Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'da gece yarısı İpone X yoğunluğu      79 eski öğretmen hakkında gözaltı kararı      RTÜK Başkanlığına İlhan Yerlikaya yeniden seçildi      Başbakan müjdeyi verdi! 500 engelli öğretmen ataması yapılacak      İzzet öğretmen engeline rağmen meslek aşkını kaybetmedi      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Mustafa-Adile Kağnıcı Camii Konya'da ibadete açıldı      "KOBİ Bilgi Pazarı"nda devlet teşvikleri anlatıldı      Şehit Aybüke Öğretmen Konya'da anıldı      Konya'da otomobilin çarptığı çocuk hayatını kaybetti      Konya'da Ak Partilileri taşıyan minibüs otomobille çarpıştı: 9 yaralı      Konya'da hafif ticari araç ile minibüs çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı      Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordu sadece Türk milletinin ordusudur      FETÖ'nün 22 ülkeye firar eden 45 imamı için iade talebi      Marsilyalılar Konya'ya hayran kaldı      Mehmet Özdilek: Futbol hatayı affetmiyor      Çumra Belediyesi Öğretmenler Günü      Jandarma'nın yemek duasında değişiklik yapıldı      Öğretmen olmak      "Beyşehir’in yıldızı daha da parlayacak"     

Bayramın gündemi Selçuklu oldu

06.09.2017
  
 
Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'nın sosyal hayatına kazandırılan projeler büyük beğeni topluyor. Kişi başı yeşil alan miktarında AB standartlarının üstüne çıkan Selçuklu' da parklar, bayram boyunca çocukları ve her yaştan Konyalıyı ağırladı. Bayram ziyaretlerinin gündeminde ise "Güle Oynaya Camiye Gel" projesi vardı. Selçuklu genelinde 1.723 çocuğa bayram öncesi hediye edilen bisikletlerin heyecanı konuşuldu, sosyal medyada gündem oldu.

Sille Baraj Parkın 57 bin 120 ziyaretçiyi ağırladı

Türkiye'nin en büyük ve Konya'nın farklı teması ile dikkat çeken Sille Baraj Parkı ve Avrupa'nın en büyük kelebek uçuş alanı olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Konya'ya gelen misafirler kadar Konyalıların da uğrak noktası oldu. Sille Baraj Parkını bayram boyunca yaklaşık 57 bin 120 kişi ziyaret etti. Özellikle akşam saatlerinde ziyaretçilerine nezih bir aile ortamı sunan Sille Baraj Parkı fotoğraf severler için de ayrı bir görsel güzellik sunuyor. Baraj parkında çekilen fotoğrafların beğeni sayıları yüz binleri buldu.Kelebekler Vadisi ve Kelebek Uçuş Alanı'na ziyaretçi akını

Yerli ve yabancı ziyaretçilerin dikkatini çeken, ayrıca tur şirketlerinin ziyaret destinasyonuna girmeyi başaran Konya Tropikal Kelebek Bahçesi de Konya'da bayramın favori ziyaret yerlerinden biri oldu. Kelebekler Vadisi Parkı içinde yer alan Çiçek Bahçesi, Kum Oyun Alanı ve Macera Parkı ziyaretçi sayısı 79 bini geçti. Tropikal Kelebek Bahçesini ise 16 bin 142 biletli misafir ziyaret etti.Bayram sohbetlerinin konusu "Güle Oynaya Camiye Gel Projesi"

Selçuklu'da bu bayramı çocuklar ayrı bir sevinçle karşıladı. Ramazan ayı içinde başlayan ve 13 Ağustos tarihine kadar 60 gün içinde 40 gün sabah namazına devam eden çocukların bisiklet sevinci, bayram ziyaretlerinin gündemi oldu. Proje takvimine göre Eylül ayı içinde dağıtılması planlanan bisikletler, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın talimatı ile bayram öncesi resmi tatilde dağıtıldı. Bin 723 çocuğa bayram hediyesi olan bisikletler gerek çocukların gerekse aile büyüklerinin bayram sevincini artırdı. Proje ayrıca Türkiye genelinde büyük beğeni topladı.
Kurban Satış Yeri büyük bir eksikliği giderdi

Geçtiğimiz yıl ortak akıl anketleri ve halkla ilişkiler programları ile anketlerde Kurban Satış Yeri ihtiyacının ön plana çıkması ile projelendirilen yeni Kurban Satış Yeri bayram öncesi kurbanlık satıcıları ve alıcılarının akınına uğradı.  202 bin metrekarelik alanda kurulan Kurban Satış Yerinde 400 ayrı satış alanı ve 1.500 araçlık otopark bulunuyor. Satış alanı mescid, tuvaletler, sıcak sulu duş alanları ile hizmet verdi. Arefe günü ikindi ve bayramın birinci günü öğle saatlerine kadar büyük bir yoğunluğun yaşandığı Kurban Satış Yerinden yaklaşık 250 bin Konyalı yararlandı. Öte yandan Kurban timi bayramda kaçan 15 büyükbaş hayvanı yakalayarak sahiplerine teslim etti.Selçuklu'da 3 bin 500 ton atık toplandı​

Akdeniz Üniversitesi tarafından farklı bilimsel verilere dayanılarak Türkiye'nin en temiz ilçesi seçilen ve yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığının en temiz ilçeler sıralamasında 2. sırada yer alan Selçuklu'da bayram boyunca temizlik ekipleri teyakkuzdaydı. Arefe günü gece tüm Selçuklu' yu temizleyen ekipler birinci günü saat 14'ten itibaren başlamak suretiyle bayram boyunca mesai yaptı. Kurban Bayramı boyunca toplam 389 araç ve bin 209 çalışanla temizlik hizmetini aralıksız sürdüren Selçuklu Belediyesi, toplam 3 bin 500 ton atık topladı. Vatandaşlardan gelen şikayetleri de anında değerlendiren acil müdahale ekipleri 7/24 görev başında daha temiz bir Selçuklu için çaba gösterdi. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Konya'da gece yarısı İ
» 79 eski öğretmen hakkı
» RTÜK Başkanlığına İ
»  Başbakan müjdeyi verdi
» İzzet öğretmen engelin
»  Çumra Belediyesi Öğre
» Mustafa-Adile Kağnıcı
» "KOBİ Bilgi Pazarı"nda
»  Şehit Aybüke Öğretme
» Konya'da otomobilin çarp
» Konya'da Ak Partilileri t
» Konya'da hafif ticari ara
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» FETÖ'nün 22 ülkeye fir
»  Çumra Belediyesi Öğre
»  Jandarma'nın yemek duas
»  Öğretmen olmak
» "Beyşehir’in yıldız
»  Öğretmeni, şehit Öme
»  Necmettin öğretmensiz
»  Konya'da görme engelli
» Konya'da 7 aylık bebeği
» Konya'da tilki kurtarma o
» Başbakan Yardımcısı B
» KONYA FM, yılın en iyi
»  Bakan Eroğlu’ndan ya
» ByLock'cu 3 ayda 3 hat de
» Konya'daki silahlı kavga
» Beyşehir'den yurt dış
» Konya'da kar yağışı b
»  Kış lastiği "ticari a
»  Aybüke'siz ilk Öğretm
» Kıbrıs 43 yıl sonra Ko
» Yerli sistemler TSK'nın
»  Çocuklu ailelere "mobil
» Karatay Belediyesi kışa
» Konya'nın bazı ilçeler
» Konya'daki FETÖ'nün ask
»  FETÖ'cüler kurbanı ba
» Konya'da ilginç görünt
» Konya'da balkondan düşe
» Çumra'nın 54.mahallesin
» Konya'daki "hayvan otlatm
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» TSK'daki memurların disi
» Tuz Gölü'nde atış iç
» Bu kadarına da pes! Kony
» Meram’da parklar kışa
» Fahrünnisa Sosyal Tesisi
» Konya dahil 7 ilde "ByLoc
» 'Rahatsız olsanız da ol
» Konya'da "hayvan otlatma"
» "Konya yerli otomobil ür
» Mustafa Konyalı toprağa
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» Çumra kışa hazır
» Selçuklu Belediyesi'nden
» Kahraman yiğitler operas
» Beyşehir'deki parklara
»  Aralarında Konya'nın d
»  ÖSYM'den engelli adayla
» 'FETÖ/PDY HIV virüsü g
»  Belgeli çalışan sayı
» Konya'da üç kişi arac
» Konya dahil 20 ildeki ope
» Yeni KHK'lar geliyor: İk
» Konya'da şaka gibi kaza!
» Sanatçı Mustafa Konyal
» Konya'da aranan eski verg
» Beyşehir'de otomobil dev
» Konya geneline kar uyarı
» Konya, İzmir'de tanıtı
» NATO’daki skandalı Bin
» Kabe imamı Abdurrahman E
» ByLock mesajları FETÖ'n
» Konya projeleri konuşuld
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Konya'da park halindeki o
» Konya'da polis merkezinin
» '2019'da bir reform gerç
»  Çumra'da aynı gece iki
» Konya ve çevresine yağ
»  TSK'nın İdlib'e intika
» Konya'da yapılan İHA'ya
» Karatay'ın parkları ilk
»  Emniyetten darbecilere 3
» Konya'da otomobil traktö
» Konya'da bıçaklı-torna
» Diyanet'in ilk kadın ba
» "KOMEK Fotoğrafçılık
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com