Yılmaz Özdil: Dünyanın en saçma kararı

Yılmaz Özdil: Dünyanın en saçma kararı

Yılmaz Özdil, 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkışlarının kısıtlanmasına tepki gösterdi: AKP Genel Başkanı 15 gün önce ’destan yazdık’ dedi. Dünyanın en kötüsü. Kafayı takmışlar 65 yasağına. Dünyada 65 yaş yasağını bizden başka uygulayan ülke yok ya. Kim çıkardı bunu? Cevap yok. Dünyanın en saçma kararları...

Yılmaz Özdil: Dünyanın en saçma kararı
2021-04-14 14:05:41
İzlenme : 390

Yılmaz Özdil, TELE1 TVde Tuba Emlek'in sunduğu Mercek Programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özdil şunları söyledi:

SÖZCÜ yazarı Yılmaz Özdil, TELE1 TVde

DÜNYANIN EN SAÇMA KARARLARI

* Ben Fahrettin Kocaya tırnağımı bile kestirmem. Böyle bir Sağlık Bakanı olur mu? 15 milyon kişi Covid oldu. Bugün Afrikadan Avusturalyaya dünyada Türkiyeden daha fazla Covid vakasına sahip ülke yok nüfusa oranladığımızda.

* Bundan daha büyük utanç olabilir mi? AKP Genel Başkanı 15 gün önce ‘destan yazdık dedi. Dünyanın en kötüsü. Kafayı takmışlar 65 yasağına. Dünyada 65 yaş yasağını bizden başka uygulayan ülke yok ya. Kim çıkardı bunu? Cevap yok. Dünyanın en saçma kararları.

* Bugün tedbirler açıkladılar geçen seneki tedbirlerden tek farkı, para istemediler. Bir haftadır köpürtüyorlar ‘önlem açıklayacak diye bugün önlem açıklandı nedir önlem? Yok bir şey.

AMİRALLERİ PUTİN KURTARDI

* Emekli amiralleri Putin kurtardı diyebiliriz. Çünkü amiralleri 8 gün kadar tuttular, ifadeleri derken tam adliye süreci sırasında Putin Sayın Cumhurbaşkanımızı aradı Montrö konusunda hassasiyetini belirtti. Peşinden pek tatmin olmayacak ki Rusyadan Türkiyeye uçuşları durdurdu.

* Dolayısıyla Montröyü savunan amiralleri, Montrö hassasiyeti gösteren Putin kurtardı diyebiliriz. Yoksa bu amiralleri darbe marbe diye paketleyip içeri koyacaklardı, burası çok açık.

* Emekli amirallerin bildirisi, duyurusundan önce piyasaya bu takkeli amirallerin fotoğrafı düştü ve Türkiyede takkeli amiral tartışması başladı. Başta hükümet ve savcılarımızın herkesin bu soruya odaklanması lazım; Bu fotoğrafı kim servis etti? Fotoğraf bir anda covid salgını gibi medyaya yayıldı. Montröye karşı toplumdaki hassasiyeti darbe tezgahıyla bastırmaya çalıştılar.

‘128 MİLYAR DOLAR NEREDE? SORUSUNA SORUŞTURMA

* 128 milyar dolar nerede diyene savcı hesap soruyor. Merkez Bankası dediğin şey aslında para işi değildir hukuk işidir.

* Savcının ‘128 milyar dolar nerede diyenlere soruşturma açması aslında bu bağlamda doğrudur. AKPnin ‘eski Türkiye dediği Türkiyede vatandaşın 1 kuruşu bile savcılar tarafından korunuyor ve takip ediliyordu.

* Bugün geldiğimiz yeni Türkiye dedikleri AKP Türkiyesinde 128 milyar dolar hokus pokus olmuş, nerede diye sorduğunda savcı sana hesap soruyor.

* Milletin parası için hesap soran savcılık makamından, millet parasının hesabını sormasın diye soruşturma açan savcılık makamına gelmişiz. Merkez Bankası dediğimiz kavram zannedildiği gibi para meselesi değildir hukuk meselesidir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 80240

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Emeklilerin bayram ikramiyelerinde ödeme tarihi belli oldu
Emeklilerin bayram ikramiyelerinde ödeme tarihi belli oldu
Karapınar’ın obruk risk haritası hazırlanıyor
Karapınar’ın obruk risk haritası hazırlanıyor