hafızalarını bir yoklasınlar. 

Siyasi krizlerle, boğuşan, ekonomik krizlerle boğuşan kaos içindeki Türkiye’de Ak Parti’yle hızlı bir gelişim, değişim ve kalkınma süreci başlamıştır. İç politikadan dış politikaya, eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, enerjiden tarıma, ulaşımdan turizme, ekonomiden toplumsal yaşama, demokrasiden insan haklarına kadar her alanda devrim niteliğinde icraatlara imza atan Ak Parti hükümetleri Türkiye’yi adeta şaha kaldırmıştır.

IMF’den 500 milyon dolar almak için el ovuşturarak günlerce kapılarda bekleyen Türkiye, artık IMF’ye borç verebilecek durumdadır. Hastaların devlet hastanelerinde rehin kaldığı bir Türkiye fotoğrafı tarihte kalmıştır.  Bugün her vatandaşın aile hekimi vardır. Hasta hastaneye gelemiyorsa, evinde tedavi hizmeti vardır. Gerektiğinde devletin ambulansıyla evinden alınıp hastaneye getiriliyor tedavisinden sonra tekrar evine götürülüyor.Nereden nereye.. Bu tür örnekleri saymakla bitiremeyiz.Bugün küresel güçlerin, dünyaya ayar verenlerin hazmedemediği kabullenemediği de Türkiye’nin gelişimi  değişimi ve istikrarıdır.Gerek bulunduğu coğrafyada, gerekse dünyada hem siyasi hem de ekonomik olarak söz sahibi olan Türkiye’den rahatsız oluyorlar.Bugüne kadar Ortadoğu’da istedikleri gibi at koşturanlar, bugün plan yaparken Türkiye’yi göz ardı edemiyorlar. Bir bakıyorsunuz Almanya dan bir bakıyorsunuz, Amerikan, bir bakıyorsunuz Rusya’dan en üst düzeyde askeri yetkililer  Türkiye’ye geliyor.Bugüne kadar oturdukları yerden istediklerini emrediyorlar ve istediklerini yaptırıyorlardı.  Ancak Türkiye artık eski Türkiye değil..

Türkiye güçlendikçe, saldırılar artıyor. Önce PKK belasını sardılar başımıza.Askerimizin kararlılığı sayesinde  kökleri kazınmak üzere.. Baktılar olmadı DAEŞ’i, DHKPC’yi devreye soktular yine olmadı.. Son olarak da Asker kılığına bürünmüş FETÖcü hainlerle 15 Temmuz’da tarihin en alçak, en hain, en aşağılık saldırısını yaptılar. Önce Allah’ın yardımı, sonra Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve dirayeti, sonra milletimizin feraseti ve cesaretiyle bu bela da savuşturuldu şükürler olsun. Peki bitti mi ? Elbette hayır. Bitmeyecek de..

Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti üzerinden Türkiye’ye diz çöktürmek istiyorlar. Burada asıl hedef Türkiye’dir. Ancak Allah’tan başka kimsenin önünde diz çökmeyeceğini her zaman her yerde haykıran Liderimiz ve onun yol arkadaşları olarak bizler asla diz çökmeyeceğiz.
Dün Malazgirt zaferinin 946. Yıldönümünü kutladık. 

Yaklaşık 1000 yıl önce Sultan Alpaslan Anadolu’nun kapılarını Türklere açarken kimle savaşmışsa bugün bize saldıranlar onlardır.  Nesiller değişmiş ancak zihniyetler değişememiştir ve değişmeyecektir.100 yıl önce Çanakkale de bize saldıranlarda aynıydı. Malazgirt’te, Çanakkale de bu zihniyete karşı zaferler kazanan  ecdadımızın bize emanet olarak bıraktığı bu topraklar yaşamaya devam ettiğimiz sürece mücadelemizde devam edecektir. Bu mücadele kıyamete kadar sürecektir.

Ak Parti olarak bütün Türkiye de kongreler sürecine girdik. Kongrelerden yeni bir heyecan, yeni bir azim, yeni bir aşkla çıkacağız.Burada kongrelerde göreve gelen arkadaşlarımızın şunu unutmaması gerekir. Bizim anlayışımızda makamdan güç almak değil, makama güç katmak vardır. Bizim siyasetimiz millete efendi olma değil, hizmetkâr olma siyasetidir

Bugüne kadar bu anlayışımızdan taviz vermedik yine vermeyeceğiz. Bugün her zamankinden çok daha çalışmamız gerekiyor

 Zira önümüzde çok kritik bir dönem var.

2019 da önce yerel yönetimler, sonra da Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimleri yapılacak. 
Tarihimizin en kritik seçimlerinden biri olacak. Yeni bir sistemde ilk seçimimizi yapacağız.  
Bu sürece kadar Ak Parti’nin mensupları olarak bizler gece gündüz demeden çalışacağız. 
Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız zaten hepimizden fazla çalışıyor. Genel merkezdeki yöneticilerimizden  mahalle temsilcisine kadar hepimiz  mahalle mahalle, sokak sokak,ev ev çalışmak zorundayız.

GÖNÜLLERİ KAZANMADAN, SEÇİM KAZANILMAZ

İnsanların evlerine girmemiz yetmez, gönüllerine girmemiz gerekiyor. Gönüllerini almamız gerekiyor. İnsanların gönlünü almadan oyunu alamazsınız, gönül almak oy almaktan çok daha önemlidir. Zira gönülleri kazanmadan seçim kazanılmaz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu 2023,2053,2071 hedeflerine adım adım giderken ve hedeflerimize bu kadar yaklaşmışken asla rehavete kapılamayız"
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» "Gök Sultan Abdülhamit
» Erdoğan: Elhamdülillah,
» "Konya olarak bayrağı e
» CHP Konya İl Başkanı:
» İttifakta son söz lider
» Konya Teknik Üniversites
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Hüsnü Bozkurt yine sah
» Başbakan Yıldırım: AB
» Ziya Altunyaldız'dan il
» Hükümetten seçim baraj
» Erdoğan, Putin ile telef
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Kılıçdaroğlu'ndan ska
» Pusula değişiyor: İtti
» Başbakan Yardımcısı B
» Başbakan Yıldırım: Ze
» Yarıyıl tatili yarın s
» Dizi ve filmlerde daha ç
» AK Parti, illerin "tomogr
» Meclis'i yoğun hafta bek
» Erdoğan: Afrin'e doğru
» Süleyman Soylu: Türkiy
» Soylu: Bütün dünya bir
» Erdoğan, Vatikan'da "Kud
» Ahmet Sorgun: Artık son
» Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Mi
»  Hasan Angı: Mevzu bahis
» Ahmet Sorgun: Bayrakları
» Ak Parti Meram gençlik k
» "Konya’da Ar-Ge merkezi
» Konya Metrosu'nun ihalesi
» "Kifayetsizlerin hezimeti
» Öznur Çalık Konya'da k
» Binali Yıldırım: Afrin
» Erdoğan: İstilayı Liby
» Cumhurbaşkanı Recep Tay
» Konya gönül adımları
» Hasan Angı: Türkiye do
» Ak Parti Konya'dan MHP'ye
» Hacı Ahmet Özdemir: Yat
» Bozdağ: Zeytin Dalı Har
» Bahçeli: Afrin tabut, M
» Mehmet Babaoğlu: Afrin o
» Ak Parti Konya kongreye h
» İl ve ilçe seçim kurul
» "Terörün orada yuvalanm
» Ak Parti Taşkent ilçe b
» AK Parti-MHP İttifak Kom
» Fatma Toru: Doğrudan ins
» AK Parti Selçuklu İlçe
» KOMEK ve ASEM’den rekor
» AK Parti-MHP arasındaki
»  Kudüs direnişinin semb
»  Ziya Altunyaldız: Konya
» İttifak simülasyonu mas
» Beyşehir'de Türk Tasavv
» Konya'dan milli ittifaka
» Meclis OHAL'i görüşece
» İsmet Yılmaz: Öğrenci
» CHP Konya il kongresinde
» Ömer Ünal, FETÖ'yle m
» Başbakan Yardımcısı B
»  Bakan Kurtulmuş'tan ça
» Ak Parti Konya ilçe ziya
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Angı ve Kale halkla bulu
» İşte AK Parti Meram Te
» MHP'nin 'ittifak' komisyo
» Başbakan Binali Yıldır
» Hasan Angı: Bahçeli’n
» Uyum takvimi netleşiyor
» Murat Özaltun gazetecile
» "Amerika'daki dava siyasi
» Konya'nın başkanları y
» Yeni sistemi kuracak 5 is
» Yeni KHK geliyor
» "Konyalı firmalar, Konya
» "Zihnini ABD'deki şarlat
» İçişleri Bakanı Soylu
» Başbakan Yıldırım: Ev
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Cevdet Yılmaz Konya'da k
» Konya'da öğrencilere ye
» Akşener'in Konya yalanı
» İsmet Yılmaz: 20 bin ö
»  Cevdet Yılmaz'dan KONTV
» Erdoğan mor beyin için
» Akşener’in Konya yalan
» Başbakan Yıldırım'ın
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com