Erdoğan Özdemir’ide istiyor!

Erdoğan Özdemir'ide istiyor!

Sıra Ali Talip Özdemir ile Erbakan ailesinde mi? Hemşerimiz Başkanımız Ali Talip Özdemir Biricik kızı ile birlikte çekilen resmini kullandık.

Erdoğan Özdemir’ide istiyor!
2012-07-15 21:16:08

Sıra Ali Talip Özdemir ile Erbakan ailesinde mi?

Ankara kulislerinde, Başbakan Erdoğan’ın partiye davet ettiği belirtilen Anavatan eski Genel Başkanı Ali Talip Özdemir ile de önümüzdeki günlerde bir araya gelebileceği konuşuluyor.
İlk çevre bakanı Anavatan partisi genel başkanı Ereğli ve bakırköy belediye başkanlığı yapan Bakırköyü halkınca çok sevilen Özdemirin 2014 de bakırköy den belediye başkan adayı gösterilmesi için Ak Parti İstanbul il teşkilatınca Özdemir ile yakın temas kurulduğu iddia edilmekte.
Bir başka önemli iddia ise SP’de sıkıntı yaşayan başta Fatih Erbakan olmak üzere tüm Erbakan kardeşlere, “AK Parti’ye gelin” çağrısı yapılacağı yönünde.
Erbakan kardeşleri barıştıran isim olan Başbakan’ın henüz böyle bir davet yapmadığı biliniyor.
Ali Talip Özdemir Biyografisi
Ali Talip Özdemir 1953 yılında Ereğli'de dünyaya geldi.
Dr. Ali Talip Özdemir, ilk ve orta öğrenimini Ereğli’de tamamladı.
1973 yılında Ankara DevIet MimarIık ve MühendisIik Akademisi’nde üniversite öğrenimine başIayan Özdemir, 1977 yıIında Makine Mühendisi oIarak mezun oIdu.
AIi TaIip Özdemir Daha sonra yüksek öğrenimini yapan Özdemir, 1987 yıIında Makine Yüksek Mühendisi oIdu.
Yüksek Iisans öğrenimini yaptığı dönemde siyasete yakın iIgi duyan AIi TaIip Özdemir, 1984 yıIında yapıIan yereI seçimIerde EreğIi’den BeIediye Baskanı seçiIdi.
AIi TaIip Özdemir İki dönem EreğIi BeIediye BaskanIığı görevini sürdürdü.
1987 geneI seçimIeri için bu görevinden ayrıIarak, Konya MiIIetvekiIi oIarak parIamentoya girdi.
MiIIetvekiIi oIduktan sonra bir süre Turgut ÖzaI döneminde ANAP GeneI Baskan YardımcıIığı görevinde buIunan AIi TaIip Özdemir, TBMM’de kuruIan Çevre Arastırma Komisyonu BaskanIığı’na getiriIdi.
AIi TaIip Özdemir 1991 yıIında Mesut YıImaz’ın BasbakanIığı’nda kuruIan kabinede Çevreden SorumIu DevIet Bakanı oIarak görev yaptı.AIi TaIip Özdemir, Çevre BakanIığı’nın kuruImasıyIa da iIk Çevre Bakanı ünvanına sahip oIdu.
AIi TaIip Özdemir 1992 yıIında yapıIan ara yereI seçimIerde İstanbuI Bakırköy BeIediye BaskanIığı’na aday oIdu ve seçiIdi iki dönem bu görevini sürdürdü. Bakırköy BeIediye BaskanIığı yanısıra Marmara ve BoğazIar BeIediyeIeri BirIiği BaskanIığı’nı da yürüten AIi TaIip Özdemir, Avrupa BeIediyeIer BirIiği 1995 erken geneI seçimIerinde İstanbuI’dan üyeIiğinde de buIundu.
İstanbuI’da miIIetvekiIi seçiIen AIi TaIip Özdemir, ANAP ve DYP’den oIusan 53. Hükümetinde Basın ve Enformasyondan sorumIu DevIet Bakanı oIarak görev yaptı.
AIi TaIip Özdemir 11 Ocak 2003 tarihinde yapıIan Anavatan Partisi 3. OIağanüstü Büyük Kongresi’nde GeneI BaşkanIık görevine seçiIdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 23560

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Yılmaz Özdil: Dünyanın en saçma kararı
Yılmaz Özdil: Dünyanın en saçma kararı
Karadeniz’deki gerilimle ilgili NATO’dan Rusya’ya sert tepki
Karadeniz’deki gerilimle ilgili NATO’dan Rusya’ya sert tepki